Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

David Twohy

David Twohy

Mark Plummer

Boris Elkis

Robbie Brenner

Tracy Adams

Snad všem smyslům lahodící dokonalé scenérie, divoká, bujná a místy netknutá příroda. Nevyvážené tempo vyprávění, příliš vyumělkovaný, kdo ví, z jaké prdele vytažený, dějový zvrat. Závěrečná akční dvacetiminutovka, výjimečná hlavně tím, že hlavní postavy konají přesně opačné činy, než na kterých celý film stavěly (Jovovich ve vrtulníku). Herci dobří, pěkná hudba. Na jedno shlédnutí, podruhé bych se k tomu vrátil pouze díky té fenomenální přírodě. 60% s přivřením obou očí. 14 miliónů dolarů(rozpočet)/23 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.1.2013)

No trailer to prezentoval jako nejakou akcni honicku po ostrove a docela me naladil. Film je pritom uplne jinej. Twohy hodinu filmu stavi jen na tom, ze tu mame par dvojic na dovoleny a nekde v okoli, pripadne jedna z dvojic, jsou vrahove. Takze si vsichni uzivaj, jen tak kecaj o nicem zajimavym a obcas premejsli, kdo jsou ti vrazi. A popravde receno, herci nejsou zadny oskarovi borci, takze to zacne bejt za chvily trochu otravny. Nastesti na posledni pulhodinku se Twohy rozjede. Ne nejak extra, ale aspon se zacne neco dit, i kdyz postava valecnyho veterana s titanovou lebkou uz je trochu prehnana. Nicmene Twohy me prijemne potesil tim odhalenim, kdo jsou vrahove, nemuzu sice rict, ze by me to predtim aspon chvilkove nenapadlo a navic, kdyz si pak zpetne vzpomenu na nejaky sceny, nedavaj moc smysl, nicmene zvrat prijemnej. Herci jak uz jsem zminil nic moc nehrajou, obzvlast Zahna mam zafixovanyho jako idiota z komedii a tady tak vypada divne, nicmene vsichni jsou docela sympaticky, takze apson neco. Celkove lepsi 3*, ale uz by mel Twohy tu svoji linou prdel konecne dokopat k tretimu Riddickovi.(22.1.2011)

Tři čtvrtě filmu je jak z povídky Agathy Christie ve stylu hodně lidí na odlehlém místě a jeden z nich je vrah. Poslední čtvrtina je pak libově a nápaditě akční. Bohužel pro mne nemám rád šokující pointy, a tady je obzvlášť tupé vysvětlení dosavadního chování hrdinů, než se to stane. Jenže je to prostě dobrá zábava se sympatickými herci a NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODOU, co jsem kdy ve filmu viděl. Ty exteriéry jsou úžasný. A Timothy Olyphant, když si narovná naseklou kůži, co mu trčí z hlavy, vezme sekeru a pronese "Here I come baby" je boží.(1.11.2009)

Holy goat! Úvodní hodina narvaná hláškama a odkazama je prima, ale záverečný akční inferno je bezkonkurenčně nejchutnějším béčkovým žvancem, co jsem letos viděl. Dejte Twohymu Uncharted, 100 mega a Olyphanta, a já u toho umřu blahem. P.S.: Jestli bude Hemsworth vypadat v Thorovi takhle drsně, tak hodně štěstí každýmu, kdo se mu postaví do cesty. P.P.S.: Napodruhé, kdy si všímáte detailů a odhalujete dvojsmysly v některých dialozích, se zábava ještě zlepšuje. Třetí projekce je jistá, pátá hvězda nevyloučená.(20.10.2009)

Osvěžující kousek s originálním přístupem ke stokrát omletému tématu. Pohodová podívaná, která neurazí - míň než 3* si nezaslouží ani náhodou.(24.10.2010)