Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Fraserovi doslo, ze Mumie je uz passe, a tak si vymyslel novou postavu a novy ramec. A k tomu vsemu se muzeme tesit na nescetna pokracovani! Ale ironie stranou, docela to uslo - i kdyz to samozrejme nemelo takovy koule jako Mumie. Jeden Rexik neni Imhotep, mladicka Islandanka neni sexy Evie a panicky teenager neni Jonathan. Jako oddychovka uchazejici.(17.12.2008)

Pôvodne som nemala chuť, ale keď to začal pozerať priateľ, čoskoro som sa pripojila... a zostala do konca :-) Príjemná oddychovka, napínavá a hlavne plná fantázie. A tie islandské exteriéry, mňam.(19.1.2009)

Když jsem naposled viděl film, který měl v názvu román od Julesa Verna (Cesta kolem světa za 80 dní ), málem sem po jeho skončí zeblil celou Prahu, jako se mě z něj udělalo špatně. Po této přímo hrůzostrašné zkušnosti jsem Cestu do středu Země dlouho bajkaloval, ale nakonec jsem nevydržel, zmáčknul na ovladači čudel, který otevírá vrátka se jmenovkou HBO, otevřel kukadla i mysl a byl jsem pln očekávání jak má další návštěva do světa Julesa Verna v moderním filmovým pojetí dopadne. A světe div se, dopadla nad očekávání, dokonce mám chuť se na cestu vrátit. Humor, dynamika, napětí, vizuální zprácování všechno funguje skvěle. Scény kdy hlavní hrdinové poprvé spatří střed země jsou nádherné, trošku se mě vybavil Avatar, při pohledu na Anita Briem se mě zase trošku vybavil sex a při pohledu na plakát k filmu se mě vybavila vzpomínka na jedno báječné a zábavné filmové dobrodružství a takovýhle vzpomínky mě pak ještě dlouho voněj v hlavě. Jen by mě zajímalo, jak by zdejší kvanta samozvaných vodborníků na 2D a 3D technoligie hodnotilo film, kdyby před nima zůstalo utajeno, že snímek existuje ve 3D. Nic, jsem na CSFD a pokud jde do tuhýho, tak zdejší papoušci a mistři ve vševědění vždy sborově zakdakaj "není to podle historickýh faktů" "současný český filmy stojej za hovno" "ve filmech se používal jiný typ pistole, než americká policie ve skutečnosti má" "škoda, že se ve filmu používají modrý filtry" "na Baye se můžou koukat jen blbci" "Troška točí pro idioty", zkrátka téměř každý divácky úspěšný film či režisér má u zdejších nedodělků a samozvaných vodborníků svou vlastní, 100x opakovanou pitomoučkou frázičku.(26.4.2010)

• Cappuccino

Dokážem si živo predstaviť aká katastrofa musí byť tento film pre milovníkov Julesa Vernea. Ale pre mňa? Priemerný počin, ktorý malé deti milujú a staršie publikum ustato znáša alebo nenávidí (na oboch stranách sa však samozrejme nájdu i výnimky). Nič ohorujúceho, ale ani katastrofálneho. Fraser je klasický prípad kladného hrdinu v dobrodružno-rodinných záležitostiach. Ak by som mal na hlave okuliare s možnosťou trojrozmerného premietania, možno by bolo záverečné hodnotenie o čosi odlišnejšie.. a síce.. nie, nebolo. To už radšej Flynna Carsena..(20.2.2011)

• Jamal

Poslední dobou mi připadá že Frazerovi dochází dech. Příběh se odehrává z vyprávění Verneovky, a vše co se v knize dočteme se opravdu stalo. No, celkově mě to přišlo suché, bez akce, kterou bych opravdu prožíval. Herci zde hráli průměrně a nebýt Frazera ani bych se na to nedíval. Jinak Středozemě byla fakt docela pěkně zpracována, ale to asi byla jediná stránka filmu na kterou se dalo opravdu koukat.(29.1.2009)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)

• - Kvôli častým pádom Brendan Fraser musel použiť chrániče na kolená a lakte. (Tolf)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)