Poslední čas na lásku

Last Chance Harvey

Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Dustin Hoffman alias Harvey Shine sehrál v Londýně v taxíku docela pěknou " číselnou " show....CITÁT - .....mé číslo asi znáte, pro případ, že ne, je to devět jedna sedm tři osm čtyři pět tři šest osm mezinárodní kód je myslím čtyři nula čtyři čtyři, nebo to může být, nejsem si jistý, nula nula jedna jedna. Můžete zkusit čtyři čtyři a pak jedna a pak to dlouhé číslo. Ať už je to jakkoliv, ať je to nula nula čtyři čtyři nebo čtyři čtyři nula nula jedna jedna, tak to potom musí být jedna jedna než dá....HALÓÓ? Jinak je to velice smutný příběh o stáří a o pocitu, který může člověk zažít, je - li odstrčen od přátel i společnosti a hlavně rodiny. Ale nebojte, až přežijete ten úvodní smutek, který trvá asi čtyřicet minut, nebo padesát minut, nebo....haló, jste tam ještě ? ...tak pak přijde i veselá část příběhu. Dustin Hoffman vypadá v tom plášti jako detektiv Columbo http://newsrealblog.files.wordpress.com/2009/11/columbo.jpg a Kate Walker ( Emm Thompson ) má zase pěknou a nádhernou chůzi. Když vydržíte část titulků po skončení filmu, zjistíte, jak to dopadlo z grilovacím polským sousedem. Hudby bylo přehršle, dělal jí Dickson Hinchliffe a tady je ochutnávka : http://www.youtube.com/watch?v=Abg-dCX66qs nebo Inka Blackness a její Hi Ching a nesmím zapomenout na Dustina Hoffmana a jeho Shoot the breeze : http://www.youtube.com/watch?v=chRCj5gCxuo(21.2.2010)

• Oskar

Když jsem viděl o mnoho lepší film Horší to už nebude, prakticky jediná věc, která mi v něm vadila, byla, že Dustin Hoffman a Emma Thompsonová se až do konce pohybují ve dvou paralelních dějových liniích a setkají se jen v jedné scéně. Poslední čas na lásku to sliboval napravit. Z vlažného hodnocení na ČSFD jsem si proto nic nedělal a byl připraven filmu nespravedlivě nadržovat, bude-li to třeba. :-) Ale opravdu je tak průměrný a bezpříznakový, že to asi nepůjde. Je milé vidět ty dva znovu pohromadě, ale než se tak stane, je třeba prokousat se neuvěřitelně nudnou první půlhodinou, kde jsou jejich postavy exponovány formou obehraných situací a prázdného tlachání. Tlachy pokračují i ve zbytku filmu a před oběma herci smekám, že jim dokázali jakžtakž vdechnout život. Rozesmát mě nebo dojmout se jim ale tentokrát nepodařilo. Poslední čas na lásku až příliš připomíná nějaký televizní film stanice Hallmark a jít s hodnocením výš by nebylo fér vůči lepším, právoplatně filmovým kouskům, takže 40%(23.3.2010)

O jiné generaci, pro jinou generaci, s nejočekávatelnějším možným průběhem od začátku až do konce a přesto to dokáže zaujmout, především díky ústřednímu duu. Já jim "to" totiž oběma bez výhrad věřil, což je u tohoto typu filmu alfa i omega všeho.(26.12.2010)

Vždycky potěší, když shlédnete film, který se vám líbí mnohem víc, než jste od něj čekali :-) Harvey Shine v podání opět skvělého Dustina Hoffman si ve zralém věku uvědomí, jaké jsou jeho priority. Stačí, když mu v tom pomůže Kate Walker v podání opět skvělě Emmy Thompson. Klasická romantika, kdy k sobě ti dva fakt padnou.(12.9.2014)

Dlouho jsem váhala, jestli přidat čtvrtou hvězdičku,nakonec se k ní přikláním hlavně díky přesvědčivým hereckým výkonům ústřední dvojice a taky kouzelné atmosféře procházek po Londýně. Možná mohl být příběh ještě více komediálně laděný, aby se dalo přehlédnout to množství obvyklých amerických romantických klišé. No, ale Dustin, ten opravdu nikdy nic neodflákne.(14.7.2014)