Prostě spolu

Hunting and Gathering

Proste spolu

Romantický / Drama

Francie, 2007, 97 min

Ne každý bude z filmu nadšen. Je možné, že se najdou lidi, kteří se budou nudit. Jistě, příběh není výborný, ale u francouzských filmů bývá příběhová krása. I tady jsem našel, ač ,,obyčejnou", ale přesto určitou krásnost.(29.11.2008)

Myslím, že to, co chtěl režisér Claude Berri vyjádřit, není obtížné pochopit. Ano, začátkem příběhu je skoro až naivní film. Možná, že to všechno bylo už mnohem lépe řečeno jinde. Přesto i tento příběh má svou atmosféru. Filmu musím věřit. Je pozoruhodné, že obsah má v sobě mírně vybásněný svět a docela dobrou hereckou úroveň. Každý film nemusí být právě umělecký a výjimečný. Hluboko myslné výlevy jsem zde určitě nehledal.(22.8.2008)

Berriho manifest o poklidné smrti? ... Claude Berri se na stará kolena nechal trochu unést, zapomněl do filmu zakomponovat nějakou dramatičtější frakci a vypráví tak jen o dalších z mnoha lidských osudů, které se nakonec spojí a zahřejí diváka u toho srdíčka. Bez nějakých vyšších ambicí zručně provedená oddychovka se třemi sympatickými herci a jednou babičkou.(19.3.2009)

Nenápadná, ľudská, zručne natočená a pôsobivo zahraná dráma o témach, ktoré však neprinášajú nič nové. Plynie systematicky, pokojne, zanechá po sebe len nepatrné stopy. Silných, zapamätateľných momentov je tu ako šafranu, no herci si svoje charaktery naozaj vychutnali. Škoda, že len oni. Navyše najnormálnejší záver, aký mohol byť, som naozaj nečakal. 65%.(3.3.2009)

Na režiséra Clauda Berriho to vskutku není nijak výjimečný film, ale každopádně je tak neodolatelně příjemný a francouzský, že spolehlivě okouzlí. Ústřední dvojici ovšem s přehledem přehrává dokonalá Françoise Bertinová v roli babičky Paulette.(14.3.2009)

• - Film je adaptací úspěšného stejnojmenného románu Anny Gavaldy. (gardenlady)

• - V knihe sa Camille (Audrey Tautou) narodila v roku 1977, vo filme v roku 1980. (Fanita)