poster

Dokonalý únik

 • USA

  A Perfect Getaway

 • Slovensko

  Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Tenhle film se mnou dobře vychcal (a doufám, že i s vámi). Manželský pár jede na svatební cestu kamsi na exotickou Havaj, projít se po ostrově a tak. Jenže současně s jejich příletem se nedaleko odehrává vražda jiného amerického párečku, a tak se i naši hrdinové zdají být v ohrožení. Jsme svědky drama/thrilleru s tušením exploitation/hororu, když zhruba po hodině BOOM, spolu s dlouhým flashbackem přichází zásadní, dost nečekaný zvrat a divák je vržen do závěrečné béčkové kdo-s-koho desetiminutovky. Milla působí civilním dojmem a je mnohem sympatičetější než v RESIDENT EVILu, hlavním hereckým tahounem je tady ale výtečný 'American jedi' Olyphant. K dalších složkám filmu se vyjadřovat nebudu (mínusy jsem nenašel), sečteno podtrženo: paráda.(20.2.2010)

 • Matty
  ****

  Dokonalý únik pracuje s podobným principem jako Dokonalý trik. Předem nás informuje o tom, co se chystá, ale protože chceme být překvapeni, baštíme tvůrcům všechny falešné stopy (mnoho podezřelých párů, mnoho ostrých předmětů) a mile „WTF“ dojem se nakonec dostaví. Efekt je tady stejně jako u Hitchcocka důležitější než věrohodnost. Na základě jednoho zhlédnutí nedovedu posoudit, nakolik solidní jsou základy onoho podfuku, jestli přeci jen nejde o příliš prudký úhybný manévr. Není to ovšem jediný důvod, proč chci film vidět znovu. Líbí se mi, jak Twohy režíruje. Pomalu, velmi nenápadně zrychluje tempo a poslední minuty jsou opravdu zběsilé, aniž by narušovaly celkovou strukturu. Po celou dobu nemáme jistotu, zda-li sledujeme romantickou komedii, psychothriller nebo survival horor. Nejistota společně se sympatickým nadhledem nonstop visí ve vzduchu. Potěší taky řada filmových narážek, ať formou hlášek, gest nebo obecnějších (vý)jevů (několikrát jsem měl pocit, že „tohle“ už jsem párkrát viděl v nějakém žánrově jasněji zařaditelném filmu). Znamenitá je práce se zvukem v závislosti na různé vzdálenosti jeho zdroje od postavy i spousta dalších technických detailů, ale film by nemohl správně fungovat bez herců, u nichž není až do zvratu jisté, na čem jsme. Dokonalost úniku tkví v tom, že se sleduje stejně příjemně jako perfektně zvládnutá žánrovka, přičemž sám jednoznačnému žánrovému zařazení ladně uniká. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, Nathalie, Subjektiv, O*R*I*N, neoBlast, mcb, Martinius(10.8.2010)

 • Lateef
  ***

  Snad všem smyslům lahodící dokonalé scenérie, divoká, bujná a místy netknutá příroda. Nevyvážené tempo vyprávění, příliš vyumělkovaný, kdo ví, z jaké prdele vytažený, dějový zvrat. Závěrečná akční dvacetiminutovka, výjimečná hlavně tím, že hlavní postavy konají přesně opačné činy, než na kterých celý film stavěly (Jovovich ve vrtulníku). Herci dobří, pěkná hudba. Na jedno shlédnutí, podruhé bych se k tomu vrátil pouze díky té fenomenální přírodě. 60% s přivřením obou očí. 14 miliónů dolarů(rozpočet)/23 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.1.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $14miliónovTržby USA $15,515,460Tržby Celosvetovo $22,852,638Tržby za predaj DVD v USA $5,483,872 //počet predaných kusov 444,537║ Dobrodružstvo s hustou dávkou napätia, na koniec aj nečakaná hra s divákom, pozerateľný priemer. /60%/(22.1.2010)

 • Subjektiv
  **

  Musím uznat, že v tomto filmu je nečekaný zvrat. Kdyby tu však byl čekaný zvrat, bylo by to nečekanější. Nejnečekanější by to bylo, kdyby tu nebyl vůbec žádný zvrat. Otrava by to byla asi stejně.(30.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace