Surfařská svoboda

Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

• FilmFan24

Přestože Matthew McConaughey je po celou stopáž filmu zhulený a čeká na vlny, je to pohoda. A obzvlášť pro ty, kdo rádi surfují. Nemyslím ale po internetu, ale po vlnách oceánu!(18.3.2011)

• ywo666

Blbosť. Chápem, že pre fanúšikov surfovania to môže byť lahôdka, ale pre normálneho smrteľníka je to nepochopiteľná zmes vyfetovaných ksichtov s nelogickými myšlienkovými pochodmi. Vyhulená partička surherov mi prišla až otravná. Rozhodne by im prospelo keby tej trávy bolo menej.(16.8.2009)

Taková odechovka od velkých vln a života co běží pomalým tempem.Víc nečekejte.Film táhne Matthew McConaughey a jeho pohodový výkon.Za mě 65 % a tři hvězdy.(26.1.2015)

ja som sa pobavil(13.12.2008)

• dopitak

Aneb ne každý nutně touží dostat se do Vily. Tenhle huličský film asi narazí u většiny slušných lidí a líbit se bude jen feťáčkům typu " I Got High". No popravdě, není to zrovna příběh dobře pasující do našeho tuzemského kulturního bezmořského diskurzu a tak osloví jen málokoho (dnes je 16. prosince 2008, jsem druhý hodnotící a tohle je můj tip do budoucna, film jde u nás do kin až v březnu). Alespoň já bych ho tady rád viděl v černých. Ono i prvních zhruba třista hodnotících na imdb (a průběžné tamní skóre 51%) dává tušit, že surfující Matthew McConaughey (který ale na prkně není pořádně ani vidět) zdaleka neoslovil ani Američany. A hlavní důvod? Nepoužívám to jako alibismus, ale tady se opravdu nebylo za celou dobu čemu smát. Scénář je asi tak na úrovni noční šichty obsluhy veřejných záchodků stanice Praha - Hlavní nádraží. Ta jediná hvězdička je za skvělého Woodyho Harrelsona a sexy Sarah Wright (ta ale měla ve filmu bohužel jen "štěky").___Matthew McConaughey je ve scéně, kdy drží hůl a stojí na kraji kozí pastvy, jasnou nabídkou pro zfilmování starých řeckých bájí a pověstí. Teď jen kterou z legend mu vybrat.....?___Jo, abych nebyl za úplného puritána - líbil se mi soundtrack.(16.12.2008)