Columbo (TV seriál)

Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Oliver Nelson

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama

Nejlepší televizní detektivka. 80%(1.6.2009)

Peter Falk, který mi vždy trochu lezl na nervy, touto svou vlastností mnohem více udolával zločince. Jeden z nejlepších krimi seriálů. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-tddaAfV4iM(30.9.2009)

Tak tento šilhavý pan detektiv se vzhledem a manýrami hraboše (nemám na mysli hlodavce, nýbrž existence lovící "poklady" z popelnic) mi k srdci nikdy kdovíjak nepřirostl. A to je pro mě hlavní kámen úrazu, příliš mě nebaví filmy (knížky, hry), ve kterých nejsem schopná držet palce hlavnímu hrdinovi. Možná by se dala vytknout i určitá šablonovitost jednotlivých dílů, ale to je všeobecně problém kriminálek. Pro mě tedy jen mírný nadprůměr, Columba na TV obrazovkách nevyhledávám, ale kdybych se třeba někdy hodně nudila... 59%(25.11.2009)

• - První snímek s poručíkem Columbem byl vysílán v roce 1968. (ClintEastwood)

• - Za typický Columbovský pohled může skleněné oko Petera Falka. O oko přišel už ve třech letech kvůli rakovině. (jonyyy)

• - Křestní jméno poručíka není známo. Čas od času Columbo ukazuje průkaz, avšak po zvětšení je jméno téměř nečitelné. Grafologové tvrdí, že by se mohlo jednat o jméno Frank. Stejným jménem na něj zavolá jeden z jeho kolegů v epizodě "Není čas na umírání" z roku 1992. V 21. díle jej však jiný kolega osloví jako Teda. (jonyyy)