Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Rozpočet $60miliónovTržby USA $101,704,370Tržby Celosvetovo $241,995,151Tržby za predaj DVD v USA $26,192,490 //počet predaných kusov 1,729,043║ Nekonvenčná oddychovka. Ani sám neviem prečo ale zhltol som to bez problémov ako malinu, dobrodružstvo v strede Zeme ma bavilo a to som to ani nevidel v 3D. Brendan Fraser po nevýraznej Múmii 3 v úlohe bádateľa zapasoval a jeho sympatická neokukaná sprievodkyňa Anita Briem taktiež. Béčková fantasy bez vyšších cieľov u mňa pre celkom zaujímavo vykreslený "fosforovo-horčíkový" svet zabodovala. /80%/(19.9.2009)

• LIVINGDEAD

PROBOHA, pro koho byl tento film natočen? Pro jaké diváky? Pro děti do 5 let? Pokud ano, tak fajn, ale pokud to bylo pro širokou veřejnost....... KATASTROFA. I studio kamarád a nebo večerníček je více akční, než tento film. Ke všemu děsná nuda a otrava. Když si vzpomenu, že jsem se na tento film těšil..... rozbolí mne hlava. Cesta do středu Země na Hallmarku je proti tomu ARMAGEDON 2!(20.10.2008)

Překvapivě povedené a příjemné zpracování Cesty do středu Země. Proč by nakonec ne. Je to ztřeštěné, bláznivé, neuvěřitelné, ale hezky se na to kouká a to je nejdůležitější u takovýchto filmů. Brendan Fraser už do této role příjemně a nerušeně zapadl, tak proč by ne zbytek. Nakonec z toho vznikne rodinná podívaná, která rozhodně neurazí. Ano, originál je originál, tak proč natáčet něco, co už někdo natočil, ale už toho je tolik, že se to snažím házet za hlavu a užívat si to co právě je. A právě je verze z roku 2008, která mě skutečně bavila od začátku do konce. Nenudil jsem se, nepřišlo mi to přehnané, možná trošku dětské, ale to byl, řekl bych, účel.(15.10.2008)

„Na planktón mi to pripadá trocha veľké.“ Mám rád nezáväzné bezstarostné dobrodružstvá, Julesa Vernea a (to najmä) Brendana Frasera... nemôžem si pomôcť, je to sympaťák, spisovnejšie by bolo napísať „je sympatický“, ale „je sympatický“ nie je úplne to isté, čo sympaťák. Preto sa mi táto jeho cesta do stredu Zeme („jeho“ preto, že si ju aj produkoval) páčila. Viem, viem, okej, na Oscara to nebolo, ale jednoducho ma to bavilo. Pošlite na mňa Tyranosaura Rexa, zalejte ma lávou... mám Brendana rád. Vie si vychutnať hlášku („Čaká nás tu niečo zlé?“ – „Tiež som na to myslel.“) a od MÚMIÍ akoby, nuž, troška zmúdrel... čo je super. Triky nekvalitné ale krásne, výprava nestála gigantické more peňazí, ale tiež ma bavila, chcel som sa ňou poprechádzať. Postáv máličko, ale aspoň je viac času na chémiu medzi nimi – a vzťahy. Dej sa rúti svižne dopredu, veselo strieda „skutočné“ islandské exteriéry so štúdiovými interiérmi a bohato ťaží z témy („Zjedz toho trilobita, potrebuješ živiny.“).(27.5.2011)

Knihu od Verna neznám, nejsem jeho fanoušek a mám pocit, že to byl vůbec úplně první film podle jeho knih který jsem kdy viděla. A docela se mi to líbilo, rychle to utíkalo, mělo to svojí specifickou atmosféru, bylo to docela kouzelné a Brendan Fraser mě tentokrát něják extrémně nevadil. Tenhle film neurazí, nenadchne, ale dívat se na to dalo, rozhodně bych ale nic podobného prožít nechtěla. 3* První záběr na "Střed země" byl naprosto dechberoucí.(1.10.2011)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)