Dokonalý únik

A Perfect Getaway

Dokonalý únik

Mysteriózní / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 98 min (Director's cut: 108 min)

• Subjektiv

Musím uznat, že v tomto filmu je nečekaný zvrat. Kdyby tu však byl čekaný zvrat, bylo by to nečekanější. Nejnečekanější by to bylo, kdyby tu nebyl vůbec žádný zvrat. Otrava by to byla asi stejně.(30.11.2009)

Holy goat! Úvodní hodina narvaná hláškama a odkazama je prima, ale záverečný akční inferno je bezkonkurenčně nejchutnějším béčkovým žvancem, co jsem letos viděl. Dejte Twohymu Uncharted, 100 mega a Olyphanta, a já u toho umřu blahem. P.S.: Jestli bude Hemsworth vypadat v Thorovi takhle drsně, tak hodně štěstí každýmu, kdo se mu postaví do cesty. P.P.S.: Napodruhé, kdy si všímáte detailů a odhalujete dvojsmysly v některých dialozích, se zábava ještě zlepšuje. Třetí projekce je jistá, pátá hvězda nevyloučená.(20.10.2009)

Parádní thriller. Jeden z mála, kdy jsem si přál happy end a taky jeden z mála, kdy jsem v prvních deseti minutách neodhadl skutečné vrahy. Škoda jen, že třetí páreček se nezapojil do "hry". 90% 17.10.2009(17.10.2009)

Pár novomanželů přichází v rámci svatební cesty na krásné Hawajské ostrovy. Zde se zanedlouho setkávají s místními domorodci a jejich divné výrazy tváří dají znát, že ne všechno bude úplně v pořádku. Přes to se pár vydává na turistickou stezku, kde potkají také druhé novomanžele a dozvídají se zprávu, že na ostrovech zrovna někdo vraždí. A vraždí právě čerstvé páry. Stejné jako jsou oni. Začíná kolotoč vzájemného podezřívání, na jehož konci se skrývá jen smrt a jedno děsivé tajemství. Nic není takové, jako se zdá. A já musím rejžovi Černočerné tmy znovu zatleskat. Protože vytvořil opravdu děsivý film, odehrávající se v divočině, odkud není úniku a kde přežijou jen ti nejsilnější. Timothy Olyphant stejně jako Steve Zahn hrajou svoje role excelentně, uvěřitelně, přímo zběsile a na hranici schopností. Film nám hlavně po zvratu, pointě, která mně opravdu překvapila a přišla mi úplně neuvěřitelná, začíná nabírat nečekanou rychlost, akce je přímo zběsilá a krvavá, komiksové rozdělení obrazu na tři části je vtipné a Twohy nám dáva jasně najevo, že Dokonalý únik je spíše taková absurdita než nějaký opravdový thriller. Rozhodně ale ani tento žánř není zanedbán. Vřele doporučuji 8/10(1.2.2010)

[imdb: 6.5/10] | me: Hmm, ... najprv veľmi zaujímavé, jemne mystické s dobrým nábojom a krásnou prírodou. Avšak neskôr po finálnom zvrate sa všetko vyparí a film sa zmení na naháňačku kde rozum už nemá svoje miesto a všetko čo sa odohralo do tejto zmeny stráca zmysel. Ak by som prestal pozerať v okamihu štartu vykresľovania pointy ostal by som spokojný s tým čo som videl, ale kedže som dopozeral film uvedomil som si, že všetko to čo som videl bola len omáčka (aj keď výborne zahratá s dobrou atmosférou) ku niečomu čo malo byť grandiózne vyvrcholenie, avšak bolo len zlátaninou v superrýchlom tempe. Veľmi rozpačitý koniec, ktorý spochybňuje dej a chovanie postáv.(16.12.2009)

• - Režiséra Davida Twohyho příběh napadl během dovolené na Havaji. Kvůli vysokým daním se ale tvůrcům na tyto ostrovy nechtělo, takže si museli vypomoci exteriéry Portorika a digitální triky. (Money_too)

• - Melodie na mobilním telefonu Giny (Kiele Sanchez) je oblíbená americká píseň z období války Severu proti Jihu „Dixie“, známa též jako „I Wish I Was in Dixie“ nebo „Dixie's Land“. (Lumberjack)

• - Režisér v mnoha rozhovorech prohlásil, že vedl dlouhé spory se studiem, aby film dostal rating R namísto PG-13. (viperblade)