Kdopak by se vlka bál

Kdopak by se vlka bál

Who's Afraid of the Wolf

Rodinný

Česko, 2008, 90 min

Inteligentně napsané, obrazem trochu televizní, ale i tak se mi to moc líbilo. Kreslené vsuvky jsou ve filmu trochu navíc, buď tam nemuseli být vůbec, nebo se mohli víc propracovat. Film mi připomněl dva starší snímky Věry Plívové-Šimkové o "Veverce", v nichž je malá holčička taky konfrontována s realitou světa dospělých a pomocí své fantazie se v ní snaží neztratit. Příběh funguje asi spíš pro rodiče, ale nabízí i únikovou cestu pro děti - těm je předkládána více srozumintelná verze rozvodu - mimozemská invaze jejíž obětí se stala maminka - je totiž v poslední době nějaká divná. A ta malá holčička v hlavní roli vůbec nepůsobí trapně! Pro děti jeden z nej českých filmů za posledních pár let (z pohledu už trochu odrostlého dítěte).(12.7.2009)

• AngelAngie

Film, který má nádherný a poutavý námět. Námět, který musí přitahovat každého, kdo má rád něco nového, něco vtahujícího a atmosferického... bohužel pak ale zpracování je zlé. Na mě až příiš. Kamera ala Ordinace v růžové zahradě, přitom to mohlo být tak krásně stylizovaný a barevný... proč, proč ne!? Herci v rámci možností, ale představitelka malé "Karkulky" mě spíše vadila. Nejvíce přirozený byl pro mě Řezníček a Taclík, jako vždy!(31.10.2009)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +jednoznačně Dorotka Dědková, i další herci potěší, především pak Pavel Řezníček, hezký obraz a snové sekvence, napínavější závěr, hlavní hudební téma -slabý příběh, děj skoro o ničem, nikam se to moc neposunuje, v některých místech je to hodně rozvleklé/// Klidně by název článku pojednávajícím o natáčení tohoto filmu mohl znít: "Maria Procházková bude točit Červenou Karkulku." A byla by to v podstatě pravda aneb náš svět z pohledu dětských očí. Trailer mě zaujal a já si řek, že tohle prostě musím vidět. Dost jsem se na to těšil. A film je opravdu hezký, milí, rodinný...najdou se tu dobré záběry. Dialogy mnohdy nemají chybu. Herci jsou fain. Jen je škoda, že film není lepší po obsahové stránce. Dlouho jsem čekal o co pude, co mi chce film zdělit. Rovněž jsem se moc nenasmál. Je to víc rodinný drama a je to film o tom jak okolní události prožívá malá holčička, která teprve začíná chápat svět. Takže ve výsledku jsem trošku zklamán. Dorotku bych však rád viděl v nějkém dalším filmu./// Celkem 65%///(30.11.2009)

Příjemné překvapení! Film, který nepodceňuje dětského diváka a dokáže být stejně zajímavý i pro dospělé. Režisérce se povedlo to nejošidnější, totiž obsazení hlavních dětských rolí. Dorotka Dědková se okamžitě zařadila mezi ty nejlepší, co kdy v našich filmech hráli dětské postavy, a Matouš Kratina s ní celkem drží krok. Z dospělých je nejpřesvědčivější Pavel Řezníček, ale pochvalu si zaslouží i Jitka Čvančarová. Konec je sice dramaturgicky poněkud nezvládnutý, ale i tak jde o pozoruhodný film.(5.2.2009)

Jedna malá rada na úvod, která může ušetřit případné zklamání. Pokud očekáváte v jedné z hlavních rolí Vlka a myslíte, že hlavní dějová linie se mu bude věnovat ve velkém, mohli byste vy, či Vaši případní potomci, být zklamáni. V tomto příběhu totiž překvapivě nejde v první řadě o vlka, ale hlavně o mimozemšťany:) Vlka zde samozřejmě uvidíte, ale mimozemské tématice, podobné té z Invaze zlodějů těl, se zde tvůrci věnují nejvíce. A to v nápaditém provedení dětské fantazie. Velmi sympatické herecké obsazení a přirozené výkony. Z dětí Dorotka Dědková jako Terezka a Matouš Kratina jako její věrný a nejlepší kamarád Šimon. Ze současné české filmové tvorby nejsympatičtější dětská dvojka, jakou jsem zatím viděla. Krásná Jitka Čvančarová, správný taťka Pavel Řezníček a můj oblíbený, divákům neznámý Martin Hofman (jemuž stále přeji hlavní roli v nějakém filmu:) Aneb jaké můžou mít manželské potíže dopad na dítě a kterak malá Terezka díky působení vlivů okolí (stačí, aby Šimon své kamarádce odhalil tajemství, které viděl ve filmu a ta začne mít podezření o skutečné existenci své maminky) a své představivosti začne nabývat dojmů, že "jsou mezi námi...":) Jedna malá rada na konec: Kdyby Vás dcerka či synek bodli vidličkou, když jim budete číst pohádku, nemějte obavy, to jen zkouší, jestli nejste z jiné planety:)(14.2.2012)