poster

Dokonalý únik

 • USA

  A Perfect Getaway

 • Slovensko

  Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Režie:

David Twohy

Scénář:

David Twohy

Kamera:

Mark Plummer

Hudba:

Boris Elkis

Producenti:

Robbie Brenner

Střih:

Tracy Adams
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Velmi příjemné překvapení. Pravda, rozjezd, tedy první hodina filmu, by mohl být mnohem rychlejší nebo kratší, nicméně ani trochu nenudí. Sympatické postavy, nádherná příroda a zábavné dialogy, to je hlavní důvod, proč jsem s filmem a jeho počátečním volným tempem neměl žádný problém. Posledních dvacet minut je špičkových, rychlých a napínavých, často se objeví nějaká ta vychytávka (zpomalovačka předcházející zrychlovačku). Jediné, co narušilo jinak perfektně šlapající thriller, byl asi desetiminutový sled vysvětlovacích záběrů, které sice mají své opodstatnění - vzhledem k tomu, jak je předtím divák voděn za nos, nicméně přijde zrovna v tom momentu, kdy se film konečně rozjede na plný plyn, takže se nelze netěšit, až vysvětlovačka skončí. Velmi slušný prázdninový thriller. 7/10(18.10.2009)

 • Enšpígl
  ***

  Film je jednoznačně věnován fotografovi, dobrodruhovi a cestovateli Janu Hockovi - "Seakayaking on Hawaii" . Já osobně dávám palec nahoru za první část - vynikající. Pak cca v půlce přijde scénaristický podraz, za který dávám palec dolů a ze závěrečný akční části mám rozporuplné pocity, některé akční momenty působily úplně směšně, jiné zase hlavně v kombianci s hudbou byly naprosto parádní. No a Milla je slušnej akční dráček, udajně se na tento film fyzicky připravovala v STS Chvojkovice Brod. No, zřejmě slušnej oddíl.(11.12.2009)

 • Fr
  ***

  Myslím, že chtějí začít společný život nějakým dobrodružstvím….. Tam na Honolulu je nádherná příroda. Stojí za to ji vidět. Kameraman to má ulehčený v tom, že když ho nudí děj, šoupne do záběru kapku přírody a je na co koukat. Ale pro tento film je podstatné, že tu potkáte lidi, které fakt jen tak lehce nezabijete. Film bych rozdělil do dvou částí: 1.) napětí je tu bráno jako samozřejmost, což se mi líbí. A když si myslím, že zápletka je těžce předvídatelná, zjišťuji, že se pletu a film dostává nový náboj. 2.) vadí mi, že se mnou nehráli férově. A finále je kreténštější než jsem očekával. Prostě došly nápady. Mohl to být zajímavý thriller, kdy míra NE – PŘEDVÍDATELNOSTI mohla být velkým lákadlem. Bohužel scénárista nevydržel nasazené tempo a místo ovací mu přeji …. vy taky? :-) PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(14.12.2009)

 • Slasher
  ****

  Tenhle film se mnou dobře vychcal (a doufám, že i s vámi). Manželský pár jede na svatební cestu kamsi na exotickou Havaj, projít se po ostrově a tak. Jenže současně s jejich příletem se nedaleko odehrává vražda jiného amerického párečku, a tak se i naši hrdinové zdají být v ohrožení. Jsme svědky drama/thrilleru s tušením exploitation/hororu, když zhruba po hodině BOOM, spolu s dlouhým flashbackem přichází zásadní, dost nečekaný zvrat a divák je vržen do závěrečné béčkové kdo-s-koho desetiminutovky. Milla působí civilním dojmem a je mnohem sympatičetější než v RESIDENT EVILu, hlavním hereckým tahounem je tady ale výtečný 'American jedi' Olyphant. K dalších složkám filmu se vyjadřovat nebudu (mínusy jsem nenašel), sečteno podtrženo: paráda.(20.2.2010)

 • Ainy
  ****

  Na to, že to má tak nízké hodnocení jsem velice překvapená jak mě film vtáhl do sebe téměř hned od začátku, na rozdíl od jiných, těch v polích červených. Zápletka neskutečná, nečekala bych rozuzlení příběhu jaký autoři vymysleli, napínavé, výborné ... hvězdičku srážím za český dabing, ten nebyl dvakrát uchvacující.(30.8.2013)

 • Steve Zahn

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace