Tak trochu jiný pohled na nejstarší řemeslo světa. Hannah/Belle není závislá na drogách, alkoholu ani ničem dalším, nikdy nebyla zneužívaná, pochází z dobré rodiny, která ji miluje a podporuje. Sama hned v úvodu říká, že se živí jako kurva, a je jí jedno, jaké slovo si pro její označení vybereme my, protože se za to nestydí. Je inteligentní, vzdělaná a má úroveň, svojí kariéru si vybrala proto, že miluje sex a peníze, a tak spojila příjemné s užitečným. U Deníku call girl je trochu problematické určit cílovku. Pro mužské publikum je tu až příliš málo sexu či nahoty (nejedná se o žádné porno) a příliš mnoho tlachání, pro ženské je to zase podivně odosobněné, proto je ideálním divákem zřejmě nezúčastněný pozorovatel, který se chce jenom pobavit. To se hlavní hrdince daří, ať už jsou její historky zrovna úsměvné, bizarní či temnějšího rázu, protože i když v reálu by ji zřejmě nikdo znát nechtěl, jako postava je nepopiratelně něčím zajímavá, možná tou přiznanou totální sebestředností, možná fascinujícím podáním rozkošné Billie Piper (mimochodem hrozně rád bych viděl ty sůvy, co kritizují, jak vypadá, dvě dokonce znám, a jedna z nich by radši neměla kritizovat ani koště pomatlané rozteklým margarínem, natož vzhled Billie Piper), která po roli Rose z Doctora Who udělala dokonalý obrat o 180 stupňů. Tak či onak není seriál ničím světoborným, naštěstí se o nic takového ani nesnaží, zato je zábavný, stylový, s fajn hudebním podkresem, sem tam lechtivý, a takový seriál je někdy zkrátka potřeba.(3.8.2015)

Celý seriál je inspirován blogem skutečné call girl Belle de Jour, která se od roku 2003 svým čtenářům zpovídala ze zážitků se svými klienty, kteří většinou mají ty nejprapodivnější přání a tužby. Všechny své zážitky sepsala do podoby knížky The intimate adventures of a London call girl, díky níž se proslavila. Nedávno již 34letá Brooke Magnantiová, úspěšná doktorka na univerzitě, vystoupila ze stínu anonymity, aby se vyrovnala se svým dvojím životem. Na seriálu je nejzajímavější právě to, že je natočen na motivy skutečných událostí, a nejedná se jen o výplody představivosti obskurních scénáristů. Tudíž jde o jedinečnou sondu do života skutečných luxusních prostitutek, které berou až 100 000 Kč za hodinu! Kdo by takovou práci nechtěl, že... Velkým nedostatkem seriálu je ale paradoxně sama hlavní představitelka, která může od sledování odradit (pokud s ní máte „osobní zkušenosti“), jestliže ale k tomuto dramatu budete přistupovat jako nezaujatý divák, čeká vás celkem zábavná podívaná a možná si z ní odnesete nějaké to ,,moudro“. Mimo jiné, každá epizoda zabere pouhých dvacet minut, takže když už nic jiného, je to zajímavá výplň času.(24.6.2011)

• WANDRWALL

Deníky a zase deníky. A to někdy od osob, od nichž by se to až tolik nečekkalo. díky deníku poznáváme klienty ženy co se jí říká BELLE, a že vede jen dvojí život, to se mi zdá málo výstižné.(7.9.2010)

I'm gonna miss my "best friend"! 95%(10.11.2011)

• LadyVader

Oooow.. Musím uznat že Billie Piper je fakt kočka a moc jí to sekne. Ale po třech dílech prostě nemůžu koukat dál. Ona je pro mě napořád ta sympatická a skvělá Rose Tyler z Doctora Who a vidět ji v tomhle "softporn" seriálu mi příjde strašně podivný, ve výsledku by mi to akorád zkazilo dojmy právě o Rose. Takže bohužel.. nehodnotím, nekoukám dál. :)(10.4.2013)

• - Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)