Nikdy to nevzdávej

Bitkári

Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

V zásadě film nabízí vše, co sliboval v traileru, tj. průměrnou šablonovitou bojovkovou teenageřinu. Nic víc. Sympatické je mi na něm to, že ukáže i několik poutavých combat technik (páky na končetiny). Stejně tak Djimon Honsou předvede, že roli trenéra nedostal jen kvůli známému jménu, jelikož potřebné dispozice ke kickboxu mu, jak vidno, nechybí. V soubojové rovině - pokud nečekáte zbytečně zázraky - vcelku přesvědčivé (což se nedá říci o scénách s Jackovou matkou). PS: Nenechte se od filmu odradit odpadovými hodnoceními místních "znalců".(20.6.2008)

Síce naivné, avšak v tomto podaní veľmi potrebné. Tento snímok ma potešil. Odreagovanie od "všednej reality" ako uliate. Teenegerska tematika trochu inak. Charizmatický Djimon Hounsou + pár pekných tvári, ktoré sa nestratia. Veľké prekvapenie a dostatočne našlapané, nabušené prevedenie... 7/10(3.8.2008)

Setsakra zábavnej oddychovej sterilní produkt pro americké teenagery, teploušskou hudbou počínaje a všudypřítomnými party kelímky a buchtama ve vířivce konče. Jo a taky se tam perou. Bitky jsou fajn a dobře se na ně kouká. Hlavní hrdina je kříženec Cristiana Ronalda a Christiana Balea (vzhledově) a pere se tam s týpkem co vypadá jak slizáckej Daniel Craig rádoby ze střední. Je až sranda jak je to šablonovitě natočený, až na to že nejsou 80s takže tam neni trenér asiat, ale drsnej a fakt dobrej Djimon Hounsou. 70%(28.8.2008)

Klasická Osmdesátka v novém kabátě. (natáčení zápasů na mobily,YouTube,Internet) Místo boxu/ ketate a jinejch "čistejch" bojovejch stilů. Tu máme Fotbalistu rváče s nevyrovnanou psichykou, kterej dostane na jedné párty přez hubu, a tak začne makat ve stilu ultimátních zápasníků...(profíky vídáme v bedně na (extrém sportu). Bohužel jako vždy použitá stejná klišé..., záporák na konci dostane na budku...kladas mu sebere jeho holku....kladas je během "týdne" nejlepší v bojové škole kam chodí...Naštěstí má film alespon solidní spád, podpořený dobrou hudbou...,takže vcelku příjemně koukatelné. Za mě 60%(18.3.2011)

Člověk až někdy žasne jak se může stokrát viděný "karate kit" příběh uchytit v moderní době, ale tady se to doopravdy povedlo. Pomineme veškeré klišé o outsiderovi, kterého trénuje moudrý učitel, aby nakonec společně zvítězili tak, že mladší nakope prdel soupeři a starší pro změnu vyřeší své rodinné problémy. Je to neskutečně okaté, do očí bijící, nicméně akce je velmi zajímavá a herecky opět strhující Djimon Hounsou - tenhle člověk má tak neskutečně syrové, explicitní herectví až se tají dech. Ukázal to v Gladiátorovi, v Diamantu a teď to dokazuje znova a doslova na minimu prostoru. Hlavně kvůli němu se tohle dá přežít, i když nálepka "no brain" je samozřejmostí.(4.11.2008)

• - Pro Cama Gigandeta, který ztvárnil Ryana, není ring neznámým prostředím. Sám je držitelem černého páse v izraelském bojovém umění Krav Maga. (Mr.Hudson)

• - Pôvodný názov bol "Get Some", ale mal sexuálne konotácie, čo sa tvorcom nepáčilo. (619REY619)

• - Film je zařazen do kategorie PG - 13 pro násilí, sexualitu a některé slovní vyrazy. (Terva)