U2 3D (koncert)

U2 3D

U2 3D

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Najlepší 3D efekt, aký som v kine kedy zažil. Režiséri sa umne nevyhýbajú žiadnym záberom, rovnomerne sledujeme akciu na pódiu, v publiku a pozeráme sa aj na perspektívne zábery masy na štadióne. Perfektný playlist vydareného turné, ktoré nebolo tak sebestredné, ako tie dve z 90tych rokov. Jedinou nevýhodou je dĺžka, kľudne by som vydržal v kine aj celý regulérny koncert v Buenos Aires, ktorý bol určite ešte o hodinu dlhší.(16.9.2012)

Skutečná pecka, jsem moc rád, že jsem se na U2 3D nakonec vypravil, protože to stálo za to. Úžasná atmosféra, která vás díky třidéčku vtáhne a ukáže stage z perspektiv, o kterých jste si dřív mohli nechat jen zdát. U2 válejí a v 3D kabátku je to vynikající. Jediné, co by to mohlo překonat, je reálný koncert (kterého se snad v létě dočkáme ;). Yeah!(28.2.2009)

Byla jsem s nimi na pódiu, mohla jsem se dotknout jejich tváří, počítat jim vrásky, nestrhnout se tou masou lidí, kteří za lístek dali "půl" výplaty, kdy já to měla sakumpikum za dvě stě a nezačít s nimi v kině tančit s rukama tleskajícíma nad hlavou, mně dalo sakra práci ... Nic lepšího a velkolepějšího jsem nezažila. Kam se hrabou sinestáři, to se nedá srovnat ... ave IMAX! Omráčená jsem seděla i po odeznění posledních tónů a nebýt mých přátel a nervózního uvaděče přešlapujího u východu, tak tam sedím další hoďku, hoďku a půl než bych se emočně vyždímaná byla schopna sama zvednout a soustředit se na chůzi. Pohroužená do vlastních myšlenek nad tím, čeho jsem se stala předchvílí součástí, jsem příliš nevnímala ani následnou debatu nadšených kamarádů.(3.9.2014)

Každopádně výjimečný zážitek v Imaxu, i když vrchol U2 byl pro mně někdy při Achtung baby. Přál bych si takto vidět Zoo Tv show.(18.9.2011)

95% Kino. Chtělo se mi tančit, tleskat, zpívat, ale to by nebylo fér vůči ostatním návštěníkům kina. Tak jsem se jen vrtěl, bubnoval a čuměl jak péro z gauče. Výtečné ve všech směrech - hudba, atmosféra, kamera, animace. A to pro mě není U2 srdcovka.(8.2.2013)

• - Na největším stadionu turné v Buenos Aires, kde proběhlo nejrozsáhlejší natáčení a vzniklo značné množství filmového záznamu, vzrostl počet technických pracovníků na 140. (POMO)

• - Producenti museli získat prakticky každou digitální kameru a nahrávací zařízení na světě – tzn. 18 digitálních kamer Sony F950 CineAlta a nahrávací zařízení SR (2 kamery na každou 3D plošinu). (POMO)

• - K natáčení bylo použito zatím největší množství 3D kamer pro jeden filmový projekt. Celkem vzniklo více než 100 hodin 3D videozáznamu. (POMO)