A-Team

A-Team, The

A-Team

A-Team: Posledná misia

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 117 min (Director's cut: 128 min)

Akcí nabitá pocta klasickému seriálu ze zlatých 80. bez špetky kompromisu, ale s dostatkem moderních technologií (na které občas nezbylo moc peněz). A-Team je v mých očích vtipnější než většina komedií a současně akčnější než většina současných akčních filmů. Přesto...kde je chyba? V očekávání a pohledu, jakým se na film díváte. tohle je zábava, kterou nenapsal aspirant na Nobelovu cenu za literaturu a natočil milovník bláznivé akce. Carnaham chtěl a dokázal udržet vzpomínku na slavný tým v moderním pojetí, s novými zbraněmi, možnostmi a fantastickým, ještě jednou, fantastickým castingem. Tomu se nedá nic vytknout, ani z "teamu" ani z druhé strany(od Wilsona bych takovou kvalitu nečekal). Stejně jako výcviku herců, kteří vypadají jako praví vojáci včetně drobností (třeba hannibalovo držení zbraně během rutinního běhu). Scénář je jednoduchý, i když se snaží občas zbytečně komplikovat, ale vždy zůstane čas i na drobné vtípky jako je nápis lodě v závěru (odplata?;-)). Jsou tu drobnosti, jako podlaha kontejneru, přehnaný konec a pár fyzikálních zákonů, prostě drobnosti, které tu pětihvězdičkovou nonstop jízdu srážejí o stupínek níže. Vloni famózně potěšil Star trek, letos, až na pár drobností, A-Team. PS: cameo za titulky je už jen malá drobnost pro fanoušky. PPS: úvodní titulky jsou krásné po mrknutí na televizní seriály...PPPS: fakt, že jsou všechny postavy trochu "přepálenější" než jejich předlohy naprosto odpovídá celému filmu. Více zde.(11.7.2010)

• Gilmour93

Quo vadis, akční filme 21.století..? To, že Carnahan režíruje rychleji, než si předepsal scénářem a že udělal z Alfa Teamu panenku na hraní v rukou tajných služeb a ministerstev lze ještě tolerovat, ale odsud posud… Zběsilý střih v nepřehledných akčních sekvencích (ten střihač by měl hotovou papírovou skládačku Karlštejnu do 5 minut), totálně ujeté digitální efekty, z kterých se mi slovy Hugo Haase dělalo "little šoufl" (především akce s čínskými kontejnery made in nablýskaná kuchyňka Míši Záliva) a v neposlední řadě absence hercny, která by po celý film bušila s tou vaší jak jedna - to se nepromíjí, zvlášť když je člověk v posledních letech tímto stylem krmen takřka neustále.. Šmahem jsem přihodil ještě jednu hvězdu původnímu seriálu sázejícímu na to, na co se Carnahan v rámci oslovení mas vystolicoval (lehkost, jednoduchost) a budu si za ní stát, i kdyby se B.A.Baracus nasoukal do modrých šatiček a stal se dobrovolně letuškou první třídy u ČSA..(20.1.2011)

Dobrý film, ale trochu přeplácaný a ke konci už únavný ... Uff ...(3.4.2011)

Pro někoho je to možná neuvěřitelné, ale já jsem šel do tohoto filmu s tím, že z původního seriálu jsem všehovšudy viděl asi půlku dílu. Ani nevím proč, ale já spíše vyrůstal na MacGyverovi. Ale možná i tohle mi pomohlo, abych k tomuto filmu nepřistupoval s velkými nadějemi. A tahle strategie (nečekat nic) se mi (opět) vyplatila. A-Team mě překvapil skvělou akcí, vynikajícím obsazením (hlavně mě neskutečně potěšila Jessica) a především svým přístupem "ok, je to přestřelená akce, ale diváku, na to hoď bobek a pojď se bavit". A já se bavil. Sice mi na plné hodnocení cosi chybělo, ale přesto můžu s čistým svědomím dát filmu zasloužených 80 %.(9.10.2010)

No konečně, jak já se načekal na pořádnou akci a když už sem se dočkal, tak hned takovejhle mega nášup na mě připravili, já prostě čumim, po tak dlouhým půstu mě to málem odrovnalo, ale nakonec jsem se dostal zase do svý správný provozní teploty a byl jsem zase na svým akčním standardu, navíc ani scénář neni nějakej stupidní, má to správnej spád, švih a totálně monstrózní akci, že i Arnold by moh závidět. K tomuhle filmu se dá dát jediná rada - držte si koule a čepice, pokud nějaký máte, rozjíždíme se. Já žádám spravedlnost a další díl.(9.7.2010)