• MartinezZ

Popravdě, o tomhle filmu jsem se dozvěděl náhodou díky o 41 let staršímu remakeu a bohužel tak musím konstatovat, že tahle oldschoolovka mě poměrně nudila. Všechno stojí a padá na hereckých osobnostech, ale jako naprosto všechno. A tak se i pozapomnělo nějak vytvořit hercům i smysluplný scénář. Tohle totiž byla nuda. Ve své době byli všichni zúčastnění jistě hvězdy a film byl možná považován za geniální, ale ta doba je už 50 let v čudu a od předchůdce skvělých Clooneyho parťáků jsem tak čekal víc, než bandu nijak se neprojevujících hulících herců, úděsnou organizaci, promýšlení plánu na tři minuty, vřeštícího dědka bez opodstatnění jeho úlohy v příběhu, Dannyho manželskou krizi a vychcaného zlodějíčka, který nepřímo způsobí až facepalmovsky hloupý konec. Tohle ne-e. Jak bylo řečeno níže, remake předčil původní film.(26.4.2011)

Hodně dobrý film. Jelikož většina herců zde jsou velmi dobří přátelé, sálá z něj úplně domácká a dobová atmosféra. Co na tom, že provedení a příprava loupeže jsou hodně odbyty. Pěkný písničky (a i když si tu Frank žádnou nezazpíval, tak zasvěcenec rozezná melodii Tender Trap), přesvědčivé herecký výkony, inteligentní a konverzačnější humor a hlavně Frank a zbytek Rat Packu to dostatečně vynahrazují. Tenhle film stojí a padá s Rat Packem, protože ve své době to byli nejžádanější muži Ameriky (pokud nebudeme počítat Elvise). Z hodně dialogů je cítit improvizovanost a lehkost (podobně jako když hraje Oldřich Nový nebo Hugo Haas). zajímavé je, že natáčení probíhalo hlavně v raních hodinách, přes den herci spali a večer a v noci měli mnohá vystoupení na místních show. Je jen škoda, že Angie Dickinson nedostala více prostoru, protože vypadá jako moc příjemná ženská (nic ve zlým, ale kam se hrabe Julie Roberts). Shirley MacLane si sem odskočila z natáčení filmu Billy Wildera Apartment a střihla si tu opilou oslavující dívčinu, která líbne Deana Martina a zbaví jej tak na okamžik slov. Není to sice můj nejoblíbenější film s Frankem, ale zatím je asi na druhým místě.(20.12.2005)

Závěrečná scéna, kde kamera zabírá ocházející skupinu, zatímco lze v pozadí na reklamní tabuli číst jména všech pěti členů The Rat Packu, je legendární podobně jako diskuse kolem kulečníkového stolu o hodinu dříve. Jinak ale dobrovolně přiznávám, že jsou filmy, které mám se Sinatrou radši.(18.10.2009)

Elegáni filmového plátna, inteligentní humor a skvělá režie.(11.6.2008)

Film je výborný, dobový, hlavní herecké obsazení sympatické a opravdu jsem se u toho nenudil, ale pár věcí musím vytknout, a to nepochopitelně dlouhé "seskupování" party v poměru ke stopáži loupeže a ještě k tomu pár odbytých scén. Nicméně určitě se nabízí srovnání novodobých Dannyho parťáků a tohodle filmu. Na rovinu musím říct, že to srovnat nejde a to hlavně kvůli zcela odlišným dějovým obdobím, ale také kvůli dnešní a tehdejší filmařské technice, která je u tohodle typu filmů dost důležitá. Máme tady dobu rozkvětu Las Vegas a slušnou dobovost v podání této Oceanovy jedenáctky a pak tu máme remake, který se odehrává v naprosto odlišené době pro zcela jinak smýšlící diváky. Abych se vrátil k hodnocení tohoto filmu, tak přejdu rovnou k věci. Tu hvězdičku ubírám za ty chybky a ačkoli mám fakt silné nutkání dát 5 hvězd, něco mi říká že nemůžu. Takže tak lepší 4 hvězdy a nakonec snad jen říct a poděkovat za to že díky tomuto mohl vzniknout remake. Výborný film a určitě doporučuju. PS: Fakt mě mrzí ty zbytečnosti, které filmu ubraly na kráse.(17.11.2012)