Upírův pomocník

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

• Tuxedo

Předložené universum, premisa, její zákruty a rozvržení sil (pravidla světa a jeho krvavá historie, proměna hlavního hrdiny, jeho předurčenost stát na jedné straně ze dvou znesvářených stran proti nejlepšímu příteli) a především uspořádání výše zmíněného mají vlastně velký potenciál vytěžit z knižní předlohy mnohem víc než jen teenagerovsky tupoučkou podívanou (např. stonásobně větší než obdobné Twilight), přesto právě jí ve výsledku první díl je. Hodnotné dějové prvky se nesou jen v náznacích, casting je otřesný (John C. Reilly coby hrdinův upírský mentor platí za castingový omyl roku, tahle role by snesla herce v hrdinově „věku“ – viz. výborný Godric v True Blood), totéž platí o vizuální výbavě a mdlé režii. 5/10(14.4.2010)

• Hunt

30%(11.6.2016)

Tak se nám pan Weitz konečně Doprcal k docela kulantnímu filmu! Hravá sbírka bizarností v čele s neholenou paní Hájkovou a Dívkou s ocasem přinutí nejednoho úchyla strčit si během produkce ruku do rozkroku a velkoryse odpustit castingu ty dvě nezletilé homoklády v hlavních rolích! Takže po příjemně strávených stoosmi minutách nezbývá než vřele poděkovat paní Majerové, že byli Patyzón a jeho bojůvka emovlkodlaků zrovna zaneprázdněni vytím na Nový měsíc.(15.6.2010)

Teda že se mi to bude až tak líbit, to jsem netušil. Tenhle mix různých žánrů má dobrý děj a musím říct, že je i celkem zábavný. Nenašel jsem jediné místo, které by ve mně vzbudilo pocit, že tenhle film není záživný. Pro mě skvělá oddychovka.(23.2.2010)

Nezařaditelný film co se týče označení. Směsice Twilight a Underworldu pro dětské publikum. Tentokráte mi tento fakt že se jedná o dětský film nijak nevadil. Tvůrci si navíc chystají půdu pro další pokračování, sice jsem se trošku divil, zda-li mohli tehdy tušit nějaký finanční úspěch filmu. A zda-li ten finanční úspěch vůbec nějaký je. Přecejen zase tak dobrý film nebyl, ale na druhou stranu když má taková teen blbost jako Twilight 4 pokračování, tak tohle by jich klidně taky mohlo několik mít. Všichni hrdinové i záporáci přežili, jak jinak. Nejvíce mě ve filmu potěšil John C. Reilly.(4.5.2010)

• - První film, který režíroval Paul Weitz bez pomoci svého bratra Chrise Weitze. (Chatterer)

• - Natáčelo se v New Orleans, Folsomu a Baton Rouge v Louisianě. (Chatterer)

• - Rozpočet filmu byl 40 milionů dolarů. (Chatterer)