Surfařská svoboda

Surfer, Dude

Komedie

USA, 2008, 85 min

• ywo666

Blbosť. Chápem, že pre fanúšikov surfovania to môže byť lahôdka, ale pre normálneho smrteľníka je to nepochopiteľná zmes vyfetovaných ksichtov s nelogickými myšlienkovými pochodmi. Vyhulená partička surherov mi prišla až otravná. Rozhodne by im prospelo keby tej trávy bolo menej.(16.8.2009)

Předesílám, že film bude asi bavit jen ty, kteří mají rádi lidi, trávu a svobodu. Nemá to totiž ani děj, ani smysl. Je to jen nálada, výkřik. Skvělá hudba. Pro mne osobně moc veliké zlepšení dnes mizerné nálady, která se dostala z nuly na desítku během půl hodiny. Už nevidím nic černě, zas mě všecko baví. Někdy se musí holt vydržet čekat na ty správné vlny trochu dýl, ale nakonec se vždycky vyčasí a stojí to zase za život....85%(28.6.2015)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $52,132Tržby Celosvetovo $-(26.3.2010)

• Dubro

No riadny omyl, Dude. Tento nezmysel je filmom o surfovaní, kde sa vôbec nesurfuje. Je to komédia bez humoru a zároveň akýsi lenivý videoklip, miestami prerušovaný hulením a kecami, kozami, kozami na predaj a opäť kozami, potom opäť hulením a kecami. Kozy som spomenul? V štyridsiatej minúte, keď sa dovtedy vôbec, ale vôbec nič neudialo, som do toho chcel kopnúť s rozbehom, no počkal som, či sa náhodou niečo nestane. A nič. Všetci ako jeden dlhovlasí blonďáci, Woody ešte ako tak, no McConaughey priam zhulená lopata, pri ňom vyschnutá Alexie Gilmore, všade naokolo partička dementov, kto sa má na to pozerať? Wtf? Sračking.(20.12.2008)

Výborný film o surfování, svobodě a pohodě, který si nemůže nechat ujít nikdo, kdo má rád léto, moře a hlavně, kdo žije surfingem! McConaughey je skvělý, hlavně v těch svých plavkách á la Greg Noll, což je mimochodem brilantní nápad na vzdání holdu legendě:-)(9.8.2009)