Vyfič!

Rebelka

Whip It

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2009, 111 min

Drew Barrymore nijak moc nemusím a musela by se hodně (herecky) snažit, abych se o ni nějak zvlášť začal zajímat. Po režisérské stránce to je něco jiného. Ve svém debutu ukazuje, že není jen herečka jedné, dvou nebo tří tváří a že dokáže celkem schopně ukočírovat celovečerní film. Ellen Page na druhou stranu ukazuje, proč je řazena (po právu) mezi největší naděje současného Hollywoodu. Jen by si mohla vybírat více rozmanitější role, ty stejné polohy mě už nebaví a tak jen podvodní scéna byla příjemným osvěžením. Celkově s Whip It nemám nejmenší problém, výlet do ženského rychlobruslení to byl zajímavý leč opakovaná projekce nehrozí, na tu nemá film co nabídnout. 3 a 1/2.(23.3.2010)

• psy.cho

Ja neviem či mám averziu voči Ellen Page ale mne sa jej filmy vôbec nepáčia a tento film ma v tom len utvrdzuje. Premňa nudná story.(20.4.2011)

Režijní debut Drew Barrymore? Nečekaně výborné! Film Vybíjená se může jít zahrabat. Jednoduchý příběh ze zapadlého městečka, kde každý hledá nějakou zábavu, jak zabít čas. Typicky americké a pro mě to bylo skvělé osvěžení dne, které mě mile překvapilo a v dobrém slova smyslu pobavilo. Ellen Page jde do řebříčku mých top oblíbených hereček. Vybírá si skvělé role a na její filmy budu čekat s očekáváním a zároveň se zvědavostí.(5.1.2010)

Jásám nad příslušností k žánru feel-good komedií, roztávám u rebelující Ellen Page, mému oku lahodí stylizace do časů dávno minulých – přesto nejsem u vytržení. Sílu těchto aspektů totiž v případě Whip It cosi tupí. Že by samotné bruslení, které mě prostě a jednoduše nebavilo? S nejvyšší pravděpodobností ano, scénky s konzervativní, maloměšťáckou, ne-zas-tak-nereálnou matkou (znovu geniální Marcia Gay Harden) totiž fungují dokonale. Pamatovat si budu nejspíše i podvodní rande, bitku v bistru a oční linky Kristen Wiig. Ty zejména. 70%(30.12.2009)

Příjemné, nenásilné, herecky sice nijak výrazné, ale přesto od začátku do konce milé! Nevím, jakou měrou se na filmu sama režisérka podílela, neboť mít velmi dobrý tým herců, je minimálně poloviční záruka kvality a práce bez práce, ale jako oddychovka je to prostě fajn. Ellen se výjimečně trošku odhalila a jasně nám ukázala, jaké spodky nosí i v reálu, protože tohle jsme už viděli, její "partner" byl účesem na facku, ale budiž, já na ty odrbaný rádoby free muzikanty nikdy nebyla, jsou všichni stejní... možná mi prostě jen nepříjde sexy, když je někdo špinavej a smradlavej. Juliette mi připadla jako by si po celou stopáž chtěla šlehnout (samozřejmě jsem si pak musela dohledat, že v tom lítala, poznat to jde víc než dost) a Zoe Bell potěšila, škoda jen, že je všude tak stejná. Krom Ellen potěšila nejvíc Marcia Gay Harden, která ve mě opravdu vzbudila tu patřičnou lítost, že bych se kvůli ní, mít ji za matku, taky do těch hroznejch kreací oblékla...(5.1.2010)

• - V Kolumbii začalo Roller Derby poté, co grafický designér z Bogoty viděl tento film. (Cheeker)

• - V úvodu ve scéně, kdy Bliss Cavendar (Ellen Page) zalže o svém věku a uvede 22, ve skutečnosti uvádí svůj reálný věk. Později ve scéně, kde Iron Maven (Juliette Lewis) nechává Bliss hádat svůj věk, i ona poté uvede svůj pravý věk 36. (8Dandee)

• - Během závěrečných titulků probíhají nepovedené scény z natáčení. (Cheeker)