poster

Bláznovství

 • USA

  The Wackness

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ****

  Natíska sa otázka, či Luke potreboval Dr. Squiresa, alebo Dr. Squires Luka. Ten mladší to mal podľa mňa v hlave celkom upratané, ale ten starší mal v hlave totálny chaos. Celý film bol v takom marihuanovom opare a mne sa na to strašne dobre pozeralo. Bolo to cool.(15.7.2015)

 • kleopatra
  ****

  Z Wackness se vyklubal prímovej film. Chvilku trvalo, než jsem si zvykla na jeho tempo a jakési gothic zabarvení, taky jsem si říkala, že tohle už tu v jednotlivostech i různých kombinacích mockrát bylo, ale nevím, jestli jsem už tak deformovaná, že se na určitý model můžu dívat pořád dokola, aniž by mě omrzel, nebo si místo na slunci v mé duši vydobyl jemnými nenásilnými odchylkami v drobných detailech, ale prostě se mi to moc líbilo. Ben Kingsley mi připomněl svou krásnou postavu z Elegy, jakoby to byla jeho možná alternativa. Stárnoucí chlap, co má všeho včetně sebe po krk ale pořád žízeň po životě. Jeho výkon mi narozdíl od malinové komise nepřišel špatný, naopak. V té sebeironii záchvěvy touhy po už nestihnutelném ... já mu to věřila. A věřila jsem to i těm ostatním. I hip-hopu.(24.8.2009)

 • Radek99
  *****

  Další z filmových reflexí duchovní krize západní materiální společnosti a absurdity merita amerického snu... Jedna z možných variací Americké krásy, opět spojená s útěky do jiných realit umožněných halucinogeny, hlavní teenagerská mužská role je opět dealer marihuany, generace úspěšných ve středním věku je tu tentokráte zastoupena ex-hipíkem - psychiatrem, jehož generace čelí tomu nejzrádnějšímu, co člověka v běhu života čeká - pocitu pomalu přicházejícího stáří... Rodiny se rozpadají, autorita rodičů vzala dávno vniveč, materiální dostatek vrhl do životů nudu a ztrátu jejich smyslu... Analogie se současnou střední a východní Evropu je nasnadě - do tohoto stavu se přesně teď řítíme i my tady (viz třeba moje učitelská reflexe či pesimistické vize profesora Václava Cílka). Podobné filmy: Cvokař(24.6.2009)

 • Jeremy.jk
  ****

  Při sledování jsem si nemohl nevzpomenout na Weeds a to ze dvou důvodů. Prvním je očividně dealerství marihuany a druhým důvodem jsou jednoznačně komediálně - dramatické scény, které se výborně a hlavně nenásilně prolínají. Asi je jasné, kdo byl tahounem filmu a není jím nikdo jiný, než skvělý Ben Kingsley. V tomhle případě bych viděl jediné mínus a to délku stopáže - o něco kratší stopáž = úbytek '' zbytečných '' scén = procenta hore :) Takhle je to za 70%.(11.10.2009)

 • F.man
  ****

  Pomalé a klidné drámo s atmosférou podobnou Americké kráse. Wackness v podstatě ukazuje jak se dvě různé generace vypořádávají s nástupem (post?)moderní doby devadesátých let, která zejména pro USA znamenají relativní stabilitu a materiální jistotu, zároveň ale taky represivnější životní prostředí. Levine nechává hlavní hrdiny hledat své místo v tomhle světě rozvážně a klidně a graduje spíše emocema než dějem. Jinak řečeno - povedených 110 minut, které mají hlavu, patu i smysl. A vidět Bena Kingsleyho jako hipíka z devadesátek se taky nepoštěstí jen tak. There's enough assholes in the world, Dr. Squires, don't be another one. (19.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace