• Pedestrian

Celé to na mě působilo odfláklým dojmem. Od režie a výpravy až po obsazení jednotlivých rolí. Josh Brolin standardně dobrý, ale žádný herecký koncert nepředvádí (k takovému Seanu Pennovi a jeho Harvey Milkovi má opravdu daleko). Už chápu, proč žádný z našich distributorů nenašel odvahu W. nasadit do kin. Předem odsouzený kasovní propadák. P.S. a že je celý film laděný do komediální roviny mi také není dvakrát po chuti. Mnohem radši bych viděl seriózní drama o životopise Bushe jr. v režii Rona Howarda.(22.3.2009)

Svědomí Ameriky se znovu ozývá, ale naštěstí našlapuje jen velmi opatrně. Stone vytvořil dokonalý kompromis, kdy se nesnaží za každou cenu ukázat Bushe jako obyčejného chlapa a ani z něj netvoří arcilotra. Na to tu ostatně v minulé dekádě byla spousta jiných. V tomhle příběhu jsou chyby, ale není jim přidána snad ani špetka osobních antipatií. Vždyť i vztah s otcem vysvětluje ambice, ale zároveň chce zůstat ve faktických hranicích. Hlavně díky tomu tak z W. vznikla dokonale seriózní studie. Ale ne snad studie slavné osobnosti, ale jedné hromadné nenávisti.(22.4.2012)

Vdakabohu, ze uz ten obmedzeny hlupak odisiel... Prepacte, ale osem rokov som sa len bezmocne prizerala tomu, co Bush robi s tymto svetom. Zaujimam sa o politiku, a preto ma bavia aj rozne spracovanie politickych osobnosti, giest, strategii a milnikov. A dufam, ze mi urobi tu laskavost a nikdy nikdy nikdy v zivote, ho uz nebudem pocut mat nejaky prejav, kde skomoli vsetko, co sa da. Ak sa bude ovsem schopny vyjadrit bez citacky alebo naucenej retoriky. Vynikajuci Brolin. Predpokladam, ze studoval prejav, mimiku a rec tela Busha velmi dlho, pretoze predviedol famozny vykon.(2.2.2009)

• sharky

15% Hloupoučký film s naprosto neskutečně stupidními scénami, proti kterému je scénář latinskoamerické telenovely umělecké dílo. Takovýhle scénář by nešli dobrovolně zfilmovat ani Soukup s Troškou. W. nabízí pár epizod z Bushova života: Bush těžký alkoholik, Bush agresivní vztekloun, Bush mladé budižkničemu, Bush věřící, že je bohem vyvolený a Bush prezidentem (scény z prezidenteského zákulisí jsou tak neuvěřitelně naivní a hloupé, že jsem se musel smát. Ano věřím, že Bush má malý IQ a jeho poradci ho díky tomu do ledazčeho vmanipulovali, včetně invaze do iráku, ale oni tady jsou líčeni jako komické karikatury a jen o málo menší hlupáci než on, zjeména velmi zábavný je cheneyho výstup u mapy, tenhle pán má ovšem několik vysokoškolských titulů a rozhodně není žádný hlupák, kdyby byli bushovi poradci skutečně takoví, jak je líčí film, tak by vláda nevydržela dýl než měsíc, rozdhodně ne vládnout nejmocnějšímu státu světa 10 let). Zásadní chyba filmu je podle mě v tom, že je ve své roztříštěnosti ve výsledku o ničem, celý měl totiž být o zákulisí Bushova vládnutí a ne o epizodách z jeho života a konfliktním vztahu s otcem, který jsou v aktuálním kontextu doby naprosto nezajímavý. Slet scén dohromady netvoří žádný konzistentní celek, díky retrospektivám nemá W. začátek, ani konec. Nemá vůbec žádný závěr, v podstatě ani souvislý děj, moc se toho nestane, žádná atmsféra se nekoná, film nevtáhne, neosloví. Hudba je úplně zcestná, vůbec nepasuje k tomu, co se děje ve scéně. Jediné dobré na filmu je Josh Brolin, který se na roli Bushe připravil hodně pečlivě a chvílemi to vypadá, jako by hrál hlavní roli sám Bush. Za něj je ta 1*, jinak je to na odpad. Skoro bych si přál, po třetím průseru v řadě, aby už Stone nikdy nic nenatočil.(21.2.2009)

Rozpočet $25,1miliónaTržby USA $25,534,493Tržby Celosvetovo $29,506,464Tržby za predaj DVD v USA $7,771,204 //počet predaných kusov 413,372║ Jediné čo tento film zdobí je dobre vytipované herecké obsadenie na čele so skvelým Joshom Brolinom ako George W. Bushom, ktorého tu Oliver Stone vykreslí ako doslova vo všetkých smeroch neschopné neviniatko, čo takmer ani netuší čo sa deje za ponurými dverami špinavej politiky. Príde mi to ako skoro očistec Busha od vecí čo ako že nevedomky napáchal za svojho pôsobenie na poste prezidenta... Stone už nie je ani zďaleka čo býval, táto snímka mala prevažne šokovať, podávať nejaké zdrvujúce informácie a nie vyznieť nudne a až nepekne plocho, nič zaujímavé nevypovie. /videl v kine: 45%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009)(23.6.2009)