poster

Mezi vlky

 • USA

  Grey, The

 • SK název

  Medzi vlkmi

Akční / Drama / Dobrodružný

USA / Kanada, 2011, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (768)

 • POMO
  ***

  Keď film z tohto prostredia a s týmto námetom drží pokope iba charizma hlavného herca, je niečo špatne. Človek sa tu nepokochá Aljaškou, pretože je celý čas buď noc alebo hustá fujavica (menšie náklady vďaka nakrúcaniu v štúdiu). A nedočká sa ani Carnahanových kameramanských atrakcií. Čo by nemusela byť výtka, keby film fungoval ako strhujúca, temná survival dráma, ktorou chce byť, ale ktorou nie je kvôli scenáru. Postavy nezaujímavé (keby pád lietadla prežil iba Neeson, filmu by to len pomohlo), dialógy k ničomu, a nápad prispieť do subžánru niečím inovatívnym žiadny. Nudiť sa nebudete, pretože sa občas zjavia hroziví (digitálni) vlci, ale na slabé tri hviezdy to dosahuje iba vďaka Neesonovi.(5.3.2012)

 • verbal
  *

  Když vlkům rupne v kuli, zapomenou, že jsou vlci. Začnou pak tančit kolem ohně s panem Neesonem a krvelačně lovit mukly a soudný divák si může akorát tak ošoupat chrupavku mezi atlasem a čepovcem nevěřícným kroucením hlavou. Je ale možné, že třeba ten mamlas, co tohle bezmyšlenkovitě naškrábal v přestávce na oběd mezi vysáváním Liamovy žumpy, prostě jen nepřišel na vhodný způsob, jak dostat na Aljašku lvy. Náš charismatický Ir patrně usoudil, že je majitel hovnocucu skvělá konexe a tak na to kývl. Jednu dávám jen za ty chudáky, kteří museli kvůli takové plytké, nízkorozpočtové, slaboduché kravině mrznout v nějaké kanadské prdeli.(1.3.2012)

 • kOCOUR
  **

  Banda jednotlivců s plochými osudy a minulostí rekrutovaná z řad nejbanálnějších scenáristických stereotypů, zaklesnutá v průhledném umrtním pořadníku. A nad tím vším vyčnívá Neeson jako úkaz z jiného hereckého světa. Je to film o přežití v extrémních podmínkách, horor, esoterická sonda do hlubin žoldákovy duše? Nebo snad nová vize příběhu o Psu Baskervillském? Třetí Predátor? Scénář bezadně krouží kolem skvělého námětu a marně přemýšlí, z jaké strany to celé uchopit. Postavy zakládají ohně, vyměňují si historky, neohrabaně přemítají o životě, nuceně fuckují a pak ně vyskočí digitalní vlk nebo jim za zády zahřmí vlčí chorál (to jako vážně?). A mistr Carnahan, řemeslník schopný ladně vršit skvělou akci i přestylizované obrazové filtry, tu najednou bezmocně stojí a modlí se, ať už to celé skončí. Protože kde není scénář a kam se nehodí akce a přestylizované filtry, tam ani slovutný mistr nic nezmůže. A když už tu šanci přece jen má, je to podivuhodná mizérie (desetiminutovka na útesu nad řekou otevírá letošní žebříček WTF). Být to jenom Neesonova tichá, komorní, osobní anabáze napříč nehostinnou pustinou (klidně v režii Terrence Malicka), nebylo by o čem, ale tohle nesmyslné skupinové putování postrádá prvky žánrové zábavy jakéhokoliv druhu. [Londýn, 27/1/12](28.1.2012)

 • Tom Hardy
  ****

  Čekal se drsný boj o přežití, ve kterém si postavy šáhnou až na dno. Ve skutečnosti je ale stejně důležitý příběh zlomeného muže, který se musí vyrovnat se svou minulostí. Neeson film neskutečným způsobem táhne a nebýt laciného využívání vlků (je tu podobný princip, jako v lacinějších zombie hororech – máme skupinku postav, které se musí dostat z bodu A do bodu B a vždy, když odpočívají, se objeví nepřítel a jednoho z nich sežere), nebál bych se nejvyššího hodnocení. V rámci survival filmů nevyhnutelné zklamání.. Ten intimní a velmi citlivý přesah v podobě ztráty a znovunalezené chuti k životu si mě ale získal. Ukázka toho, že i z kalkulu může vzejít cosi silného a osobního. Více zde.(22.2.2012)

 • Isherwood
  *****

  Na nového Carnahana jsem vyrazil v očekávání akčního survival thrilleru, kde vlci budou efektně hodovat na nebohých těžařích, přičemž jim bude dělat nedobrovolného číšníka Liam Neeson. K nefalšovanému překvapení jsem dostal ve všech ohledech funkční horor, kde z táhlého vytí mrazí v zádech a chlupáči se krmí bez jakýchkoliv servítek a zásad slušného stolování. Když v druhé polovině začnou na jedné straně docházet síly a na druhé naopak růst apetit, ani se nelze divit, že začne fyzicky bolet každý krok, za což patří dík nejen Carnahanovu kumštu, ale i Streitenfeldově hudbě, která z toho definitivně ždíme koncentrovanou depresi. A ten konec! Nejzajímavější a nepříjemnější překvapení cca rok a půl nazpět.(10.3.2012)

 • Malarkey
  ****

  Já tomuhle filmu klidně moc rád opustím fakt, že za kamerou stálo nějaký bláznivý prase, který z každý akční sekvence udělalo kolotoč, směsku, guláš a bůhví jaký další mišmaš nepřehledného a hlavně zbytečně efektivního čehosi, co s dobře sestříhaným filmem mělo hodně málo společného.. Zbytečně proto, že jsem z akce vlastně skoro nic neměl. Na druhou stranu musím říct, že mi přišlo, jak kdyby tenhle film ani nechtěl zaujmout akcí, jako spíš přírodou a prostředím jako takovým. Liam Neeson se mi tu opět zjevil jako parádní borec, který je ošlehanej jedním životním průserem vedle druhýho a vypadá to, že ten poslední ho maximálně skolí. Každopádně boj je to parádní, atmosféra naprosto luxusní a Liam je prostě boží. Nakonec možná i tyhle tři naprosto prostý důvody mě dokopaly k tomu, abych filmu dal čtyři hvězdy.(13.5.2013)

 • Cervenak
  *****

  Chuck Norris is Liam Neeson´s bitch now. Pri pohľade na tunajšie hodnotenia uvažujem, kde sa stala chyba. Možno som proste videl iný film. Ten môj bol geniálne zrežírovaný s niekoľkými scénami, na ktoré dlho nezabudnem. Výborne strieda priam melancholickú atmosféru so skutočne napínavými akčnými / hororovými výjavmi a má veľmi solídne postavy, ktoré po chlapsky príliš nerozoberajú svoje pohnútky a minulosť. Každá zo smrtí vo filme je drvivo pôsobivá. K tomu presná podprahová línia s manželkou a otcom a absolútne skvelý Neeson. Pecka. Na konci som plakal.(7.3.2012)

 • Enšpígl
  odpad!

  Já prostě nevím proč si někdo myslí že v klíčových utěkových scénách je lepší mít rozmazanej a rozhoupanej obraz než klidný zaběry jako za starých časů. Nevidím žádnej rozměr v tom, že chvíli čumím na vousy, za sekundu na něčí zub a za sekundu zase na kapající krev. Ano jistě z filmu jde jak nepříjemná až bezvýchodisková atmosféra, zima jak prase a při zavytí vlků se mě hrůzou postavil i odložený kulich vedle na sedačce, ale dokud nebudou přehledný záběry v celým filmu a budou se houpat, třást a střihat, tak prostě odpad a nazdar bazar.(21.3.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Po rozporuplých ohlasech (velmi pozitivní přijetí americkou kritikou i uživateli imdb, ale podstatně horší přijetí na čsfd; akční trailery, které prý mlžily) jsem se odprostil od očekávání napínavého akčního survivalu a do kina jsem šel s otevřenou myslí a tím, že jsem připraven v podstatě na všechno a že Carnahanovi umožním, aby mě filmově potěšil tak, jak sám uznal za vhodné. No bohužel mě, kluk jeden ušatá, moc nepotěšil. The Grey je technicky velmi pěkný, ale scénář prostě drhne, nemůže se rozhodnout, co v něm bude převažovat. Hororová atmosféra, brutální útoky vlků, chlapácký dobrodružný survival, studie vztahů mezi trosečníky, filosofické rozebírání touhy bojovat a žít ... Nakonec je to o všem a současně o ničem. Na té rovině podobenství to jakž takž funguje, ale jinak mám z filmu rozpačitej dojem - a abych se přes všechny ty drobnosti, co mi v průběhu vadily, jen tak přenesl, muselo by mít to "fungující" podobenství mnohem větší razanci a dopad. Zklamání a 6/10. PS: Ten film s odstupem času celkem roste, možná mu dám ještě jednu šanci ...(9.3.2012)

 • T2
  ***

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $51,580,236Tržby Celosvetovo $85,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,643,874 //počet predaných kusov 548,421Tržby za predaj DVD v USA $12,427,817 //počet predaných kusov 744,005║ Komorne spracovaný dobrodružný film, s dobrým rozbehom a poslabším dojazdom, ktorý mohol mať väčší rozmach v rámci akcie ale aspoň miestami príde na slušne spracované "desivé" lakačky s vlkmi. /65%/(4.11.2012)

 • Marigold
  ***

  Takovej pohodovej chlapskej outdoor, doletěli, zakempili, láhev Jacka otevřeli, vo bohu porozprávěli, vo kurvách, vo dětech, no a občas někoho sežral vlk. Carnahanův pokus o drsné survival drama nemá podle mého nic společného s hororem, je to mnohem spíš režisérův pokus o vážné existenciální téma, které sráží zvláštní umělá pachuť digitálního "zla" a digitální epiky. Tomu filmu hodně sluší výprava, sluší mu Liam Neeson, sluší mu i Streitenfeldova lyrická hudba (klidně bych jí čekal spíš v severském filmu)... ale hodně mu ubližuje to, že Carnahan má tendence krutost a nemilosrdnost přírody dotahovat ad absurdum uměle: dovedu si představit, že jako syrové drama bez jediného digitálního doteku by tohle mohlo být brilantní téma pro Petera Weira. Snaha jít na maso a krev vyznívá u Carnahana do ztracena nikoli proto, že by byl málo efektní, ale spíš proto, že to s efekty zbytečně přehání. Dílčí věci mu neupírám. Úvod a závěr jsou silné jak medvědí krk. Ale snaha udržet dialogy nad hladinou patosu a prázdných proklamací zrovna dvakrát nevychází. Mezi vlky je film, který se snaží rozjet se zataženou ruční brzdou. Zároveň je to docela ironický obraz toho, že naše představy divoké přírody ohraničují hollywoodské filmy, Discovery Chanel a CGI efekty. Jenže Carnahan nám chtěl ukázat přesně to, co v těchto obrazech chybí (duchovní přesah existence vydané na pospas divočině). A nevyšlo mu to. Když jedna z postav řve: "vy nejste zvířata, my jsme zvířata", nemá pravdu. V tomhle filmu není zvíře nikdo. Proto v něm chybí byť jenom náznak fascinace něčím jiným než táborákovou metafyzikou.(16.3.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Démonizace CGI vlků ve filmu, který se nemůže rozhodnout zda chce být spíše zasněženě melancholickou existencionální záležitostí o vyrovnávání se se ztrátou či nekompromisním filmem o přežití s poněkud přepálenými scénami ve stylu "Liam Neeson is new MacGyver/Bear Grylls/Chuck Norris". V obou polohách to snímku sice sluší, ale zároveň se ty dva přístupy příliš bijí. A je to škoda.(12.3.2012)

 • Superpero
  *****

  Přírodopisnej dokument to zrovna není, ale rozhodně to je film, co má atmosféru a koule. Úplně mi z toho byla zima, smál jsem se s nima při historkách u ohně, chápal jsem týpka, co jen tak zůstal ležet a čekal na smrt a žral jsem každé gesto nekompromisního Liama Neesona. V tomhle filmu je to prostě bůh. Ta postava je prostě super, normální člověk, co si nehraje na vůdce, jen se chová nejracionálněji a ostatní ho přirozeně následujou. Syrový začátek a ještě syrovější konec. Kurva pořádnej film! 9/10(24.9.2012)

 • Rob Roy
  ****

  KINO - Lidi čekali přímý útok a Carnahan na to šel od lesa :) Chlapská balada, která jde proti očekávání a já byl naměkko od první sekvence a a pak ještě několikrát. Liam Neeson je trefa do černého a věřím, že opravdu má slušnou šanci na nominaci (film bude mít re-release v oscarové sezóně) a Marc Streitenfeld zas dokazuje, že je perfektní volba pro náladovotvornou hudební složku. Nemůžu se dočkat, co udělá s Prometheem.(8.3.2012)

 • hirnlego
  **

  Tolik nesmyslů, že to člověka až donutí napsat "zvlád bych to tam teda asi fakt líp", i za cenu, že bude za debila, kterej si to ve skutečnosti neumí ani představit (jakože samozřejmě bude). Havárka letadla prima, atmosféra nula, vlci vtip, patos vtip, většina úkonů vtip, vlastně je to komedie. (2,5*) _____ P.S.: Největší vzrušení jsem při tom zažila, když jsem zdvořile okřikovala šrotovací stroj s popcornem, co seděl za náma.(18.3.2012)

 • Dever
  *****

  Od Joe Carnahana som videl všetky filmy a zdá sa mi, že čím je starší, tím má čoraz lepší cit pre prostredie. Veľmi sa mi páči, že The Grey nieje vôbec uponáhľaný film a predsa má tak krátku stopáž. Plus atmosféra tak kvalitná, dej tak dramatický a herecká paráda Liama Neesnona tak uveriteľná, že jednoducho nemôžem dať menej ako 85%.(23.3.2012)

 • KarelR
  ****

  S trochou nadsázky letošní Drive, ale těžko to zasáhne tak širokej diváckej okruh. Což je mi upřímně jedno, protože mě to bralo hodně. 9/10(8.3.2012)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Drsná příroda a vlci, kteří nejsou mazlíčci. Dalo se na to koukat, dost mi ale vadila ta retro vzpomínka hlavního hrdiny na svou manželku a vzpomínky na tatínka. Zbytečné neustálé přerušování děje a film se tak děsně táhl.(3.3.2012)

 • Fr
  ***

  ...VE VZDUCHU JE KREV. A SMRT..... /// Příběh několika (prej sedmi) týpků, kteří se stanou součástí bestselleru ,,Jsme v prdeli“ uchvátí (filmovou) krásou letecký katastrofy, již jistě ocení i Alexandr Borisovič Sizov (tak schválně....), dokonalým zvukem (vyju tady – teď tady a teď....je hele pejsek....), frajerským L. Neesonem (jenž předvádí, že je jedno, jestli má sráč dvě nebo čtyři nohy), chlupatejma zmrdama a očekáváním, kdo s kým dřív vyjebe. Dobrodružnej thrillerovej horor (rozhodně ne rodinnej film, jak mi s tyčí v ruce po 20ti minutách vysvětlila manželka) se spoustou zajímavejch okamžiků. Vono je ve finále jedno, jestli zdrháte ze Sibiře nebo z Aljašky. Důležitý je mít sebou dobrýho zálesáka, nemít něco s hnátou a tak nějak nenasrat ,,toho nahoře“. To jsou věci, který jsou fajn. To horší je, že prostě nečekám ,,intimní hloubavou ukecanou citovku“. Nějak mi to k tomuhle přírodnímu dobrodružství neštymuje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku ,,Ghost Walker“ od Ian MacKenzie Jefferse číst nebudu. 2.) Zrovna nelyžuju, a tak se chcu něco dozvědět (o vlkovi) do příroďáku. 3.) Film, kde se berou peněženky nemůže bejt špatnej! 4.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(8.5.2012)

 • Lateef
  ***

  Většina stopáže se pomalu a líně táhne aljašskými lesy, pláněmi a meandry, v pravidelných intervalech zmenšující se skupina přeživších filosofuje, útoky vlků jsou změtí ohavné kamery a prasostřihu, proto jsem se cítil lépe, když se vlci skrývali za svým vytím. Prozatím to vypadalo na podpůměrných 40%, jenomže s blížícím se závěrem atmosféra zhoustla a poslední dvě minuty by na páku položily i Johna Brzenka, jak jsou silné. Liam Neeson ve finálním záběru vypadá neskutečně cool: drsňák, kterého okolnosti donutily být houževnatým, totálně odhodlaným killerem! Závěr, z něhož mám husí kůži ještě 8 hodin po shlédnutí, a výborný Neeson nakonec vytáhli film o hvězdičku a půl výše. 70% 25 miliónů dolarů(rozpočet)/77 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.6.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace