Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

• Kaka

Do trapné a stokrát viděné pointy docela solidní věc, kde divák neví kdo je kdo a co je co. Bohužel závěrečných převratných a dost akčních 20 minut celé mé pozitivní mínění o filmu poslalo naprosto ke dnu. Přírodní scenérie dobré, práce s nimi rovněž. Herecky ucházející, zejména Timothy Olyphant je značně řízkovitý. Ovšem jak jsem již zmínil, pointa naprosto o ničem.(2.1.2010)

Dobrou polovinu stopáže se Dokonalý únik pohybuje v celkem známých thrillerových vodách a míří si to k jasnýmu konci, kterej by asi každej očekával, i když já tušil, že to tak jednoduchý nebude, jenomže, i když se film pokouší o šokující zvrat a daří se mu to, tak tim vlastně celej příběh děsně postaví na hlavu, vůbec tomu nepomůže asi 10ti minutová flashbacková vysvětlovací pasáž a nezachrání to ani hodně dynamicky natočených posledních 20 minut, kde režisér ukázal, že je rozhodně nápaditej.(22.10.2009)

Atmosféricky hustá záležitost, výtečně zahraná a neskutečně napsaná. Neustálá hra s divákem, který do poslední chvíle netuší... Olyphantův twist a žánrová otočka o 180° na závěr baví velmi. Očekávám druhou projekci a po ní nejspíš posun na pět hvězd... P.S. Po druhé projekci potvrzuji :))(1.8.2012)

• Subjektiv

Musím uznat, že v tomto filmu je nečekaný zvrat. Kdyby tu však byl čekaný zvrat, bylo by to nečekanější. Nejnečekanější by to bylo, kdyby tu nebyl vůbec žádný zvrat. Otrava by to byla asi stejně.(30.11.2009)

Takhle nařezat jsem zrovna potřebovala jako sůl. Párový škatulata v pralese, co element to adept na časovanou bombu, hra na babu - s divákem. Dobře nadávkovaný napětí mixlý černym humorem, žádný propady do nudy, odchodů na záchod a vaření kafe. Až na jeden fous v závěru jsem si přímo lebedila.(7.11.2009)