Cesta do středu Země

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman
  • Xmilden

Bláhově jsem čekal trošku více, než jeden pád někam dolů, výlet po moři pronásledován dravými rybkami a nakonec honičku s nějakým T-Rexem. Kdepak Brendane Frasere, tudy cesta k mému srdci nepovede. Na můj vkus to bylo takové dost dětské a srovnávat tohle např. s King Kongem Petera Jacksona nebo Jurskými parky? To ani dost dobře nejde. PS: Hlavní představitelka je nejobyčejnější a nejmíň pěkná ženská co kdy nosila přiléhavné tílko. Navíc je i seversky studená a nepříjemná.(1.4.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $101,704,370Tržby Celosvetovo $241,995,151Tržby za predaj DVD v USA $26,192,490 //počet predaných kusov 1,729,043║ Nekonvenčná oddychovka. Ani sám neviem prečo ale zhltol som to bez problémov ako malinu, dobrodružstvo v strede Zeme ma bavilo a to som to ani nevidel v 3D. Brendan Fraser po nevýraznej Múmii 3 v úlohe bádateľa zapasoval a jeho sympatická neokukaná sprievodkyňa Anita Briem taktiež. Béčková fantasy bez vyšších cieľov u mňa pre celkom zaujímavo vykreslený "fosforovo-horčíkový" svet zabodovala. /80%/(19.9.2009)

• Gilmour93

Na takové typy snímků jsem už asi příliš stár, abych je ocenil a přitom příliš mlád, abych si je odpustil.. Dobrodružná jízda důlním vozíkem pro celou rodinu na trase Island - Sicílie, tu a tam odlehčená vtipem, většinou však šinoucí se do mírného kopce a přitom ani neopustíte studio s modrým pozadím. Nudil jsem se a ani představa o cestě do středu Anity Briem to nespravila - s takovou cestovní kancelář pana Breviga brzy zkrachuje..(21.2.2011)

• Jamal

Poslední dobou mi připadá že Frazerovi dochází dech. Příběh se odehrává z vyprávění Verneovky, a vše co se v knize dočteme se opravdu stalo. No, celkově mě to přišlo suché, bez akce, kterou bych opravdu prožíval. Herci zde hráli průměrně a nebýt Frazera ani bych se na to nedíval. Jinak Středozemě byla fakt docela pěkně zpracována, ale to asi byla jediná stránka filmu na kterou se dalo opravdu koukat.(29.1.2009)

Film natočený na motívy románu francúzskeho spisovateľa, priekopníka sci-fi literatúry, Julesa Verne. Je to značne zjednodušená verzia, prispôsobená vkusu moderného diváka. No i tak to zostáva hodne naivné, vedecky povrchné, odborne šarlatánske. Ale veď práve také boli aj romány tohoto svetoznámeho autora. Dobrodružná "Cesta do stredu Zeme", so sympatickým Brendanom Fraserom, je titul pri ktorom sa zabaví celá rodina. Najlepšie v pohodlnom kine s 3D okuliarmi na očiach. ***(2.10.2011)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)

• - Kvôli častým pádom Brendan Fraser musel použiť chrániče na kolená a lakte. (Tolf)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)