U2 3D (koncert)

U2 3D

U2 3D

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Jestliže jsem v předchozím komentáři k filmu Láska je láska osazenstvo sálu chválil, tady bych si pro změnu dovolil malý remix. Vadí mi lidé, kteří mají neukojitelnou potřebu při jakékoli tiché pasáži sousedovi šuškat, že tady to Bonovi ujelo, támhle se uklepl bubeník, tuhle zase byli v záběru dva kameramani, že na jejich domácím kině by rozhodně byl lepší zvuk, a k večeři že si dají brambory na loupačku. Nerozumím tomu. Před nimi hraje kapela ze světové TOP pětky, která předvádí dokonalou profesionální práci v obložení stotisícového davu, a oni ani na chvilku nedokážou vypnout a dopřát si, aby k nim došel pocit výjimečnosti okamžiku. Jistě, ´třidéčko´ přítomnost v samotném kotli nikdy nenahradí, zaplať kdokoli! Ale pokud v této technice spatřuji nějaký smysl, pak právě v takovýchto případech. V souvislosti s tím bych svůj komentář rád věnoval Jamesu Cameronovi, jehož Avatar nedosahuje v porovnání se záznamem koncertu U2 ani kolíků Bonovy kytary.(20.1.2012)

Hudební orgasmus. Nelze zůstat u jednoho.. :)(4.1.2009)

Ááááááááááááá Bože, proč je tady jen 5*?(9.11.2008)

Tak tohle je vrchol součásné filmové technologie!!!!! Nezapomenutelný a hlavně neopakovatelný zážitek, který mě vtrhl a po celou dobu nepustil. Při sledování mne několikrát doslova zamrazilo v zádech a při With or Without you mě mrazilo celou dobu, protože to jsem si vždycky přál, slyšet tuhle píseň na koncertě a včera se mi to poštěstilo :). K celému koncertu mám jen jednu jedinou výtku a to je absence písně I Still Haven't Found What I'm Looking For. Nezbývá mi než se podepsat pod Pomův komentář, který vystihl vše podstatné. Kdo neviděl, běžte hodně rychle do kina, protože i když třeba U2 moc nemusíte, tak tohle je prostě zážitek, na který nezapomente.......PS Když se Vám Bono při jedné z písní koukne z blízka do očí jsem snad ani nedýchal.........(25.11.2008)

Jedinečná příležitost vidět a slyšet U2 v plné síle - naživo a jinak. Tentokrát stojí za to do IMAXu zajít!(4.11.2008)

• - K natáčení bylo použito zatím největší množství 3D kamer pro jeden filmový projekt. Celkem vzniklo více než 100 hodin 3D videozáznamu. (POMO)

• - Tracklist:
    05. Love And Peace Or Else
    06. Sunday Bloody Sunday
    07. Bullet The Blue Sky
    08. Miss Sarajevo
    09. Pride (In The Name Of Love)
    10. Where The Streets Have No Name
    11. One
    12. The Fly
    13. With Or Without You
    14. Yahweh (Shorty_)

• - Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. (POMO)