poster

Columbo (TV seriál)

 • USA

  Columbo

 • Slovensko

  Columbo

 • Slovensko

  Columbo zasahuje

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Hudba:

Oliver Nelson

Hrají:

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll, Rebecca Staab, Anthony Zerbe, Brenda Isaacs Booth, Evita Muñoz 'Chachita', Joe Bellan, Yvonne Farrow, Ronald Long, Alex Henteloff, Bettye Ackerman, Tony Giorgio, Reg Thomason, Victor Izay, John Petlock, Gretchen Corbett, Paul Jenkins, Alan Manson, Steve Gravers, Hanna Hertelendy, Robert Clotworthy, Pauline Chamberlain, Marily Tokuda, Maurice Marsac, Bert Holland, Buck Young, Lynette Mettey, Alma Beltran, Jean-Paul Vignon, Fred Wood, David Byrd, Ben Frommer, Ronald Adam, Mickey Golden, Abigail Shelton, Barney Phillips, Norma Connolly, Arthur Batanides, Irene Tedrow, Michael Gregory
(další profese)
 • stilgar1
  ****

  Peter Falk a role, která ho provázela téměř po celý život. Kvalita dílů bohužel často kolísala, hlavně v pozdější fázi, takže dávám 4* - mnohé části si však jistě 5 zaslouží...(14.2.2009)

 • Jacinda
  *****

  Columbo je prostě klasika a jeden z nejlepších detektivních seriálů vůbec. Vždycky se mi líbí, jak dostane vraha...(22.4.2009)

 • emma53
  *****

  Seriál hodnotím jako celek a hlavně jako poklonu sympatickému herci Peteru Falkovi a přidávám se k ostatním s tím, že dabing byl taky neobyčejně výborný. Ty jeho kapsičky s poznámkami, ošuntělý baloňák, pojízdná rachotina k pohledání, jeho vztyčená ruka, pes, jeho manželka a..........(28.5.2013)

 • ClintEastwood
  *****

  Columbo již dávno není jen kult. Je mnohem víc a až bude nalezen vhodný příměr, rád ho zde použiji. Neuvěřitelně zábavný seriál, který těží z naprosto ojedinělého schématu vyprávění, kdy divák zná pachatele zločinu prakticky od začátku každé epizody. Teprve potom to ale začíná být opravdu zajímavé - to když se na scéně objeví poručík Columbo a začne nalézat předtím neviditelné střípky z vrahova (ne)dokonalého plánu. Největší kouzlo mají díly ze 70. let, ale i v těch novějších se dá najít několik vynikajících příběhů. Vychvalovat skvělé herecké obsazení, režiséry, hudbu či mistrovský český dabing by bylo pouze nošením chilli do poručíkovi oblíbené restaurace a tak jen závěrem s klidným srdcem prohlašuji, že všechny Poiroty, Sherlocky či Dextery strká Columbo hravě do kapsy svého ošoupaného baloňáku.(4.4.2016)

 • cheyene
  *****

  Pomačkaný baloňák, nedokouřený doutník, auto, které vypadá, jako kdyby vyjelo z vrakoviště, manželka, kterou nikdo nikdy neviděl, policejní vychytralost a genialita, všetečné otázky a vizáž ala rozestlaná postel. O kom je řeč? Z výjmenovaných indicií musí každý civilizovaný člověk i o půlnoci poznat, že jde o poručíka Columba. Detektiva z oddělení vražd v L.A., který ač vypadá jako nějaký vandrák, tak má neuvěřitelně bystrý úsudek a dovede si dávat věci do souvislosti jako málo kdo. Jeho noblesní zatýkání ani není třeba vyzdvihovat. O výjimečnosti tohoto seriálu svědčí i fakt, jak vysoce jsou jednotlivé epizody hodnoceny a že ani v průběhu let seriál nezapadl do průměru či podprůměru. Peter Falk je jedinečný, nezaměnitelný, geniální a jeho gesta nemají žádnou chybu stejně jako 99% jeho případů, které se obejdou bez divokých honiček, rvaček, přestřelek a podobných výsad většiny ostatních krimi seriálů.(21.8.2011)

 • - Herec Jack Cassidy ztvárnil v seriálu dvakrát vraha. Bylo to v epizodách Columbo: Kouzelné alibi (1976)a Columbo: Vražda podle knihy (1971). (Bube1)

 • - Seriál se natáčel po dobu 35 let. (ClintEastwood)

 • - Nejvíce epizod, a to sedm, natočil Vincent McEveety. Jejich názvy jsou Columbo: Odpočívejte v pokoji, Paní Columbová (1990), Columbo: Smrt bere jackpot (1991), Columbo: Vrabec v hrsti (1992), Columbo: Ve hře je všechno (1993), Columbo: Columbo v přestrojení (1994), Columbo: Podivní spojenci (1995) a Columbo: Vražedné stopy (1997). (Pepinec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace