Respekt

Juice

Drama / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

"Iam crazy... and you know what?! I dont give a FUCK!!!"(7.8.2012)

• Terva

Tomuto filmu jsem nějak moc nerozuměl. Možná, že jsem ani nechtěl rozumět.(11.2.2009)

Okrem prekvapivo kvalitných hercov a podareného soundtracku si u mňa všetkého rešpektu film nevydobyl. Mrazivá atmosféra začína až po dobrej polovici filmu, dovtedy je to len klasické negerské poflakovanie sa po uliciach, žiaden psychologický rozbor osôb, žiadny poriadny dialóg, či myšlienka. Po prvom zvrate sa konečne začnú diať veci, je na čo sa pozerať, dej je rýchly a svižný a potom už film utečie ako voda. Len tie percentá akosi utekajú do priemerných radov. Btw, ten mix-battle mal naozaj dobrú úroveň. 70%.(15.9.2008)

Zhodou okolností je prvý Tupakov film jeho najlepším, a zároveň aj jeho najlepšie zahraná rola. Film sa pokojne môže radiť medzi hip-hopové klasiky.(2.2.2014)

Zbraně s nevyčerpatelnou municí kazí charakter (a rapperské legendy), áno? 2,5*(12.7.2008)

• - Tupac Shakur roli Bishopa málem nedostal, protože na konkurzu hodil židlí. Přimluvil se za něj Anthony Criss, člen skupiny Radama. (Terva)

• - Film byl nominován na italskou cenu Mystfest v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Jeden z porotců v DJ soutěži je Dr. Dre, který spolupracoval s Tupacem Shakurem na skladbě "California Love". Druhou porotkyní je známá raperka Queen Latifah. (Ignus.cz)