A-Team

A-Team: Posledná misia

A-Team

The A-Team

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Je úplně jedno, že seriál si skoro nepamatuju. Vybavuju si maximálně tak černocha s pejzama a vrtulník./// Máme tu hodně zpomalovaček, detailních záběrů a teatrálních dialogů s naivními replikami. Na filmu je ale vidět, že se nebere vážně. (Aspoň doufám:D). Pokud ovšem tvůrci mysleli zcela seriózně, že si chlapi ukážou v káře svý rangerský kérky a stanou se z nich nejlepší parťáci, tak by mé hodnocení bylo dosti jiné./// Team se přesouvá z jednoho kontinentu na druhý za použití všemožných dopravních prostředků, až se vám z toho motá hlava jak vrtule. Lokací je moc, ale nějak se ty prachy utratit musím, že, páni producenti? Zajímavé je, že jsem se zasmála mnohem víckrát než u čistokrevné komedie, zejména B. A. je díky svému minimalistickému hereckému projevu maximálním zdrojem humoru. Ovšem příběh je dost nekonzistentní a rozháraný. Hlavní zápletka sice není nijak složitá, ale neustále jsem přemýšlela, jaké byla motivace té a té postavy, proč ten udělal to, proč to neudělal dřív atd. Když už sem pošesté slyšela, že „musíme získat ty štočky (zpět)“, tak už jsem propukala v nekontrolovatelný smích./// L. Neeson prokázal, že mu jdou i méně vážné role a scénkou v krematorii mě prostě dostal, ale většinou byl spíš vážným mentorem Teamu. Leaderem se totiž stává Face. B. Cooper tady už ale trochu opakuje svou roli frikulína z Pařby ve Vegas, ale jeho pózy á la „sedim si v Afghánistánu, nohy mám v bazénu, na hlavě šílený brejličky a vypadám kurevsky sexy“ funguje perfektně. Konec je přepálený (ohňostroj odvrátí pozornost cvičených profíků, náklad lodi se po výbuchu valí a valí, ale nikomu se nic nestane), ale šílenost typu vrtulník vzhůru nohama byla totální ptákotrh (=nářez), nemluvě o tanku, který se stal parašutistou, nebo o novém sportu (bruslení na mrakodrapu). A-Team nabízí nejen efektivní splnění mise, ale u toho i sakra efektní akci. Přičtěme k tomu nejen přesně padnoucí úderná hudbu (A. Silvestri), ale i hodně skutečně vtipných vtipů, že se až stydíte smát. A mravní ponaučení, děti? Neparkujte na místech pro postižené! „I ain't gettin' on no plane!“.(18.6.2010)

Carnahan dokázal potlačit veškerou moji skepsi (vzhledem k velmi rozporuplnému Smokin' Aces a vzhledem k poněkud podivně namachrovaně - digitálním trailerům). Potlačil ji a naservíroval mi A-Team PŘESNĚ TAK jak jsem si jej představoval ve svých nejvlhčích snech!! Neustálý přísun nadsázky, humoru, geniálních point a ještě geniálních nadstaveb ("Takže... Přijde takhle Satan do baru..."), který neztratí nadhled ani v momentech, kdy se zrovna nic moc neříká a děje se zábavná, byť občas poněkud "over the digital top" akce. Vlastně jsem docela urvaný a šel bych na pět, ale brání mi v tom místy přeci je poněkud nepřehledné kontaktní souboje a fakt, že to vyšumí možná až příliš rychle. Ale podruhé si to dám s chutí!! P.S: Podruhé proběhlo a jde se na pět, zcela nemilosrdně. I realy love when the plan comes together...(14.6.2010)

Do půlky svěží zábava, od půlky nesvěží průměr. Bohužel, asi takhle z kopce mi to šlo. Přeprdle nápaditá CGI akce (tank - dementní), hodně toho vyšlo do ztracena, i jednotlivé postavy týmu najednou přestaly bavit (Neeson a Cooper si u mě ale stejně píšou +). Takže výsledný dojem není žádný chachá, ale na druhou stranu, na sequel bych podíval. [HD](19.11.2010)

Šílená jízda, při které musíte mít vypnutý mozek!! Lituji inteligentní lidi, kteří to neumí, i mě se občas nechtěně zapínal, ale nevadilo mi to, protože právě tyhle wtf scény jsou na tom filmu nejlepší.. Vrtulníkový obrat, řízení tanku ve stavu bez tíže, ale hlavně nejlepší 3D zážitek v léčebně.. Takhle nějak chtěl Cameron, aby dopadl Avatar, že? Murdock jedna z nejzábavnějších postav ever :o) A-team se s níčím nesere, ani s divákem.. Chvála Bohu. Btw. Doplnila bych žánr komedie! :o)(23.2.2011)

„Byť krok pred tvojím nepriateľom, to nie je žiadny plán. Dobrý plán je byť pred ním TRI kroky vpredu. POZNAŤ jeho plán. Až POTOM je to dobrý plán“ Možno to bolo spôsobené tým, že na THE EXPENDABLES (hoci som na seriáli „A-Tím“ vyrastal) som sa v roku 2010 tešil viac, ako na Carnahanovu konkurenčnú tímovku A-TEAM. Ale (aj keď obom bandám dávam 80%) Hannibal, Fešák, Magor a B.A., ma bavili ešte o čosi viac. Originálnymi nápadmi napratané akčné scény (ako keby nestačilo, že hrdinov v lietadle zostrelia stíhačky a oni sa zachránia tak, že na tank, ktorý náhodou v lietadle bol, priviažu padáky a počas pádu delom zlikvidujú stíhačky, tak ako keby TOTO nestačilo, následne je scéna dotiahnutá do neuveritteľnosti spôsobom, akým sa hrdinovia v padajúcom tanku premiestnia do jazera, ktoré je od plánovaného dopadu vzdialené 500 metrov) sú jedna vec. Druhá, ako výborne štyria herci spolu fungujú. Ich úškrny, doberanie, vtipy a smiech robia z filmu skvelú komédiu (vtip na pokračovanie – strach z lietania). Dobrácka atmosféra sa postarala zasa o to, že som sa v tejto spoločnosti cítil uvoľnenejšie, ako predsa len u troška silenej bandy okolo (inak tiež výborného) Stallonea. A keď sa sranda odložila bokom a prišiel rad na chlapské reči o veciach, ktoré treba urobiť, tiež to fungovalo. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/403-a-team-8o-(22.10.2010)

• Jessica Biel

• - Pro roli Murdocka byli zvažováni Woody Harrelson a Ryan Reynolds. (TomikZlesa)

• - Při soudním procesu si můžete všimnout jmenovky před soudcem. Je na ní psáno "Carnahan", což je skutečné civilní jméno herce hrajícího soudce (Woody Carnahan) , který je zároveň otcem režiséra filmu. (c.tucker)

• - Poté, co je Murdock (Sharlto Copley) osvobozen z vězení, prostřelí agentka Sosa (Jessica Biel) Hummeru levou zadní pneumatiku. V dalším záběru a také ve chvíli, kdy Hummer přijíždí k letadlu, však šlehají jiskry z kola pravého zadního. (Kroeger055)