Lisa (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Švédsko, 1998

Magnus Carlsson

Gösta Ekman

To mi připomíná moje mládí, když jsem byla nemocná a v telce dávali Lisu, tak jsem byla šťastná :D(12.3.2013)

Ze začátku mne tento seriál nechytl, ale po čase si mne podmanila jednoduchá, ale pěkná animace a zajímavá poetika. Mám ho rád a malý syn také. O hodně lepší než většina našich moderních večerníčků.(3.10.2011)

Více než slušný seriál pro nejmenší diváky. Krátký, vtipný a naučný. 70%(3.9.2011)

Didakticky koncipovaný kreslený seriál o malé holčičce, která poznává prostřednictvím své rodiny a výprav do okolí svět dospělých. Je určený nejmenším dětem a tomu odpovídá animace, pomalé tempo řeči a jednoduchý slovník. Při tom všem si uchovává zvláštní poetiku a slušnou úroveň. Celkový dojem: 70 %. Seriálu hodně pomáhá humorná nadsázka.(10.4.2009)

Originální vyprávění o příhodách denního života viděného očima malé holčičky. Nepodbízivé malůvky dokážou být přiměřeně expresivní i popisné, vyhýbají se líbivosti a jednoduše ladí s pomalým tempem. Vypravěčské i výtvarné zkratky bývají překvapivě často milé a vtipné. Ne, že bych se kdovíjak bavila, ale když se dívá dcera, přinejmenším se tím prousmívám...(9.6.2011)