Poslední čas na lásku

Last Chance Harvey

Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Dustin Hoffman alias Harvey Shine sehrál v Londýně v taxíku docela pěknou " číselnou " show....CITÁT - .....mé číslo asi znáte, pro případ, že ne, je to devět jedna sedm tři osm čtyři pět tři šest osm mezinárodní kód je myslím čtyři nula čtyři čtyři, nebo to může být, nejsem si jistý, nula nula jedna jedna. Můžete zkusit čtyři čtyři a pak jedna a pak to dlouhé číslo. Ať už je to jakkoliv, ať je to nula nula čtyři čtyři nebo čtyři čtyři nula nula jedna jedna, tak to potom musí být jedna jedna než dá....HALÓÓ? Jinak je to velice smutný příběh o stáří a o pocitu, který může člověk zažít, je - li odstrčen od přátel i společnosti a hlavně rodiny. Ale nebojte, až přežijete ten úvodní smutek, který trvá asi čtyřicet minut, nebo padesát minut, nebo....haló, jste tam ještě ? ...tak pak přijde i veselá část příběhu. Dustin Hoffman vypadá v tom plášti jako detektiv Columbo http://newsrealblog.files.wordpress.com/2009/11/columbo.jpg a Kate Walker ( Emm Thompson ) má zase pěknou a nádhernou chůzi. Když vydržíte část titulků po skončení filmu, zjistíte, jak to dopadlo z grilovacím polským sousedem. Hudby bylo přehršle, dělal jí Dickson Hinchliffe a tady je ochutnávka : http://www.youtube.com/watch?v=Abg-dCX66qs nebo Inka Blackness a její Hi Ching a nesmím zapomenout na Dustina Hoffmana a jeho Shoot the breeze : http://www.youtube.com/watch?v=chRCj5gCxuo(21.2.2010)

Občas se to stane. Z malého, nenápadného filmu postaveného na nijak originální zápletce a ději, ve kterém se toho zase tolik neděje, se vyloupne diamant. Malý nádherný kousek, který nikam nespěchá, plyne příjemně pozvolným tempem, a blýská se nádherně a především uvěřitelně ztvárněnou hlavní dvojicí, jiskřivými dialogy a hudbou, která dokonale dokresluje to magické kouzlo, které si vás nenápadně omotá kolem prstu. Malý filmový klenot o ztrátách, nálezech, lásce a naději. O starých chybách a jizvách na duši i tom, že nikdy není pozdě zkusit s nimi něco udělat. Nádherný příběh o lásce dvou obyčejných lidí, kteří nespasí svět, ale nabídli mi svůj obyčejný přesto nádherný příběh, posmutněle nahořklý, přesto romantický a plný naděje. Díky za něj a určitě jsme se nepotkali naposledy.(28.4.2013)

Něco bylo špatně, Dustin Hoffman trapáka, který si o sobě myslí jak je důležitý a při tom je všem na obtíž , zahrál dost dobře. Možná, kdyby tam nebyla E. Thompson, ale nějaká menší a míň křečovitá herečka, třeba kdyby i konec byl jiný, mohl to být výborný film...(16.5.2009)

Velice příjemný film, kde hlavní prim hraje ústřední duo, kde těm dvěma věříte. Příběh není nijak komplikovaný, všechno probíhá dle zavedených schémat. To je ale nakonec dobře, protože od těchto filmů nic jiného neočekáváte.(18.12.2016)

Dlouho jsem váhala, jestli přidat čtvrtou hvězdičku,nakonec se k ní přikláním hlavně díky přesvědčivým hereckým výkonům ústřední dvojice a taky kouzelné atmosféře procházek po Londýně. Možná mohl být příběh ještě více komediálně laděný, aby se dalo přehlédnout to množství obvyklých amerických romantických klišé. No, ale Dustin, ten opravdu nikdy nic neodflákne.(14.7.2014)

• - Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)

• - Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)