Push

Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

• Renton

Scénář: David Bourla .. Generalita tragédů!! PUSH nemá nakonec NIC, co bych potřeboval vidět znovu (a to i přes sličnou dvojici Camilla Belle & Dakota Fanning) resp. vůbec vidět. Příšerně laciné (vlastně se jen chodí po ulicích Hongkongu z lokace do lokace), bezobsažné, vágní sci-fi s nudnou zápletkou (hledá se kufřík) a partou nevyužitých herců, protože není moc na co si hrát. Myšlenkově ploché, prakticky bez akce, potenciálně nevyužité. Paul McGuigan tomu nedal nic výrazného, tedy kromě pár hezky nasnímaných barviček a poměrně civilní atmosféry; kořeněné slušnou hudbou. ___ První série seriálu Heroes (ke kterým by se dal námět nejvíce přirovnat) je stokrát lepší, nápaditější a výživnější = pokud je znáte, můžete dát s klidem od Push rovnou ruce pryč.(8.5.2009)

• Xmilden

Když někdo natočí výborný film Nabít a zabít a pak se nechá vtáhnout do takové kraviny jako je Push tomu já říkám tedy dovednost. Push nefunguje snad ani minutu. Film mě naprosto nechával klidným, akce jsem se téměř nedočkal. Ano Djimon Hounsou je tvrďák jak se patří. Ale to byl Samuel L. Jackson v Jumperovi taky a co to bylo platné, že? Zkrátka a dobře přečtěte si co je obsahem filmu a zjistíte že je to kravina, pak se podívejte na film a zjistíte že je to úplná kravina. PS: Takhle nějak by na plátně mohla vypadat cool akce pro malé děcka v Americe. PS2: Nedávejte prosím vás do scénářů Dakotu Fanning jak se motá ožralá.(22.8.2009)

• lesumir

Heroes je úspěšný seriál. X-men je úspěšná trilogie. Proč neudělat něco podobného, nenápadně vykrást hlavní myšlenky a všechno to zaobalit do teen thrilleru, kde si mladí kluci oblíbí Dakotu, ti starší Belle a ženský poletí na Evanse a fajnšmekry potěší Hounson. Proč ne, že? __ Ale proč jo? Vždyť to moc nefunguje. Hong Kong je brán jako jedno velké bludiště, ze kterého vede jen jedna cesta. Najít kufřík a zničit organizaci. Od začátku to spěje do trosek, kde to i skončí. Neslaný a nemastný závěr, kterému předchází pár tupých nelogických zápletek s "divnými" dopisy na piedestálu.(22.5.2009)

Rozpočet $: 38 miliónov Tržby Celosvetovo :$48,808,195(20.7.2009)

Byť originálny, inovačný? Áno, ale nie za každú cenu. Originálny námet bol totiž premrhaný príliš veľkou motiváciou zo strany režiséra. Aj keď je možno Paul McGuigan veľmi kvalitný režisér, mal by ostať pri komornejších filmoch. Tieto hi-tech vychytávky a iné veci, ktoré svojou originalitou robia film cool, totiž vie zvládnuť len malý počet režisérov tak, aby zanechali dobrý dojem. Veľa vecí mi však utkvelo v pamäti, niekde totiž múza kopla tvorcov naozaj silno, inokedy ale naopak vôbec takými to momentami sa to počas filmu striedalo stále. 3koda, že tie menej kvalitné prevažovali. A ani herci sa veľmi nepredviedli. 65%.(12.10.2009)