Respekt

Juice

Drama / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

║Rozpočet 5,000,000-miliónov (predpokladané náklady)║Tržby USA $20,146,880║Tržby Celosvetovo $-║ Prvý film najlepšieho rappera všetkých čias a zároveň jeho najlepší herecký výkon. Tupac dokonale zahral agresívneho Bishopa, ktorý nemá ani najmenšie zábrany. Partia, ktorá sa začne rozpadať ako domček z karát. Omar Epps alias Q má čo robiť, aby zostal živý a v očiach druhých získal "juice" (rešpekt).(15.9.2012)

"Iam crazy... and you know what?! I dont give a FUCK!!!"(7.8.2012)

Jeden z nejlepších filmů o hip-hopu. 2Pac zahrál svou roli dobře,možná proto, že má i nějaké ty skušenosti. A hlavně jsem se těšila na mladinkého Omara Eppse, jelikož ho znám jen z Dr.House, kde už má nějaké ty roky zasebou. So Respect for 2Pac !(26.7.2008)

Zklamání. Kromě věrně zachyceného prostředí nic moc víc. Příběh je prostinký a nevynalézavý, předem čitelný, navíc bez jakéhokoliv hlubšího nebo aspoň zajímavého poslání. 2,5.(23.2.2011)

Nezkušenou režii a průměrný scénář zachraňuje autentické prostředí a herci v čele s mrazivým Tupacem.(6.9.2008)

• - Film byl nominován na italskou cenu Mystfest v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Jeden z porotců v DJ soutěži je Dr. Dre, který spolupracoval s Tupacem Shakurem na skladbě "California Love". Druhou porotkyní je známá raperka Queen Latifah. (Ignus.cz)

• - Tupac Shakur roli Bishopa málem nedostal, protože na konkurzu hodil židlí. Přimluvil se za něj Anthony Criss, člen skupiny Radama. (Terva)