Bláznovství

Scénografie:

Annie Spitz

Kostýmy:

Michael Clancy

Další z filmových reflexí duchovní krize západní materiální společnosti a absurdity merita amerického snu... Jedna z možných variací Americké krásy, opět spojená s útěky do jiných realit umožněných halucinogeny, hlavní teenagerská mužská role je opět dealer marihuany, generace úspěšných ve středním věku je tu tentokráte zastoupena ex-hipíkem - psychiatrem, jehož generace čelí tomu nejzrádnějšímu, co člověka v běhu života čeká - pocitu pomalu přicházejícího stáří... Rodiny se rozpadají, autorita rodičů vzala dávno vniveč, materiální dostatek vrhl do životů nudu a ztrátu jejich smyslu... Analogie se současnou střední a východní Evropu je nasnadě - do tohoto stavu se přesně teď řítíme i my tady (viz třeba moje učitelská reflexe či pesimistické vize profesora Václava Cílka). Podobné filmy: Cvokař(24.6.2009)

• jojinecko

1,5*/5...Film o/pre "nobodies wanna be somebodies"...Mám rád alternatívne, malé, "indie" filmy, ktoré sa na nič nehrajú..no sorry, Wackness neberiem a vonkoncom sem neradím...(14.6.2009)

Hodně příjemné retro z devadesátek. Skvěle mimo škatulku obsazený Kingsley jako psycho-psychiatr-zhulenec.(18.9.2013)

• folťas

asi tak celé dvě scény měly jistý náběh k neotřelé atmosféře.. zbytek byl nudnej až na půdu.. nemluvě o příběhu, na který mi přišli protagonisté, ale i chraktery, trochu moc staří resp. nedozrálí.. ben kingsley byl pro mne ve finále tažnou silou filmu, pánem v letech, co by si přál trochu jinej život..(5.7.2010)

• Skip

Tohle je takové vyhulené, spíš podprůměrné nic, co jen tak jakoby plyne, až odplyne kamsi do zapomění. Ale pro některé diváky by film mohl mít jisté kvality. Pro mě moc ne.(6.11.2012)