Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Chris Bell

Alexander Buono

Dave Porter

film o velkých svalech má paradoxně jednu velkou slabinu - ve své (snad steroidy vyhoněné) stopáži... nicméně ústřední téma je i přesto velmi zajímavě konfrontováno z obou stran, k tomu prokládáno nadsazenými momenty, a dokument jako celek rozhodně stojí za shlédnutí. 80%(15.1.2009)

Chvílemi dokument postrádá tempo a obsah, ale vždy následuje opětovné nabrání kurzu, který diváka zajímá a malý náhled do skutečného světa Ameriky a (nejen) jejich kulturistiky velmi potěší. Není to jen o svalech a steroidech, ale o všem, co dokument ukáže.Od polemiky bratrů, kteří se vydali různými směry, různými filozofiemi svých životů až po tajné dopování amerických sportovců, které je už promlčené nebo k senátorovi, který ani neví, jaká je hranice požívání alkoholu v jeho státě. Amerika je světem nejen neomezených možností, ale také neomezeného marketingu. Osobně mě nejvíce zaujala scénka s fotkami "před/po", které vidíme každý den v novinách nebo časopisech a díky kterým nám je doporučovaný ten opravdu jediný a nejlepší přípravek na hubnutí.(5.11.2008)

Dobře vyprávěný dokument o steroidech a o podpůrných látkách, které v dnešní době pohltili každý sport. Je to dokument, který jsem chtěl rozhodně vidět, jelikož informace o steroidech mám nulové a tato problematika mě velice zajímá. Jestli máte podobný zájem dozvědět se o těchto látkách mnohem více a z mnoha pohledů, tak určitě do toho jděte a udělejte si pohled na věc sami. Inteligentní film s dobrými postřehy, zajímavými sestřihy a dobrou hudbou, já hodnotím 4 hvězdičky…(4.10.2008)

Vtipný, zábavný a úpřímný dokument o steroidech v jedné zvláštní rodince a v Americe vůbec.(26.10.2008)

• MartinezZ

20.3.2010 ~ Věříte stále na Ježíška? Věříte stále, že jsou lidé hodní, že "tohle" se vám stát nemůže či že tam někde na vás čeká princ na bílém koni nebo ta pravá? Nebo dokonce stále věříte, že pravda a láska zvítězí, politici to s námi myslí dobře, sportovci vítězí svojí pílí a vůlí a že vše, co je prezentováno jako špatné, je doopravdy špatné? Vy jste ale naivní. ~ BSF je zvláštní dokument. Je to dokument o tom, jak jsou (nejen) Američané od mala masírování vymyšlenými hrdiny a pečlivou prací vybudovanými hodnotami a ve skutečnosti je to naopak. Ve skutečnosti totiž všichni podvádí, lžou, kradou, dopují, drogují jen a pouze proto, aby byli větší, silnější a rychlejší. Protože chtějí, protože musí, protože se to od nich čeká, protože to dělají i ostatní a protože to dělali i ti, kdož byly jejich vzory. ~ A tak je nám nabídnut pohled do zákulisí, do politiky, do nezměrných vrstev bahna a svinstva. Potud dobré, dozvíme se pár perliček z minulosti a zjistíme, že o některých věcech rozhodují i ti, kteří o daných problémech vlastně nemají šajna. Problém tohoto dokumentu je jinde. ~ Problém je totiž v tom, že průměrný kopáč "za Telecom" o tomhle už dávno ví. Drtivá většina informací zde udaných totiž není nic zvláštního. Možná je to šok pro Američany, kteří jsou přeci tím nejlepším, nejsilnějším, nejupřímnějším a nejskvělejším národem na světě (moment, ono je i něco jiného než USA?). Nám, v českých luzích a hájích (většinou tedy těch hájích), tohle nemůže přijít nijak extrémně zvláštní. Politici žvaní, sportovci dopují, kde se nekrade, tam se podvádí a naopak. Prostě hnus. Navíc je celý příběh prezentován na třech individuích, kteří se jako malí zavalití chlapci rozhodli ukázat světu co v nich je tím, že se sebou půjdou mlátit do ringu. Nějak jim to úplně nevyšlo. Jeden tvrdě dřel, aby vypadal jak špatná postavička z komiksu, druzí dva tvrdě dopovali, aby vypadali taktéž. Výsledkem je, že tak vypadají, nemají z toho vůbec nic a navíc zjišťují, jak jim všichni celý život lhali. Ano, je to smutné, slabší povahy uroní slzu a postesknou si nad nespravedlností světa. My ostatní si můžeme jen po dokoukání říct: No a co jako?(18.3.2013)