Columbo byl sympaťák, ale trvalo mi mu přijít na chuť.(28.5.2008)

:::::::::::::::::: Můj nejoblíbenější detektivní serál....... ::::::::::::::::::(13.1.2009)

Když z rezavé rachotiny vystoupí na první pohled polodebilní bezdomovec v pomačkaném baloňáku a s kouřícím doutníkem, který neustále něco hledá a zapomíná, tak mi vůbec nevadí, že už vím, kdo je vrah a jak vraždu spáchal. Sadista ve mně se těší na to, jak Columbo svého podezřelého psychicky totálně rozloží svými neustálými návštěvami, ptaním se na drobnosti a nejasnosti, které mu nedaly spát, povídáním o rodině a zejména o své ženě. No a když ho přitom doprovází jeho Pes, jsem v sedmém nebi škodolibosti. Nádherný seriál, který neomrzí ani po mnoha zhlédnutích.(6.2.2008)

• Karlos80

Ach, ten neohrozitelný filuta Colombo, na první pohled bezďák, který si hraje na detektiva, pži pohledu na něj, si člověk řekně že snad neumí ani do pěti počítat, šlo mu tady vůbec někdy o život, nebo všechny ty vrahy, zlodějě a různé devianty, odhalil a usvědčil tím svým okouzlujícím šarmem, dotěrností a svými jedinečnými vyšetřovacími metodami...? Nemožné a z dnešního pohledu celkově směšné, únavné a otravné, ač by si přál nejeden vyšetřovatel být jako on, tak to prostě nejde a nejde to za víc ani u mě:-)(7.5.2008)

Jediným mínusem je, že se každej díl drží stejný šablony.. plusů je naopak x, od sympatickýho poručíka, přes zajímavý vraždy až po výmluvu s názvem "manželka"(28.6.2009)

Čtyři hvězdičky pro seriál jako celek, tedy jako jakási snaha o >zprůměrování zhodnocení< - čili právě za onen fenomén "Columbo" - neboť co si budeme namlouvat, jednotlivé díly mají dosti proměnlivou kvalitu jak scénaristickou, tak i režijní a v hereckých kreacích nejen postav vedlejších, že... ;-) . . . Seriál jako takový běžel během let mnohokrát snad ve všech česko - slovenských televizích - ale nikdy myslím nebyla příležitost vidět všechny příběhy pohromadě, s možností sledovat i onen >vývoj formy a obsahu< , jak byly epizody během desetiletí (s přestávkami) natočeny za sebou. Nyní díky postupně vydávané edici (byť poněkud lajdácky a nekoncepčně) na dvd (Universal - AmerCom) tato možnost nastala. Konečně navíc s originálním zvukem (a českými titulky), který přináší zcela nový zážitek, odlišný od (slušně řečeno) technicky i výrazově rutinního českého dabingu! - - - Budiž tento komentář tedy brán jako jakési motto a (d)úvod k dalšímu hodnocení a komentářům jednotlivých epizod, které si dnes na dvd konečně můžeme užít právě tak, jak byly natočeny - a navíc chronologicky, tak jak byly vyrobeny a v americké televizi uvedeny za sebou. Případy poručíka Columba dostaly nový náboj... ;-)(7.5.2008)

Geniální Peter Falk, bez něho si seriál ani neumím přestavit, byl to rozený sympaťák, jeho způsoby vedení vyšetřování a pokládání otázek a doplňujících ukázek před odchodem ;-) nikdy nezapomenu, vždycky na všechno přišel a navíc ještě na konci každého dílu, vrahovi pěkně a srozumitelně vysvětlil jak na to přišel. Paní Columbová musela být taky fajn žena ;-) i když se v seriálu nikdy neobjevila, na rozdíl od jejich pejska…Starší seriálová „old-schoolovka“ na kterou jsem se docela často a rád díval v TV. 10/10*(10.4.2008)

Columbo? Ty mlč, ty páprdo, no, ty v tom BALOŇÁKU, fotbalu rozumíš jak... Mno, tak to bylo z jiného soudku, Columbo nejspíš fotbalu skutečně nerozumí, ale za to nejednoznačné a komplikované vraždy umí rozlouskávat jedna radost, byť mu to zpravidla zabere celý díl :) V podstatě tento seriál dost uznávám, je inteligentní, někdy více, někdy trochu méně promyšlený, v závislosti s tím stejně tak zábavný a poutavý (ano, kvalita dílu celkem kolísá) a Peter Falk se zhostil role výborně a specificky (jako detektiv Columbo je nezaměnitelný). Tak proč mě to nikdy až tolik nebralo? 7/10(20.3.2009)

Na Petera Falka (Columbo) nedám dopustit. Naprosto nejlepší detektivní seriál. Vždy si našel cestičku, aby vypátral vraha. "Většinou" řeší případy bohatých lidí, kteří Columba lehce podcení, když přijede s polorozpadlým starým autem, starým kabátem, rozcuchaným účesem s polorozpadlým doutníkem v puse (ale pokud jde na večírek velký gentleman). A to neustálé brnkání vrahových nervů, když se třikrát vrací, že si na něco vzpomněl. Na vyřešení případu vrahovi vše krásně dopodrobna a srozumitelně vysvětlí, že si dodnes trhá vlasy ve vězení. Kultovní relaxační krimi oddechovka.(21.9.2011)

Peter Falk nikdy nepřestane bavit :) R.I.P.(31.7.2011)

Peter Falk, který mi vždy trochu lezl na nervy, touto svou vlastností mnohem více udolával zločince. Jeden z nejlepších krimi seriálů. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-tddaAfV4iM(30.9.2009)

Keď počujete slovo ,,detektív,, - aké meno vám napadne ako prvé? Comumbo. A to je dôkaz toho, že tento seriál s Peterom Falkom je nesmrteľný.(25.12.2008)

„Oh, there´s just one more thing.“ Pokud chcete spáchat dokonalou úkladnou vraždu, nedělejte to v L.A. Tam vám totiž po ní napochoduje do domu muž s vizáží ospalého váguse, ukáže služební průkaz s nápisem: Lt. Frank Columbo a začne plácat nesmysly často nesouvisející s vyšetřováním, aby vás utvrdil ve vaší neskonalé výjimečnosti. Ale pozor na ty lišáky s doutníkem a rozpadajícím se Peugeotem 403 Cabrio! On to o vás stejně jako divák od začátku ví a jen vás nenápadně vlákal do brilantní hry nevyhnutelně směřující k vašemu usvědčení.. Kdo tvrdí, že tuhle detektivní klasiku nikdy neviděl, nebo že ji dokonce nezná, ten chodí každou neděli do klubu hrávat bridže s paní Columbovou.(6.9.2009)

Gimli to vystihl naprosto presne. Jeden z mych nejoblibenejsich serialu vubec, opravdicky klenot. Na Columba se jde divat i popadesate, coz se o mnoha jinych serialech ci filmech lautr neda rict.(2.3.2008)

Bože, to je tak otravnej chlap! XoD(7.3.2009)

V dnešním světe samých CSI, nebo supermodernich kriminalkach si urcite i sam velky Colombo najde oblibu u velke skupiny divaku. Peter Falk, stejne jako treba Moulin starnul ze serialem, ale kvalita sla spise nahoru, nez dolu. Dneska je to kultovni serial, ve kterem fantasticky Peter Falk hraje blazniveho, zapometliveho a zvedaveho detektiva, ktery vzdy vsechno vyresi bez jakehokoliv problemu. 8/10(6.2.2008)

Inšpektor Los Angeleskej polície Columbo sa postupom času prepracoval na pozíciu môjho najobľúbenejšieho seriálového, televízneho detektíva. Nie je to žiaden neohrozený akčný hrdina. Už vôbec nie vyšportovaný krásavec. Nedisponuje takmer žiadnou policajnou autoritou. Svojou vyzážou a oblečením by skôr zapadol do útulku pre bezdomovcov, ako na oddelenie vrážd. Jazdí na starom, hnusnom Peugeote a neustále obťažuje svoje okolie tlejúcou cigarou. Pôsobí nerozhodným, submisívnym dojmom. Pod týmto všetkým sa však v ňom skrýva geniálny, pozorný vyšetrovateľ s citom pre detail. Dokáže páchateľa ukolísať predstieranou naivitou a popri tom ho lapiť do umne zosnovanej siete nezvratných dôkazov. ****(20.5.2012)

Seriál hodnotím jako celek a hlavně jako poklonu sympatickému herci Peteru Falkovi a přidávám se k ostatním s tím, že dabing byl taky neobyčejně výborný. Ty jeho kapsičky s poznámkami, ošuntělý baloňák, pojízdná rachotina k pohledání, jeho vztyčená ruka, pes, jeho manželka a..........(28.5.2013)

• hellstruck

Tenhle týpek v baloňáku mi zkrátka nikdy nesedl a nejspíš (ne,jistě!)se na něj už nikdy nepodívám.Ale ponechávám bez hodnocení,protože jsem přece jen viděla pár dílů.(18.3.2011)

Columbo - detektivní seriál, který učinil z Petera Falka nesmrtelnou legendu televizních obrazovek. Poručík pokaždé navodí pocit zmateného človíčka, ale nakonec ukáže, že má pod čepicí. Každý díl má vybroušený scénář a skvělou závěrečnou pointu, kdy detektiv vytáhne esa z rukávu. V seriálu se vystřídala celá řada zajímavých osobností a zde si střihli role záporáků. Pár za všechny - John Cassavetes, Martin Landau, Johnny Cash, Patrick McGoohan, Faye Dunaway, Vera Miles, Gene Barry atd. Na režisérské stoličce úřadovali např. Steven Spielberg, Jonathan Demme, Ted Post či Petr Falk. Uznání zaslouží také český dabing tohoto díla a tím myslím nejen alter ega samotného Columba (Klapka, Haničinec), ale především skvěle nadabované záporné postavy předními českými herci (Vinklář, Brabec, Mrkvička, Frej, Soukup, Vl. Dlouhý, Maciuchová, Balzerová, Fisher atd.). Prostě klenot a poklad.(18.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18