Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Myslím, že chtějí začít společný život nějakým dobrodružstvím….. Tam na Honolulu je nádherná příroda. Stojí za to ji vidět. Kameraman to má ulehčený v tom, že když ho nudí děj, šoupne do záběru kapku přírody a je na co koukat. Ale pro tento film je podstatné, že tu potkáte lidi, které fakt jen tak lehce nezabijete. Film bych rozdělil do dvou částí: 1.) napětí je tu bráno jako samozřejmost, což se mi líbí. A když si myslím, že zápletka je těžce předvídatelná, zjišťuji, že se pletu a film dostává nový náboj. 2.) vadí mi, že se mnou nehráli férově. A finále je kreténštější než jsem očekával. Prostě došly nápady. Mohl to být zajímavý thriller, kdy míra NE – PŘEDVÍDATELNOSTI mohla být velkým lákadlem. Bohužel scénárista nevydržel nasazené tempo a místo ovací mu přeji …. vy taky? :-) PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(14.12.2009)

Holy goat! Úvodní hodina narvaná hláškama a odkazama je prima, ale záverečný akční inferno je bezkonkurenčně nejchutnějším béčkovým žvancem, co jsem letos viděl. Dejte Twohymu Uncharted, 100 mega a Olyphanta, a já u toho umřu blahem. P.S.: Jestli bude Hemsworth vypadat v Thorovi takhle drsně, tak hodně štěstí každýmu, kdo se mu postaví do cesty. P.P.S.: Napodruhé, kdy si všímáte detailů a odhalujete dvojsmysly v některých dialozích, se zábava ještě zlepšuje. Třetí projekce je jistá, pátá hvězda nevyloučená.(20.10.2009)

Vynikající hra s divákem, kterou scénáristé v závěru přeměnili v ještě lepší podvod na diváka. David N. Twohy opět dokazuje, že umí dávkovat béčkové nápady a klišé s notnou dávkou nadhledu a výsledný produkt působí velmi sympaticky až dokonale. Dost mu pomáhají i herci, kteří se tentokrát sešli ve vynikajícím složení. Démonický Olyphant, s dlouhými vlasy konečně půvabná Milla Jovovich, netypický Zahn a málo známá Kiele Sanchez. Musím se přiznat, že na Twohym nahozený naviják jsem se chytil hned na začátku a užil si všechno to vytahování z vody, létání vzduchem, bolest způsobenou propíchnutým hrdlem až do slastného závěru, kdy mě autor sám dokonale vykuchal na své lodi a smál se přitom stejně jako já. Kdyby Twohy točil více filmů, možná by si brzy zase vydělal na toho posledního Riddicka...(5.11.2009)

Atmosféricky hustá záležitost, výtečně zahraná a neskutečně napsaná. Neustálá hra s divákem, který do poslední chvíle netuší... Olyphantův twist a žánrová otočka o 180° na závěr baví velmi. Očekávám druhou projekci a po ní nejspíš posun na pět hvězd... P.S. Po druhé projekci potvrzuji :))(1.8.2012)

Velmi sikovna nadzanrova hracicka. Prve 2/3 mame napatie z klasickeho "whodunit", aby sme vsak skutocny bonbonik dostali v poslednej tretine. Ten je bez prestania v chrumkavom akcnom-thrillerovom mode, v ktorom Twohy dokazuje, ze lahodkovy Pitch Black nebola svetla vynimka.(26.10.2009)

• - Režisér v mnoha rozhovorech prohlásil, že vedl dlouhé spory se studiem, aby film dostal rating R namísto PG-13. (viperblade)

• - Podle slov Nicka, sloužil v Iráku jako "American Jedi", což je vskutku slangový výraz pro elitní jednotky typu "Delta", které "oficiálně" neexistují. (c.tucker)

• - Hlavní záporná postava používá ve filmu ojedinělou krátkou verzi pistole Colt 1911 tzv. 1911 Compact ráže .45 na sedm nábojů. Schválně si spočítejte výstřely ve filmu, má-li k dispozici jen 2 zásobníky. (c.tucker)