Dárce

Ed Verreaux

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • Slarque

Ve Walden Media si nechali udělat průzkum a zjistili, že intelektuální kapacita dnešních puberťáků (tedy cílového publika společnosti) nepřesahuje možnosti desetiletých dětí. Takže se poohlédli po literatuře pro děti a nechali z ní udělat scénář s trochu staršími postavami. Soudě dle mnoha kladných ohlasů byl jejich průzkum správný. Jinak je to tradiční romantická light dystopie, která je ke konci čím dál nemožnější a samotný závěr může jít vysvětlit už jen aplikací pokročilé magie. Nuda, nuda, šeď, šeď.(23.9.2014)

Ono je to celé fajn, ale výraznější diváckou přidanou hodnotu tu budete hledat jen stěží. Zásluhu na tom mají nevýrazní mladí herci, neschopnost jít více do hloubky a to neskutečně oddalované čekání na to, až se Jonas konečně vydá k oné bájné hranici. Zkrátka tak nějak mi přišlo, že ty emoce zapomněli dát tvůrci i do samotného filmu.(27.9.2014)

Pre mňa veľké prekvapenie. Trailer som nevidel, stačilo mi prečítať si anotáciu a čakať čo nakoniec v kinosále uvidím. A ono to nie je až tak teen ako sa hovorí. Režisér skvele pracuje s farbami a diváka vtiahne do filmu práve tým, že mu odkrýva farby prostredníctovm spoznávania zmyslov hlavného hrdinu. Tako ako postava o filme objavuje nové a nové veci z minulosti, tak divák dostáva zaujímavú hru už so spomínanými farbami a zvukmi(zvierat, šumenia mora, šuchotanie trávy). Ale aby som to zhrnul... film dokonale zaujal a vtiahol ma do deju, k tomu sa pridal skvelý stred filmu, kde sa ukázali charatery postáv a hlavná linka deju, no a celé sa to zakončilo urýchleným a trošku slabším koncom. [9. MFF Cinematik 2014](12.9.2014)

Mam docela rozporuplné pocity.Myšlenka filmu je dobrá a dlouho jsem něco takové postrádal.Herecké obsazení taky ujde.A i první hodina filmu pěkně plyne,děj má spád , emoce a i tu myšlenku jak jsou lidé nenapravitelní ,zlý atd.Takže po tomto všem jsem si říkal -paráda to je na čtyři hvězdy nejmíň,ale to co přišlo v poslední části filmů mi přišlo jako totální slepenec s pomalu nic neříkajícím koncem.Přišlo mi to jako by to na konci bylo přepisované,protože mi to nějak nesedělo k tomu co jsem viděl v první části a to mě docela zklamalo,protože to pak film v mých očích dost snížilo.Do té doby je to snímek co nám chce ukázat to zlé na světě,ale zároveň i hodně toho krásného,takže ten kdo chce vidět něco co ho povzbudí a dá trochu motivaci v tom,že přece jen stojí za to žít a prát se ze životem tak to doporučuji,ale po hodině filmů radši vypnout.Za mě kvůli výše zmíněnému dávám 65 % a tři hvězdy.(18.9.2014)

• Thomick

Jůůů, tak tu máme i divergentního kluka! A jaká to s nim byla bžunda! On vám čoveče sní o vášnivý líbačce na Oktoberfestu, ze všeho nejradši bobuje (uplně kdekoliv, kdykoliv) a disciplínu "skok do řeky" ovládá snad ještě líp než Robert Langdon. --- Ne, fakt. Pokud jsem vypatlanost Divergent zčásti přičítal nevyzrálosti autorky předlohy, tady bych měl snad pro změnu hovořit o senilitě. Neuvěřitelně hloupá záležitost, která se vrchem - jako by těch starostí neměla už tak dost sama se sebou - vpravdě legračnim způsobem pokouší o všeobjímající morální apel (...a docela absurdně přitom začíná u lovu slonů). --- "I feel completely stupid"(12.9.2014)

• - Roli malého Gabriela hrály ve filmu čtyři různé děti, jedno pro Gabriela ve 3 měsících, jedno pro Gabriela v 6 měsících a dvojčata hrála Gabriela ve 12 měsicích. (vanityfair)

• - Taylor Swift byla kvůli roli nucena změnit barvu vlasů. (Weasley)

• - Počas slávnostnej premiéry tohto filmu obdržal Jeff Bridges  správu, že jeho priateľ, herec Robin Williams spáchal samovraždu. Zo záberov, natočených pri interview na červenom koberci je zreteľne vidieť, ako sa herec neúspešne pokúša ukryť svoju bolesť. (beso74)