poster

Vyfič!

 • USA

  Whip It

 • Slovensko

  Rollerky

 • Slovensko

  Rebelka

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2009, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *****

  Klišé až po strop ale napriek tomu, že športové turnaje považujem len za o niečo menej hlúpe verzie fetišu úspechu súťaží krásy, veľmi milý a odzbrojujúci film. Ellen chcem definitely za girlfriend. 9/10(11.9.2010)

 • Matty
  ***

  Vypadá to, že nám tady vzniká ženská variace „apatowovských“ komedií (v nichž pojí nerozlučné heterosexuální přátelství dva muže). Stejně nepodstatné jako získání kluka je pro Bliss nakonec vítězství v onom bizarně kompenzačním sportu. Jak je i pro ty největší truhlíky včas předesláno, protagonistka se musí naučit rány nejen rozdávat, ale také přijímat. Největší váhu mají navzdory očekávání dialogy mezi dcerou a rodiči, z nichž je důležitější matka. Vyjma chápajícího otce jsou mužské postavy zredukovány na nadhazovače vtipů (snaživý Jimmy Fallon), autority, které nejsou nikomu svaté (ježíšovský Andrew Wilson) či objekty touhy (nijaký Landon Pigg). Drew Barrymore dobře odhadla své herecké možnosti, když si přiřkla tu nejpřitroublejší roli. Pozoruhodnější výkon předvádí jako režisérka, v kramflecích nejjistější, když diriguje komorní orchestr o pár hráčích. Scény decentně naparfémované psychologií nepůsobí zcela naivně a občas se jimi dokonce mihne emoce, jejíž pravost jsem neměl důvod zpochybňovat. Více postav, natož nějaká akce znamená menší či větší bordel (ve stupidní jídlové bitce doslova), takových scén ale není mnoho a pro příběh nejsou zas tak důležité. Více mne zamrzela neschopnost Drew evokovat 80. léta (dobu její puberty) krom použitých songů a zakomponovaných popkulturních odkazů také stylem režie, ale to už bych od debutantky chtěl příliš. Tahle nenáročná a zejména zásluhou Ellen Page moc a moc sympatická komedie napoprvé úplně stačí. 70% Zajímavé komentáře: Sobis87, johnn333, ScarPoul(23.7.2010)

 • AngelAngie
  ***

  Příjemné, nenásilné, herecky sice nijak výrazné, ale přesto od začátku do konce milé! Nevím, jakou měrou se na filmu sama režisérka podílela, neboť mít velmi dobrý tým herců, je minimálně poloviční záruka kvality a práce bez práce, ale jako oddychovka je to prostě fajn. Ellen se výjimečně trošku odhalila a jasně nám ukázala, jaké spodky nosí i v reálu, protože tohle jsme už viděli, její "partner" byl účesem na facku, ale budiž, já na ty odrbaný rádoby free muzikanty nikdy nebyla, jsou všichni stejní... možná mi prostě jen nepříjde sexy, když je někdo špinavej a smradlavej. Juliette mi připadla jako by si po celou stopáž chtěla šlehnout (samozřejmě jsem si pak musela dohledat, že v tom lítala, poznat to jde víc než dost) a Zoe Bell potěšila, škoda jen, že je všude tak stejná. Krom Ellen potěšila nejvíc Marcia Gay Harden, která ve mě opravdu vzbudila tu patřičnou lítost, že bych se kvůli ní, mít ji za matku, taky do těch hroznejch kreací oblékla...(5.1.2010)

 • Xmilden
  ***

  Film na mě působil hodně retro. Ellen Page poněkolikáté dokazuje jakou je vyspělou herečkou. Pokud bych se měl zmínit o sportovní rovině, tak sem moc nepochopil pravidla. A je docela možné, že celý sport byl vymyšleny pouze za účelem filmu :) Spíše než komedii film připomíná rodinné sportovní drama. Toho humoru zde mnoho není.(26.7.2010)

 • JFL
  *****

  Famózní holčičí film, který s bezelstnou upřímností narušuje tradiční midcultový model outsiderského filmu. Zatímco jiní filmoví hrdinové od "Rockyho" po "Královnu XXL" svým snažením získávají vedle osobního vítězství také přijetí dominantní společnosti, neboť potvrzují její ideály, zdejší hrdinka bojuje za to, aby se mohla od většiny odloučit. Zatímco na začátku ji film představuje skrze její vymezování se vůči symbolům americké středostavovské společnosti (soutěže krásy, zdravé jádro školního kolektivu), postupem času tyto motivy mizí a místo toho se hrdinka plně integruje do společnosti, kterou si sama vybrala. V souladu s tím také její rodiče neprocházejí vůči její aktivitě tradičním vývojem od odmítání po okouzlení, ale prostě na volbu své dcery přistupují a učí se ji akceptovat. A vedle toho je to ohromně uhrančivá a dynamická podívaná s grandiózním hereckým obsazením.(2.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace