poster

Upírův pomocník

 • USA

  Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

 • Slovensko

  Upírov pomocník

 • Slovensko

  Upírov učeň

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviesfan
  ****

  Teda že se mi to bude až tak líbit, to jsem netušil. Tenhle mix různých žánrů má dobrý děj a musím říct, že je i celkem zábavný. Nenašel jsem jediné místo, které by ve mně vzbudilo pocit, že tenhle film není záživný. Pro mě skvělá oddychovka.(23.2.2010)

 • Sprite
  ***

  Příjemná oddychovka u které je už od začátku znát, že to není žádný Béčkový film, ale díky průměrnému scénáři jen na 3*.(9.7.2012)

 • Ant
  ***

  Na to jak provařený a znásilňovaný je v posledních letech upírský žánr, bylo tohle příjemné překvapení. Hlavní představitel má správně ujetý výraz a John C. Reilly je parádní. Jen je škoda, že v momentě, kdy se film pořádně rozjede, začne děj postupně infantilnět a pubertální konec pak taky zrovna neoslní. Přesto je to paradoxně nejlepší upířina za poslední dobu. 70%(18.2.2010)

 • Sobis87
  **

  Bratři Weitzovi by se neměli pouštět do knižních adaptací. Chris Weitz zmršil potenciálně zajímavou látku Zlatý kompas a v případě Nového měsíce se už dokonale zesměšnil, na čemž má ale nemalou zásluhu už samotná předloha. Paul svému bratrovi nedělá ostudu a s filmem Cirque du Frak rozšířil sbírku promarněných příležitostí, neboť tato látka plná roztodivných zrůd má nepochybně potenciál. Kdyby se adaptace chopil někdo osobitější, kdo má dobrý vztah k hororově stylizovaným látkám (řekl tu někdo „Tim Burton“?), mohla z toho být stylová jízda připomínající to nejlepší ze zlatého věku Universalu a studia Hammer. Skutečnost je ale bohužel taková, že se režie chopil jeden z bratrů rutinérů, kteří na sebe upozornili teen komedií Prci, prci, prcičky a jejich největším úspěchem je civilní dramedie Jak na věc. Paul Weitz nemá vůbec cit pro atmosféru, jeho film disponuje kvalitativně velmi nevyváženou změtí triků a při pohledu na to, kolik zrůd (navíc ztvárněných herci první cenové) se ve filmu vyskytuje a jak nezajímavě jsou podány, rozhodně nelze o jeho práci mluvit jako o úspěchu. Průměrnost celého filmu ale není pouze režisérovou vinou, protože ani samotný scénář není ničím objevným – nedočkáme se zde ničeho jiného než šablonovitých vztahů mezi postavami, přičemž vykreslení přátelství hlavního hrdiny a jeho spolužáka koketuje s křečí, což platí i pro hrdinův plytký a v několika minutách odbytý románek. Navíc ta okatá snaha o tvorbu vlastní mytologie a náběh na další úspěšnou filmovou sérii po vzoru Harryho Pottera mě po celou dobu iritovala. Divákovi je neustále připomínáno, že to, co sleduje, je jen letmým nakouknutím do promyšleného světa a předvojem pro něco epického a abych řekl pravdu, celý Cirque du Freak by se dal dovyprávět za poloviční dobu a nemusel by skončit právě v tu chvíli, kdy příběh teprve začíná gradovat. Ale to by tvůrci už nemuseli natáčet další díl, který nás při potenciálním úspěchu „jedničky“ zajisté nemine. Když pominu nesympatického hrdinu (castingový omyl roku?), kterému jsem přál smrt hned od začátku, jsou to právě herci, kteří občas dají zapomenout na nudnou režii, špatně koncipovaný a vyprázdněný scénář a pro několik vtipných momentů jsem dokonce přemýšlel, že hodnocení zvednu na slabé tři hvězdičky, protože jsem se chvílemi i docela dobře bavil…to by ale nesměl přijít patetický závěr okořeněný dvojím vyřčením jednoho debilního moudra. Kdyby se tam aspoň více vyskytovala postava Willema Dafoea, protože jeho upír je tím nejlepším na celém filmu a vyskytuje se pouze ve třech scénách. 50%(4.3.2010)

 • Dragoni
  ***

  Dětská pohádka pro dospělé aneb cirkus plný monster. Selma Hayek s vousama a John C. Reilly jako vampirus lektorus. Pouze průměrný film, který ničím zvláštním ani novým nevyčnívá z řady podobných filmů, které jsou zpracované podle zajímavých knižních předloh, ale špatně herecky obsazené s použitím dosti laciných triků, což filmu ubírá nemalé procento z celkové kvality. Zajímavá monstra, občasné lepší scény i podařený vtip. Celková vyumělkovanost na odpočinkový film stačí, přesto nějak výrazněji nezaujme. Případné pokračování by mohlo být zajímavé. 50 %(7.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace