Nikdy to nevzdávej

Bitkári

Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

Největší slabinou filmu je předvídatelnost, která není na obtíž, protože režisér tento příběh natočil natolik poutavě a zajímavě, že mě udržoval celou dobu při vědomí a hlavnímu hrdinovy jsem držel palce. Je to takový kopírák Karate Tiger s buzerantsky vypadajícím záporákem, kterého jsem měl chuť zabít, a to neberu jako mínus filmu, právě že naopak(ehm, chudák herec). Já hodnotím 3,5 hvězdičky...(17.9.2008)

V zásadě film nabízí vše, co sliboval v traileru, tj. průměrnou šablonovitou bojovkovou teenageřinu. Nic víc. Sympatické je mi na něm to, že ukáže i několik poutavých combat technik (páky na končetiny). Stejně tak Djimon Honsou předvede, že roli trenéra nedostal jen kvůli známému jménu, jelikož potřebné dispozice ke kickboxu mu, jak vidno, nechybí. V soubojové rovině - pokud nečekáte zbytečně zázraky - vcelku přesvědčivé (což se nedá říci o scénách s Jackovou matkou). PS: Nenechte se od filmu odradit odpadovými hodnoceními místních "znalců".(20.6.2008)

Ano, tohle je typická amerikárna ze střední školy, která má svého "vůdce", přistěhuje se rádoby bitkař a ten oný "vůdce" ho pořád popichuje, ptž si své místo chce za každou cenu udržet a má tu nejhezčí holku na škole, která náhodou má zájem pak i o toho nového kluka a ten má za nejlepšího přítele v novém městě otloukánka, ano, tohle vidíme v každém filmu tohodle stylu, jenže mě tohle bavilo. Ať už jsou tyhle filmy sebelepší nebo sebehloupější, o dvě věci není nikdy nouze - o sexy chlapy a krásný ženský a na to se pozdě v noci ráda kouknu, aniž bych musela nějak zapojovat mozek .. ;)) Navíc Cam Gigandet hraje onoho sexy frajera opravdu hodně dobře a má vážně co ukazovat .. :))(29.7.2008)

Člověk až někdy žasne jak se může stokrát viděný "karate kit" příběh uchytit v moderní době, ale tady se to doopravdy povedlo. Pomineme veškeré klišé o outsiderovi, kterého trénuje moudrý učitel, aby nakonec společně zvítězili tak, že mladší nakope prdel soupeři a starší pro změnu vyřeší své rodinné problémy. Je to neskutečně okaté, do očí bijící, nicméně akce je velmi zajímavá a herecky opět strhující Djimon Hounsou - tenhle člověk má tak neskutečně syrové, explicitní herectví až se tají dech. Ukázal to v Gladiátorovi, v Diamantu a teď to dokazuje znova a doslova na minimu prostoru. Hlavně kvůli němu se tohle dá přežít, i když nálepka "no brain" je samozřejmostí.(4.11.2008)

Takýchto filmov je veľa. Je to jednoduchý obyčajný film kde sa mladý hrajú na tých najväčších drsňákov a v posadí im hraje cool hudba.Ale tento film ma niečim zaujal viac ako tie ostatne obyčajne. Asi tým, že tu hral Djimon Hounsou a celkovo je to fajn zrežírované. 85% - 4*(24.3.2010)

• - Když se Kiwi vášnivě líbá se Sloane, tak shodí u okna noty ze stojanu, ale v dalším záběru noty opět na svém místě. (LukeN73)

• - Školní scény jsou natočeny ve střední škole v Cypress Creek (Orlando, Florida). (Terva)

• - Pôvodný názov bol "Get Some", ale mal sexuálne konotácie, čo sa tvorcom nepáčilo. (619REY619)