Columbo (TV seriál)

Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Oliver Nelson

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll, Rebecca Staab, Anthony Zerbe

Columbo byl sympaťák, ale trvalo mi mu přijít na chuť.(28.5.2008)

Pomačkaný baloňák, nedokouřený doutník, auto, které vypadá, jako kdyby vyjelo z vrakoviště, manželka, kterou nikdo nikdy neviděl, policejní vychytralost a genialita, všetečné otázky a vizáž ala rozestlaná postel. O kom je řeč? Z výjmenovaných indicií musí každý civilizovaný člověk i o půlnoci poznat, že jde o poručíka Columba. Detektiva z oddělení vražd v L.A., který ač vypadá jako nějaký vandrák, tak má neuvěřitelně bystrý úsudek a dovede si dávat věci do souvislosti jako málo kdo. Jeho noblesní zatýkání ani není třeba vyzdvihovat. O výjimečnosti tohoto seriálu svědčí i fakt, jak vysoce jsou jednotlivé epizody hodnoceny a že ani v průběhu let seriál nezapadl do průměru či podprůměru. Peter Falk je jedinečný, nezaměnitelný, geniální a jeho gesta nemají žádnou chybu stejně jako 99% jeho případů, které se obejdou bez divokých honiček, rvaček, přestřelek a podobných výsad většiny ostatních krimi seriálů.(21.8.2011)

"Ehm, ještě okamžik! Promiňte, na něco jsem zapomněl. Omlouvám se, že vás zdržuji, ale chtěl jsem se ještě zeptat na jednu maličkost. Kam jsem to jen dal... Víte, mám špatnou paměť, tak si všechny otázky, co mě napadnou, zapisuji do notýsku. Někde ho tu musím mít. Momentíček. Ano, tady je. Počkejte, jen to nalistuji, hned to bude. Opravdu se moc omlouvám, vím, že toho máte hodně. To ne, tohle také ne, na to jsem se už ptal, toto nemůžu přečíst. Víte, pane, já hrozně škrábu. Má žena říká, že píšu hůř, než doktor. Má žena je skvělá, pane. Co bych si bez ní počal. Vida, už to mám! Takže, chtěl jsem se jen optat, pane, jestli jste se už setkal s lepším detektivem? Že ne? Ó, děkuji. Jste velice laskav, pane. To je vše, omlouvám se, že jsem vás zdržel."(5.1.2009)

Kdo by neznal tohoto známého šilhavého detektiva? A viděl vůbec někdy někdo slavnou paní Columbovou? :D(7.8.2015)

Columbo asi není úplně na špici seriálů, určitě se motivy v něm často opakují, ale stejně je to nesmrtelná role Petera Falka. Často slyším o filmu, v němž hraje: ...a hraje tam ten... Colombo.(16.6.2011)