Poslední čas na lásku

Last Chance Harvey

Šanca na lásku

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2008, 89 min

Pacil sa mi vztah profesora literatury (D.Hoffmana) k spisovatelke (E.Thomson) vo filme Stranger Than Fiction. Cakal som aspon polovicnu kvalitu a napadistost a vacsiu romancu. O co vacsia je tato romanca (a je velka dost) o to mensia je kvalita a napaditost.(11.4.2009)

Dustin Hoffman chodí po Londýně, lká nad zničenými rodinnými vztahy a mizernou prací a kromě toho se pokouší sbalit Emmu Thompson. Smysl tohoto filmu mi zůstává utajen, protože je tak zoufale fádní, že by se jeho synopsi báli otisknout i v Květech v rubrice "Život napsal." Ale vem to ďas, Hoffman to všechno táhne sám samotinký jak ten kůl v plotě a daří se mu to uhrát na sledovatelný záznam posledního vzepětí se na podzim života. Z generace velikánů De Niro - Pacino - Hoffman jej začínám mít snad nejraději, těžko říct, čím to bude.(15.6.2011)

Tak hezky se mi soucítilo + krásná hudba a Hoffman jako sladatel, musel jsem dát 5*.(25.4.2013)

Ta lehkost, grácie a přirozenost, s jakou to Dustin Hoffman a Emma Thompson společně rozehrávají, je okouzlující:) Sedne jim to spolu a jde to vidět. A to je moc dobře. Poslední čas na lásku není nějakou originální a strhující romancí ve "velkém stylu", o to více však potěší její skromnost a obyčejnost. Film stojí na souhře a výkonech "Malého velkého muže" a "The English Lady", kteří se svých rolí zhostili s temperamentem a sympatiemi sobě vlastními. "Vidíte, obědváme spolu." - "Ne, obědváme vedle sebe.", "Vy jste běžel?" - "Mohla jste taky být o čtyři vagony blíž." :)(4.2.2013)

Něco bylo špatně, Dustin Hoffman trapáka, který si o sobě myslí jak je důležitý a při tom je všem na obtíž , zahrál dost dobře. Možná, kdyby tam nebyla E. Thompson, ale nějaká menší a míň křečovitá herečka, třeba kdyby i konec byl jiný, mohl to být výborný film...(16.5.2009)