poster

Cesta do středu Země

 • USA

  Journey to the Center of the Earth 3D

 • Slovensko

  Cesta do stredu Zeme

Akční / Dobrodružný / Fantasy / IMAX

USA, 2008, 93 min

Režie:

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Kamera:

Chuck Shuman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rosaviva
  ***

  Knihu od Verna neznám, nejsem jeho fanoušek a mám pocit, že to byl vůbec úplně první film podle jeho knih který jsem kdy viděla. A docela se mi to líbilo, rychle to utíkalo, mělo to svojí specifickou atmosféru, bylo to docela kouzelné a Brendan Fraser mě tentokrát něják extrémně nevadil. Tenhle film neurazí, nenadchne, ale dívat se na to dalo, rozhodně bych ale nic podobného prožít nechtěla. 3* První záběr na "Střed země" byl naprosto dechberoucí.(1.10.2011)

 • BadoXXII
  **

  Príliš umelé a okrem dobrých efektov to nič zaujímavé neobsahuje. 35%(26.3.2009)

 • Pepinec
  **

  Věru bych nechtěl být tím, kdo píše oficiální obsahy filmů. Co totiž o tomto lze napsat? Že by; třináctiletého kanadského kluka zaveze jeho matka na desetidenní dovolenou ke strýčkovi z Ameriky. Během těch deseti dnů stihnou Sean a Treff zajet na Island, poznat sexy horskou průvodkyni Hanu, propadnout se s ní do středu Země, zabít pár masožravých rybiček, kytiček a jednoho dinosaura, vzájemně si nespočetněkrát zachránit život a nechat se vyplivnout v dinosauří lebce gejzírem lávy smíšeného s párou zpět na zemský povrch kam jinam, než pod samotný Vesuv, kde je zbrzdí hrozny červeného vína, díky čemuž bez úhony zastaví u chaloupky domorodého Taliána, kterého vzápětí odškodní diamantem. U toho všeho se stíhají vozit důlními vozíky, vesele klábosit při tisícikilometrovém volném pádu, stavět vory pomocí švýcaráku, skákat po magnetických balvanech, prorážet skálu klackem a listovat knížkou nebohého Julia Verna. Hm, jak si to tak po sobě čtu, nabývám pocitu, že jsem si musel před psaním tohoto komentáře asi pořádně prásknout. Ve skutečnosti jsem však byl pouze divákem filmu s názvem Cesta do středu Země. Filmu, z jehož dvaaosmdesátiminutové metráže by se výběrem těch nejlepších gagů a za saxofonového doprovodu Felixe Slováčka dala utvořit vcelku nabytá hodinová groteska. Filmu, jenž lze nazvat mnoha přívlastky, ovšem který nejlépe vystihuje pouze jediný, a sice – trapný. A když už jsem myslel, že je konec, že už mě nic nepřekvapí a doufal, že alespoň poslední záběr zůstane neposkvrněn, otevřel Sean batoh a tam byl… Ďiblík… :-D(15.2.2009)

 • Skejpr
  **

  PC skákačka převedená na plátno, příčemž vykrádá, co se dá a vykrádá velmi okatě. Efekty velice průměrné, nějaké fyzikální zákony nikoho nezajímají a logika si také vzala dovolenou. Jediné plus za ústřední hereckou trojici, především za Frasera, který i navzdory naprosté demenci své postavy zůstává těžkým hláškařem... A vlastně ještě za hudbu... Uznávám , že ve 3D to může být alespoň slušná atrakce, což je také asi jediný účel tohoto filmu. V normálním kině nicméně postrádá smysl. Proč na to chodit do kina, když "je to všechno v knize"...(28.8.2008)

 • Xmilden
  **

  Bláhově jsem čekal trošku více, než jeden pád někam dolů, výlet po moři pronásledován dravými rybkami a nakonec honičku s nějakým T-Rexem. Kdepak Brendane Frasere, tudy cesta k mému srdci nepovede. Na můj vkus to bylo takové dost dětské a srovnávat tohle např. s King Kongem Petera Jacksona nebo Jurskými parky? To ani dost dobře nejde. PS: Hlavní představitelka je nejobyčejnější a nejmíň pěkná ženská co kdy nosila přiléhavné tílko. Navíc je i seversky studená a nepříjemná.(1.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace