Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Parádní thriller. Jeden z mála, kdy jsem si přál happy end a taky jeden z mála, kdy jsem v prvních deseti minutách neodhadl skutečné vrahy. Škoda jen, že třetí páreček se nezapojil do "hry". 90% 17.10.2009(17.10.2009)

Jak píše mnoho ostatních, tak kvůli závěrečné dvacetiminutovce stojí film za vidění. Ale jinak se jedná u průměrné dílo s takovými nedostatky, jako jsou předvídatelné situace a hlavně pár nelogických věcí ve scénáři. A právě tohleto lhaní divákovi přímo do očí mi nejvíce vadilo. Sice existuje pár skvělých filmů, kde je divák veden za nos, ale pak to hezkým způsobem vysvětlí. V tomto filmu se ale vedou za nos i samotné postavy filmu a tím matou všechny okolo. Možná je to těma drogama... Každej zfetovanej plácá blbosti.(18.10.2009)

Velmi příjemné překvapení. Pravda, rozjezd, tedy první hodina filmu, by mohl být mnohem rychlejší nebo kratší, nicméně ani trochu nenudí. Sympatické postavy, nádherná příroda a zábavné dialogy, to je hlavní důvod, proč jsem s filmem a jeho počátečním volným tempem neměl žádný problém. Posledních dvacet minut je špičkových, rychlých a napínavých, často se objeví nějaká ta vychytávka (zpomalovačka předcházející zrychlovačku). Jediné, co narušilo jinak perfektně šlapající thriller, byl asi desetiminutový sled vysvětlovacích záběrů, které sice mají své opodstatnění - vzhledem k tomu, jak je předtím divák voděn za nos, nicméně přijde zrovna v tom momentu, kdy se film konečně rozjede na plný plyn, takže se nelze netěšit, až vysvětlovačka skončí. Velmi slušný prázdninový thriller. 7/10(18.10.2009)

Holy goat! Úvodní hodina narvaná hláškama a odkazama je prima, ale záverečný akční inferno je bezkonkurenčně nejchutnějším béčkovým žvancem, co jsem letos viděl. Dejte Twohymu Uncharted, 100 mega a Olyphanta, a já u toho umřu blahem. P.S.: Jestli bude Hemsworth vypadat v Thorovi takhle drsně, tak hodně štěstí každýmu, kdo se mu postaví do cesty. P.P.S.: Napodruhé, kdy si všímáte detailů a odhalujete dvojsmysly v některých dialozích, se zábava ještě zlepšuje. Třetí projekce je jistá, pátá hvězda nevyloučená.(20.10.2009)

No trailer to prezentoval jako nejakou akcni honicku po ostrove a docela me naladil. Film je pritom uplne jinej. Twohy hodinu filmu stavi jen na tom, ze tu mame par dvojic na dovoleny a nekde v okoli, pripadne jedna z dvojic, jsou vrahove. Takze si vsichni uzivaj, jen tak kecaj o nicem zajimavym a obcas premejsli, kdo jsou ti vrazi. A popravde receno, herci nejsou zadny oskarovi borci, takze to zacne bejt za chvily trochu otravny. Nastesti na posledni pulhodinku se Twohy rozjede. Ne nejak extra, ale aspon se zacne neco dit, i kdyz postava valecnyho veterana s titanovou lebkou uz je trochu prehnana. Nicmene Twohy me prijemne potesil tim odhalenim, kdo jsou vrahove, nemuzu sice rict, ze by me to predtim aspon chvilkove nenapadlo a navic, kdyz si pak zpetne vzpomenu na nejaky sceny, nedavaj moc smysl, nicmene zvrat prijemnej. Herci jak uz jsem zminil nic moc nehrajou, obzvlast Zahna mam zafixovanyho jako idiota z komedii a tady tak vypada divne, nicmene vsichni jsou docela sympaticky, takze apson neco. Celkove lepsi 3*, ale uz by mel Twohy tu svoji linou prdel konecne dokopat k tretimu Riddickovi.(22.1.2011)

• - Melodie na mobilním telefonu Giny (Kiele Sanchez) je oblíbená americká píseň z období války Severu proti Jihu „Dixie“, známa též jako „I Wish I Was in Dixie“ nebo „Dixie's Land“. (Lumberjack)

• - Režiséra Davida Twohyho příběh napadl během dovolené na Havaji. Kvůli vysokým daním se ale tvůrcům na tyto ostrovy nechtělo, takže si museli vypomoci exteriéry Portorika a digitální triky. (Money_too)

• - Režisér v mnoha rozhovorech prohlásil, že vedl dlouhé spory se studiem, aby film dostal rating R namísto PG-13. (viperblade)