Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Chris Bell

Alexander Buono

Dave Porter

Amerika nikdy neprehráva a steroidy sú cestou za víťazstvom. Zaujali ma obe strany mince tohoto šikovného dokumentu. Steroidy sú droga a malý by byť zakázané a na druhu stranu, keď chceš byť väčší, silnejší a rýchlejší prečo ich nebrať a neposunúť sa vyššie ? Za svojím cieľom ? Snom ? Veď sa na to neumiera. Celkom zaujímavý dokument, ale príliš dlhy, ktorý sa v závere už opakuje. 70% - 3*(17.7.2016)

viz http://aktualne.centrum.cz/kultura/mff-karlovy-vary/clanek.phtml?id=610088(8.7.2008)

Jsem rád, že se Chis Bell v rámci možnosti pokoušel o objektivnost a nešel do toho s předem hotovým názorem. Dočetl jsem se tady o podobnosti s Moorem. Blbost - Moor má vždy už názor hotový a točí tak aby ten opačný znemožnil. Ať už je správný nebo ne. U Chise Bella to bylo možná hlavně tím, že nemohl odsoudit vlastní rodinu, ale to už je jedno. Každopádně já jsem spokojem. Dokument mi ukázal téma, z druhé strany než jen mýtické mediální NE, ale do ničeho mě netlačil. Podal to navíc reálnou cestou plnou poutavých odkazů. Jo, spokojenost. In sports you should play fair. In war, you shouldn't play fair at all.(9.11.2009)

Chvílemi dokument postrádá tempo a obsah, ale vždy následuje opětovné nabrání kurzu, který diváka zajímá a malý náhled do skutečného světa Ameriky a (nejen) jejich kulturistiky velmi potěší. Není to jen o svalech a steroidech, ale o všem, co dokument ukáže.Od polemiky bratrů, kteří se vydali různými směry, různými filozofiemi svých životů až po tajné dopování amerických sportovců, které je už promlčené nebo k senátorovi, který ani neví, jaká je hranice požívání alkoholu v jeho státě. Amerika je světem nejen neomezených možností, ale také neomezeného marketingu. Osobně mě nejvíce zaujala scénka s fotkami "před/po", které vidíme každý den v novinách nebo časopisech a díky kterým nám je doporučovaný ten opravdu jediný a nejlepší přípravek na hubnutí.(5.11.2008)

Pro laika dobrej, pro člověka zajímajícího se o tuhle problematiku skvělej dokument. Steroidy jako jakási odpozující látka figurujou nejen ve Spojených státech, ale všude na světě. Kdo bere steroidy je špatnej, i když veřejnost o těchhle látkách nic neví. Naopak alkohol, kterej je prokazatelně mnohem víc zdravotně závadnej a způsobuje tisickrát víc úmrtí než steroidy, je považovanej za něco nedoknutelnýho, něco co k životu prostě patří, o cigaretách nemluvě. Bell v žádným případě steroidy nehájí, jen podává takovej pohled na věc, kterej se snaží mýtus o jejich špatnosti a ničivosti trochu osvětlt. A dělá to nutno dodat dobře. 90%(27.10.2009)