Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

Atmosféricky hustá záležitost, výtečně zahraná a neskutečně napsaná. Neustálá hra s divákem, který do poslední chvíle netuší... Olyphantův twist a žánrová otočka o 180° na závěr baví velmi. Očekávám druhou projekci a po ní nejspíš posun na pět hvězd... P.S. Po druhé projekci potvrzuji :))(1.8.2012)

Jak píše mnoho ostatních, tak kvůli závěrečné dvacetiminutovce stojí film za vidění. Ale jinak se jedná u průměrné dílo s takovými nedostatky, jako jsou předvídatelné situace a hlavně pár nelogických věcí ve scénáři. A právě tohleto lhaní divákovi přímo do očí mi nejvíce vadilo. Sice existuje pár skvělých filmů, kde je divák veden za nos, ale pak to hezkým způsobem vysvětlí. V tomto filmu se ale vedou za nos i samotné postavy filmu a tím matou všechny okolo. Možná je to těma drogama... Každej zfetovanej plácá blbosti.(18.10.2009)

Zajímavé herecké obsazení, zajímavý příběh, který se zdá na první pohled lehce odhadnutelný avšak přichystal nám nejedno překvapení, které nenudilo. Steve Zahn je pro mě herec, kterého nemám ráda, takže v páru s Millou Jovovich se mi to hezky vyvážilo, protože ji zase můžu až až. Dokud film nenabral dynamické tempo, tak jsem se spíše trošku nudila, ale pak to stálo za to... bohužel pro mě ale nikterak výjimečné...(19.10.2009)

Velmi příjemné překvapení. Pravda, rozjezd, tedy první hodina filmu, by mohl být mnohem rychlejší nebo kratší, nicméně ani trochu nenudí. Sympatické postavy, nádherná příroda a zábavné dialogy, to je hlavní důvod, proč jsem s filmem a jeho počátečním volným tempem neměl žádný problém. Posledních dvacet minut je špičkových, rychlých a napínavých, často se objeví nějaká ta vychytávka (zpomalovačka předcházející zrychlovačku). Jediné, co narušilo jinak perfektně šlapající thriller, byl asi desetiminutový sled vysvětlovacích záběrů, které sice mají své opodstatnění - vzhledem k tomu, jak je předtím divák voděn za nos, nicméně přijde zrovna v tom momentu, kdy se film konečně rozjede na plný plyn, takže se nelze netěšit, až vysvětlovačka skončí. Velmi slušný prázdninový thriller. 7/10(18.10.2009)

Myslím, že chtějí začít společný život nějakým dobrodružstvím….. Tam na Honolulu je nádherná příroda. Stojí za to ji vidět. Kameraman to má ulehčený v tom, že když ho nudí děj, šoupne do záběru kapku přírody a je na co koukat. Ale pro tento film je podstatné, že tu potkáte lidi, které fakt jen tak lehce nezabijete. Film bych rozdělil do dvou částí: 1.) napětí je tu bráno jako samozřejmost, což se mi líbí. A když si myslím, že zápletka je těžce předvídatelná, zjišťuji, že se pletu a film dostává nový náboj. 2.) vadí mi, že se mnou nehráli férově. A finále je kreténštější než jsem očekával. Prostě došly nápady. Mohl to být zajímavý thriller, kdy míra NE – PŘEDVÍDATELNOSTI mohla být velkým lákadlem. Bohužel scénárista nevydržel nasazené tempo a místo ovací mu přeji …. vy taky? :-) PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(14.12.2009)