Surfařská svoboda

Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

• Enšpígl

Tenhle film nebyl ani o surfu, ani o podstatě surfingu, ani o svodomyslném surfaři, já vám řeknu o čem tenhle film byl....byl o hovnu. Šlo tam o nějakou reality show, jenže já když když slyším dvousloví "reality show", tak mám chuť nakopat prase domací do koulí. A že byl Steve pohodář ? A co jako? To nad ním máme pořádat onanistický seance nebo co ? Takovej pohodářů tady můžu vypsat tolik, že budu mít delší komentář než Matty a Shadwell dohromady.(29.3.2014)

• Tyny

Celkový pohled na film se v prvních pár minutách zdá být fajn. Minimum vln a moře, za to hodně trávy a náhlých rozhodnutí. Nic vynikajícího, vůbec tam nejsou zahrnuté vedlejší postavy tak, jak by měli, trošku nuda, ale je to jeden velký klídek s pohodovou hudbou.(5.2.2014)

• FFilipCZ

Surfařský film, kde je surfu a vln pomálu, za to trávy a kozatejch ženskejch tam je až až.(12.2.2013)

• dopitak

Aneb ne každý nutně touží dostat se do Vily. Tenhle huličský film asi narazí u většiny slušných lidí a líbit se bude jen feťáčkům typu " I Got High". No popravdě, není to zrovna příběh dobře pasující do našeho tuzemského kulturního bezmořského diskurzu a tak osloví jen málokoho (dnes je 16. prosince 2008, jsem druhý hodnotící a tohle je můj tip do budoucna, film jde u nás do kin až v březnu). Alespoň já bych ho tady rád viděl v černých. Ono i prvních zhruba třista hodnotících na imdb (a průběžné tamní skóre 51%) dává tušit, že surfující Matthew McConaughey (který ale na prkně není pořádně ani vidět) zdaleka neoslovil ani Američany. A hlavní důvod? Nepoužívám to jako alibismus, ale tady se opravdu nebylo za celou dobu čemu smát. Scénář je asi tak na úrovni noční šichty obsluhy veřejných záchodků stanice Praha - Hlavní nádraží. Ta jediná hvězdička je za skvělého Woodyho Harrelsona a sexy Sarah Wright (ta ale měla ve filmu bohužel jen "štěky").___Matthew McConaughey je ve scéně, kdy drží hůl a stojí na kraji kozí pastvy, jasnou nabídkou pro zfilmování starých řeckých bájí a pověstí. Teď jen kterou z legend mu vybrat.....?___Jo, abych nebyl za úplného puritána - líbil se mi soundtrack.(16.12.2008)

Taková odechovka od velkých vln a života co běží pomalým tempem.Víc nečekejte.Film táhne Matthew McConaughey a jeho pohodový výkon.Za mě 65 % a tři hvězdy.(26.1.2015)