Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Střed Země byl opravdu fascinující. Bohužel i to na co návštěvníci v hlubinách Země narazili bylo na mě až moc fantazijní. Co mě nakonec nejvíc vadilo na tomhle filmu bylo neustálé štěstí na všechno. Kdybych měl takové štěstí jako oni, tak bych musel vyhrát ve sportce. Vizualizace byla nádherná. Hlavně to jezero a různorodá vegetace musí zapůsobit na každého.(1.10.2011)

• Skejpr

PC skákačka převedená na plátno, příčemž vykrádá, co se dá a vykrádá velmi okatě. Efekty velice průměrné, nějaké fyzikální zákony nikoho nezajímají a logika si také vzala dovolenou. Jediné plus za ústřední hereckou trojici, především za Frasera, který i navzdory naprosté demenci své postavy zůstává těžkým hláškařem... A vlastně ještě za hudbu... Uznávám , že ve 3D to může být alespoň slušná atrakce, což je také asi jediný účel tohoto filmu. V normálním kině nicméně postrádá smysl. Proč na to chodit do kina, když "je to všechno v knize"...(28.8.2008)

Nebudem si nic nalhavat, Fraserovi to daleko vic sedne jako lovci mumii, ale i tohle ma rozhodne co nabidnout. Nejakou Cestu do stredu Zeme jsem uz sice videl, ale srovnavat to nebudu, protoze si fakt nepamatuju, ktera to byla. Pribeh je sice jednoduchej a do stredu Zeme se dej presune az nekdy v polovine filmu, ale predtim to je takova neurazejici komedie, kde neni nouze o slusny vtipky, takze film rozhodne nenudi, obzvlast, kdyz ma jen 90 minut. Druhou pulku filmu tvurci sazej hlavne na vizualni podobu stredu Zeme a obcas to jsou fakt paradni zabery. Na druhou stranu, je fakt poznat, ze to bylo urceno hlavne na 3D, takze kolikrat nejsou triky z nejlepsich, ale v 3D to muselo vypadat paradne. Dalsi drobna vytka je k hromade nelogicnosti, at uz to je teplota pravidelne stoupajici na 100 stupnu, ale pritom veskery papiry a rostliny jsou v poradku a nebo neustaly meneni suchy/mokry tricko, pripadne objevujici se a mizejici batohy. Fakt tolik nelogicnosti a drobnejch chyb z nepozornosti jsem ve filmu uz dlouho nevidel. Co se tyce hercu, ke konci uz to je v poradku, Fraser si udela s trika tilko, zacne bejt za drsnaka a sereze par masozravek, problem je ale ze zacatku, kdy on je za ufnukanka a Anita Briem za drsnacku a takovahle poloha Fraserovi fakt nesedne. Treti do party je Hutcherson, kterej je ze zacatku silne otravnej, ale ke konci, v zavislosti na tom, kolik ma dialogu, se to uz da vydrzet. Celkove takova jednoducha zabava, presne urcena pro Imax, ale ja jsem se docela solidne bavil a o nude rozhodne nemuze bejt rec.(10.1.2009)

Fraserovi doslo, ze Mumie je uz passe, a tak si vymyslel novou postavu a novy ramec. A k tomu vsemu se muzeme tesit na nescetna pokracovani! Ale ironie stranou, docela to uslo - i kdyz to samozrejme nemelo takovy koule jako Mumie. Jeden Rexik neni Imhotep, mladicka Islandanka neni sexy Evie a panicky teenager neni Jonathan. Jako oddychovka uchazejici.(17.12.2008)

Film natočený na motívy románu francúzskeho spisovateľa, priekopníka sci-fi literatúry, Julesa Verne. Je to značne zjednodušená verzia, prispôsobená vkusu moderného diváka. No i tak to zostáva hodne naivné, vedecky povrchné, odborne šarlatánske. Ale veď práve také boli aj romány tohoto svetoznámeho autora. Dobrodružná "Cesta do stredu Zeme", so sympatickým Brendanom Fraserom, je titul pri ktorom sa zabaví celá rodina. Najlepšie v pohodlnom kine s 3D okuliarmi na očiach. ***(2.10.2011)

• - Kvôli častým pádom Brendan Fraser musel použiť chrániče na kolená a lakte. (Tolf)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)