Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Pôvodne som nemala chuť, ale keď to začal pozerať priateľ, čoskoro som sa pripojila... a zostala do konca :-) Príjemná oddychovka, napínavá a hlavne plná fantázie. A tie islandské exteriéry, mňam.(19.1.2009)

• mysicka

v 3D by tahle kravina měla jen další rozměr.. nic víc..(19.2.2011)

Tak skor, nez budem niekoho sokovat svojim vysokym hodnotenim by som rad vysvetlil aspon to, ze som nad tym dlho premyslal, ci 3 alebo 4 *, napokon som sa rozhodol pre 4. Aj napriek lacnym pocitacovym trikom, (skoda, ze Tyrannosaurus nebol tak realny ako v JURSKOM PARKU (1993) alebo v Jacksonovom KING KONGOVI (2005) mal film svih, humor, spad, krasnu hudbu, stale sa tam nieco dialo, ani chvilku som sa nenudil a samozrejme ignoroval som chyby fyzikalnych zakonov. Podtrzeno, secteno - je to film pre deti a ja som sa opät vratil do svojich detskych casov, ako by sa mi tento film velmi pacil, keby som mal 12 rokov. Najkrajsie a najhumornejsie to opisal uzivatel Enspigl s humornou ignoraciou na inych intelektualnych a kritickych uzivatelov CSFD, snad sa nenahneva, ze som si cast z jeho komentara skopiroval, ale toto proste nema chybu :-)))))))) Enspigl: ,,Jsem na CSFD a pokud jde do tuhýho, tak zdejší papoušci a mistři ve vševědění vždy sborově zakdakaj "není to podle historickýh faktů" "současný český filmy stojej za hovno" "ve filmech se používal jiný typ pistole, než americká policie ve skutečnosti má" "škoda, že se ve filmu používají modrý filtry" "na Baye se můžou koukat jen blbci" "Troška točí pro idioty", zkrátka téměř každý divácky úspěšný film či režisér má u zdejších nedodělků a samozvaných vodborníků svou vlastní, 100x opakovanou pitomoučkou frázičku.". _______ Brendan Fraser - (Trevor Anderson) +++ Josh Hutcherson - (Sean Anderson) +++ Anita Briem - (Hannah Ásgeirsson) +++ Seth Meyers - (Profesor Alan Kitzens) +++ Jean Michel Paré - (Max Anderson) +++ Jane Wheeler - (Elizabeth) +++ Produkcia: Toby Emmerich, Brendan Fraser +++(24.9.2010)

• Gilmour93

Na takové typy snímků jsem už asi příliš stár, abych je ocenil a přitom příliš mlád, abych si je odpustil.. Dobrodružná jízda důlním vozíkem pro celou rodinu na trase Island - Sicílie, tu a tam odlehčená vtipem, většinou však šinoucí se do mírného kopce a přitom ani neopustíte studio s modrým pozadím. Nudil jsem se a ani představa o cestě do středu Anity Briem to nespravila - s takovou cestovní kancelář pana Breviga brzy zkrachuje..(21.2.2011)

„Na planktón mi to pripadá trocha veľké.“ Mám rád nezáväzné bezstarostné dobrodružstvá, Julesa Vernea a (to najmä) Brendana Frasera... nemôžem si pomôcť, je to sympaťák, spisovnejšie by bolo napísať „je sympatický“, ale „je sympatický“ nie je úplne to isté, čo sympaťák. Preto sa mi táto jeho cesta do stredu Zeme („jeho“ preto, že si ju aj produkoval) páčila. Viem, viem, okej, na Oscara to nebolo, ale jednoducho ma to bavilo. Pošlite na mňa Tyranosaura Rexa, zalejte ma lávou... mám Brendana rád. Vie si vychutnať hlášku („Čaká nás tu niečo zlé?“ – „Tiež som na to myslel.“) a od MÚMIÍ akoby, nuž, troška zmúdrel... čo je super. Triky nekvalitné ale krásne, výprava nestála gigantické more peňazí, ale tiež ma bavila, chcel som sa ňou poprechádzať. Postáv máličko, ale aspoň je viac času na chémiu medzi nimi – a vzťahy. Dej sa rúti svižne dopredu, veselo strieda „skutočné“ islandské exteriéry so štúdiovými interiérmi a bohato ťaží z témy („Zjedz toho trilobita, potrebuješ živiny.“).(27.5.2011)