poster

Dárce

 • anglický

  The Giver

 • slovenský

  Darca

Sci-Fi / Drama

USA, 2014, 97 min

Režie:

Phillip Noyce

Předloha:

Lois Lowry (kniha)

Kamera:

Ross Emery

Producenti:

Jeff Bridges

Scénografie:

Ed Verreaux

Kostýmy:

Diana Cilliers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liskam
  ***

  Překvapivě povedené scifíčko. A ač jsem si nemyslel, že to napíšu, také skvěle zahrané. Ale bohužel jen asi do 3/4 filmu. Pak to yačalo jít do horoucí prdele. Škoda. Byl jsem ochoten hodnotit opravdu vysoko. ale jak mohu s tímto koncem... Za mě 65%(21.9.2014)

 • mzss1
  ****

  |70%| Dárce se celkově docela vyvedl. Asi to nepřinese nějak nic extra žhavého-nového, ale mě se líbilo to jednoduché, nenáročné zpracování a k tomu ten nejobyčejnější, nejupřímněji ikdyž amatérsky hrající mladý hlavní hrdina. Právě ten mě zaujal svým upřímným, nenuceným výstupem, asi kvůli němu jsem nakonec přilepšil hvězdu, abych tu slabší 4 dal. Nápady jsou obyčejné, finále také mohlo mít větší rozuzlení, ale nemůžu si stěžovat. Ta atmosféra a to vše jak bylo ve filmu vytvořené – to vše dokázalo patřičně zaujmout. I hudba od Beltramiho nebyla špatná – lepší než v jeho předchozích snímcích. Námětem a několika scény mi to připomnělo moji oblíbenou DIvergenci. Takže dost okecávání, bavilo mě to, takže se na to minimálně ještě jednou někdy při správné náladě podívám.(29.3.2016)

 • Enšpígl
  ****

  Je to takový civilní sci-fi, které je odproštěno od velkolepých efektů sázící spíše na divákovu mozkovnu. Faktem zůstává, že podobná pointa příběhu už nám několikrát navštivila naše kina. Na druhou stranu snímek rozhodně nenudí a hraje si s tématy. Za nejzajímavější shledávám ty části filmu, ve kterých se ukazuje, že to zlé v nás je propojeno i s tím dobrým a co může způsobit takový reset osobnosti. Pokud tě nepřesvědčí můj komentář, tak možná herecký hvězdy z první ligy Jeff s Meryl. Jeden z nich by možná v návalu slabé chvilky podepsal účast ve srágoře, ale oba ? Mimochodem na tomhle filmu je krásně vidět o kolik štaflí je Jeff s Meryl po herecký stránce jinde než zbytek osazenstva, při vši úctě k sexovostii slečinky Odeyanky. Film má kvalitní začátek, výborný střed a slabší, ale přijatelný konec.(11.9.2014)

 • Kamca_
  ****

  Jak už jsem tu několikrát psala, tak sci-fi vůbec nevyhledávám, ale tento film mi padl do noty. Herci mě zaujali hned. Hudba byla taky pěkná. A docela mě zarazilo, že to tady má jen 60%. Za mě určitě 80%.(19.7.2015)

 • Douglas
  *

  Dárce je zhulenecký sen vášnivého fanouška kýčovitých youtube kolekcí, který nedávno viděl Vesnici, slyšel z třetí ruky o námětech několikera slavných sci-fi a jeho představa o fyzické výdrži kojenců se odvíjí od komiksů o útlém dětství Clarka Kenta. (Knihu jsem nečetl a je z roku 1993, takže ony příměry jsou spíše orientační.)(11.9.2014)

 • - V knihe nie je prvou farbou, ktorú Jonas uvidí zelená farba stromov ani modrá oblohy, ale červené jablko, ktoré pre neho odtrhla Asher. (beso74)

 • - Meryl Streep nafilmovala některé scény v Anglii, zatímco zde natáčela film Čarovný les (2014). (Geriel)

 • - Natáčení začalo v říjnu 2013 v Kapském Městě a Johannesburgu v JAR. (Zdroj: en.wikipedia.org) (Kmotr76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace