Columbo (TV seriál)

Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Oliver Nelson

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll, Rebecca Staab, Anthony Zerbe, Brenda Isaacs Booth

Vždycky mě fascinovalo, s jakým klidem to vše pan poručík Colombo vyřešil. Už od samého začátku věděl, kdo je vrah, a také se kolem něj pořád motal. Přestože každý díl probíhal v podobném duchu, tak to bylo svým způsobem geniální a dalo se na to kdykoliv dívat.(5.6.2011)

Tak tento šilhavý pan detektiv se vzhledem a manýrami hraboše (nemám na mysli hlodavce, nýbrž existence lovící "poklady" z popelnic) mi k srdci nikdy kdovíjak nepřirostl. A to je pro mě hlavní kámen úrazu, příliš mě nebaví filmy (knížky, hry), ve kterých nejsem schopná držet palce hlavnímu hrdinovi. Možná by se dala vytknout i určitá šablonovitost jednotlivých dílů, ale to je všeobecně problém kriminálek. Pro mě tedy jen mírný nadprůměr, Columba na TV obrazovkách nevyhledávám, ale kdybych se třeba někdy hodně nudila... 59%(25.11.2009)

• kajda.l

Seriál, který mi nikdy nepřirostl k srdci a navíc vrcholně nesympatická ústřední postava. Rozhodně uznávám nadprůměrnou kvalitu některých dílů, ale mé antipatie k hlavní postavě byly vždy silnější:) 50%(23.11.2009)

"Ehm, ještě okamžik! Promiňte, na něco jsem zapomněl. Omlouvám se, že vás zdržuji, ale chtěl jsem se ještě zeptat na jednu maličkost. Kam jsem to jen dal... Víte, mám špatnou paměť, tak si všechny otázky, co mě napadnou, zapisuji do notýsku. Někde ho tu musím mít. Momentíček. Ano, tady je. Počkejte, jen to nalistuji, hned to bude. Opravdu se moc omlouvám, vím, že toho máte hodně. To ne, tohle také ne, na to jsem se už ptal, toto nemůžu přečíst. Víte, pane, já hrozně škrábu. Má žena říká, že píšu hůř, než doktor. Má žena je skvělá, pane. Co bych si bez ní počal. Vida, už to mám! Takže, chtěl jsem se jen optat, pane, jestli jste se už setkal s lepším detektivem? Že ne? Ó, děkuji. Jste velice laskav, pane. To je vše, omlouvám se, že jsem vás zdržel."(5.1.2009)

Columbo je prostě klasika a jeden z nejlepších detektivních seriálů vůbec. Vždycky se mi líbí, jak dostane vraha...(22.4.2009)