New Yorku, miluji Tě!

New York, milujem ťa

New York, I Love You

Povídkový / Romantický / Drama / Komedie

USA, 2008, 103 min

Paradoxní je, že největší plus spočívá v tom, že zúčastnění mají víceméně natolik zaměnitelné režijní rukopisy, že to ve finále vypadá jako dílko jediného režiséra. Celý snímek to tak elegantně stmeluje do velmi vyrovnaného a kompaktního celku. A na podobné úrovni jsou i náměty jednotlivých povídek, které se drží ve velmi intimní a komorní rovině. Určitě mnohem příjemnější než lehce nesourodé milkování v Paříži, kde exhibující velká jména zastínila všechna ostatní (Tykwer a spol.). Palec nahoru.(13.3.2010)

Snímek příliš nefunguje jako celek. Pojící nit v osobě sběratelky příběhů je příliš banální. Některé povídky jsou ale skvělé. Malíř, například.(14.7.2016)

Jestli jsem se na nějaký film opravdu za posl. dva roky těšila a nemusela jsem si o něm nic číst ani vidět trailer, režii, herce atd.. tak to byl tenhle film. A zklamal mě na celé čáře. Kouzlo "Paris" v Paříži zůstalo a jelikož je to až do New Yorku opravdu dálka, ani žďibek k ní nedosálal... Povídky sami o sobě mě nebavily, nic mi nedaly, abych z nich padala úžasem, herecké obsazení bylo skvělé, ale když se to pak vše spojilo do jednoho, což by vůbec nemuselo, neboť tak ani tak to tomu nepomohlo, tak to nemělo žádný výsledek... nemám z toho nijaký pocit a to mě mrzí, protože jako nápad je to fantastická látka, která by mohla / měla oblétat celý svět.(23.1.2010)

• hellstruck

Tohle pro mě bylo obrovské zklamání,vzhledem k tomu,že miluji New York a podobně laděné snímky.Jenomže zdejší příběhy stály za starou belu a já se doopravdy nudila.Bylo tu pár ""osudů""které mi imponovaly,ale nezasáhly mě.Škoda naprosto nevyužitého potenciálu.(26.3.2011)

Americká verze Paris je taime. Méně vynikajících a talentovaných tvůrců i herců ve více provázaném příběhovém maratonu. Osobně New York zbožňuji více než Paříž, ale tyto příběhy nemají nutnou sílu a ani nevytvářejí tížený dojem z návštěvy jedné z nejpůsobivějších metropolí světa. Paříž představila příběhy, rozkouskované, ale vkusné a silné a nezapomněla dodat svou vlastní krásu i historii. New York nabídl pouze vizi města plného lidí s příběhy, které se prolínají, stejně jako si oni sedají do stále stejných taxíků. Nechci hodnotit každý segment samostatně, protože zde působí oproti Paříži více jako celek, ale bohužel vyznění je slabé, až prázdné. Potěšil mě velmi můj oblíbenec Ethan Hawke, který prostě válí:). New York, I love you je civilní, jednoduše propletená a nenáročná podívaná bez dostatečné porce emocí a silných příběhů. Chtěl jsem více vrstev New Yorského světa, chtěl jsem příběhy od spodiny až po bohatou vrstvu, chtěl jsem pár záběrů na dominanty... Vždyť tu není ani Ground Zero... Chtěl jsem více emocí. PS: kdyby se to jmenovalo Cigarette, I love you, nikdo by nemohl protestovat, protože tady je víc kuřáků (proboha, NY musí být zamořen zahozenými nedopalky:)) než slova fuck ve filmech Quentina Tarantina.(9.2.2010)

• - Každý režisér musel dodržet několik pravidel, např. každý z příběhů se musel pojit alespoň k jedné z newyorských čtvrtí, v každém příběhu musela nějak figurovat láska v obecném smyslu a na začátku ani konci segmentů nesměla být stmívačka. (Nyck)

• - Ide o druhý film zo série Mestá lásky, ktorá sa začala snímkou Paríž, milujem ťa a pokračovať bude Rímom, Šanghajom, Jeruzalemom a Bombajom. (Very_kuul)

• - Natalie Portman se již podruhé objevila ve filmu s vyholenou hlavou. Prvně to bylo ve V jako Vendeta (2005). (Candice)