Upírův pomocník

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

• petero

The Vampire's Assistant akosi nesplnil očakávania a je viac ako isté, že Cirque du Freak sa zaradí k The Golden Compass a Inkheart ako ďalšia nezvládnutá fantasy trilógia, ktorá skončí jedným biednym filmom. Pritom Paul sa naviac ukázal ako oveľa biednejší režisér a o veľkoleposti bratovho diela môže akurát tak snívať. Príliš zamerané na detské publikum ktoré už má Pottera či Narniu a prístupnosť tak akosi narušuje jedine výstrih Salmy Hayek, ale ani tú si človek neužije, Willema Dafoea ešte menej a upírskou mytológiou zaostavá aj za Twilight ságou čo je ozaj bieda. Film ubehol v pohode no rovnako v pohode na neho aj zabudnem. Nemá žiaden moment ktorý by stál za to, okrem výstrihu Salmy Hayek samozrejme. A ešte niečo. Josh Hutcherson mi začína byť fakt nesympatický.(13.2.2010)

Čekal jsem víc.(1.1.2012)

Geniální John C. Reilly je jednoznačnou ikonou tohoto monstrózního guláše potvůrek z Hellboye dvojky a příšerek ze StarTreku. Najdou se tu i bráchové Yody ze Star Wars a hlavně upíři, jejichž rychlost by jim i ti z Twiligt záviděli. Vypadá to na slušný rozjezd k seriálu, ke kterému si najde cestu spíše menší publikum. 60%(14.2.2010)

Vzhľadom na súčasnú patologickú prevarenosť mládežníckej fantastiky som sa prekvapujúco dobre bavila. Hlavne prvú polovicu. Samozrejme, že aj séria Darrena Shana trpí neduhmi svojho podžánru a mytológiu vytvára tak, že kopíruje z viacerých zdrojov a mixuje všetko dohromady. Ale pri slušne udržiavanom tempe a pravidelne predhadzovaných nových "faktoch" som sa aspoň nenudila. A tiež nikto odo mňa nečakal, že budem vzdychať pri trápnej upírskej romanci. Sympatickosti filmu napomohla aj ústredná dvojica - príjemne zaoblená tvár Chrisa Massogliu (ktorý vyzerá ako bratranec Cameron Diaz) a impozantná lebka Johna C. Reillyho, ktorá buď s vekom rastie alebo mu ju pomocou účesu a latexovej nadstavby zväčšili maskéri :-D Čarovne afektovaný Willem Dafoe bol ako čerešnička na torte. P.S.: Hmm, pritom Cameron Diaz mi nie je sympatická...(6.4.2010)

Dětská pohádka pro dospělé aneb cirkus plný monster. Selma Hayek s vousama a John C. Reilly jako vampirus lektorus. Pouze průměrný film, který ničím zvláštním ani novým nevyčnívá z řady podobných filmů, které jsou zpracované podle zajímavých knižních předloh, ale špatně herecky obsazené s použitím dosti laciných triků, což filmu ubírá nemalé procento z celkové kvality. Zajímavá monstra, občasné lepší scény i podařený vtip. Celková vyumělkovanost na odpočinkový film stačí, přesto nějak výrazněji nezaujme. Případné pokračování by mohlo být zajímavé. 50 %(7.5.2010)

• - Postavu Mr. Talla hrál také basketbalový hráč Trevon Flores. (Chatterer)

• - Rozpočet filmu byl 40 milionů dolarů. (Chatterer)

• - První film, který režíroval Paul Weitz bez pomoci svého bratra Chrise Weitze. (Chatterer)