• Z0oMb3E

Legenda o prelomení starých konvencií. Legenda o Jane je zaujímavo natočený film. Nečakajte žiadnu akciu striedajúcu akciu. Môžeme polemizovať o tom, či je film natočený na základe skutočnosti, alebo je to ozaj len legenda. Film ma celkom zaujal, aj keď sa radím skôr k odporcom náboženstva ako takého. Herci nijak extra neoslnili, a preto nemohli povzdvihnúť inak priemerný scenár do vyššieho raintingu. Z hercov môžem spomenúť jedine Johna Goodmana v síce menšej role starého pápeža. Inak film nič moc.(26.10.2010)

Těžce nedoceněný snímek, který v našich končinách nebyl ani v kinech uveden, což vzhledem k jeho kvalitám považuji za ostudnost. Komu vadí, že se autoři rýpají v mýtech a historické reálie hrají jen druhé housle? Vždyť je to film, ne hodina dějepisu, nejen že jsou nesravnalosti přijatelné, leckdy se, troufám si tvrdit, dokonce očekávají! Proto všichni, kdož mají v oblibě historické filmy, které jsou velkolepé a šokující, nemohou tento snímek zkrátka vynechat. A jelikož jsem jedním z takovýchto lidí, uděluji pět hvězdiček a odcházím si přečíst knihu.(7.11.2010)

Jako zromantizovaná pohádka pro křestanské holky na dobrou noc ucházející, jako důstojný nástupce jedné z nejzajímavějších evropských religionistických legend ovšem silně nedostatečné. Vskutku nechápu proč zrovna tuto látku adaptovat ve stylu "Angelika".(5.7.2010)

Ó jak jsme se mýlili my, co si dosud mysleli, že vrchol militantního feminismu je hornice nebo slévačka! Když se chce, může být kikina klidně i Oberkudlanka! Tahle středověká Jáňa sice musela zapřít kundu, nicméně jak každá správná kudlanka potvrdí, "u včel svědí prostředky". A to kdyby si nenechala, kráva, vykropit Faramirem hrobku, mohla se klidně zapsat do historie jako Pyjus I.! Pokud je to vše pravda, je to stejně velký skandál jako kdyby se provalilo, že Herr Ratzinger chodí po večerech tančit u tyče do nejprofláklejšího vatikánského baru "U zprzněného ministranta". Takže pro holky, co močí ve stoje a hochy, co močí v sedě povinnost, no a pro nás ostatní kulantní zábava v poměrně rozmáchlé evropské koprodukci..(7.7.2010)

Jdu se hned učit, cokoli, co je užitečně, než se mi "srazí děloha" :-D. Asi hodně záleží na tom, zda jste holka, kluk, katolík, snílek, historik či rejpal, každý by mohl vytvořit naprosto odlišný komentář, až byste si říkali, zda je popisován tentýž film... Naprosto mě pobavil komentář uživatele verbal111, četla jsem si jej asi 3x, dobrý nápad :-D, a po tomto komentáři dal čtyři hvězdy, wow. Proč? Protože ačkoli si tvůrci hráli s fakty, mýty, je to prostě dost dobrý film, ať už dýchá devátým stoletím či nikoli, má prostě ducha. Jako sběratel příběhů a člověk, kterému se dá dost nakukat, se mi to líbilo na 5*, hlavní představitelka Johanna Wokalek má tak prazvláštní rysy obličeje, že nebyl problém předstírat, že je muž. Oproti tomu se nedívím Davidu Wenhamovi, že jej zaujala, měli prostě společné zájmy ve stavění zázračných dveří :-), kteroužto činnost s ním nesdílela manželka, tak hledal jinde. V tomto filmu mě přesvědčil a kdybych stála na místě Johanna Anglicuse ve chvíli, kdy by mi přišli říct, že jsem byla zvolena papežem, řekla bych "Sorry pánové, ale já už mám lepší bussiness":-D. Sečteno a podtrženo, skvělý počin, který mi kazí fakt, že člověk celou dobu ví, že happyend nebude, nebude, nebude.(26.8.2010)