poster

Columbo (TV seriál)

 • USA

  Columbo

 • slovenský

  Columbo

 • slovenský

  Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Hudba:

Oliver Nelson

Hrají:

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll
 • igi B.
  ****

  Čtyři hvězdičky pro seriál jako celek, tedy jako jakási snaha o >zprůměrování zhodnocení< - čili právě za onen fenomén "Columbo" - neboť co si budeme namlouvat, jednotlivé díly mají dosti proměnlivou kvalitu jak scénaristickou, tak i režijní a v hereckých kreacích nejen postav vedlejších, že... ;-) . . . Seriál jako takový běžel během let mnohokrát snad ve všech česko - slovenských televizích - ale nikdy myslím nebyla příležitost vidět všechny příběhy pohromadě, s možností sledovat i onen >vývoj formy a obsahu< , jak byly epizody během desetiletí (s přestávkami) natočeny za sebou. Nyní díky postupně vydávané edici (byť poněkud lajdácky a nekoncepčně) na dvd (Universal - AmerCom) tato možnost nastala. Konečně navíc s originálním zvukem (a českými titulky), který přináší zcela nový zážitek, odlišný od (slušně řečeno) technicky i výrazově rutinního českého dabingu! - - - Budiž tento komentář tedy brán jako jakési motto a (d)úvod k dalšímu hodnocení a komentářům jednotlivých epizod, které si dnes na dvd konečně můžeme užít právě tak, jak byly natočeny - a navíc chronologicky, tak jak byly vyrobeny a v americké televizi uvedeny za sebou. Případy poručíka Columba dostaly nový náboj... ;-)(7.5.2008)

 • stilgar1
  ****

  Peter Falk a role, která ho provázela téměř po celý život. Kvalita dílů bohužel často kolísala, hlavně v pozdější fázi, takže dávám 4* - mnohé části si však jistě 5 zaslouží...(14.2.2009)

 • Snorlax
  *****

  Vtip, inteligentní způsob vyšetřování, šarm Petera Falka, ošoupaný baloňák, smrdutý doutník, předem známá pointa příběhu - tahle na první pohled nesourodá směs dokázala vytvořit něco, co udělalo z tohoto seriálu ikonu detektivních seriálů.(13.4.2011)

 • - Když Peter Falk dostal roli, která ho nejvíce proslavila, měl už za sebou 2 nominace na Oscara a celkem hrál v 6 snímcích na Oscara nominovaných. (jonyyy)

 • - Poručík Columbo zásadně nepoužívá zbraň a ani ji s sebou nenosí. (jonyyy)

 • - Křestní jméno poručíka není známo. Čas od času Columbo ukazuje průkaz, avšak po zvětšení je jméno téměř nečitelné. Grafologové tvrdí, že by se mohlo jednat o jméno Frank. Stejným jménem na něj zavolá jeden z jeho kolegů v epizodě "Není čas na umírání" z roku 1992. V 21. díle jej však jiný kolega osloví jako Teda. (jonyyy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace