Columbo byl sympaťák, ale trvalo mi mu přijít na chuť.(28.5.2008)

:::::::::::::::::: Můj nejoblíbenější detektivní serál....... ::::::::::::::::::(13.1.2009)

Když z rezavé rachotiny vystoupí na první pohled polodebilní bezdomovec v pomačkaném baloňáku a s kouřícím doutníkem, který neustále něco hledá a zapomíná, tak mi vůbec nevadí, že už vím, kdo je vrah a jak vraždu spáchal. Sadista ve mně se těší na to, jak Columbo svého podezřelého psychicky totálně rozloží svými neustálými návštěvami, ptaním se na drobnosti a nejasnosti, které mu nedaly spát, povídáním o rodině a zejména o své ženě. No a když ho přitom doprovází jeho Pes, jsem v sedmém nebi škodolibosti. Nádherný seriál, který neomrzí ani po mnoha zhlédnutích.(6.2.2008)

• Karlos80

Ach, ten neohrozitelný filuta Colombo, na první pohled bezďák, který si hraje na detektiva, pži pohledu na něj, si člověk řekně že snad neumí ani do pěti počítat, šlo mu tady vůbec někdy o život, nebo všechny ty vrahy, zlodějě a různé devianty, odhalil a usvědčil tím svým okouzlujícím šarmem, dotěrností a svými jedinečnými vyšetřovacími metodami...? Nemožné a z dnešního pohledu celkově směšné, únavné a otravné, ač by si přál nejeden vyšetřovatel být jako on, tak to prostě nejde a nejde to za víc ani u mě:-)(7.5.2008)

Čtyři hvězdičky pro seriál jako celek, tedy jako jakási snaha o >zprůměrování zhodnocení< - čili právě za onen fenomén "Columbo" - neboť co si budeme namlouvat, jednotlivé díly mají dosti proměnlivou kvalitu jak scénaristickou, tak i režijní a v hereckých kreacích nejen postav vedlejších, že... ;-) . . . Seriál jako takový běžel během let mnohokrát snad ve všech česko - slovenských televizích - ale nikdy myslím nebyla příležitost vidět všechny příběhy pohromadě, s možností sledovat i onen >vývoj formy a obsahu< , jak byly epizody během desetiletí (s přestávkami) natočeny za sebou. Nyní díky postupně vydávané edici (byť poněkud lajdácky a nekoncepčně) na dvd (Universal - AmerCom) tato možnost nastala. Konečně navíc s originálním zvukem (a českými titulky), který přináší zcela nový zážitek, odlišný od (slušně řečeno) technicky i výrazově rutinního českého dabingu! - - - Budiž tento komentář tedy brán jako jakési motto a (d)úvod k dalšímu hodnocení a komentářům jednotlivých epizod, které si dnes na dvd konečně můžeme užít právě tak, jak byly natočeny - a navíc chronologicky, tak jak byly vyrobeny a v americké televizi uvedeny za sebou. Případy poručíka Columba dostaly nový náboj... ;-)(7.5.2008)

Jediným mínusem je, že se každej díl drží stejný šablony.. plusů je naopak x, od sympatickýho poručíka, přes zajímavý vraždy až po výmluvu s názvem "manželka"(28.6.2009)

Geniální Peter Falk, bez něho si seriál ani neumím přestavit, byl to rozený sympaťák, jeho způsoby vedení vyšetřování a pokládání otázek a doplňujících ukázek před odchodem ;-) nikdy nezapomenu, vždycky na všechno přišel a navíc ještě na konci každého dílu, vrahovi pěkně a srozumitelně vysvětlil jak na to přišel. Paní Columbová musela být taky fajn žena ;-) i když se v seriálu nikdy neobjevila, na rozdíl od jejich pejska…Starší seriálová „old-schoolovka“ na kterou jsem se docela často a rád díval v TV. 10/10*(10.4.2008)

Columbo? Ty mlč, ty páprdo, no, ty v tom BALOŇÁKU, fotbalu rozumíš jak... Mno, tak to bylo z jiného soudku, Columbo nejspíš fotbalu skutečně nerozumí, ale za to nejednoznačné a komplikované vraždy umí rozlouskávat jedna radost, byť mu to zpravidla zabere celý díl :) V podstatě tento seriál dost uznávám, je inteligentní, někdy více, někdy trochu méně promyšlený, v závislosti s tím stejně tak zábavný a poutavý (ano, kvalita dílu celkem kolísá) a Peter Falk se zhostil role výborně a specificky (jako detektiv Columbo je nezaměnitelný). Tak proč mě to nikdy až tolik nebralo? 7/10(20.3.2009)

Na Petera Falka (Columbo) nedám dopustit. Naprosto nejlepší detektivní seriál. Vždy si našel cestičku, aby vypátral vraha. "Většinou" řeší případy bohatých lidí, kteří Columba lehce podcení, když přijede s polorozpadlým starým autem, starým kabátem, rozcuchaným účesem s polorozpadlým doutníkem v puse (ale pokud jde na večírek velký gentleman). A to neustálé brnkání vrahových nervů, když se třikrát vrací, že si na něco vzpomněl. Na vyřešení případu vrahovi vše krásně dopodrobna a srozumitelně vysvětlí, že si dodnes trhá vlasy ve vězení. Kultovní relaxační krimi oddechovka.(21.9.2011)

Peter Falk, který mi vždy trochu lezl na nervy, touto svou vlastností mnohem více udolával zločince. Jeden z nejlepších krimi seriálů. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-tddaAfV4iM(30.9.2009)

Keď počujete slovo ,,detektív,, - aké meno vám napadne ako prvé? Comumbo. A to je dôkaz toho, že tento seriál s Peterom Falkom je nesmrteľný.(25.12.2008)

Seriál hodnotím jako celek a hlavně jako poklonu sympatickému herci Peteru Falkovi a přidávám se k ostatním s tím, že dabing byl taky neobyčejně výborný. Ty jeho kapsičky s poznámkami, ošuntělý baloňák, pojízdná rachotina k pohledání, jeho vztyčená ruka, pes, jeho manželka a..........(28.5.2013)

Bože, to je tak otravnej chlap! XoD(7.3.2009)

„Oh, there´s just one more thing.“ Pokud chcete spáchat dokonalou úkladnou vraždu, nedělejte to v L.A. Tam vám totiž po ní napochoduje do domu muž s vizáží ospalého váguse, ukáže služební průkaz s nápisem: Lt. Frank Columbo a začne plácat nesmysly často nesouvisející s vyšetřováním, aby vás utvrdil ve vaší neskonalé výjimečnosti. Ale pozor na ty lišáky s doutníkem a rozpadajícím se Peugeotem 403 Cabrio! On to o vás stejně jako divák od začátku ví a jen vás nenápadně vlákal do brilantní hry nevyhnutelně směřující k vašemu usvědčení.. Kdo tvrdí, že tuhle detektivní klasiku nikdy neviděl, nebo že ji dokonce nezná, ten chodí každou neděli do klubu hrávat bridže s paní Columbovou.(6.9.2009)

• hellstruck

Tenhle týpek v baloňáku mi zkrátka nikdy nesedl a nejspíš (ne,jistě!)se na něj už nikdy nepodívám.Ale ponechávám bez hodnocení,protože jsem přece jen viděla pár dílů.(18.3.2011)

Gimli to vystihl naprosto presne. Jeden z mych nejoblibenejsich serialu vubec, opravdicky klenot. Na Columba se jde divat i popadesate, coz se o mnoha jinych serialech ci filmech lautr neda rict.(2.3.2008)

Inšpektor Los Angeleskej polície Columbo sa postupom času prepracoval na pozíciu môjho najobľúbenejšieho seriálového, televízneho detektíva. Nie je to žiaden neohrozený akčný hrdina. Už vôbec nie vyšportovaný krásavec. Nedisponuje takmer žiadnou policajnou autoritou. Svojou vyzážou a oblečením by skôr zapadol do útulku pre bezdomovcov, ako na oddelenie vrážd. Jazdí na starom, hnusnom Peugeote a neustále obťažuje svoje okolie tlejúcou cigarou. Pôsobí nerozhodným, submisívnym dojmom. Pod týmto všetkým sa však v ňom skrýva geniálny, pozorný vyšetrovateľ s citom pre detail. Dokáže páchateľa ukolísať predstieranou naivitou a popri tom ho lapiť do umne zosnovanej siete nezvratných dôkazov. ****(20.5.2012)

V dnešním světe samých CSI, nebo supermodernich kriminalkach si urcite i sam velky Colombo najde oblibu u velke skupiny divaku. Peter Falk, stejne jako treba Moulin starnul ze serialem, ale kvalita sla spise nahoru, nez dolu. Dneska je to kultovni serial, ve kterem fantasticky Peter Falk hraje blazniveho, zapometliveho a zvedaveho detektiva, ktery vzdy vsechno vyresi bez jakehokoliv problemu. 8/10(6.2.2008)

Columbo již dávno není jen kult. Je mnohem víc a až bude nalezen vhodný příměr, rád ho zde použiji. Neuvěřitelně zábavný seriál, který těží z naprosto ojedinělého schématu vyprávění, kdy divák zná pachatele zločinu prakticky od začátku každé epizody. Teprve potom to ale začíná být opravdu zajímavé - to když se na scéně objeví poručík Columbo a začne nalézat předtím neviditelné střípky z vrahova (ne)dokonalého plánu. Největší kouzlo mají díly ze 70. let, ale i v těch novějších se dá najít několik vynikajících příběhů. Vychvalovat skvělé herecké obsazení, režiséry, hudbu či mistrovský český dabing by bylo pouze nošením chilli do poručíkovi oblíbené restaurace a tak jen závěrem s klidným srdcem prohlašuji, že všechny Poiroty, Sherlocky či Dextery strká Columbo hravě do kapsy svého ošoupaného baloňáku.(18.11.2009)

Tak tento šilhavý pan detektiv se vzhledem a manýrami hraboše (nemám na mysli hlodavce, nýbrž existence lovící "poklady" z popelnic) mi k srdci nikdy kdovíjak nepřirostl. A to je pro mě hlavní kámen úrazu, příliš mě nebaví filmy (knížky, hry), ve kterých nejsem schopná držet palce hlavnímu hrdinovi. Možná by se dala vytknout i určitá šablonovitost jednotlivých dílů, ale to je všeobecně problém kriminálek. Pro mě tedy jen mírný nadprůměr, Columba na TV obrazovkách nevyhledávám, ale kdybych se třeba někdy hodně nudila... 59%(25.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18