Vlastně ani nevim proč jsem se do tohohle seriálu pustil? Protože je to od showtime? Protože to má vypravět o životě jedné "společnice? Ale upřímně neni to nic zajímavýho. Belle mi nepřijde až tak moc pěkná, čekal bych o něco víc. I když zase ne, že by byla ošklivá. Moudra ohledně sexu mi taky nepřijdou nijak oslňující. No ještě zkusim jednu sérii a uvidíme jestli budu pokračovat. *** Druhá série byla až moc vztahová, na tenhle žánr. Težko jde někomu z hrdinů fandit. Belle, ani Alex ani Ben mě nevtáhly natolik, abych si přál jejich osudu sledovat dál. Vim, sice, že jsou ještě dvě série, ale bude to víceméně náhoda, když se k nim dostanu. ***(2.4.2012)

• berusche

Upíří deníky? Ne, to je prej zas něco jinýho. No Bello Bello, upřímně musím říct, že já bych ti nedala ani dvacku (v korunách má drahá). Nemá to bohužel patřičný odstup se špetkou životního cynismu a profesního nadhledu, který by to tolik potřebovalo a který bychom asi očekávali. Chybí tomu náboj, což je patrné po prvních dvou sériích, kdy začnete mít pocit, že jako dobrý, ale....ale na Sex ve městě z Londýna slabé. Není to ani pořádná reklama na šaty a boty, tfuj. A hlavní hrdinové jsou nehezcí a nedůvěryhodní. Šokující ani náhodou, zábavné jen v momentech, o sexu se taky nic nového nedozvíte. Škoda zmařeného potenciálu?(4.6.2014)

• NinadeL

32/32 Chyba lávky, že se Showtime rozhodl postavit za londýnskou Belle de Jour. Snaha o začlenění mezi vlastní elitu nevyšla a v podstatě ani nemohla vyjít. Celé je to skrz na skrz british, až mě z toho jímá hrůza. Série trvající cca tři hodiny je pryč během okamžiku a zanechává jen opakovanou pachuť a nepohodlí, stejné, jaké se dostavuje po nepříjemném meziměstském cestování. Původně blogované memoiry nám zanechaly anekdotické náměty na epizody poslepované absurdním klišé příběhem o pravé lásce mimo řemeslo. Dokáže žít Belle bez luxusu? Obětuje svou kariéru normálnímu vztahu? Po dvou sériích jsem si musela dát notnou pauzu, abych přežila dalších pár minut, kterým se v Londýně říká plnohodnotná série. A opět se to celé začalo cyklit k úvodnímu bodu nula, takže skutečně netuším, z jakého materiálu by chtěli látat téma pro případný film, který se pomalu avizuje. To si mám vystačit jen s jedním dobrým vtipem za hodinu? Naštěstí 4. série se zcela obešla bez Bambi (nebo Bam-Bam, jak jí říkal její zákazník/přítel/manžel) a díky záskoku Belle na pozici madame a jejím pletkám s Hollywoodem, došlo i na několik sebeparodických sekvencí, které byly skutečně milé. Soutěžení s dominou o klienta za pomoci písně Keep Young And Beautiful nebo sex s filmovým kritikem, který má rád sex jako Dracula z roku 1931, to už si skutečně žádalo jen western-like rozhovor v baru a i na ten nakonec došlo. Více svěžího větru do zatuchlého prostředí british dramedy a jsem ok.(4.2.2009)

Celý seriál je inspirován blogem skutečné call girl Belle de Jour, která se od roku 2003 svým čtenářům zpovídala ze zážitků se svými klienty, kteří většinou mají ty nejprapodivnější přání a tužby. Všechny své zážitky sepsala do podoby knížky The intimate adventures of a London call girl, díky níž se proslavila. Nedávno již 34letá Brooke Magnantiová, úspěšná doktorka na univerzitě, vystoupila ze stínu anonymity, aby se vyrovnala se svým dvojím životem. Na seriálu je nejzajímavější právě to, že je natočen na motivy skutečných událostí, a nejedná se jen o výplody představivosti obskurních scénáristů. Tudíž jde o jedinečnou sondu do života skutečných luxusních prostitutek, které berou až 100 000 Kč za hodinu! Kdo by takovou práci nechtěl, že... Velkým nedostatkem seriálu je ale paradoxně sama hlavní představitelka, která může od sledování odradit (pokud s ní máte „osobní zkušenosti“), jestliže ale k tomuto dramatu budete přistupovat jako nezaujatý divák, čeká vás celkem zábavná podívaná a možná si z ní odnesete nějaké to ,,moudro“. Mimo jiné, každá epizoda zabere pouhých dvacet minut, takže když už nic jiného, je to zajímavá výplň času.(24.6.2011)

Nič svetoborné, ale ani zlé. Ženy sa čo-to naučia :D(10.12.2012)