A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

• Malarkey

Těšil jsem se na parádní akci, kde nebude chybět humor. Tyhle typy filmů si totiž dokážu oblíbit a zkouknout klidně na tisíckrát. Podle mě to ale A-Teamu chybí. Nejvíc mi na něm vadí hlavně to, že se bere strašně vážně. A když už kamera jde do akce, tak je akce hustá, nemožná, ale ve výsledku na ní není vůbec nic vtipnýho. Samotnej fakt, že jeden herec div nevylítne z vrtulníku a pak jenom smutně kroutí hlavou, že to málem nepřežil, mi prostě přijde divná. Já chtěl parádní akci, s kopou chytlavejch hlášek a sympatickými herci. Ve skutečnosti jsem nedostal ani jedno.(18.3.2011)

V dobrém i zlém klon Sejmi eso: každá z postav ve své bublině (chemii je spíše chtěná, o týmovosti se mluví než že by ji divák zakoušel), divoká nadsázka mixovaná s nepochopitelnou vážností, místy cool a jinde zase nepřehledná akce, překombinovanost a zároveň absurdní záminka pro veškerý pohyb na plátně. Nechce se mi věřit, že by pro TOHLE nasazoval tým krky takhle sebevražedným způsobem... 5/10(23.6.2010)

Legendární seriál A-Team se vrací v plné síle, v parádní akční filmové komedii, která sice popírá realitu, ale nenechá diváka vydechnout. 75 %(16.11.2013)

Je úplně jedno, že seriál si skoro nepamatuju. Vybavuju si maximálně tak černocha s pejzama a vrtulník./// Máme tu hodně zpomalovaček, detailních záběrů a teatrálních dialogů s naivními replikami. Na filmu je ale vidět, že se nebere vážně. (Aspoň doufám:D). Pokud ovšem tvůrci mysleli zcela seriózně, že si chlapi ukážou v káře svý rangerský kérky a stanou se z nich nejlepší parťáci, tak by mé hodnocení bylo dosti jiné./// Team se přesouvá z jednoho kontinentu na druhý za použití všemožných dopravních prostředků, až se vám z toho motá hlava jak vrtule. Lokací je moc, ale nějak se ty prachy utratit musím, že, páni producenti? Zajímavé je, že jsem se zasmála mnohem víckrát než u čistokrevné komedie, zejména B. A. je díky svému minimalistickému hereckému projevu maximálním zdrojem humoru. Ovšem příběh je dost nekonzistentní a rozháraný. Hlavní zápletka sice není nijak složitá, ale neustále jsem přemýšlela, jaké byla motivace té a té postavy, proč ten udělal to, proč to neudělal dřív atd. Když už sem pošesté slyšela, že „musíme získat ty štočky (zpět)“, tak už jsem propukala v nekontrolovatelný smích./// L. Neeson prokázal, že mu jdou i méně vážné role a scénkou v krematorii mě prostě dostal, ale většinou byl spíš vážným mentorem Teamu. Leaderem se totiž stává Face. B. Cooper tady už ale trochu opakuje svou roli frikulína z Pařby ve Vegas, ale jeho pózy á la „sedim si v Afghánistánu, nohy mám v bazénu, na hlavě šílený brejličky a vypadám kurevsky sexy“ funguje perfektně. Konec je přepálený (ohňostroj odvrátí pozornost cvičených profíků, náklad lodi se po výbuchu valí a valí, ale nikomu se nic nestane), ale šílenost typu vrtulník vzhůru nohama byla totální ptákotrh (=nářez), nemluvě o tanku, který se stal parašutistou, nebo o novém sportu (bruslení na mrakodrapu). A-Team nabízí nejen efektivní splnění mise, ale u toho i sakra efektní akci. Přičtěme k tomu nejen přesně padnoucí úderná hudbu (A. Silvestri), ale i hodně skutečně vtipných vtipů, že se až stydíte smát. A mravní ponaučení, děti? Neparkujte na místech pro postižené! „I ain't gettin' on no plane!“.(18.6.2010)

Sorry Sly, ale aj ten jeden vypilovaný "jewelry man" je viac, ako 10 hrdzavých ladoborcov v jednom frame. A-Team maže a poriadne. 85%(6.10.2010)

• Liam Neeson

• - Pro roli Murdocka byli zvažováni Woody Harrelson a Ryan Reynolds. (TomikZlesa)

• - Označení A-Team (nebo také Team alfa) se používá i ve skutečnosti. Je to označení pro jednotky operující přímo v terénu. B-teamy (Team bravo) zase poskytuje krytí. A Team charlie tomu všemu velí. Vznikl i Team delta, dnes známý jako Delta force. (Sharky95)

• - Face (Bradley Cooper) nosí hodinky značky Casio G-shock Giez GS-1001. (dyfur)