Johnny Colini (Marc Lawrence), který byl deportován z Ameriky a teď žije v Římě, zachrání před policií mladého sicilského psance Salvatoreho Giordana (Henry Silva). Poté, co je Giordano zcivilizován, vycvičen a přejmenován na „Johnnyho Coola“, ho Colini vyšle do Spojených států, aby zavraždil muže, kteří zosnovali jeho pád a nucený exil. Johnny dorazí do New Yorku a tam začíná jeho vražedná mise. (HTB)

Martin741

I po rokoch ciry priemer, Henry Silva bol kvalitny zaporak, no tu ma provlem utiahnut film. I ta akcia je matna a nevyrazna, retronuda i po  rokoch  : 53 % ()

liquido26

Robin Hood z kopců Sicilie se dostává do Ameriky, kde má pro jednoho penzionovaného mafiánského bosse vykonat jeho vendettu a převzít jeho obchody. ___ Nádherný černobílý šedesátkový vizuál, krásná auta a lokace, celkem zajímavý příběh a promyšlené provedení vražd, ale něco mi tam chybělo, možná zajímavější postavy nebo lepší konec. ()

Dale

Henry Silva bol fajn záporák vo vedľajších úlohach westernov, ale ako hlavný predstaviteľ film neutiahne. Nemá dostatočnú charizmu, navyše mi na ňom neustále niečo vadilo, jeho chôdza, akoby mal oblečené sako aj s vešiakom (ramínko) a tie jeho akože chvaty na odstavenie protivníkov boli natočené veľmi slabo a nevyzerali príliš realisticky. Samotný dej by aj mohol byť, aj keď nič originálne neponúka. Len mi prišiel zbytočný ten úvod z vojny a interview s reportérom a následná prestrelka z vrtuľníka, pre dej úplne nepodstatné veci. A práveže by som si rád pozrel to zaúčanie Giordana, aby sa pripravil na splnenie úlohy, ktoré tú úplne chýbalo. ()