Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

Vynikající adrenalinová jízda, která mě zcela pohltila a to jsem od ní nic nečekala. I když - po přečtení jména režiséra mi bylo jasný, že to bude opravdu stát za to, patří k mým nej.. Když jsem kdysi viděla ukázky, tak jsem sázela na velkou oblíbenost u "nenáročného" publika s tím, že to bude jen hloupá akčňárna. Skutek utek. Je to velmi inteligentní film s inteligentním scénářem a skvělými herci. Sázení na detaily, problesky, montáže, využívání steady camu a dynamika podporována elektronickou hudbou, ano, tohle je mému srdci nejbližší. Hned jsem si vybavila Slumdoga a běh malých dětí - ve scéně hong kongského tržistě. Stejně tak jak psala larelay - ani já nejsem nijak ovlivněna Hrdiny nebo 4400, i když jsem pár dílů viděla, ale tohle je prostě úžasný - viz nápad se Řvouny atd.. stejně tak Slídilové a jejich nahlížení do minulosti pomocí čichání - což je vždy znázorněno bravurními záběry!!! Dakota už nám dospívá, což jde dost poznat, ale stále u mě neklesá a doufám, že ve svém herectví bude stále tak výborná. Chrise mám moc ráda, takže mě taky moc potěšil .. a Camilla? Tu nemůžu ani nevidět, ale výjimečně mi vůbec nevadila...(13.5.2009)

Z teenage výplachov alá Covenant, či Jumper jednoznačný král. A to má najmenej akcie a prvý krát otravnú Dakotu. McGuigan umí a ak mu jeho štýl dav nežere, tak ja teda aj s navikájom, rybárom a celou loďkou (a už od Wicker Parku zapíjam rybníčkom). MTV trash, ktorý to o sebe vie. 70%(3.6.2009)

Pri mnohych filmoch dokazem pochopit nizke hodnotenia aj pri tych filmoch, ktorim ja davam vyssie, ale pri tomto filme mi je to skor zahada. Vobec mi to neprislo nudne, nasli sa tam mozno kratke nudne chvilky, ale tych bolo malo. Pacil sa mi namet o pokusoch na ludoch, ktori mali nejake zvlastne schopnosti a preto na nich robili od konca 2. svetovej vojny rozne pokusy. Niektori videli do buducnosti, ini vedeli hybat predmetmi, dalsi vedeli zase vnuknut neexistujuce myslienky inym ludom, ktori tomu automaticky uverili. Ze to pripomina POCIATOK (2010) ? Ano, mozno je to skopirovane z inych filmov, aj ked Pociatok bol natoceny o rok neskor, ale tento bol zase iny a kedze sa podla Dakoty Fanning mohla menit i buducnost podla toho, ako prave zmenili sucasnost, tak prave to je to, co mam na tychto filmoch najradsej. Scena z lietajucimi pistolmi v restauracii nemala chybu. Je pravda, ze Christopher Nolan by sa so scenarom a s filmom pohral omnoho dokladnejsie, ale aj tento film sa mi pacil. ________ Colin Ford - (Malý Nick) +++ Joel Gretsch - (Nickov otec) +++ Chris Evans - (Nick Gant) +++ Djimon Hounsou - (Henry Carver) +++ Dakota Fanning - (Cassie Holmes) +++ Camilla Belle - (Kira Hudson) +++ Neil Jackson - (Victor Budarin) +++ Hudba: Neil Davidge +++(11.7.2011)

• Cappuccino

Že tento človek natočil Nabiť a zabiť? Nerobte si zo mňa srandu, prosím. Veľmi - veľmi slabo vyšťavený pomaranč. Film pomerne nudný bez hlbšej myšlienky. Jediné "pluská" vytvárajú Camilla Belle a Djimon Hounsou. Push si už znova nepustím ..to teda nie.(27.12.2009)

• Xmilden

Když někdo natočí výborný film Nabít a zabít a pak se nechá vtáhnout do takové kraviny jako je Push tomu já říkám tedy dovednost. Push nefunguje snad ani minutu. Film mě naprosto nechával klidným, akce jsem se téměř nedočkal. Ano Djimon Hounsou je tvrďák jak se patří. Ale to byl Samuel L. Jackson v Jumperovi taky a co to bylo platné, že? Zkrátka a dobře přečtěte si co je obsahem filmu a zjistíte že je to kravina, pak se podívejte na film a zjistíte že je to úplná kravina. PS: Takhle nějak by na plátně mohla vypadat cool akce pro malé děcka v Americe. PS2: Nedávejte prosím vás do scénářů Dakotu Fanning jak se motá ožralá.(22.8.2009)

• - Představitel hlavní role, Chris Evans, získal pozornost režiséra Paula McGuigana díky svému hereckému výkonu ve sci-fi filmu Sunshine (2007) Dannyho Boyla. (FilmFan24)

• - Ve Španělsku, a také v Chile, má tento film název Heroes. (FilmFan24)

• - Aby se štáb vypořádal s neustálým ruchem Hong Kongu, natáčela se většina scén na první pokus, kamery byly schovány v autech a točilo se skrze díry ve zdech. (HellFire)