poster

Práskač

 • USA

  Snitch

 • SK název

  Práskač

Krimi / Thriller / Drama

USA / Spojené arabské emiráty, 2013, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (313)

 • verbal
  ***

  Dvejn "The vepřový zátylek" Džonsn by se měl držet výhradně rolí, kde bez jakékoliv mimiky jen mlátí ostatní ovarové krky a jeho jedinou, za celý film pronesenou replikou, by mělo být například slovo "Gogo". Avšak naštěstí jej vyvážili, i když to asi dalo fušku, i nějakými těmi opravdovými herci, a tak se jedná o svižně plynoucí, kulantní drama a kapkou akce alá Kobra 11, které může urazit snad jen opravdového, artového hnědopicha. Viď, M? Kdyby z toho vykuchali všechny dialogy typu "Aj lav Jů, dedy - Aj lav Jů, san" a nezapomínali milovat i Hele a Mufa, bylo by to o půl hodiny kratší a klidně bych tomu ještě jednu přirazil až po koule.(30.5.2013)

 • Matty
  **

  Sebeospravedlňující kýč, který naťukává problémy rozpracované do nesrovnatelně větší hloubky i šířky v Breaking Bad. Systém Práskač naoko kritizuje, ale ve skutečnosti upevňuje základy, na nichž stojí. Zájmy rodiny jsou prvořadé, takže pro její dobro můžete s vládním posvěcením směle donášet, dávat všanc životy svých bližních, zabíjet lidi snadno dostupnými střelnými zbraněmi a ničit cizí majetek. Jen proboha neobchodujte s drogami! Co na tomhle filmu neposlal do kytek obludně amorální scénář, popravuje bezvýrazná režie (hodně roztřesená kamera z neakční scény scénu akční neudělá) a Rockovo dvouvýrazové herectví (dramatické party mu sedí asi tolik jako Schwarzeneggerovi ty komediální). Ideologicky podobně zvrácený film jako Pád Bílého domu, akorát je mnohem, mnohem méně zábavný. 45%(18.4.2013)

 • Malarkey
  ****

  Kráčející skála si v životě prošla různými sračkami, ale že jeho synátor udělá průser a zapřísáhne se, že nikoho jiného nepráskne, to opravdu nečekal. O to horší to je, že jeho syna zachrání jenom on sám, a to ještě v případě když se infiltruje do jednoho drogového gangu. Dwayne Johnson tady moc nebitkaří. Vlastně v tom filmu není ani moc akce. Popravdě je to ale jedno, protože se jedná o skvělý napínák, kde The Rock předvádí další z naprosto skvělých postav. Pořád lepší, když se ve filmu sápe kolem dealerů, než když je v obležení dětí. On musí bejt viděn u těch šmejdů, co z tohodle světa dělají humus. Protože u něj mi stačí jeden jedinej pohled, abych naprosto s přehledem pochopil, co si o nich myslí a kolik sirek z nich během dalších pěti vteřin nadělá.(18.12.2013)

 • Cervenak
  ***

  Prekvapivo solídny príbeh bez zbytočných scenáristických vylomenín a z prsta vycucaných zvratov. Herci presvedčiví, dokonca aj Rock väčšinu scén uhral so cťou. Akcie málo, ale keď už, tak je celkom realistická a napínavá. Možno by pomohlo o nejakých 20 minút skrátiť...(7.6.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $42,930,462Tržby Celosvetovo $57,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,116,779 //počet predaných kusov 205,979Tržby za predaj DVD v USA $8,861,380 //počet predaných kusov 592,639║ taký decentnejší návrat k akčným 80.rokom /60%/(10.10.2013)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Lionsgate,Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 2,511 // Otvárací Víkend v USA: $13,167,607 //(2.1.2014)

 • Fr
  ***

  ,,NENECHÁM NIKOHO, ABY ŘÍDIL NÁŠ OSUD....“ /// Když se mlaďas místo po krk v extázi ocitne po krk v průseru, nezbejvá fotříkovi nic jinýho, než udělat dohodu. Příběh moc překvapení neukrejvá a filmařina? Tož rutina. Zdokumentování rodinnýho dramatu statečnýho taťky, naštěstí přináší v závěrečný půlhoďce chvilky napětí (protože mě fakt zajímá, jak to nakonec udělá), potěší i finální akcička. Zodpovědnější taťkové možná uroněj kroupu, ti agresivnější se třeba naserou a festivalovej divák se zamyslí, jestli se ten Rock třeba jednou nevobjeví v nějakým artovým bijáku… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukám jen na filmy inspirovaný skutečnejma událostma. 2.) Přemejšlím, jak říct rodině, že jsme v programu na ochranu svědků. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(29.5.2013)

 • Flipnic
  ***

  První polovina vyloženě nudí. Nejedná se o žádnou akční pecku a Rock je zde úplně normální chlap, táta od rodiny. Druhá polovina se pak ale příjemně rozjede a úplný závěr a finále je moc fajn. Právě protože si zde Dwayne nehraje na žádnýho zabijáka, je ve výsledku ten opravdovej frajer ... Čekal jsem mnohem víc,ale i takberu, ok ... Rock rullezz ...(23.5.2013)

 • Slasher
  ***

  Jako taková spálená gólovka. Námět fajn, Dwayne Johnson umí slušně zahrát a přesně to tady předvádí, ale je divný sledovat zrovna jeho v roli s jednoznačným náběhem na pořádnou heroickou akci, ke které nedojde. Ale hlavně, ústřední drama/ krimi thrillerová složka bohužel sama o sobě neobstává, nemá čím oslnit. Tak jako tak tu není nic, co by vás vytrhlo ze židle anebo přímo dorazilo, po stránce akce a napětí, ale stejně tak emocí. A ten potenciál tam byl ve všem... Prostě mírně zdlouhavý průměr, kde naštěstí táhne charisma v hlavní, ale i vedlejších rolích (Bernthal, Pepper, Kenneth Williams).(26.5.2013)

 • canakja
  ***

  Vopice ve vážné roli.. kupodivu to ale až tak nevadí(14.12.2013)

 • Segrestor
  ****

  Jedno mi stále vrtá hlavou, jak je možný, že obsadili Dwayna Johnsona do role, která vůbec nevyžaduje (spíše naopak) muže takových proporcí, navíc ani nepředvede žádnou bitku, nic. Pochopil bych, že vypadá, jako by z prdele vypadl původnímu chlápkovi, který stojí za údajným dobrodružství. Naopak, civilní typ normálních proporcí a hlavně HEREC, by takovému filmu prospěl víc. Nicméně "Práskač" nenudí, svou realističností bere dech, a věřím, že ke konci slabší povahy uroní slzičku do svého bonga. Tedy, nezbývá, než doporučit film, který je jen napůl krimi, napůl drama a napůl akční (jak psal verbal, akce jak z Kobry 11), ale přesto kdejakého rodiče ve středu večer zabaví.(24.3.2014)

 • genetique
  ***

  Som rád, že namiesto infantilných komédií sa The Rock drží už druhý rok stranou a namiesto toho nám dopraje aspoň takéto jednohubky. Síce nespravia dieru do sveta, ale aspoň po nich nemám horko v ústach. Dwayne si zjavne odskočil pred filmom na pár hodín herectva, čo je nakoniec v niektorých scénach poznať, ale cez to všetko mu asi nikdy neuverím nejakú komplikovanejšiu charakterovú rolu. Našťastie v tomto filme sa s ňou pasovať nemusel a herecké bremeno na seba berú skvelé vedľajšie postavy v predstavení Susan Sarandon a Barryho Peppera. Film sa pýši decentnou réžiou a inšpiráciou skutočným príbehom, čo pridáva na atraktivite. Atraktivitu však podkopáva príliš zdĺhavá prvá polovica a nepresvedčivé dialógy. 70%.(15.10.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Věřím každému filmu, ve kterém Rock přijde, zlostně se rozhlédne a všechny vymlátí. Tentokrát však hraje hodného taťku a tak se všechny hodiny strávené přežvykováním bobulí v posilovně jeví naprosto zbytečnými. Nicméně jistou dávku zábavy tento snímek nabídl a já jsem si z něj vzal poučení, že když se mi za dveřmi zjeví kurýr PPL, DPD či DHL s balíčkem v ruce, tak ho pro jistotu střelím do palice, abych si nepřevzal něco, za co bych mohl strávit deset let v base.(27.10.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Práskač je slušivá kriminálka řízlá thrillerem,akci zde nečekejte,nedočkáte se ji, ale i přesto, že se zde nestřílí a nevybuchují auta se jedná o příjemnou zábavu s nápaditou zápletkou,které dodává štávu charismatický Dwayne Jonhson. Je super, že dal přednost filmům před Wrestlingem !(29.5.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o úspešnom majiteľovi menšej stavebnej spoločnosti, ktorého syn je zatknutý za obchodovanie s drogami, pričom mu kvôli nie práve najspravodlivejšie pojatému systému hrozí vysoký trest a jeho jedinou nádejou je pomoc pri usvedčení niekoho iného. A tak sa otec rozhodne s pomocou protidrogového oddelenia pracovať v utajení a postupne sa zoznamuje s čoraz vplyvnejšími, ale aj nebezpečnejšímí ľuďmi. Spracovanie je na tom dobre, táto zápletka sa dala podať dvomi spôsobmi, akčnejšie alebo civilnejšie a tvorcovia si vybrali práve tú druhú možnosť, s čím nemám najmenší problém. Dej je už od začiatku dostatočne zaujímavý, tempo je úplne ideálne, nenašiel som žiadne slabé miesto a celý ten postup muža, ktorý v tejto oblasti nepozná prakticky nikoho, ale postupne prejde až k najvyšším je podaný viac než dobre, takže je to skutočne vydarená filmová zábava od začiatku až do konca. A navyše sa to snaží pôsobiť čo najrealistickejšie a v rámci možností sa to aj darí. Akcie tu moc nie je, ale tá je celkom slušná. V tomto filme o ňu moc nejde, takže jej malé množstvo určite nesklame, ale aj tak sa tu nájdu dve výraznejšie akčné sekvencie a obe sú dobre zvládnuté. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, síce netuším, prečo si do hlavnej úlohy takéhoto neakčného filmu zvolili práve takto, ale aj tak ma Dwayne Johnson bavil viac než dosť, k tomu výborné vedľajšie postavy, hlavne Barry Pepper ako agent z protidrogového, ale aj Susan Sarandon a Jon Bernthal. Len záporáci mohli byť trochu výraznejší, ale to je v tomto prípade to najmenej. Réžia a technická stránka sú čistým štandardom tohto typu filmu, takže nič výnimočné, ale pre potreby filmu to bohato stačí. Snitch určite nie je film, ktorý by som sa chystal pozerávať opakovane, ale aj tak si moc nemôžem sťažovať, po celý čas som sa bavil nadpriemerne, takže pozretie určite neľutujem. 72%(4.6.2013)

 • PinokKio
  ***

  Dwayne Johnson ve své nejukecanější (nebo nejupráskanější) roli .. ale zároveň i nejméně akční, bohužel .. a to se u téhle hory svalů neomlouvá ..(17.10.2013)

 • 3DD!3
  ****

  Průměrný scénář brání práskající Skále být něčím víc. Mizerné poselství o zneužitelných dírách v zákonech a taťkovské snaze boje za starou rodinu (za cenu riskování života té nové) má štěstí, že ji napsal sám život, protože tohle by jinak divák nezbaštil. Co mě ale potěšilo je výborné herecké obsazení. The Rock je příjemně obyčejný, vyděšený, nejednou dostane na budku a ryje hubou v hlíně. Pravý opak je nedoktnutelných borců, co vymlátí se zavřenýma očima a jednou tou jeho robustní pazourou, deset dalších borců. Jeho parťák (starý známý Shane z ŽIVÝCH MRTVOL) Jon Bernthal je rovněž výborný a jeho nejednoznačná postava je skoro to nejlepší na celém filmu, ještě spolu s fousatým Barry Pepperem. Závěrečné pošťuchování v kamiónu je skvěle natočené a režisérovy bych se nebál svěřit něco většího.(29.5.2013)

 • petero
  ****

  Z tohtoročných neblockbusterových akčňákov The Last Stand, Parker či Bullet to the Head ma po dejovej stránke práve Snitch príjemne prekvapil. Je ťažké si predstaviť “Herculesa” Dwaynea v solídnej úlohe milujúceho otca ale práve Stitch dokazuje že to ide a Johnson na to má. K tomu dobré obsadenie a nemôže vadiť ani to, že hlavný šéf obávaného drogového kartelu má prezývku “Krtko”.(31.5.2013)

 • castor
  ***

  I když scénář neumí moc překvapit, postavě zoufalého otce dokážeme „hravě“ uvěřit. Když má navíc tvář a zarputilost Dwayna Johnsona, může to být hodně fajn. Výsledek přesto nakonec není nějak jednoznačný. Johnson tentokrát spíš před kulkami utíká, než aby se postavil do cesty mexickému drogovému kartelu. Tu a tam jednu schytá, protože tenhle Johnson sází spíš na realistickou rovinu. Bývalá wrestlingová hvězda má problém. Respektive její syn z prvního manželství převzal zásilku, která ho může poslat do vězení na desetiletí. Řešení? Nezlomný otec musí dostat před soud nebezpečné drogové dealery. Co mě na Práskači bavilo, byla jistá nenucenost. Nepotřebujeme příliš indicií k tomu, abychom z návštěvy otce v kriminále poznali, že synka musí chtě nechtě dostat na svobodu, nepotřebujeme dlouho na to, abychom vytušili, jak nedobrovolný parťák/zaměstnanec s drogovou minulostí riskuje, autority záporáků jsou cítit, aniž bychom potřebovali nějakým samoúčelným násilím demonstrovat jejích sílu. Režisér Ric Roman Waugh prostě dostal příležitost vyprávět poměrně zajímavý příběh s atraktivními charaktery a svou práci odvedl solidně, takže vážně škoda, že scénář se vyvíjí přesně tak, jak od prvních minut předpokládáme!! 65%(19.6.2013)

 • Xmilden
  **

  Práskač funguje pouze první půlhodinku, pak se projeví dvě podstatné věci. Rejža je břídil a Dwaynovi podobné role nesluší. Trošku nám pan Skála připraví šok, protože za celý film nikoho nezmaluje ani nezastřelí, což u něj opravdu není obvyklé. Ale abych mu nekřivdil, rozhodně podává poměrně zajímavý a přesvědčivý herecký výkon.(7.6.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16