poster

Cesta do středu Země

 • USA

  Journey to the Center of the Earth 3D

 • Slovensko

  Cesta do stredu Zeme

Akční / Dobrodružný / Fantasy / IMAX

USA, 2008, 93 min

Režie:

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Scénář:

Michael D. Weiss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  **

  PC skákačka převedená na plátno, příčemž vykrádá, co se dá a vykrádá velmi okatě. Efekty velice průměrné, nějaké fyzikální zákony nikoho nezajímají a logika si také vzala dovolenou. Jediné plus za ústřední hereckou trojici, především za Frasera, který i navzdory naprosté demenci své postavy zůstává těžkým hláškařem... A vlastně ještě za hudbu... Uznávám , že ve 3D to může být alespoň slušná atrakce, což je také asi jediný účel tohoto filmu. V normálním kině nicméně postrádá smysl. Proč na to chodit do kina, když "je to všechno v knize"...(28.8.2008)

 • Allien.9
  **

  Typický 3D film - tupý, přehnaný a totálně nezajímavý. Časem nejspíš ještě jednu hvězdu uberu.(2.10.2011)

 • Fr
  ***

  Po Maxovi toho moc nezůstalo. Dá se říct, že jen knížka Cesta do středu země plná poznámek …. Nenáročná dobrodružná podívaná s vtípky, kterým se při troše dobré vůle usmějete a na které je v mnoha záběrech vidět, že její kouzlo MĚLO být ve 3D projekci. Pak bych na ni v pohodě vzal své děti, protože to mohla být novodobá Cesta do pravěku, která by díky svým 82 minutám nestihla nudit. P.S: budete li mít možnost takto film zhlédnout, klidně si přidejte hvězdu. P.S. II: Po zhlédnutí 3D verze musím konstatovat, že přestože je příběh krávovina, některé pasáže jsou opravdu zajímavé. I v obýváku! Ale hrozí, že na podruhé to může ztratit kouzlo. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Po ,,Jyrkovi“ toho moc nezůstalo. Dá se říct, že jen knížka Minuty s Jiřím Paroubkem s několika poznámkami. Ovšem Eric Brevig, jakožto špička v oboru speciálních efektů tentokrát na nátlak distributorů natočí film komplet v 3D. Není jisté, jestli Brendan Fraser přijme nabídku. Jisté však je, že já s dětmi zůstanu doma.(28.1.2009)

 • MMR
  ***

  No jéje, tak na tohle by se neměli dívat ti, kteří mají v životě smůlu. Protože by to vážně nerozdýchali. I já měl co dělat, abych ustál tu hromadu, ty návaly kliky, co hlavní hrdinové měli. Místo napětí z toho šel jen šibalský úsměv, který značil značnou nespokojenost s průběhem. Vše je jednoduché, skála, kterou Brendan Fraser zničí pár údery dřevěného klacku, jak jednoduché, já bych to mydlil sbíječkou půl dne, a odpadnul by sotva kousíček kamene, a on je takhle pohotový. Klobouk dolů. Jediné, co bych vyzdvihnul, je grafika, ta neměla chybu. Proto také hodnotím průměrem.(19.11.2011)

 • Jamal
  **

  Poslední dobou mi připadá že Frazerovi dochází dech. Příběh se odehrává z vyprávění Verneovky, a vše co se v knize dočteme se opravdu stalo. No, celkově mě to přišlo suché, bez akce, kterou bych opravdu prožíval. Herci zde hráli průměrně a nebýt Frazera ani bych se na to nedíval. Jinak Středozemě byla fakt docela pěkně zpracována, ale to asi byla jediná stránka filmu na kterou se dalo opravdu koukat.(29.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace