Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 6/10/// PLUS: pro mě dlouhou dobu jeden z nejočekávanějších filmů, má výborný trailer a mám rád Dakotu i Chrise, potěší pěkné plakáty, které bych chtěl na zeď MÍNUS: míň akce než jsem čekal, naopak víc upovídané a přesto některé dialogy nebo souvislosti onoho světa nezajímavé./// Shrnutí: Znáte to, čím víc se těšíte, tím víc budete zklamáni a čím víc očekáváte, tím míň dostanete. Přitom je to žánrovka přímo pro mě jako stvořená. Ovšem zápeltka je banální a motivace postav nejednoznačná a jejich chování nepředvídatelné, jenže tentokrát v tom špatném slova smyslu. Opět je velkou chybou, že tvůrci do traileru napráskají opravdu to všechno nej a ve filmu jsem vlastně něviděl cokoliv jiného co by mě ohromilo. Poslední kapitolou je hudba, která je výborná, ale v některých částech bohužel i rušivá. Možná vidět to před 4 lety, viděl bych to jinak.***Celkem 65%***(7.7.2013)

Kurva, co to je za blbej konec? X-D(22.7.2009)

Sci-fi z nedaleký budoucností působící takovým tim špinavým nefuturistickým dojmem mi vždycky imponovaly a tohle byl přesně ten druh, kterej by se mi měl líbit, na kterej sem se těšil a i na začátku jsem byl docela spokojenej, jenomže s postupem času to je stále nudnější a nudnější, i když posun v příběhu rozhodně je, ale chybí tomu jakejkoliv prvek, kterej by to rozhýbal a diváka vtáhnul do příběhu, chybí větší porce napětí a taky akce, u který to zamrzí o to víc, že postavy maj zajímavý schopnosti, který mohly být daleko víc a daleko efektněji využitý, navíc samotnej příběh mi přišel trošku zbytečně překombinovanej. Mělo to dobrej základ, ale nějak se z toho nakonec nevyklubalo nic víc než jen zajímavej nápad se slabším zpracovaním a dobrým hereckým zastoupením.(10.5.2009)

Z teenage výplachov alá Covenant, či Jumper jednoznačný král. A to má najmenej akcie a prvý krát otravnú Dakotu. McGuigan umí a ak mu jeho štýl dav nežere, tak ja teda aj s navikájom, rybárom a celou loďkou (a už od Wicker Parku zapíjam rybníčkom). MTV trash, ktorý to o sebe vie. 70%(3.6.2009)

• Djkoma

Podivný hybrid vykrádající xmeny, heroes, 4400... a všechny filmy s mutanty resp. "nějak" nadanými lidmi. Chris Evans nechává průměrný výkon a jeho postava je hrozně zaostalá (v podstatě nic moc neumí). Dakota fanning tady nezachraňuje nic ani opilá, ale bod pro autory. Camilla Belle má pěkný obličej, ale to je bohužel opravdu vše. Někdo viditelně našel nepoužitý scénář na nějakou novou ságu/seriál a pokusil se o přenést do filmu pomocí pestrobarevných obrazů HK a chvílemi silné infantilních záběrů (křiklouni hadr). Celé to mělo šanci, úvod působí fajn, ale vše je až příliš moc "předpovězené" (mimochodem nesmyslně:))) a hraje si to s myšlenkami a mytologií na několik dalších dílů, které nebudou. Ústřel, který mohl být mnohem lepší....(5.6.2009)

• - Aby se štáb vypořádal s neustálým ruchem Hong Kongu, natáčela se většina scén na první pokus, kamery byly schovány v autech a točilo se skrze díry ve zdech. (HellFire)

• - Mladý Nick (Colin Ford) má hnedé oči, dospelý Nick (Chris Evans) má modré. (Fanita)

• - Henry Carver (Djimon Hounsou) nosí hodinky značky Eggs Watch Classic Gold. (dyfur)