Surfařská svoboda

Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

• FFilipCZ

Surfařský film, kde je surfu a vln pomálu, za to trávy a kozatejch ženskejch tam je až až.(12.2.2013)

,,Surfer, dude" je opravdu nenáročný film u kterého není třeba myslet. Ve filmu se sice téměř nesurfuje, ale film je o surfaři, který se zdatně vyhýbá reality show. Čekal jsem, že se film bude odehrávat v jiném stylu a tím mě částečně překvapil. Matthew zde ztvárnil opět jednu z těch svých pohodových postav. Tato role ovšem není na škodu. Je zde opravdu svobodomyslný a miluje vlny, které se ve filmu téměř nedostaví, což je trochu paradox. Woodyho Harrelsona není špatné vidět jako zhulence. Tento film určitě není něčím extra, ovšem pohoda z něj jen srší.(30.12.2008)

Výborný film o surfování, svobodě a pohodě, který si nemůže nechat ujít nikdo, kdo má rád léto, moře a hlavně, kdo žije surfingem! McConaughey je skvělý, hlavně v těch svých plavkách á la Greg Noll, což je mimochodem brilantní nápad na vzdání holdu legendě:-)(9.8.2009)

Teď si asi spoustu lidí řekne - proč dává tolik hvězdiček filmu, kterej je vlastně neskutečný blábol? Mám odpověď jasnou - protože tohle je film pro milovníky surfingu přesně v tom nejhlubším slova smyslu a já milovnicí jsem a krom filmu je tohle jedinná věc, pro kterou mi srdce bije tak moc, že mám mnohdy pocit, že budu mít zástavu. Ano, tenhle film se nebude jen tak někomu líbit, ti, jenž k surfingu nemají blízko, tak se budou nudit a tenhle film odsuzovat, jenže pro mě je to opravdu srdcovka a záběry na nádherné vlny a úžasně opálená lidská těla se mnou dělá svoje. Konečně po dlouhé době další kvalitní surf movie - když nepočítám samozřejmě dokumenty, kterých je spoustu a opravdu vynikajících a nebo přímo surfingové šampionáty. Lahůdka lahůdková, pro mě určitě a už vím, co si pouštět, až budu chtít opravdu vypnout .. achjo, už aby bylo léto a já na to nemusela jen koukat, ale činit se! Na tomhle filmu šlo jasně vidět jak moc Matthew surfing miluje a náležitě si to užíval a celý štáb stejně tak. Věřím, že natáčení musela být nezapomenutelná a neskutečně relaxační jízda. A ta tráva? Můj postoj k ní je negativní a vůbec by mi nevadilo, kdyby to tam nebylo, ale .. ony to ty vlny všechno smetly.(21.12.2008)

Předesílám, že film bude asi bavit jen ty, kteří mají rádi lidi, trávu a svobodu. Nemá to totiž ani děj, ani smysl. Je to jen nálada, výkřik. Skvělá hudba. Pro mne osobně moc veliké zlepšení dnes mizerné nálady, která se dostala z nuly na desítku během půl hodiny. Už nevidím nic černě, zas mě všecko baví. Někdy se musí holt vydržet čekat na ty správné vlny trochu dýl, ale nakonec se vždycky vyčasí a stojí to zase za život....85%(28.6.2015)