Střelený

Bulletproof

Strelení

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1996, 81 min

"Málem ses nechal zastřelit. - To bylo ode mě hezký, že jo?" Kdybych měl nejlepšího kamaráda, se kterým bychom páchali lumpárny, tak by mne trošku mrzelo, kdyby mne zatkl. Proto rozumím tomu, že Archieho štve Jackova skromně zamlčená policejní placka a dokonce chápu i to, že Archieho kulka v Jackově hlavě taky přátelství moc nepřidá. Jsem prostě neuvěřitelně empatický. Navíc mám rád sandlerovský humor, ale tentokrát jeho střílené srandičky ne vždy zasáhnou černý střed terče a kriminální zápletka funguje pouze jako pozadí pro vtipné situace.(13.5.2016)

Typická akční komedie z 90. let, ve stylu Policajta z Beverly Hills. Bohužel zas tolik akce ani humoru nepobrala. Sandler se už tehdy proslavil jako pako; klika je, že jako dvojka s Wayansem fungujou dobře. Na začátku překvápko, pak víceméně čitelný, nosné je hlavní duo, které sem tam nějaký ten vtípek utrousí. # příběh 5 | hudba 6 | humor 3 | akce 5 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(26.11.2012)

Na tenhle film jsem se původně nechtěl dívat, vždyť z těch tří žánrů, které jsou u filmu uvedeny, mě oslovuje jen komedie, zbylé dva žánry absolutně nesnáším. Avšak když už jsem v tu dobu byl u televize a nic jiného nikde neběželo, tak jsem dal filmu šanci už jen kvůli tomu zajímavému názvu. A musím říci, že jsem byl příjemně překvapený. Hodně rychle jsem se do toho zakoukal a bavilo mě to po celou dobu. Adam Sandler je zde kladným záporákem, což od něj vyžadovalo mnoho hereckého umu, ale on to dokázal tak dobře, že jsem o něm ani na okamžik nepochyboval a jeho roli jsem mu bez výhrad věřil. Jeho spoluhráč, Damon Wayans, zase dokázal věrohodně ztvárnit kámoše, ze kterého se vyklube polda, aby se nakonec zase vrátil do role kámoše. Tenhle film, to zkrátka byl zážitek, na který zřejmě hned tak nezapomenu, bylo zde taky pár úžasných scének a hlášek, například když Adam Sandler popisoval Damonu Wayansovi, jak se mu pomstí za to, že ho nenechal v klidu vymočit, nebo když na konci byla ukázána filmová Sandlerova matka. Zkrátka já se dobře bavil a užil jsem si to, což v pohodě vystačí na nadprůměrné čtyři hvězdy.(1.2.2012)

• Gemini

Poněkud divná komedie z žánru buddy movies, i když se pořád snaží klamat tělem a hrát to na nevěrohodné přestřelky, ujeté vtípky a strašlivě nebezpečnou detektivní zápletku. Není to úplná ztráta času, ale peníze bych nedal ani za půjčení VHS...(19.2.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $22,611,954(13.12.2006)

• - V poslední scéně, ve které se má pes zhroutit na pult, je možné vidět lidskou ruku, která tahá psa právě k pultu. (KucC)

• - Sven-Ole Thorsen, který na filmu pracoval jako kaskadér, si zahrál také malou roli zabijáka. (Rominator)