poster

Dokonalý únik

 • USA

  A Perfect Getaway

 • Slovensko

  Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Režie:

David Twohy

Scénář:

David Twohy

Kamera:

Mark Plummer

Hudba:

Boris Elkis

Producenti:

Robbie Brenner

Střih:

Tracy Adams
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  Twohy se po všech stránkách tak sympaticky snaží, že se to musí ocenit a navrch servíruje jeden z nejpekelnějších flashbacků v historii filmu. A až vyrostu, chci být jako Timothy Olyphant!(10.11.2010)

 • Superpero
  ****

  Tři čtvrtě filmu je jak z povídky Agathy Christie ve stylu hodně lidí na odlehlém místě a jeden z nich je vrah. Poslední čtvrtina je pak libově a nápaditě akční. Bohužel pro mne nemám rád šokující pointy, a tady je obzvlášť tupé vysvětlení dosavadního chování hrdinů, než se to stane. Jenže je to prostě dobrá zábava se sympatickými herci a NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODOU, co jsem kdy ve filmu viděl. Ty exteriéry jsou úžasný. A Timothy Olyphant, když si narovná naseklou kůži, co mu trčí z hlavy, vezme sekeru a pronese "Here I come baby" je boží.(1.11.2009)

 • Nathalie
  ****

  Střídavé napětí sinusového průběhu, v jehož elektrickém poli kovaný čtenář Agathy prohlédne přes nášlapné miny falešných stop poměrně záhy. /konec překombinovaného útvaru:/ Dokonale by se hodila paralela k jedné knize, nicméně místní spoilerová inkvizice by mě právem ukřižovala. Twohymu lze přičíst k dobru, že ač víme, kdo, lomcuje s námi třes- kdy a jak. Jeho oko kombinuje obsedantní voyeurismus, v němž je divák situován do pozice paranoika, jenž za každým spadlým listem vidí vraždící monstrum, s jakousi bezstarostnou dovolenkovou naivitou, v níž je naopak ukolébáván pohádkou, že v takovém vizuálně omamném ráji se nic ďábelského stát nemůže. Ústředním bodem nejistoty je postava Timothyho Olyphanta, který ve stylu G. I .Joe- Robinson Crusoe- Rambo vytváří celé stádo možností a hypotéz. A je tak nestoudně sexy ve stylu téměř zapomenuté mužnosti jeskynního pračlověka, že posílá všechny zšenštilé metrosexuály hluboko do podzemí. Proti stojí Steve Zahn v roli muže, o kterém si na první pohled řeknete, že ho máte přečteného, ale pak zjistíte, že o něm nevíte vůbec nic. Výborně se pracuje i se žánrovými stereotypy zločince. Zajímavý úhel na kriminální pátrání v době technoéry poskytuje i paradox džungle versus elektronické stopy, přičemž důkazní břemeno dlouhou dobu spočívá na divákovi. V závěru se film změní v tradiční hororovou hru kočky s myší a nejzábavnější je sledovat, kterak netradičním střihem a crazy záběrováním Twohy udělá zatraceně adrenalinovou překážkovou dráhu. Napoprvé jde o ( neobjevný a pod dravým povrchem staromódní) thriller, další projekce už může být detektivní luštěnka, při níž sledujete lovce kladoucí pasti na nebohé novomanžílky a nicnetušící obecenstvo. Šlápněte tam. 75(22.10.2009)

 • larelay
  ****

  Vyborny, mrazivy psychothriller, kde vas nesklame dej, hudba, atmosfera, herecke vykony a hlavne dostanete aj par naozaj vtipnych prupovidok ako bonus. Musim film skutocne len pochvalit, pretoze tento "typ" zanru som uz davno nevidela a dost mi chybal :)(3.10.2009)

 • Zeck
  *****

  Parádní thriller. Jeden z mála, kdy jsem si přál happy end a taky jeden z mála, kdy jsem v prvních deseti minutách neodhadl skutečné vrahy. Škoda jen, že třetí páreček se nezapojil do "hry". 90% 17.10.2009(17.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace