Bláznovství

Scénografie:

Annie Spitz

Kostýmy:

Michael Clancy

Trošku pomalejší rozjezd, ale potom to vážně stálo za to. Dějově hodně zajímavé. Dávám jasných 80%.(28.6.2013)

Stačili dva filmy a už žeru Bena Kingsleyho. Prostě v sobě neco má a není to jen skvělý hlas a herecký um. Celkově velké překvapení, protože když sem si film na rychlo projížděl, tak to vypadalo celekm nudně. Všechny tři hlavní postavy hráli skvěle, takže z ne úplně nejsilnějšího příběhu vytvořili skvělou podívanou, kde nechybělo vzrušení ani strach.(16.8.2010)

Hodně příjemné retro z devadesátek. Skvěle mimo škatulku obsazený Kingsley jako psycho-psychiatr-zhulenec.(18.9.2013)

Pomalé a klidné drámo s atmosférou podobnou Americké kráse. Wackness v podstatě ukazuje jak se dvě různé generace vypořádávají s nástupem (post?)moderní doby devadesátých let, která zejména pro USA znamenají relativní stabilitu a materiální jistotu, zároveň ale taky represivnější životní prostředí. Levine nechává hlavní hrdiny hledat své místo v tomhle světě rozvážně a klidně a graduje spíše emocema než dějem. Jinak řečeno - povedených 110 minut, které mají hlavu, patu i smysl. A vidět Bena Kingsleyho jako hipíka z devadesátek se taky nepoštěstí jen tak. There's enough assholes in the world, Dr. Squires, don't be another one. (19.8.2012)

Film to neni spatny, ale muj salek kavy to teda neni - hlavne hudba (rap), te teda vubec neholduji (a neco jineho zaznelo az koncem filmu). Dale "hlavni hrdina" mi prisel strnuly ve svem vykonu, ale ostani role mi prisly zajimave. Kazdopadne Ben Kingsley je okouzlujici ve sve roli psychiatra - celkove netradicni pojeti tohoto filmu. Pribeh docela obyvejny, uz mnohokrat videny v jinych pocinech, ale zpracovani docela originalni.(21.2.2009)

• - Klobouk, který Ben Kingsley nosí, je jeho vlastní. Koupil si ho v New Yorku a považoval ho za vhodnou rekvizitu. (Elisebah)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herec ve vedlejší roli (B. Kingsley). (Petr23)

• - Ve scéně, kdy si Lucas (Josh Peck) kupuje drogy od dealera (Method Man), hraje skladba od rapera „Notorious B.I.G“, ve které rapuje právě i Method man. (boul)