Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

David Twohy

David Twohy

Mark Plummer

Boris Elkis

Robbie Brenner

Tracy Adams

Myslím, že chtějí začít společný život nějakým dobrodružstvím….. Tam na Honolulu je nádherná příroda. Stojí za to ji vidět. Kameraman to má ulehčený v tom, že když ho nudí děj, šoupne do záběru kapku přírody a je na co koukat. Ale pro tento film je podstatné, že tu potkáte lidi, které fakt jen tak lehce nezabijete. Film bych rozdělil do dvou částí: 1.) napětí je tu bráno jako samozřejmost, což se mi líbí. A když si myslím, že zápletka je těžce předvídatelná, zjišťuji, že se pletu a film dostává nový náboj. 2.) vadí mi, že se mnou nehráli férově. A finále je kreténštější než jsem očekával. Prostě došly nápady. Mohl to být zajímavý thriller, kdy míra NE – PŘEDVÍDATELNOSTI mohla být velkým lákadlem. Bohužel scénárista nevydržel nasazené tempo a místo ovací mu přeji …. vy taky? :-) PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(14.12.2009)

Nebudu si vymýšlet důvody, proč dát nízké hodnocení. Ono by se jich pár našlo, ovšem tohle je tak dokonalé GP, že se před každým dalším zhlédnutím neskutečně těším. Dva ideální páry na ideální dovolené, plné nádherné přírody, tisíců odstínů zelené a s párečkem vrahů někde v okolí. Steve Zahn na sebe oblékl vážnou roli (která mu překvapivě sedne), Milla Jovovich se pro změnu trošičku zkrotila (což jí naopak moc nesedne), ale k sobě se tito dva hodí a dávají divákovi pocit uvěřitelné dvojky. Dokud však na scénu nenastoupí übercool drsňák Timothy Olyphant s ultramňamózní Kiele Sanchez (kterou, kdybych byl mladší, bych si ihned nalepil nad postel k večernímu dovádění...). Postava Timothyho Olyphanta si bere to nejlepší z Bournea, Odstřelovače, Komanda a Barona Prášila a evidentně to funguje. Timothy si mě okamžitě získal a po Dokonalém úniku (spolu s Podivnými) se dostal mezi mé nejoblíbenější. Nicko by si zasloužil vlastní film (a nemuselo by zůstat u jednoho), jsem zvědav, jestli se toho některé studio chytí. Každé přemýšlení o záporech okamžitě smetou ze stolu myšlenky na kozu, Frajera Luke, posledních dvacet minut a na Kiele. Ne, nepůjdu pod pět ani kdybyste mi ruku na půl řezali.(9.8.2010)

• Kaka

Do trapné a stokrát viděné pointy docela solidní věc, kde divák neví kdo je kdo a co je co. Bohužel závěrečných převratných a dost akčních 20 minut celé mé pozitivní mínění o filmu poslalo naprosto ke dnu. Přírodní scenérie dobré, práce s nimi rovněž. Herecky ucházející, zejména Timothy Olyphant je značně řízkovitý. Ovšem jak jsem již zmínil, pointa naprosto o ničem.(2.1.2010)

Zaujímaví dramatický thriller, ktorý drží diváka až ku koncu v napätí, kto je vôbec vrahom. Páčilo sa mi ,že film je točený v tak veľmi peknom prostredí,ktoré samotnému filmu pridáva k dramatickej atmosfére.(3.1.2011)

Atmosféricky hustá záležitost, výtečně zahraná a neskutečně napsaná. Neustálá hra s divákem, který do poslední chvíle netuší... Olyphantův twist a žánrová otočka o 180° na závěr baví velmi. Očekávám druhou projekci a po ní nejspíš posun na pět hvězd... P.S. Po druhé projekci potvrzuji :))(1.8.2012)