Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Zajímavé herecké obsazení, zajímavý příběh, který se zdá na první pohled lehce odhadnutelný avšak přichystal nám nejedno překvapení, které nenudilo. Steve Zahn je pro mě herec, kterého nemám ráda, takže v páru s Millou Jovovich se mi to hezky vyvážilo, protože ji zase můžu až až. Dokud film nenabral dynamické tempo, tak jsem se spíše trošku nudila, ale pak to stálo za to... bohužel pro mě ale nikterak výjimečné...(19.10.2009)

Keď jediní štyria užívatelia z mojej topky videli tento film a ohodnotili ho štyrmi hviezdičkami, tak som si povedal, že snáď na tom niečo bude. A bolo. Znova sa teda potvrdil náš spoločný vkus, takže som rád, že sa na ich názory môžem spoľahnúť. 'A Perfect Getaway' je klasický thriller s horrorovými vsuvkami. Ničím neprekvapí, ale určite poteší fanúšikov dusnej atmosféry. Jedno je pravda, že príbeh by sa dal ako celok zhutniť do jednej seriálovej epizódy. Našťastie pohodoví herci pôsobia úplne spásonosne, prekrásne scenária zabudnutého raja na Zemi zase lahodia oku a pohotové hlášky zase uchu. Steve Zahn si znova odbehol popri všetkých lacných komediálnych projektoch zahrať aj vážnejšiu rolu a znova sa mu to podarilo. 75%.(17.11.2009)

Fantastická pecka a zároveň jedno z největších překvapení roku. Twothy se po sérii propadáků (za které si mohl víceméně sám) pochlapil a natočil famózní thrillerovou pecku, která vypadá, jakoby Hitchcock vstal z mrtvých a odjel si natočit další ze svých klasik na Havaj. Poklidný romantický úvod umě načrtne charaktery, aby se po ne příliš originálním (kdo má nakoukáno, zůstane v klidu) twistu vrhlo na dokonalou závěrečnou půlhodinu, která je (také díky hudbě) naprosto šíleným sprintem plným nadsázky (zaklapnutí lebky) a neutuchajícího adrenalinu. Vyměněnému Zahnovi i slušně hrající Mille to sedne, ale Timothy Olyphant je nadpozemský masér, který si může plácnout s Woodym Harrelsonem pro nejostřejšího ranaře podzimu. 4 a ½.(4.11.2009)

• POMO

Film, ktorý klame nielen diváka, ale aj sám seba. Ukážkový príklad ako NEMÁ byť napísaný a zrežírovaný thriller s prekvapivou pointou, ktorý by mal byť na druhé zhliadnutie rovnako zaujímavý ako na to prvé. Twohy by sa mal vrátiť k vizualimu a atmosferičnu a nesypať si popol na hlavu, ktorú nevie používať.(13.12.2009)

Rádoby promyšlená žánrová hříčka tvářící se, že nakope prdel nejen postavám ve filmu, ale i divákovi. Přesně ten typ filmu, který Vám u další (rozuměj druhé, většinou třetí) projekce při znalosti konceptu (a pointy) nedá vůbec nic. Poprvé jsem se nechal "ojebat" téměř až do finálního prozrazení, podruhé už děkuji nechci. Nápad vcelku originální, zpracování standardní v rámci konvencí, zážitek značně rozporuplný, diskutabilních momentů a detailů tam na mě bylo až příliš.(16.12.2009)