Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Tak já nevím, mě to tedy vůbec neurazilo. Samozřejmě jsou tu otázky typu; kdo pohřbil Maxe, jak přežijí kytky v takovém vedru, jak tam uprostřed světa chytil signál a tak dále a tak dále. Je tu spousta věcí, které by v reálu znamenaly jistou smrt, ale hlavní postavy se z toho vždy oklepou. Budiž. Jako dobrodružství to šlape ale náramně. 3D je fajn. Není tu nic nového, ale jako celek to zabaví hodně, díky úžasné koncentraci scén, které jsou sice vykradené z jiných filmů, ale zde byly natočeny možná i poutavěji a vtipně. Líbilo se mi zasazení do moderní doby, kdy postavy vlastně zažívají to, co znají z knihy Julese Verna. Líbilo se mi, že snad jako jediný film na toto téma neobsahuje lidi v podzemí, to mi vždycky spolehlivě zabilo dojem. A má to celkem fajn hudbu. A nejlepší scéna rozhodně padání. Na čtyři to není, ale skoro, jako zábavný 3D popcorn, proč ne. Já k tomu ale jedl Haribo.(17.1.2017)

Pôvodne som nemala chuť, ale keď to začal pozerať priateľ, čoskoro som sa pripojila... a zostala do konca :-) Príjemná oddychovka, napínavá a hlavne plná fantázie. A tie islandské exteriéry, mňam.(19.1.2009)

Ve 3D asi moc dobrá podívaná, ovšem na normálním plátně (či v TV) ji naopak ty 3D triky docela sráží. Škoda. Chvílemi přiliš dětinské, chvílemi Hallmark, přesto příjemná podívaná na nedělní večer :o)(8.12.2008)

• LIVINGDEAD

PROBOHA, pro koho byl tento film natočen? Pro jaké diváky? Pro děti do 5 let? Pokud ano, tak fajn, ale pokud to bylo pro širokou veřejnost....... KATASTROFA. I studio kamarád a nebo večerníček je více akční, než tento film. Ke všemu děsná nuda a otrava. Když si vzpomenu, že jsem se na tento film těšil..... rozbolí mne hlava. Cesta do středu Země na Hallmarku je proti tomu ARMAGEDON 2!(20.10.2008)

Po Maxovi toho moc nezůstalo. Dá se říct, že jen knížka Cesta do středu země plná poznámek …. Nenáročná dobrodružná podívaná s vtípky, kterým se při troše dobré vůle usmějete a na které je v mnoha záběrech vidět, že její kouzlo MĚLO být ve 3D projekci. Pak bych na ni v pohodě vzal své děti, protože to mohla být novodobá Cesta do pravěku, která by díky svým 82 minutám nestihla nudit. P.S: budete li mít možnost takto film zhlédnout, klidně si přidejte hvězdu. P.S. II: Po zhlédnutí 3D verze musím konstatovat, že přestože je příběh krávovina, některé pasáže jsou opravdu zajímavé. I v obýváku! Ale hrozí, že na podruhé to může ztratit kouzlo. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Po ,,Jyrkovi“ toho moc nezůstalo. Dá se říct, že jen knížka Minuty s Jiřím Paroubkem s několika poznámkami. Ovšem Eric Brevig, jakožto špička v oboru speciálních efektů tentokrát na nátlak distributorů natočí film komplet v 3D. Není jisté, jestli Brendan Fraser přijme nabídku. Jisté však je, že já s dětmi zůstanu doma.(28.1.2009)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

• - Kvôli častým pádom Brendan Fraser musel použiť chrániče na kolená a lakte. (Tolf)