Rozervaná objetí

Rozorvané objatia

Broken Embraces

Drama / Thriller

Španělsko, 2009, 129 min

Nevím, zda mě alespoň jednou Almodóvar dokáže nadchnout natolik, abych jeho počinu dal s čistým svědomím 5*, poněvadž ani v tomto případě nejde o výjimku, ale Rozervaná objetí řadím k těm zdařilejším režisérovým dílům. Zpočátku jsem hlavnímu představiteli tu slepotu moc nevěřil (na což je moje divácké oko zvláštně citlivé), ale nakonec mě o ní dokázal přesvědčit. A šlo o velmi dobré drama o jedné nešťastné lásce a tragédii, se zajímavým příběhem a výbornými hereckými výkony. Ve výsledku slušné 4* a mírné zklamání z toho, že Penélope Cruz nedostala více prostoru.(27.6.2013)

"Daruj krev!" a "Dívky a kufry" bych viděla stokrát raději než tuhle předvídatelnou telenovelu bez překvapení, jež se zaměřuje čistě na příběh, který jsme navíc v různých alternacích viděli snad tisíckrát.(10.9.2009)

• Falko

BAFTA Awards - 1 nominacia: Najlepsi cudzojazycny film(18.5.2011)

To či je Los Abrazos Rotos telenovela, červená knižnica, hocičo je podľa mňa nepodstatné. Pedro skrátka VIE stále písať a točiť, stále dokáže upútať, rozcítiť, potešiť. Stále je to ten nekonformný rebelant (hoci možno už nie tak expresívny a silný ako kedysi), ktorý si točí TO SVOJE! Má svoj ksicht a trademark, ktorý už asi iný nebude a presne tak to má byť. Výborný film, v ktorom som našiel všetko čo mám na tomto španielovi rád (vrátane Penelopky:)(22.10.2009)

Nádherná Penélope v nádhernym španělskym filmu!!(29.5.2012)