• moviesfan

Od filmu W. jsem očekával mnohem více záživného děje a zajímavější zpracování. Výsledek mě nezaujal a ta délka byla zbytečná. Stone mě v tomto ohledu zklamal. Jediné co se dá vyzdvihnout, tak jsou občasné vkusné záběry kamery, ale na víc než průměr to zdaleka nestačí.(4.9.2009)

Scénář: Stanley Weiser .. Fantastický Josh Brolin v biografii, která sleduje více onoho muže a jeho boj s okolnostmi než okolnosti samotné. Vyvážené, výtečné.(15.2.2009)

Myslel som si, že toto dielo prejde nejakou tou kontrolou samotného Georga W.Busha, avšak neviem no... váham nad tým, či by chcel byť takto vykreslený v tzv. svojej "autobiografii". No a Oliver Stone... W. je veľmi povrchný snímok, ktorý sa snaží o všetkom, ale v konečnom dôsledku je o ničom... Kopa známych tvári a smotánky politickej scény, reálne zobrazenie (povrchné) a Josh Brolin v skutočnom svete veľkej politiky... 6/10(3.2.2009)

Zneuznaný, přehlédnutý a zapomenutý, ale zajímavý, zajímavý a osobitý portrét 43. prezidenta USA. Je to mírně odlehčená částečná biografie, která skáče v čase sem a tam do různých momentů Bushova života - tento způsob, jakým je film poskládaný, nakonec parádně funguje. Nutno podotknout nejen to, že jsem W. plně ocenil až na druhou projekci (dva roky po jeho odstoupení z úřadu) a dokonce ho zařadil mezi mé tři dosud nejoblíbenější filmy od Stonea, ale také to, že mi byl George W. Bush vždy svým způsobem sympatický. Nejvíc proto, jak všechny ostatní štval svým tvrdě američanským buranským já. A ač ho tady výborný Brolin podle mě trošku ’vylepšuje’, tento film (myslím že) překvapivě dobře odráží Bushovu osobnost - skrze jeho mladistvé tápání, touhu vystoupit z otcova stínu, až po pozdější tak trochu tragikomickou pozici nejmocnějšího muže planety, (zde) smutně završenou (dle po-prezidentského Bushe samotného) největším failem celého jeho osmiletého prezidentování. Málokdo asi čekal, že nám Stone tuto zajímavou osobnost zobrazí nejen tak brzy, ale i v tak relativně pozitivním světle - kdekdo se asi těšil, jak tu bude Bush mladší strhán, ale opak je pravdou, a i z toho možná plyne ten divácký neúspěch a všeobecný nezájem. Sice nevím, nakolik z toho vzešel věrný obraz skutečného Bushe, ale něco mi říká, že (přes náznak parodie) pozoruhodně věrný - muž s dobrými úmysly, ale za 1) v nesprávnou dobu na za 2) nesprávném místě. P.S.: Dabluju Isherwoodovo "chytře!" EDIT: Nějakým zvláštním způsobem (a umocněno další projekcí) se mi W. hrozně moc líbí, a navíc, Josh Brolin for president!(18.11.2010)

Viděl sem Nixona i J.F.Keje a musim říct že W. je zatim nejhorší ze Stoneovejch politicky zaměřenejch filmů. Nejde o to že film by byl špatně natočen, ba naopak - I Josh Brolin hraje na výbornou, jde o to že George Walter Bush prostě není taková osobnost jako výše zmínění prezidenti a jeho předprezidentskej život plnej tápaní není pro filmový plátno moc přitažlivej. Možná by to chtělo se trochu víc zaměřit na vztah otec-syn, kterej je tam zajímavej a dokonce je tam i jeden moc pěknej moment když má Geo noční můru. Taky se mi líbí že je tam v podání vlády přímo zdůrazněn záměr infliltrovan irák kvůli ropě. Každopádně jsem ale čekel o dost víc. 3*(10.2.2009)