poster

Zajícův rok (festivalový název)

 • Finsko

  Jäniksen vuosi

 • anglický

  The Year of the Hare

Drama

Finsko, 1977, 129 min

Režie:

Risto Jarva

Předloha:

Arto Paasilinna (kniha)

Kamera:

Antti Peippo

Hrají:

Antti Litja, Kauko Helovirta, Markku Huhtamo, Paavo Hukkinen, Juha Kandolin, Kosti Klemelä, Anna-Maija Kokkinen, Martti Kuningas, Ahti Kuoppala, Hannele Lanu, Hannu Lauri, Heikki Nousiainen, Esa Pakarinen, Martti Pennanen, Tuija Piepponen, Eija Pokkinen, Rita Polster, Elis Sella, Jukka Sipilä, Arto Tuominen, Matti Turunen, Aapo Vilhunen, Georges Copeloussis, Masaaki Hašimoto, Henrik Jankes, Rostislav Holthoer, Leni Katajakoski, Marjaana Mykkänen, Pekka Litja, Helena Notkonen, Eija Nousiainen, Antti Peippo, Lia Petersen, Jorma Pulkkinen, Riku Rinkama, Eero Rinne, Pertti Sarkio, Markku Söderström, Orvokki Taivalsaari, Irma Wafin, Jussi Aalto, Uljas Lassila, Anu Marttila, Kalervo Katajavuori, Maarit Rinne, Yrjö Peippo, Emil Pikkarainen, Nuuti Kakkinen, Aili Komulainen, Tauno Korkalainen, Väinö Vasiljev, Niilo Jauhiainen, Pekka Komulainen, Oiva Komulainen, Eero Sillanpää, Ritva Sillanpää, Matti Hymander, Helena Turunen, Pekka Pulkkila, Veikko Rautavirta, Mikko Rautavirta, Leena Rinne, Pentti Saarinen, Pauli Sipponen, Matti Salo, Marja-Leena Virranranta, Matti Vähänen, Ruben Lehtonen, Erkki Peltomaa, Pekka Karhuvaara, Kullervo Kukkasjärvi, Pentti Fagerholm, Alma Pokka, Mikko Pokka, Klaus Brunou, Annu Laakso, Aili Pallasmaa, Veikko Päiviö, Irene Oramaa, Richard Tenholinna, Juha Rosma, Taisto Puumala, Risto Jarva, Timo Linnasalo, Markku Kopisto, Matti Kuortti
(další profese)
 • raroh
  *****

  Tichá dohoda s Procesem dohromady po finsku.(28.1.2017)

 • Micione
  ****

  Hrdina tohoto příjemného a vtipně podaného poetického snímku nachází cestu a uvědomění, že člověk je nedílnou součástí přírody a jen ta je nejlépe schopná uvést jeho duši do rovnováhy. Ošetří zraněného zajíce, se kterým se následně vydává cestou necestou, překrásnou finskou, i když poněkud nehostinnou přírodou a alespoň na čas se rozhodne vymanit z okovů civilizace.(13.5.2014)

 • hygienik
  ***

  Sfilmovaná klasická knižka obľúbeného fínskeho spisovateľa Arta Paasilinnu. Je o chlapíkovi, ktorý uteká z civilizácie do lona prírody. Knižka ma bavila viac, možno preto, že film je už "fúzatý", ale predloha nezostarla. Neškodilo by urobiť remake.(30.12.2016)

 • Orvokki
  *****

  Prvá polovica filmu je nádherne spracovanie knižnej predlohy, tá druhá už bola o niečo volnejšia. Aj po tridstiach rokoch má film aktuálnu myšlienku. Neviem ako to fíni robia, ale ich filmy sú veľmi úprimné a prirodzené. Plus o hviezdičku viac za zajaca a prírodu. Musím ale priznať, že pri knihe som sa viac zasmiala.(14.5.2010)

 • DwayneJohnson
  ****

  Útěk do divočiny na finský způsob. S jedním zajícem a chlapíkem ve středních letech, kterému jednoho dne prostě rupne v koulí a rozhodne se žít úplně jinak. Na všechno se vykašle a začne jen tak sám v přírodě. Musím se přiznat, že jsem mu i chvílemi docela záviděl. Asi ne napořád, ale jednou za čas by takový výlet nebyl určitě na škodu. Teď ještě koupit drát a vzhůru na zajíce!(10.7.2015)

 • - Režisér Risto Jarva a producent Kullervo Kukkasjärvi chtěli původně zfilmovat knihu Arta Paasilinna s názvem "Onnellinen mies". Když se ale doslechli, že Reima Kekäläinen už dlouho plánuje natočit film podle stejné knihy, rozhodli se, že zfilmují jinou knihu Paasilinna, a to "Jäniksen vuosi". (Cheeker)

 • - Jediný film Risto Jarvy, který je založen na knižní předloze. (Cheeker)

 • - Jussi Kylätasku udělal menší úpravy dialogů, ale není uveden v titulcích. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace