Cesta do středu Země

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman
  • Allien.9

Typický 3D film - tupý, přehnaný a totálně nezajímavý. Časem nejspíš ještě jednu hvězdu uberu.(2.10.2011)

• Cappuccino

Dokážem si živo predstaviť aká katastrofa musí byť tento film pre milovníkov Julesa Vernea. Ale pre mňa? Priemerný počin, ktorý malé deti milujú a staršie publikum ustato znáša alebo nenávidí (na oboch stranách sa však samozrejme nájdu i výnimky). Nič ohorujúceho, ale ani katastrofálneho. Fraser je klasický prípad kladného hrdinu v dobrodružno-rodinných záležitostiach. Ak by som mal na hlave okuliare s možnosťou trojrozmerného premietania, možno by bolo záverečné hodnotenie o čosi odlišnejšie.. a síce.. nie, nebolo. To už radšej Flynna Carsena..(20.2.2011)

• Xmilden

Bláhově jsem čekal trošku více, než jeden pád někam dolů, výlet po moři pronásledován dravými rybkami a nakonec honičku s nějakým T-Rexem. Kdepak Brendane Frasere, tudy cesta k mému srdci nepovede. Na můj vkus to bylo takové dost dětské a srovnávat tohle např. s King Kongem Petera Jacksona nebo Jurskými parky? To ani dost dobře nejde. PS: Hlavní představitelka je nejobyčejnější a nejmíň pěkná ženská co kdy nosila přiléhavné tílko. Navíc je i seversky studená a nepříjemná.(1.4.2009)

Nebudem si nic nalhavat, Fraserovi to daleko vic sedne jako lovci mumii, ale i tohle ma rozhodne co nabidnout. Nejakou Cestu do stredu Zeme jsem uz sice videl, ale srovnavat to nebudu, protoze si fakt nepamatuju, ktera to byla. Pribeh je sice jednoduchej a do stredu Zeme se dej presune az nekdy v polovine filmu, ale predtim to je takova neurazejici komedie, kde neni nouze o slusny vtipky, takze film rozhodne nenudi, obzvlast, kdyz ma jen 90 minut. Druhou pulku filmu tvurci sazej hlavne na vizualni podobu stredu Zeme a obcas to jsou fakt paradni zabery. Na druhou stranu, je fakt poznat, ze to bylo urceno hlavne na 3D, takze kolikrat nejsou triky z nejlepsich, ale v 3D to muselo vypadat paradne. Dalsi drobna vytka je k hromade nelogicnosti, at uz to je teplota pravidelne stoupajici na 100 stupnu, ale pritom veskery papiry a rostliny jsou v poradku a nebo neustaly meneni suchy/mokry tricko, pripadne objevujici se a mizejici batohy. Fakt tolik nelogicnosti a drobnejch chyb z nepozornosti jsem ve filmu uz dlouho nevidel. Co se tyce hercu, ke konci uz to je v poradku, Fraser si udela s trika tilko, zacne bejt za drsnaka a sereze par masozravek, problem je ale ze zacatku, kdy on je za ufnukanka a Anita Briem za drsnacku a takovahle poloha Fraserovi fakt nesedne. Treti do party je Hutcherson, kterej je ze zacatku silne otravnej, ale ke konci, v zavislosti na tom, kolik ma dialogu, se to uz da vydrzet. Celkove takova jednoducha zabava, presne urcena pro Imax, ale ja jsem se docela solidne bavil a o nude rozhodne nemuze bejt rec.(10.1.2009)

Najskôr som si myslel, že sa bude jednať o dokumentárny film pre amatérskych geológov a vulkanológov, našťastie z toho vzišla príjemná oddychovka. Miestami síce silne infantilná, miestami silne pritiahnutá za ohon (fosforeskujúce vtáčiky, útočné mäsožravé rastliny atď.). Verím že svojich fanúšikov si nájde, aj keď asi prevažne z radov mladšieho dorastu a možno sa pre nich stane tým, čím kedysi pre mňa bola Zemanova "Cesta do pravěku". Na toto už som asi starý ..ujo. Tri za snahu.(23.2.2009)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)