John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter: Medzi dvoma svetmi

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2012, 127 min

Avatar pro desetileté děti (pro srovnání: Cameronův Avatar je pro děti jedenáctileté). Tento 100 let starý rodokaps má jistě svůj naivní půvab, ale adaptovat jej do velkofilmu za 250 milionů dolarů je šílenství.(8.3.2012)

S princeznou (z Marsu) jsme byli katapultováni do světa, který je obýván zelenými mužíčky, střílí se tu paprskomety a jsou tu sradovní psi... Přesně jak jsem si to představoval... JOHN CARTER je čistá pulpovka, na kterých jsem vyrůstal (ze série o Carterovy jsem četl dvě). Možná víc směřuje k pohádce, ale je důležité, že příběh je krásně čitelný přehledný a baví. Stál skoro na začátku žánru a má hodně těžké přijít s něčím originálním, ale přesto se to Stantonovi povedlo. Neměl jsem před filmem velkou důvěru Taylora Kitsche, ale překvapil stejně jako Lynn Collins, stejně jako zelenáči. Příšery neměli ten glanc Star Wars a náhrada rozhodně ne, ale sám o sobě. Jako kus historie Carter obstojí. Taková to byla pěkná svatba.(19.3.2012)

Generický blockbuster, kde není jediná scéna, kterou byste pouštěli kamarádům nebo si sami pustili znova, kde se zapomnělo na něco tak elementárního pro každou space operu jako je výrazný záporák (chcete mít nové HVĚZDNÉ VÁLKY a zapomenete na Darth Vadera?) a kde se humor vyrábí opakovaným komolením jména hlavního hrdiny (jako třeba v GODZILLE). Přesto budu na JOHNA CARTERA hodný, protože jsem si u něj příjemně zavzpomínal na carterovský komiks, co jsem kdysi hltal v ábíčku.(8.5.2015)

oldschool adventure, kdo ví, jak by to bylo přijato před 20 lety... Jo, má to dost much, které se dají začít hledat hned v hereckém obsazení (Taylor fakt ne, no Collins je fajn změna po těch anorektických modelkách a taky dala vzpomenout na jiné doby, ale stejně je dost nevýrazná a její výkon taky není zrovna výborný, Strong se už začíná přejídat) a konče ve vizuálních tricích (kde to Disney utopil??? Zasloužená prohra na plné čáře), ale na slabší 4 to stále je. Má to pár opravdu kouzelných momentů, sympatické marťany (hlavně dcera náčelníka) a klasický příběh o vzpouře proti tyranii.. A možná i tu hvězdu navíc dávám kvůli těm scénám ze země, hlavně té závěrečné. Je prostě cítit, že předlohu to mělo silnou a i přes chyby jako jsou divné změny v chování, skákavý scénář či na druhou stranu protahování zbytečností, o nějaké logice nemluvě, Mars takovýto film potřeboval. A já také, možná ted budu za rouhače, ale někdy na mně dýchl i Spielberg - samozřejmě okleštěný a mnohem méně profesionální, ale přesto. A nebýt všech těch SW, Avatarů apod. kteří čerpali právě z tohohle, možná by se i trošičku, nenápadně chrochtalo :))(20.6.2012)

Na počudovanie som dostal miesto očakávaného prepadáka príjemné prekvapenie. Veľkolepá Space Opera podobná ságe Hviezdnych vojen (dokonca to nové epizódy hravo prekonáva). Triková atrakcia, ktorá má v poslednej polhodinke veľmi slušné tempo. Bavil som sa a samého ma to nemálo prekvapilo.(30.7.2012)

• - Producent Andy Vajna, který stojí například za filmy ze série Rambo nebo také za snímkem Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003), se nechal slyšet: "Chtěli jsme ten projekt udělat s Tomem Cruisem. Nejsme jako velké společnosti, které z 50 projektů realizují 5, snažíme se vždy vytěžit co nejvíc. Nemohli jsme ale najít způsob, jak snímek natočit. Námět totiž obsahoval mnoho míst, která nebyla zcela dotažená a mohla výsledný efekt pokazit. V tom přišlo studio Disney a práv na projekt odkoupilo." (Courtemanche)

• - O postavu Dejah Thoris usilovala Mädchen Amick, tvorcom filmu sa však zdala príliš stará. (pancoyote)

• - Kostymérka filmu Mayes C. Rubeo, která se podílela například na filmech Avatar (2009) a Apocalypto (2006), musela pro film připravit bezmála 1 800 kostýmů. [Zdroj: Falcon] (oje)