A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Nostalgicky zatlačuji sopel, na tom jsem vyrůstal a Carnahan et comp. to dokázali velice solidně zmodernizovat, aniž by z toho vznikla digitální slátanina pro mládež. Naopak, možná to dokonce až moc hraje na nostalgickou notu a ukazuje dlouhý nos na současné masové pojetí blockbusterů. Bavil jsem výtečně, nebýt pár "over the line" pokusů o zvážnění, bylo by to bezmála dokonalé relaxační odfrknutí. Obrovská poklona nádherné chemii v ústředním kvartetu a také Carnahanovi, který akční scény dokázal zrežírovat s protřelostí hazardního hráče. Jednoznačně nejlepší blockbuster okurkové sezóny, je mi moc líto, že to nebude pokračovat...(14.6.2010)

Šílená jízda, při které musíte mít vypnutý mozek!! Lituji inteligentní lidi, kteří to neumí, i mě se občas nechtěně zapínal, ale nevadilo mi to, protože právě tyhle wtf scény jsou na tom filmu nejlepší.. Vrtulníkový obrat, řízení tanku ve stavu bez tíže, ale hlavně nejlepší 3D zážitek v léčebně.. Takhle nějak chtěl Cameron, aby dopadl Avatar, že? Murdock jedna z nejzábavnějších postav ever :o) A-team se s níčím nesere, ani s divákem.. Chvála Bohu. Btw. Doplnila bych žánr komedie! :o)(23.2.2011)

V dobrém i zlém klon Sejmi eso: každá z postav ve své bublině (chemii je spíše chtěná, o týmovosti se mluví než že by ji divák zakoušel), divoká nadsázka mixovaná s nepochopitelnou vážností, místy cool a jinde zase nepřehledná akce, překombinovanost a zároveň absurdní záminka pro veškerý pohyb na plátně. Nechce se mi věřit, že by pro TOHLE nasazoval tým krky takhle sebevražedným způsobem... 5/10(23.6.2010)

Akcí nabitá pocta klasickému seriálu ze zlatých 80. bez špetky kompromisu, ale s dostatkem moderních technologií (na které občas nezbylo moc peněz). A-Team je v mých očích vtipnější než většina komedií a současně akčnější než většina současných akčních filmů. Přesto...kde je chyba? V očekávání a pohledu, jakým se na film díváte. tohle je zábava, kterou nenapsal aspirant na Nobelovu cenu za literaturu a natočil milovník bláznivé akce. Carnaham chtěl a dokázal udržet vzpomínku na slavný tým v moderním pojetí, s novými zbraněmi, možnostmi a fantastickým, ještě jednou, fantastickým castingem. Tomu se nedá nic vytknout, ani z "teamu" ani z druhé strany(od Wilsona bych takovou kvalitu nečekal). Stejně jako výcviku herců, kteří vypadají jako praví vojáci včetně drobností (třeba hannibalovo držení zbraně během rutinního běhu). Scénář je jednoduchý, i když se snaží občas zbytečně komplikovat, ale vždy zůstane čas i na drobné vtípky jako je nápis lodě v závěru (odplata?;-)). Jsou tu drobnosti, jako podlaha kontejneru, přehnaný konec a pár fyzikálních zákonů, prostě drobnosti, které tu pětihvězdičkovou nonstop jízdu srážejí o stupínek níže. Vloni famózně potěšil Star trek, letos, až na pár drobností, A-Team. PS: cameo za titulky je už jen malá drobnost pro fanoušky. PPS: úvodní titulky jsou krásné po mrknutí na televizní seriály...PPPS: fakt, že jsou všechny postavy trochu "přepálenější" než jejich předlohy naprosto odpovídá celému filmu. Více zde.(11.7.2010)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Somewhere In Mexico/Original The A-Team (Theme) [2:12] ,2. Saving Face [3:32] ,3. Alpha Mike Foxtrot [4:29] ,4. Welcome To Baghdad [4:22] ,5. The Plan [6:11] ,6. Court Martial [3:09] ,7. Putting The Team Back Together [3:39] ,8. Flying a Tank [6:10] ,9. Frankfurt [4:11] ,10. Retrieving the Plates [4:09] ,11. Safehouse [3:50] ,12. Safehouse Aftermath [4:58] ,13. Shell Game [2:44] ,14. The Docks Part 1 [7:35] ,15. The Docks Part 2 [5:47] ,16. I Love It When A Plan Comes Together/Original The A-Team (Theme) [5:26],(14.6.2011)

• - Bezpilotní stíhačky útočící na dopravní letoun Herkules jsou typu "Predator". I ty se mimo jiné objevily v pokračování Call of Duty: Modern Warfare 2. (c.tucker)

• - Hannibal v Mexiku používá poloautomatickou pušku Ruger Mini-14 Stainless se sklopnou pažbou, což je odkaz na původní seriál, kde to byla nejpoužívanější zbraň. (c.tucker)

• - V závěru filmu si můžete všimnout jména lodi, "Die Vergeltung". V překladu to znamená ODPLATA. (c.tucker)