Columbo (TV seriál)

Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Oliver Nelson

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll, Rebecca Staab, Anthony Zerbe, Brenda Isaacs Booth, Evita Muñoz 'Chachita', Joe Bellan, Yvonne Farrow, Ronald Long, Alex Henteloff, Bettye Ackerman, Tony Giorgio, Reg Thomason, Victor Izay, John Petlock, Gretchen Corbett, Paul Jenkins, Alan Manson, Steve Gravers, Hanna Hertelendy, Robert Clotworthy, Pauline Chamberlain, Marily Tokuda

Seriálová klasika.(15.7.2010)

Na začátku je vždy vražda. Na místo činu pak přijede k sešrotování vhodné vozidlo, vyleze z něj neohrabaný zmatkař v baloňáku z Armády spásy, který začne mávat plackou kriminální policie s tím, že on to bude vyšetřovat. Vyšetřování začíná požádáním vraha o pomoc při vyšetřování. A přestože je to pořád stejné, tak je to ve většině případů velmi zábavné.(6.3.2009)

Nejlepší detektivní seriál,co kdy byl natočený...Columbo je totálí mazák,který se pokaždý schovává za přitroublého a oravného pitomce.V každém díle zaperlý svojí inteligencí jak on,tak i vrah.Nutnost většiny nedělních podvečerů.(25.6.2008)

Když z rezavé rachotiny vystoupí na první pohled polodebilní bezdomovec v pomačkaném baloňáku a s kouřícím doutníkem, který neustále něco hledá a zapomíná, tak mi vůbec nevadí, že už vím, kdo je vrah a jak vraždu spáchal. Sadista ve mně se těší na to, jak Columbo svého podezřelého psychicky totálně rozloží svými neustálými návštěvami, ptaním se na drobnosti a nejasnosti, které mu nedaly spát, povídáním o rodině a zejména o své ženě. No a když ho přitom doprovází jeho Pes, jsem v sedmém nebi škodolibosti. Nádherný seriál, který neomrzí ani po mnoha zhlédnutích.(6.2.2008)

Detektivní klasika televizní obrazovky s brilantním Peterem Falkem v roli Columba.(15.11.2016)

• - Krstné meno hlavnej postavy nie je známe, ale v 21. časti ho kolega oslovuje Ted. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Auto Columba je Peugeot 403. (jonyyy)

• - Nejvíce epizod, a to sedm, natočil Vincent McEveety. Jejich názvy jsou Columbo: Odpočívejte v pokoji, Paní Columbová (1990), Columbo: Smrt bere jackpot (1991), Columbo: Vrabec v hrsti (1992), Columbo: Ve hře je všechno (1993), Columbo: Columbo v přestrojení (1994), Columbo: Podivní spojenci (1995) a Columbo: Vražedné stopy (1997). (Pepinec)