Upírův pomocník

Upírov pomocník

Upírov učeň

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

Oddychovka ako stvorená. V rámci fantasy to splnilo účel na 100%. Dobre som sa pobavil a som spokojný.(19.2.2010)

Nezařaditelný film co se týče označení. Směsice Twilight a Underworldu pro dětské publikum. Tentokráte mi tento fakt že se jedná o dětský film nijak nevadil. Tvůrci si navíc chystají půdu pro další pokračování, sice jsem se trošku divil, zda-li mohli tehdy tušit nějaký finanční úspěch filmu. A zda-li ten finanční úspěch vůbec nějaký je. Přecejen zase tak dobrý film nebyl, ale na druhou stranu když má taková teen blbost jako Twilight 4 pokračování, tak tohle by jich klidně taky mohlo několik mít. Všichni hrdinové i záporáci přežili, jak jinak. Nejvíce mě ve filmu potěšil John C. Reilly.(4.5.2010)

Teda že se mi to bude až tak líbit, to jsem netušil. Tenhle mix různých žánrů má dobrý děj a musím říct, že je i celkem zábavný. Nenašel jsem jediné místo, které by ve mně vzbudilo pocit, že tenhle film není záživný. Pro mě skvělá oddychovka.(23.2.2010)

Příjemná jednohubka jak pro děti tak dospělé. První díl beru spíše jako rozjezd na díl druhý, který snad bude trošku tajemnější a napínavější.(19.4.2010)

• Allien.9

Všechno je špatně. Postavy jsou naprosto šílené, laciné efekty v tomto případě spíše urážejí, amatérská kamera a špatně zvolená hudba nestojí za nic. A spatlaný děj, který nemá s předlohou téměř co dělat? Tak to je kapitola sama pro sebe... Za svůj devaténact let trvající život už jsem toho viděla hodně, ale "Cirque du Freak" láme rekordy. Již skoro deset let jsem obrovskou fanynkou této dvanácti dílné knižní ságy (hodnotím 10/10), a proto jsem byla ze zpráv o připravovaném převedení na filmové plátno doslova v sedmém nebi. Ale teď - po zhlédnutí filmu - bych si přála, aby se byl nikdy nenatočil... Filmaři si vesele prozrazují dechberoucí zvraty ze šesté a sedmé knihy, přidávají naprosto zbytečné postavy (Rebecca) a z ostatních postav, které v knihách výjimečně jsou, dělají vypatlané, nesympatické idioty (Darrenovi rodiče) či hloupé puberťáky (Steve, Evra i sám Darren). Nemůžu si pomoct, ale když se z knih, které mají větší potenciál než celý slavný Harry Pottler, natočí něco takového, pak je něco strašně špatně... (Kastrace všech, kdo se na filmu podíleli, by byla málo.)(17.6.2010)

• - Postavu Mr. Talla hrál také basketbalový hráč Trevon Flores. (Chatterer)

• - Film se natáčel od 19. února 2008 až do 1. června 2008. (Chatterer)

• - Film Strašidelný cirkus je natočen podle knižní předlohy kterou napsal Darren Shan, hlavní hrdina v knížce se jmenuje také Darren Shan... Spisovatel v knížce popisuje "svůj" životní příběh. (Vojtino)