Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Série(4) / Epizody(32)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

P1tr

Billie Piper je v hlavní roli naprosto neodolatelná a její šarm je jedním z hlavních důvodů, proč seriál funguje. Naštěstí jí po většinu času podpírá kvalitní scénář, který nám představuje nelehký život eskortní společnice vtipnou formou s dramatickými prvky točícími se převážně kolem vztahů. Drtivou většinu epizod funguje seriál dost dobře, ale ke konci už začne být lehce otravné a smutné sledovat hlavní hrdinku dělat neustále stejné chyby dokola a na konci zjistit, že se během čtyř sérií vlastně vůbec nezměnila a nikam neposunula. Pomineme-li závěr, jde o zábavnou jízdu, které své téma využívá naplno a nebojí se ani lechtivějšího humoru, což je pro zvolený příběh potřeba. ()

Tom Riddle

Tak trochu jiný pohled na nejstarší řemeslo světa. Hannah/Belle není závislá na drogách, alkoholu ani ničem dalším, nikdy nebyla zneužívaná, pochází z dobré rodiny, která ji miluje a podporuje. Sama hned v úvodu říká, že se živí jako kurva, a je jí jedno, jaké slovo si pro její označení vybereme my, protože se za to nestydí. Je inteligentní, vzdělaná a má úroveň, svojí kariéru si vybrala proto, že miluje sex a peníze, a tak spojila příjemné s užitečným. U Deníku call girl je trochu problematické určit cílovku. Pro mužské publikum je tu až příliš málo sexu či nahoty (nejedná se o žádné porno) a příliš mnoho tlachání, pro ženské je to zase podivně odosobněné, proto je ideálním divákem zřejmě nezúčastněný pozorovatel, který se chce jenom pobavit. To se hlavní hrdince daří, ať už jsou její historky zrovna úsměvné, bizarní či temnějšího rázu, protože i když v reálu by ji zřejmě nikdo znát nechtěl, jako postava je nepopiratelně něčím zajímavá, možná tou přiznanou totální sebestředností, možná fascinujícím podáním rozkošné Billie Piper (mimochodem hrozně rád bych viděl ty sůvy, co kritizují, jak vypadá, dvě dokonce znám, a jedna z nich by radši neměla kritizovat ani koště pomatlané rozteklým margarínem, natož vzhled Billie Piper), která po roli Rose z Doctora Who udělala dokonalý obrat o 180 stupňů. Tak či onak není seriál ničím světoborným, naštěstí se o nic takového ani nesnaží, zato je zábavný, stylový, s fajn hudebním podkresem, sem tam lechtivý, a takový seriál je někdy zkrátka potřeba. ()

korbitch22 odpad!

Ahoj já jsem ´´luxusní´´ štetka a žiju dvojím životem.Normálně jsem nevýrazná sekretářka ale v noci..grrwrr mňau sem neskutečně žhavá děvka,co ráda neustále mrdá,ale ještě radši vo tom imbecilně pindá.Stovky hezčích holek jsou rozmístěny po Pražských privátech,kde vám za pětikilo přeblafne pinďu desetkrát sympatičtější studenka biologie nežli je tahle ´´žhavá´´ Britská fuchtle a na ČSFD jsou rozmístěny stovky lepších a méně zbytečných seriálu,které mají menší hodnocení nežli tento naprosto nejzbytečnější výplod seriálové produkce posledních let. ()

Lavinia

Naivně, vyumělkovaně a zcela mimo realitu se nás snaží prostitutka přesvědčit, že její "práce" je skvělá, baví ji a ještě si vydělá balík. Pořád kolem dokola. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by žádných deliktů v tomto "odvětví". Takové slabé poloporno bez morálních nároků, s hlavní představitelkou, kterou nesnáším jak co do zjevu, tak do projevu. ()

AgnesDee

Na reklamu k tomuto seriálu si pamatuju už od dob, kdy Prima Love začínala. Jako bych ji viděla včera. A když jsem na tento seriál po letech náhodou narazila, prostě jsem si ho musela pustit. Tak trochu jsem si myslela, že to bude nějaká laciná sranda o prostitutce a zvládání jejího tajného života skrytého před zraky rodiny i přátel. Dostala jsem ale mnohem víc. Nejen, že je to seriál mnohem starší než Padesát odstínů zabývající se stejným tématem zajímavěji a líp, ale také je to metafora k tomu, co je třeba udělat pro to být úspěšnou podnikatelkou a jakou oběť dávají tyto ženy na oltář. Tím pádem se ze zábavy na holčičí večery v řadě první dostáváme k věčnému boji kariéra vs. vztahy v řadě čtvrté. Obrovsky cením konec, který jsem upřímně nečekala, a tomuto seriálu zdvihl hodnocení o hvězdičku navíc. ()

• Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)