Push

Push

Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

Průměrné akční scifi, celkem slušně natočené, ale s dost slabými chvilkami. Nejvíc mě zklamala postava hlavního hrdiny, která je dost nevýrazná a to nemůže zachránit ani Chris Evans. Naopak se mně líbíla role Dakoty Fanning, která jak se zdá už začíná vyrůstat z vyloženě dětských rolí a ve filmu byla nejlepší. Jinak nadpřirozené schopnosti hlavních hrdinů šli určitě využít víc, jediné, které opravdu zaujali, byli schopnosti Řvounů.(22.7.2009)

• choze

Jednu hvězdičku za Hongkong, druhou za obsazení. Scénář masivně vykrádá HEROES, je lehce zmatený a dost zdlouhavý a akcí se šetří (za zmínku stojí snad jen krátká originální přestřelka s levitujícími pistolemi). Chris Evans je ale fajn jako vždy, ožralá Dakota s bouchačkou v každé ruce taky, škoda jen, že Belle zazáří až na konci, ke kterému se propotácí nenalíčená a vykašlávající krev, tedy ne příliš sexy.(17.5.2009)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $31,811,527Tržby Celosvetovo $48,858,618Tržby za predaj DVD v USA $16,133,135 //počet predaných kusov 1,014,361║ No čakal som viac než nevýraznú zlátaninu, točiacu sa dejovo po celý čas na jednom mieste, škoda, celkovo prevažne ukričaná nuda. /40%/(3.2.2010)

Hodně kvalitní a zábavnej filmeček s celkem hutnou atmosférou, do který dokáže vklouznout velice rychle. Téměř nemá chyby, až na dopisní botu (aneb jasnozřivost postav, které jasnozřivé být nemají) a snad na to, že hlavní hrdina mohl trošku víc využívat svých schopností. Ale to je jen takové přání spojené s povzdechem, možná, že bych tomu pak dal pět a možná ne, ale takhle to víc než stačí a raději neměnit nic.(23.10.2009)

Vynikající adrenalinová jízda, která mě zcela pohltila a to jsem od ní nic nečekala. I když - po přečtení jména režiséra mi bylo jasný, že to bude opravdu stát za to, patří k mým nej.. Když jsem kdysi viděla ukázky, tak jsem sázela na velkou oblíbenost u "nenáročného" publika s tím, že to bude jen hloupá akčňárna. Skutek utek. Je to velmi inteligentní film s inteligentním scénářem a skvělými herci. Sázení na detaily, problesky, montáže, využívání steady camu a dynamika podporována elektronickou hudbou, ano, tohle je mému srdci nejbližší. Hned jsem si vybavila Slumdoga a běh malých dětí - ve scéně hong kongského tržistě. Stejně tak jak psala larelay - ani já nejsem nijak ovlivněna Hrdiny nebo 4400, i když jsem pár dílů viděla, ale tohle je prostě úžasný - viz nápad se Řvouny atd.. stejně tak Slídilové a jejich nahlížení do minulosti pomocí čichání - což je vždy znázorněno bravurními záběry!!! Dakota už nám dospívá, což jde dost poznat, ale stále u mě neklesá a doufám, že ve svém herectví bude stále tak výborná. Chrise mám moc ráda, takže mě taky moc potěšil .. a Camilla? Tu nemůžu ani nevidět, ale výjimečně mi vůbec nevadila...(13.5.2009)