poster

Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

 • USA

  Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Režie:

Chris Bell

Kamera:

Alexander Buono

Hudba:

Dave Porter
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ***

  V dokumentu je příliš mnoho hluchých míst, domácí video rodiny Bellových mě totiž až tak moc nezajímá. O třetinu zkrátit a bude z toho dobrý dokument.(1.12.2011)

 • sheen
  *****

  Opravdu velmi zajímavě a hodně objektivně pojatý dokument o nebezpečí anabolických steroidů? Jsou ve skutečnosti to, za co je považuje vetšina lajků neznalé veřejnosti? zabíjí steroidy?(21.1.2009)

 • Slasher
  ****

  "But you can't be strong without doing steroids?" - "Can't be as strong as possible."(18.2.2009)

 • Matty
  *****

  Zkuste nebrat, když berou všichni. Prohrajete. Sice s čistým svědomím, na které stejně nikdo nehledí, ale prohrajete. A vy nechcete prohrát, nikdo nechce prohrát. Je proti lidské přirozenosti prohrávat. Tak namakaný dokument „amerického střihu“ jsem ještě neviděl. Černobílá perspektiva Michaela Moorea ztrácí na údernosti vedle formálně stejně úderného přístupu Christophera Bella, který až do posledních (mimochodem k slzám dojímajících) minut přijímá argumenty z obou stran. Pochybuje, ví, že pravda je sviňka relativní a také díky jeho silně osobní angažovanosti dostáváme mimořádně plastický, mimořádně upřímný pohled na americkou morálku. Bohužel nejen americkou. Zábavné, dojemné, poučné a nezvykle snaživé v obcházení jednoduchých závěrů – málokterý hraný film disponuje tak širokou nabídkou. 95% Zajímavé komentáře: Nathalie, teutates, MegatroN, selviskhe(1.1.2009)

 • Nathalie
  ****

  Filmařsky nápadité, mooreovsky manipulativní a nechutně nechutné pro obdivovatele čistého antického ideálu krásy. Demytizace "velkého zlého steroidového bubáka" je působivá, nicméně na trase 105 minut ztrácí dech, pan Bell zjevně posiluje na objem a nikoli na výdrž:) Lze také polemizovat s metaforou amerického národa na steroidech, steroidy jsou externalitou bytí člověkem západní výkonnostní mentality, toho, že vedle touhy dotáhnout to /závaží/ nejvýš máme k dispozici technickomedicínské vymoženosti i deficit morálního a kritického vědomí. A snížené rozpoznávací schopnosti, jež vykazovala většina oněch " I am gonna be the next Arnie" asexuálních blázínků, kteří si nevšimli, že Mr. Olympia Expres ujel před dvaceti lety. A ačkoliv uznávám brilanci Bellova dokumentu, který nepostrádá i určitý studenoválečný podton, připadám si jaksi šizena- naservírovaní experti, fakta, tabulky, všechno včetně závěrů udělal někdo za mě. S konečným ortelem ve věci steroidy počkám. Během studia v knihovně nebo rozhovoru s Tetsuem bych se poučila více. P.S. Presumpce neviny platí i ve vrcholovém sportu.(25.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace