Winx Club - Výprava do ztraceného království

• Česko Výprava do ztraceného království (více)

Před šestnácti lety se nejmocnější bojoví mágové Magické dimenze obětovali, aby porazili Zlo. Nyní je osud království v rukou mladé dívky Bloom, víly Dračího plamene. Doprovázena svými kamarádkami z Winx Clubu, musí Bloom čelit té největší výzvě: vstoupit do hlubin temné dimenze a bojovat proti zlu, aby přivedla své rodiče zpět k životu a odhalila záhadu spojenou s jejím původem. Uspějí Bloom, Flora, Stella, Layla, Musa a Tecna a porazí ty nejděsivější stvůry z nočních můr? Naleznou opět posledního krále Sparxu? Podaří se Bloom zachránit ztracené království a stane se princeznou Sparxu? Osud celé Magické dimenze je v rukou šesti statečných dívek. (oficiální text distributora)

choze

"BYLO NEBYLO, V PŘEDALEKÉ MAGICKÉ DIMENZI ŽILA OBYČEJNÁ POZEMSKÁ DÍVKA, KTERÁ ŘÍZENÍM OSUDU ZJISTILA, ŽE JE VÍLA A PRINCEZNA." Ještě jsem se tomu nedochechtal a už to do mě pral úžasný ústřední song, po kterém přišel kalibr nejtěžší - morfing hrdinek do jejich vílích podob, při kterém jsou nahé, ale jejich partie barbínovských proporcí zakrývá oslnivé světlo, a bitva s armádou zlých robotů, prokládaná povykováním, ve kterém pro zapamatovatelně (ne)kvalitní hlášku není místo. Těchto prvních pár minut pobytu v oné veskrze magické dimenzi (ještě teď mám v puse pachuť umělé hmoty), kde je magické snad i to poslední psí hovno v trávě, mě vzdor její zoufalé neoriginalitě (W.I.T.C.H. + STRÁŽCI VESMÍRU + ?) slušně nakoplo, ale pak akce ustoupila, začalo se zhusta blábolit o tom, jak člověk respektive víla musí naslouchat svému srdci a bylo po psině. Vychovávat děcka podobnejma kydama, který navíc vzdychají charakterově dokonale plochý postavy, to je zvrácený. ()

NinadeL

AGAMENON by rád patřil do exkluzivního klubu, se kterým Winx srovnává, bohužel si nechal při sledování Barbie filmů doma soudnost a neodhalil základní věc. Totiž to, že ty jsou na rozdíl od Winx velice dobře vstřebatelné v jakémkoli věku a vhodné jsou pro obě pohlaví... Ale na to to chce pročítat anglické weby, nikoli ty české. Samotnou Výpravu do ztraceného království pak považuji za akceptovatelný doplněk k seriálu, který jeho věrné divačky (předškolačky) v pohodě přijmou. Neřeší dokonce ani změnu animace a dějem jsou nadšeny. ()

Carol Pifková

2* zas až tak strašné to nebolo... ale keby mám vtedy tak 7-8 rokov stavím sa, že už by som doma pišťala, že chcem Winx club ruksak, peračník etc..... Aj tak bol najlepší ten zajác. ()

AGAMENON

"Hrůza.", "Šílená pitomost." "Nevhodné i pro retardované děti do dvou let." To jsou jen některé z komentářů doprovázejících nový italský animovaný film Winx Club - Výprava do ztraceného království, který právě přicupital do našich biografů. Film je něco mezi seriálem Witch, odkud okopíroval hlavní hrdinky (tam jich však bylo o trochu míň), ty také mají nadpřirozené schopnosti, problémy v lásce a nějaké to úkladné zlo se je snaží zničit a získat jejich životní sílu. A video dobrodružstvím nejslavnější anorektičky na světě, panenky Barbie, které každým rokem dobývají naše zkornatělá srdéčka. Čím však Winx Club vítězí na celé čáře, je kravózní koeficient (KK). Ve Witch je ještě na přijatelné úrovni, taková bréca tam byla pouze jedna, zde však přesahuje KK všechny měřitelné hodnoty. Tyhle ženštiny by bez své kosmetické kabelšišky nešly ani o půlnoci na toaletu. Nejdůležitější prací jejich dnů je lakovat si svoje dvaceticentimetrové nehýtečky, chodit v pidišatečkách, které spíše odhalují než zakrývají, na nejméně 30ti centimetrových podpatečcích, no a hlavičky nemají od toho, aby jenom myslely, musejí vypadat šik, kdo nemá čtyři melírky na hlavě, jakoby nebyl. Další jejich starostí kromě vizáže, drbání a promluv typu: "To jsou ale úžasný svatební šaty, ty chci taky.", je muchlování se se svýma hošanama, a nějaké to zachraňování světa je na úplně spodní hranici jejich hodnotového žebříčku. Prostě takové prkotiny nestojí ani za pohození jejich bujnou hřívou. Samozřejmě nemůže chybět nějaké to infantilní, plyšové, roztomilé zviřátečko, jakožto nejlepší šmajchlózní přítulák člověka. Barbie může jenom vzteky závidět, zatímco ona má vždy pouze jedno, hlavní hrdinka má dokonce dvě - vylízanýho kralíčka, žárlícího na mazlení se závislou košišku. Také nemůžeme být ochuzeni asi o pětiminutovou scénu morfujících se kočen (nemůže chybět v žádné podobné záležitosti, pamatujeme na Strážce vesmíru, "Volám sílu Bílého tygra"), kde nám předvedou jak moc jsou úžašné, dokonce jsou nahý, což je sice pěkný, ale bradavky si nestydy zakrývají. Ono vyčítat tomuto filmu, že je sprostou vykradačkou již zmíněného seriálu, je trochu nefér, zvlášť v dnešní době, kdy jsou všechny seriály na jedno brdo, všechny stejně vypadají, postavy jsou stejný, akorát se jinak jmenujou a hrají je jiní herci, jinak je rozdíl nulový. Však ani ten slavnej Witch není bůhví jakým produktem geniality, nány které nemají nic jiného na práci, než listovat v katalogu Avon a vybírat nejlevnější kosmetický srágory na svý "roztomilý" ksichtíky je v každym seriálu 15 do tuctu. Animace není strašná, jen je průměrná, s nepřebernou škálou přiteplených barviček, ale kdo odsledoval všechny díly Barbie (zachvíli budu patřit do tohoto exklusifního klubíčku), ten nebude mít epileptický záchvat hned, ale až za tři minutešky, dokonce i to provedení je na stokrát lepším úrovni. Je naprosto jasný komu je tato záležitost určena, předpubertálním krávám, který z hlavních hrdinek budou nadšený, pak se nemůžeme divit, že z nich vyrostou takový čůzy, nadruhou stranu, my zas slintáme u Slyje jak masakruje hnusácký rákosníky, nemáme si co vyčítat. Tak pa, pusy. () (méně) (více)

DDT

Pokud nedokážete na posezení sníst obří krémový dort se šlehačkou a cukrovou polevou a zapít ho litrem fialové limonády, "Winx Club" určitě není filmem pro vás. Vyskytuje se v něm tolik "zakázaných" barev a symbolů (srdíčka, hvězdičky), že by se nepřipravený divák mohl snadno ošklivě předávkovat. Pro zasvěcené (holčičky ve věku tak 4-8 let) jsou to ovšem hotové orgie roztomilosti. ()

Terka.K

Winx mě jako malou holku nikdy nebraly. Když to začalo hrát v televizi, radši jsme si šli se sestřenkou hrát na zahradu. ()

Jillen odpad!

Křišťálově čisté utrpení nejniternějšího zrna...spousta naprosto nechutně odfláknuté animace, spousta Bárbínek jako od Mattela a spousta homosexuálně vyzerajících chalánů co jakoby vypadli z reklam na Ariel, nebo z TokioHotelu, ted si vážně nejsem jistý...a králíček Azurit taky nemá chybu. Prostě divadlo pro malé holčičky v rozmezí 5-7 let a to jen v případě, že u své ratolesti budete pozorovat nějaké fetiš sklony. Já osobně se divím sám sobě, že jsme to přežil...skoro bez úhony. Dávám 0% ()

JJ.Gibson

Poslední dobou zažívám nějaké manga období a tak mé oko spočinulo i na Winx Clubu. Sledování 6ti diskofilních víl, bylo fakt hardcore!!!! Žádný sladší film jsem v životě neviděl, miliony barviček, srdíček, světýlek. Šmankote, bylo toho vážně strašně, strašně moc! Vše pečlivě zabalené v absolutně nezkažené, sprostým slovem neoslovené krustě z cukrové vaty. Pro děvčátka od 2 do 6 let, určitě trhák, pro všechny ostatní zbytečnost... ()

PKD

Slabé 3. Už to nějak není ono.:( A mám podezření, že to je tou 3D grafikou. A nebo jsem z toho už vyrostl? V době, kdy jsem koukal na tv s. mi rozhodně nebylo už dávno 15, tak nevím. Na 2.str., není to dnes už jedno? ;-) ()

Asmodin odpad!

Tohle by mělo být trestný! Nechápu proč dělají film 3D, když v klasické animované podobě byl lepší. ()

ASSEMBLEDSK

Úprimne čakal som o dosť horší snímok, ale ako celok je Winx Club: Výprava do Ztraceného Království fajn a aj celkom prekvapil, ale je to čistý priemer. Má niekoľko problémov... Za prvé CGI nieje dokonalé a pôsobí lacne (dokonca aj prvé Toy Story vyzeralo o dosť lepšie.) Za druhé: niektoré postavy vyzerajú vizuálne nesympaticky a za tretie: strašne mi vadila Stella. Na to, že ju mám v seriáli veľmi rád, tak tu mi prišla trápna a prehnaná. Hagen mi prišiel veľmi zaujímavý a teším sa, kedy ho v seriáli (možno aj vo filmoch) opäť uvidím. Hlavná záporáčka tohto filmu, Mandragora (čarodejnica hmyzu) mi prišla fajn a vyzerala veľmi strašidelne. Je škoda, že sme sa o nej nedozvedeli niečo viac. Transformácia Enchantix (3D verzia) sa mi veľmi nepáčila, hlavne preto, lebo neobsahovala pôvodnú pieseň Enchantix z 3. série seriálu Winx Club. Finále tohto filmu je ukončenie celého hlavného príbehu Winx Club na ktorý sme čakali celé 3 série od roku 2003. 5/10 ()

Kaucuk odpad!

Po tomhle patoku se moje mozkové buńky rozhodly spáchat sebevraždu, moje estetické cítění se schovalo pod postel a můj vkus běžel namlátit vkusu tvůrců. Děs běs. ()

sarkareifova odpad!

Něco takvého bych zakázala v televizi dávat. Kdyby místo toho dali nějaký horor nebo i komedii udělali by rozhodně líp. Seriál Winx se docela povedl ale tenhle "film" to srazil úplně na pomyslné filmové dno. ()

danielwanderer

Jéééj, Lienka navrhla, že ideme do kina, predtým sme doma kúkli Hory majú oči 2 a teraz, že ideme vyrovnávať hladinu adrenalínu animákom v kine. A akým? Filmovým spracovaním Lienkynho milovaného seriálu Winx. Ako neviem prečo, ale nejako záhadne som tušil, že sa mi to bude páčiť a bola to fakt, že zábava :). Kino skoro prázdne a keď tak, kopa maličkých dievčatok a my v prvom rade úplne nadšený príbehom. Víla Bloom spolu so svojími kamarátkami ide hľadať svojích rodičov... Nie tých, s ktorými žije na Zemi, ale tých, ktorý sú stratený v čarovnom svete, ktorého špecifiká príliž nepoznám, lebo seriál som jakživ nevidel, ale kúzelné dobrodrúžsvo som si užil :). Asi stárnem :D. ()

JackBurda

Skvělej film, ale příšernej dabing(asi jeden z nejhorších, co sem kdy slyšel). Děj v pohodě, i když je příběh (i na serálový standarty) gigantický klišé. Akce ujde, postavy ok. Dobrej film k supr seriálu. ()