Poslední čas na lásku

Last Chance Harvey

Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,889,042Tržby Celosvetovo $31,760,991Tržby za predaj DVD v USA $7,392,213 //počet predaných kusov 490,813(14.10.2009)

Ve Vídni zažijete pouze úsvit, zato v Londýně vás čeká plnohodnotný jas nového dne. Film padá hlavně na šnekovsky plynoucí režie, což se výrazně odráží na zjištění, že to ve skutečnosti netrvalo dvě hodiny, ale pouze devadesát minut. Důvod, proč tohle všechno má smysl vydržet do konce, je prostý - ústřední pár. Dustin Hoffman zkrátka i v sedmdesáti strčí bez problémů většinu mužský herců do kapsy a díky krásně vypointovaným dialogům si nabalí o dvě generace mladší Emmu Thompson. Určitě jedno z těch lepších dramat, snažíc se upozornit na to nejzákladnější - na lásku není nikdy pozdě, zato těch šancí je sakra málo.(2.1.2010)

Vždycky potěší, když shlédnete film, který se vám líbí mnohem víc, než jste od něj čekali :-) Harvey Shine v podání opět skvělého Dustina Hoffman si ve zralém věku uvědomí, jaké jsou jeho priority. Stačí, když mu v tom pomůže Kate Walker v podání opět skvělě Emmy Thompson. Klasická romantika, kdy k sobě ti dva fakt padnou.(12.9.2014)

O jiné generaci, pro jinou generaci, s nejočekávatelnějším možným průběhem od začátku až do konce a přesto to dokáže zaujmout, především díky ústřednímu duu. Já jim "to" totiž oběma bez výhrad věřil, což je u tohoto typu filmu alfa i omega všeho.(26.12.2010)

Tak hezky se mi soucítilo + krásná hudba a Hoffman jako sladatel, musel jsem dát 5*.(25.4.2013)