Jako zromantizovaná pohádka pro křestanské holky na dobrou noc ucházející, jako důstojný nástupce jedné z nejzajímavějších evropských religionistických legend ovšem silně nedostatečné. Vskutku nechápu proč zrovna tuto látku adaptovat ve stylu "Angelika".(5.7.2010)

• Z0oMb3E

Legenda o prelomení starých konvencií. Legenda o Jane je zaujímavo natočený film. Nečakajte žiadnu akciu striedajúcu akciu. Môžeme polemizovať o tom, či je film natočený na základe skutočnosti, alebo je to ozaj len legenda. Film ma celkom zaujal, aj keď sa radím skôr k odporcom náboženstva ako takého. Herci nijak extra neoslnili, a preto nemohli povzdvihnúť inak priemerný scenár do vyššieho raintingu. Z hercov môžem spomenúť jedine Johna Goodmana v síce menšej role starého pápeža. Inak film nič moc.(26.10.2010)

Jdu se hned učit, cokoli, co je užitečně, než se mi "srazí děloha" :-D. Asi hodně záleží na tom, zda jste holka, kluk, katolík, snílek, historik či rejpal, každý by mohl vytvořit naprosto odlišný komentář, až byste si říkali, zda je popisován tentýž film... Naprosto mě pobavil komentář uživatele verbal111, četla jsem si jej asi 3x, dobrý nápad :-D, a po tomto komentáři dal čtyři hvězdy, wow. Proč? Protože ačkoli si tvůrci hráli s fakty, mýty, je to prostě dost dobrý film, ať už dýchá devátým stoletím či nikoli, má prostě ducha. Jako sběratel příběhů a člověk, kterému se dá dost nakukat, se mi to líbilo na 5*, hlavní představitelka Johanna Wokalek má tak prazvláštní rysy obličeje, že nebyl problém předstírat, že je muž. Oproti tomu se nedívím Davidu Wenhamovi, že jej zaujala, měli prostě společné zájmy ve stavění zázračných dveří :-), kteroužto činnost s ním nesdílela manželka, tak hledal jinde. V tomto filmu mě přesvědčil a kdybych stála na místě Johanna Anglicuse ve chvíli, kdy by mi přišli říct, že jsem byla zvolena papežem, řekla bych "Sorry pánové, ale já už mám lepší bussiness":-D. Sečteno a podtrženo, skvělý počin, který mi kazí fakt, že člověk celou dobu ví, že happyend nebude, nebude, nebude.(26.8.2010)

Bylo nebylo...pohádky mám rád a proto jsem si i tuhle rád pusil. V 9 století neměli dámy na růžích ustláno a každá z nich byla tudíž jen lepší rohožkou na boty, navíc totiž zvládla zahřát i mužovo lože. Pějme chvalozpěvy dnešním emancipovaným ženštinám, leč tehdá by žádná z nich rána nedožila :-) Krásně odvyprávěný příběh, statečně obcházející žánr sci-fi, nicméně popustí li si divák značně svoji fantazii, tak jde o celkem poutavou pohádku, občas trošičku přetaženou. No a dámy, když už nám někde prezidentujete v kosmu jste jako doma, tak je na čase aby jste některá nabrala směr Roma a udělala tam v tom jejich Vatikánu trošku pořádek :-)(9.1.2016)

Poutavých a dějově strhujících filmů, místy až drsnějších a navíc zobrazujících příběhy z dávné minulosti 9. století n. l. není mnoho. Tyto aspekty mě přilákaly ke shlédnutí tohoto filmu a mohu s klidným svědomím prohlásit, že čas, který jsem shlédnutí filmu věnoval v žádném případě nepovažuji za promrhaný. Průběh filmu je po celou dobu velmi poutavý a přibližuje divákovi přetěžké doby předcházejících generací lidstva. Jde jistě o smyšlený děj, ovšem natolik důvěryhodný, že by se zdálo, jako by se jednalo o pravdivý historický film, který je založen na skutečných událostech. Pravda bude asi jiná. Bohužel, ten závěr je poněkud mystericky překonstruován, a tím definitivně potvrzuje mé domněnky o jasné fikci. Vzhledem k tomu, že je tedy naprosto jasné, že se nejedná o skutečnou historickou událost, lze ten poněkud úsměvný konec povzneseně přehlédnout. Milovníkům příběhů zasazených do dávno uplynulých časů můžu tento krásný, ale i drsný příběh vřele doporučit.(6.11.2010)

• - Natáčení probíhalo v Maroku a Německu. (Terva)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné literární předlohy Donny Woolfolk Cross, která byla přeložena také do slovenštiny i češtiny. Na motivy románu Crossové vznikl také muzikál jménem "Papežka“. (samuelsson)

• - Film mal pôvodne režírovať Volker Schlöndorff, ale kvôli nešpecifikovaným rozdielom s produkčnou spoločnosťou sa spolupráca neuskutočnila. (misterz)