Upírův pomocník

Upírov pomocník

Upírov učeň

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

Poněkud s obavami, a tedy opožděním jsem si nakonec film pustil. V knižní sérii jsem zvládl 4 díly, na další nezbyl čas. Zejména první mne však opravdu zaujal především svojí tajuplností, temnotou a brutalitou ( knihy vydává Albatros a nejde o řadu pro dospělé). Film je v řadě momentů mírnější, s obroušenými hranami zakrvácené břitvy, což se dalo čekat. Až při jeho sledování jsem si uvědomil podobnost s klasickým filmem Zrůdy stejně, jako s literárním i filmovým Cabalem C.Barkera... Není to zcela špatné, ale úlitba přístupnosti ( byť v USA od 13 let) a snaha vydělat, co se dá, způsobily, že pravá šťáva s příchutí krve došla. Souboje jsou vydařené, pro mne pak nejzábavnější scéna je hřbitovní, otvírá ji božský Nick Cave se svými The Bad Seeds.... Upozornění na konci titulků, že žádné zvíře nebylo ani zraněno, ani zabito, mne znovu rozesmálo. Mělo jít o digitálního pavouka, hada, vlčího muže či snad proboha opičí ženu?(14.11.2011)

500 let odolávám…a najednou. A vlastně, proč ne… když je to takový výživně monstruózní vitaminózno. Mnohem chutnější, než moji oblíbení hošánci marťánci. Chci ještě!!(7.9.2012)

Koukám, že žádné filmové pokračování se konat už zřejmě nebude, což je veliká škoda, protože mě Upírův pomocník strašně zaujal. Mám rád, když mám nízké očekávání od filmu a ten mě překvapí jako tento. Barvitost a atmosféra je přesně to co můžu. Děj je výbornej, herci nevadí, vtipné situace, to všechno ukazuje na příjemnou podívanou, jen je škoda, že pokračování se nekoná.(3.5.2014)

Darren (Chris Massoglia) býval vzorný student, ale ted je z něj poloviční upír. Znamená to že musí sloužit svému novému upírskému pánovi v podání charismatického John C.Reillyho, musí se vzdát své rodiny, musí se naučit upířím zvyklostem jako je pití lidské krve nebo přespávání v rakvi a hlavně musí se umět naučit žít ve svém novém domově jímž je cirkus plný bizarních monster se srdcem na pravém místě, ale jeho minulost ho zde v podobě zrazeného kamaráda Joshe Hutchersona dostihne i tady. První polovina filmu je působivější už v tom, že hýří nápady, oceníme kvalitní triky, návštěvou v Cirkuse si divák prohlídne bizarní monstra a narazíme zde na Salmu Hayek, která je pořád hezká jako obrázek akorát občas zaroste vousem. Druhá polovina odehávající se v cirkusovém tábořišti už tolik zajímavá není. Horor bez krvavých scén není žádný pořádný horor a tady se žádné takové scény nedočkáme ani omylem a následné finále je jen taky takový hororový odvar bez krve, aby i mladší divák nemusel zavírat oči.Motivace některých postav mně zůstávala přes značnou nepřehlednost v dějí úspěšně skryta stejně jako výskyt některých postav byl docela zbytečný (Willem Dafoe, Jane Krakowski) vzhledem k minimu prostoru, které dostali. Start to mělo zajímavý, ale dojezd byl dost upocený a bez mohutného finiše se vyhrávat nedá ani v upírském světě.(2.4.2010)

Nečekal jsem od toho moc,ale mile mě tento film překvapil.Je to nenáročná zábavná komedie.(17.7.2013)

• - Natáčelo se v New Orleans, Folsomu a Baton Rouge v Louisianě. (Chatterer)

• - Postavu Mr. Talla hrál také basketbalový hráč Trevon Flores. (Chatterer)

• - Film se natáčel od 19. února 2008 až do 1. června 2008. (Chatterer)