Nikdy to nevzdávej

Bitkári

Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

Jop, takovejhle malej akční filmek jsem asi potřeboval. Příběh je sice originální jako rozcvička kickboxera v patnáctém roce tréninku, ale nevadí, protože důležitý je způsob podání. Ačkoliv má snímek téměř 110 minut, ani jednou jsem se nestihl nudit. Hlavní hrdina jasnej sympaťák, působil na mě jako mix Christiana Ronalda, Sashy Mitchella a Lorena Avedona, možná má od každého trochu, každopádně byste měli vědět, že se jmenuje Sean Faris. V cestě za finálním roundkickem jej provází charizmatický Djimon "Nabušenec První" Hounson, namachrovaný Cam Gigandet, potoky potu, spousta technik brazilského jiu-jitsu či izraelského krav maga a několik vedlejších postav. Zrežírováno dynamicky. Závěrečný Beatdown měl trochu nečekaný průběh (to gesto v semifinále se mi líbilo), souboje vcelku ok, hodně škrtících hmatů či pákových technik, jen ten poslední duel mohl být o trochu delší nebo ještě víc "vytunningovaný". 70% Užil jsem si to náramně. P.S.: malá výtka tvůrcům - capoeira neznamená jen efektní horizontální vrut, salto dozadu nebo stoj na jedné ruce... a pak inkasovat jedno dělo do ksichtu a šmitec (viz zde Craig Raboteau nebo v The Quest Cesar Carneiro)... capoeira umí být hodně kontaktní, tvrdá a nevypočitatelná. Snad vám to Lateef Crowder coby Eddy Gorgdo v Tekkenovi předvede...(28.7.2008)

Ano, tohle je typická amerikárna ze střední školy, která má svého "vůdce", přistěhuje se rádoby bitkař a ten oný "vůdce" ho pořád popichuje, ptž si své místo chce za každou cenu udržet a má tu nejhezčí holku na škole, která náhodou má zájem pak i o toho nového kluka a ten má za nejlepšího přítele v novém městě otloukánka, ano, tohle vidíme v každém filmu tohodle stylu, jenže mě tohle bavilo. Ať už jsou tyhle filmy sebelepší nebo sebehloupější, o dvě věci není nikdy nouze - o sexy chlapy a krásný ženský a na to se pozdě v noci ráda kouknu, aniž bych musela nějak zapojovat mozek .. ;)) Navíc Cam Gigandet hraje onoho sexy frajera opravdu hodně dobře a má vážně co ukazovat .. :))(29.7.2008)

Karate Kid + Rocky 3 / MTV = poctivá teenage řezanice na jedno použití. Nic víc, nic míň. Hezké ksichtíky doprovází primitivní beaty, holčiny nosí sexy přiléhavé oblečení a souboje mají překvapivě říz. Navíc je vážně sympatické, že měli tvůrci odvahu přijít s alespoň náznakem jakési choreografie a neomezili se na pouhé "mlácení do pytle". Tím totiž Never Back Down povýšili o několik stupínků výš a vyvážili příšerně neoriginální duševní traumata hlavního hrdiny a celé jeho rodiny. A Djimon Hounsou je prostě borec.(7.7.2008)

Klasická Osmdesátka v novém kabátě. (natáčení zápasů na mobily,YouTube,Internet) Místo boxu/ ketate a jinejch "čistejch" bojovejch stilů. Tu máme Fotbalistu rváče s nevyrovnanou psichykou, kterej dostane na jedné párty přez hubu, a tak začne makat ve stilu ultimátních zápasníků...(profíky vídáme v bedně na (extrém sportu). Bohužel jako vždy použitá stejná klišé..., záporák na konci dostane na budku...kladas mu sebere jeho holku....kladas je během "týdne" nejlepší v bojové škole kam chodí...Naštěstí má film alespon solidní spád, podpořený dobrou hudbou...,takže vcelku příjemně koukatelné. Za mě 60%(18.3.2011)

Že NEVER BACK DOWN nie je len priemerná gýčová teenegerská podívaná, napriek tomu, že nám ukazuje tie najbohatšie, najkrajšie postavy mladých hercov súčasnosti hore bez alebo v ukrutne miniatúrnych bikinách by som zvalil hlavne na scenár, kde sa hlavný hrdina musí rozhodovať medzi sebou a svojou rodinou čo je výborne zobrazené, že tí herci vedia hrať a že sú naozaj (ne)sympatický, komu prišla Amber Heard málo sexy v ALL THE BOYS LOVE MANDY LANE tomu asi oči vypadnú, a to nie je nič keď sa na scénu dostane herecké eso Djimon Hounsou, že to má zaujímavý soundtrack (napr. Daft Punk – Harder Better Faster Stronger alebo TV on the Radio – Wolf Like Me) a že režisér má na konte chujovinu CRY WOLF sa mi ani nechce veriť. Škoda toho posledného zápasu (inak by som sa nezdržal v označení nového KARATE TIGER aka. NO RETREAT, NO SURRENDER), mohlo to byť drsnejšie a bolo by to u mňa za plný počet vzhľadom na tom že som sa tešil a mračil presne tak ako si tvorcovia želali „thumbs up“.(27.9.2008)