Střelený

Bulletproof

Strelení

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1996, 81 min

Černý policista Jack Carter se snaží přes zlodějíčka aut Archieho Mosese infiltrovat do gangu překupníků aut. Jenže časem je Jackova identita prozrazena a v následující přestřelce je vážně zraněn. Po dlouhém líčení se vrací ke své práci. Úkolem číslo jedna, je dopravit Archieho k soudu, kde má svědčit proti bossovi gangu. Vcelku příjemná akční komedie s Adamem Sandlerem a Damonem Wayansem v hlavních rolích sice nic mimořádného nenabízí, ale není marnou volbou.(24.10.2010)

Ať si říká kdo chce, co chce, Adam Sandler prostě umí a tahle střelená road-movie patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co jsme od něj mohli doposud vidět. Navíc spolupráce se sympaťákem Wayansem byla také trefou do černého, ti dva si vyloženě rozumí a jejich herecká souhra je tou hlavní ingrediencí, která posouvá snímek lehce nad běžný průměr. Není tu moc co dodávat, kdo má nějaké zkušenosti s ranými sandlerovkami, dokáže si celkem jednodušše představit, co má od Střeleného očekávat. 75%(16.7.2011)

Když Damon Wayans docela vtipně hláškuje v buddy movie, nemusí to nutně znamenat dalšího Posledního skauta. Chybějící faktor typu Shane Black zapříčiňuje rozdíl o hloubce Ďáblovi propasti (235 stop), neboť o scénáři se dá říct všechno, jen ne to, že je "bulletproof“.(31.5.2009)

Nevím, fakt nevím, proč jsem dal tři hvězdy. Za to ale vím, že se mi po tom rozhodně nechce pátrat a pouštět si tuhle variaci na osvědčenou šablonu bílej-černej-sranda znova. Protože až se budu příště ve dvě v noci nudit, půjdu radši ven stavět sněhuláka.(19.12.2012)

Pořádně ujetá, ztřeštěná komedie o sympatickém policistovi, který má v hlavě pod čelem kovovou destičku po nedávné operaci. Zní to hodně šíleně, ale nikdy bych si nepomyslel, jaká to může být zábava. Aniž bych to navíc tenkrát věděl, sledoval jsem začínající kariéru slibného Adama Sandlera, který Wayansovi zdatně sekundoval. Shlédnout, zapomenout? Na takhle šílený scénář asi jen tak ne, celých 13 let si to pamatuji jako včera :o) - čistý průměr.(21.5.2009)

• - Sven-Ole Thorsen, který na filmu pracoval jako kaskadér, si zahrál také malou roli zabijáka. (Rominator)

• - V poslední scéně, ve které se má pes zhroutit na pult, je možné vidět lidskou ruku, která tahá psa právě k pultu. (KucC)