U2 3D (koncert)

U2 3D

U2 3D

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Kdyby to nebyl koncert U2, kteří produkují líbivé rádiové hity, jež vám do uší zní ráno cestou autem do práce, či písničky k mazlivému sexu při svíčkách, na jehož konci jsou synchronizovaná vyvrcholení všech zúčastněných, ale jednalo by se o 3D koncert nějaké mé oblíbené kapely, tak by mě pořadatelé v kině nejspíš museli dát svěrací kazajku a ještě zalepit pusu, abych okolosedící diváky nerušila svým halekáním, protože tomu bych se fakt neubránila. A po skončení by mě za použití násilí museli vyvést, protože bych to mermomocí chtěla vidět hned teď znovu. ___ Zároveň 3D koncerty vnímám do budoucna jako dobrou alternativu pro ty, na kterých příroda šetřila s růstovým hormonem, kteří trpí nízkým tlakem a obecně jdou do mdlob v přítomnosti většího davu.(31.7.2009)

Pro fanousky naprosta povinnost. Pro ostatni za 200,- celych 80 minut 3D a moznost "sahnout" si na Bona Voxe :ho: (kazdou chvili mate tendence uhybat basskytare A. Claytona, ktery s ni "stoura" do kamery, nebo vyhybat se stojanu mikrofonu, s kterym zase radi po podiu Bono atp.) . Ale ted vazne, je to sestrih koncertu z turne Vertigo v Jizni Americe. Skladba songu je pro U2 typicka a bezna, zahraji Vam ty nejznamejsi kousky, nicmene me osobne zamrzelo, ze chybelo vice songu z alba All that you can't leave behind a ze z posledniho alba How to dismantle an atomic bomb zaznely sice tri pisnicky (Vertigo, Love And Peace Or Else a Yahweh - ta ale byla soucasti titulku), ale spis bych uvital misto Love and Peace song City of bliding lights nebo Crumbs from your table. Jenze ono cely film je koncipovan jako jedno velke poselstvi svetu o miru, takze Love and Peace tam proste zapadlo mnohem lepe :), navic klidne mohli udelat dvouhodinovou podivanou, tech 85 minut uteklo silene rychle... Cely koncert jsem mel obrovske chute vstat a bavit se s publikem na platne, zpivat a poskakovat, no v IMAXu se to moc neda :spik2 . Za me je to za 5*, ale s malou vyhradou. Tracklist: 01. Vertigo 02. New Years Day 03. Beautiful Day 04. Sometimes You Can’t Make It On Your Own 05. Love And Peace Or Else 06. Sunday Bloody Sunday 07. Bullet The Blue Sky 08. Miss Sarajevo 09. Pride (In The Name Of Love) 10. Where The Streets Have No Name 11. One 12. The Fly 13. With Or Without You 14. Yahweh(18.11.2008)

Každopádně výjimečný zážitek v Imaxu, i když vrchol U2 byl pro mně někdy při Achtung baby. Přál bych si takto vidět Zoo Tv show.(18.9.2011)

Pecky jako Vertigo či Sunday Bloody Sunday ve 3D koncertní podobě nemají chybu! Ale zajímalo by mne, zda monstr koncerty U2 na takhle velkých stadiónech trvají jen 85 minut či nějakého fikaného producenta napadlo vyházet všechny rockovější písničky. Takhle je to spíš o baladách a písních s poselstvím, ale celkově tomu koncertu v závěru chybí drajv. Nehledě na to, že ne všechny 3D hrátky mají smysl a třeba vrstvení 3D obrazů působí jen jako dva tři 2D obrazy v různých vzdálenostech. Třeba bez záběrů na obrovskou projekční plochu za kapelou bych se klidně obešel. Pro fanoušky U2 či technické hračičky je to ovšem bomba.(27.11.2008)

Byl to ideální den v super společnosti ;). Jenom mě štvalo sedět v křesle. Chtěl jsem vletět na podium a začít pařit :D --- KINO(28.5.2012)

• - Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. (POMO)

• - Na největším stadionu turné v Buenos Aires, kde proběhlo nejrozsáhlejší natáčení a vzniklo značné množství filmového záznamu, vzrostl počet technických pracovníků na 140. (POMO)

• - Tracklist:
    05. Love And Peace Or Else
    06. Sunday Bloody Sunday
    07. Bullet The Blue Sky
    08. Miss Sarajevo
    09. Pride (In The Name Of Love)
    10. Where The Streets Have No Name
    11. One