Columbo (TV seriál)

Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Oliver Nelson

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll, Rebecca Staab, Anthony Zerbe, Brenda Isaacs Booth, Evita Muñoz 'Chachita', Joe Bellan, Yvonne Farrow, Ronald Long, Alex Henteloff, Bettye Ackerman, Tony Giorgio, Reg Thomason, Victor Izay, John Petlock, Gretchen Corbett, Paul Jenkins, Alan Manson, Steve Gravers, Hanna Hertelendy, Robert Clotworthy, Pauline Chamberlain, Marily Tokuda, Maurice Marsac, Bert Holland, Buck Young, Lynette Mettey, Alma Beltran, Jean-Paul Vignon, Fred Wood, David Byrd, Ben Frommer, Ronald Adam, Mickey Golden, Abigail Shelton, Barney Phillips

Peter Falk ve své nejslavnější roli. Tento detektiv "vešel" do dějin, jak jinak si totiž mohou lidé představit detektiva, než ve zmačkaném balóňáku, doutníkem a ojetým autem?:) Bohužel mě nijak moc nenadchnul. Proto hodnotím průměrně.(22.6.2008)

Baloňák, cigara, polorozpadnuté auto, sprostučný Pes, žiadne krstné meno, starostlivo skrývaná genialita, manželka, ktorú nikto nikdy nevidel... Columbo.(16.1.2009)

Když to vemu,jakmile byla nálada na Petera Falka,tak nezklamal a tenhle seriál byl jako jeden z mála vyrovnaný, navíc má spoustu kultovních záležitostí a osoba Columba jen tak nezemře. Jeden z nejkvalitnějších seriálu. Z těch detektivních rozhodně nejlepší.(30.3.2008)

Vtip, inteligentní způsob vyšetřování, šarm Petera Falka, ošoupaný baloňák, smrdutý doutník, předem známá pointa příběhu - tahle na první pohled nesourodá směs dokázala vytvořit něco, co udělalo z tohoto seriálu ikonu detektivních seriálů.(13.4.2011)

"Ehm, ještě okamžik! Promiňte, na něco jsem zapomněl. Omlouvám se, že vás zdržuji, ale chtěl jsem se ještě zeptat na jednu maličkost. Kam jsem to jen dal... Víte, mám špatnou paměť, tak si všechny otázky, co mě napadnou, zapisuji do notýsku. Někde ho tu musím mít. Momentíček. Ano, tady je. Počkejte, jen to nalistuji, hned to bude. Opravdu se moc omlouvám, vím, že toho máte hodně. To ne, tohle také ne, na to jsem se už ptal, toto nemůžu přečíst. Víte, pane, já hrozně škrábu. Má žena říká, že píšu hůř, než doktor. Má žena je skvělá, pane. Co bych si bez ní počal. Vida, už to mám! Takže, chtěl jsem se jen optat, pane, jestli jste se už setkal s lepším detektivem? Že ne? Ó, děkuji. Jste velice laskav, pane. To je vše, omlouvám se, že jsem vás zdržel."(5.1.2009)

• - Peter Falk epizody „Etuda v černém“ a „Vražda podle plánu“ sám režíroval, na dalších více než dvaceti se podílel jako producent. (Pepinec)

• - Za typický Columbovský pohled může skleněné oko Petera Falka. O oko přišel už ve třech letech kvůli rakovině. (jonyyy)

• - Seriál je známý tím, že divák ve většině případů od začátku zná vraha, jehož pak Columbo postupně znervózňuje svými otázkami a nejčastější hláškou: "Ještě jedna věc..." (jonyyy)