Prostě spolu

Hunting and Gathering

Proste spolu

Romantický / Drama

Francie, 2007, 97 min

Ani, pokud jste viděli plakát (či obálku DVD), pak je pravděpodobné, že už na začátku filmu víte, jak vše dopadne. A ano, film pozbývá velkých dramatických momentů, ale je opravdu nutné předramatizovávat obyčejný příběh o sblížení dvou normálních lidí? Přičemž slova jako obyčejný a normální nemusí nutně znamenat negativum, zvláště když je (ta dvě slova a obě hlavní postavy) vyvažuje netradiční postava aristokratického gentlemana. Inu i přes převídavost konce, obyčejnost a místy přeslazenost příběhu, a příliš velkou jiskru v očích umírající babičky se jedná o dobrý film. 7/10.(30.8.2009)

Oni možná spolu byli, ale již mnohem méně byli se mnou. Vzít tohle do rukou nějaký jiný režisér, třeba Jeunet, nebo Nakache s Toledanem, to by bylo pokoukáníčko. Na mně to bylo moc studené zpracování Gavaldy.(10.2.2013)

Myslím, že to, co chtěl režisér Claude Berri vyjádřit, není obtížné pochopit. Ano, začátkem příběhu je skoro až naivní film. Možná, že to všechno bylo už mnohem lépe řečeno jinde. Přesto i tento příběh má svou atmosféru. Filmu musím věřit. Je pozoruhodné, že obsah má v sobě mírně vybásněný svět a docela dobrou hereckou úroveň. Každý film nemusí být právě umělecký a výjimečný. Hluboko myslné výlevy jsem zde určitě nehledal.(22.8.2008)

Berriho manifest o poklidné smrti? ... Claude Berri se na stará kolena nechal trochu unést, zapomněl do filmu zakomponovat nějakou dramatičtější frakci a vypráví tak jen o dalších z mnoha lidských osudů, které se nakonec spojí a zahřejí diváka u toho srdíčka. Bez nějakých vyšších ambicí zručně provedená oddychovka se třemi sympatickými herci a jednou babičkou.(19.3.2009)

Nenápadná, ľudská, zručne natočená a pôsobivo zahraná dráma o témach, ktoré však neprinášajú nič nové. Plynie systematicky, pokojne, zanechá po sebe len nepatrné stopy. Silných, zapamätateľných momentov je tu ako šafranu, no herci si svoje charaktery naozaj vychutnali. Škoda, že len oni. Navyše najnormálnejší záver, aký mohol byť, som naozaj nečakal. 65%.(3.3.2009)