• Z0oMb3E

Legenda o prelomení starých konvencií. Legenda o Jane je zaujímavo natočený film. Nečakajte žiadnu akciu striedajúcu akciu. Môžeme polemizovať o tom, či je film natočený na základe skutočnosti, alebo je to ozaj len legenda. Film ma celkom zaujal, aj keď sa radím skôr k odporcom náboženstva ako takého. Herci nijak extra neoslnili, a preto nemohli povzdvihnúť inak priemerný scenár do vyššieho raintingu. Z hercov môžem spomenúť jedine Johna Goodmana v síce menšej role starého pápeža. Inak film nič moc.(26.10.2010)

Poutavých a dějově strhujících filmů, místy až drsnějších a navíc zobrazujících příběhy z dávné minulosti (9. století n. l.) není mnoho. Tyto aspekty mě přilákaly ke shlédnutí tohoto filmu a mohu s klidným svědomím prohlásit, že čas, který jsem shlédnutí filmu věnoval v žádném případě nepovažuji za promrhaný. Průběh filmu je po celou dobu velmi poutavý a přibližuje divákovi přetěžké doby předcházejících generací lidstva. Jde jistě o smyšlený děj, ovšem natolik důvěryhodný, že by se zdálo, jako by se jednalo o pravdivý historický film, který je založen na skutečných událostech. Pravda bude asi jiná.(10.5.2015)

Rozpočet €22miliónovTržby Celosvetovo $27,433,000(16.6.2010)

Zbytečně zdlouhavé a přeromantizované. Neseděl mi John Goodman jako papež, ani Anatole Taubman (svým ksichtem už je předurčený k podobným rolím, viz např. skoro stejná role v nedávných Pilířích země).(20.2.2011)

• WANDRWALL

Celý film se dá zkrátit na deset minut. Na fakta. Ale když tvůrci si rádi hrají s mýty...(3.8.2010)

• - Natáčení probíhalo v Maroku a Německu. (Terva)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné literární předlohy Donny Woolfolk Cross, která byla přeložena také do slovenštiny i češtiny. Na motivy románu Crossové vznikl také muzikál jménem "Papežka“. (samuelsson)

• - Hlavní roli Johanky měla původně hrát Franka Potente. (Terva)