John Marino je floridský stavební dělník, který se nyní musí začít rvát s osudem jako nikdy dřív. Jeho žena Mary trpí schizofrenií a začíná se stávat nezvladatelnou, čímž strádá především jejich malý syn Chris, který se kvůli matčině chorobě stává terčem posměchu ze strany svých spolužáků. A poté, co je Mary hospitalizována, zůstává chlapcova výchova už jen na jeho milovaném otci. Jejich ještě větší sblížení je nevyhnutelné, ale i tak se John rozhodne uskutečnit něco, kvůli čemu se Chrisova situace značně zhorší. John začne na své zahradě stloukat dřevěnou loďku, čímž si vyslouží posměch okolí. Nikdo kromě Chrise a Johna ale nedokáže pochopit, že jak stavba bárky, tak chlapcova záliba v tričkách a v našívání záplat jsou jen cestou, jak se vypořádat se strachem o milovanou a blízkou osobu, která zatím leží s nejasnou budoucností v nemocnici. Jejich příběh, který v roce 2006 zachytil režisér a scenárista Joseph Greco, je křehkou, poetickou a něžnou studií života ve stínu nemoci, o níž většinou pořádně nikdo nic neví, a přesto jí sám může kdykoli podlehnout. (oficiální text distributora)

jhrasko

Zvláštnym sposobom nevzrušivé, až televízne spracovanie príbehu, ktorý žiaľ nevytažil ani zo zaujímavého hereckého obsadenia. Neškodná kulisa k presádzaniu kvetov v nedeľu poobede. ()

lena60

Zlinfest 2008: Ačkoliv maminka hlavního hrdiny Chrise trpí schizofrenií, nejedná se o nijak dramatický snímek. Spíš nám nenásilný způsobem umožňuje nahlédnout do světa, který je většině lidí neznámý. Světa lidí, kteří žijí s psychicky narušeným člověkem. Co je charakteristické pro jednotlivé postavy? Maminka maluje obrázky, protože, když maluje, neslyší hlasy. Tatínek na zahradě před domem stlouká ze dřeva loďku, a proto je okolím také považován za blázna. Chris trpí za oba(před spolužáky) a jinak celé škole navrhuje a přešívá trička s pomocí záplat...Film velice milý, poetický a nakonec též docela pohodový. ()

Šípek

Od tohoto nenápadného amerického snímku jsem prakticky nic zvláštního nečekal. O to víc jsem rád, kolik se podařilo do něj vměstnat pozitivních emocí a energie, i přes veškeré nepřízně osudu, jimž musí hlavní představitelé čelit. Mé hodnocení mohlo být ještě vyšší, kdyby konec nepřišel tak náhle a nevyzněl do ztracena. ()