poster

Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

 • USA

  Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Režie:

Chris Bell

Kamera:

Alexander Buono

Hudba:

Dave Porter
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zeck
  ****

  Tento dokument vám nabídne pohled na falešnou Ameriku, ale zároveň pustí ke slovu všechny obhájce steroidů, kteří vám budou po celou dobu gumovat mozky s tím, že steroidy jsou skvělé a tělu pomáhají, ve sportu by se měly povolit, protože se z něho nedají vytlačit, zkrátka, píchejte si to každý den, je to jen šport.(9.1.2011)

 • Lynn
  ****

  Další z řady počinů současné vlny jakýchsi "nových dokumentů", které se populárně-naučnou formou snaží o reflexi aktuálních politických a společenských témat (v USA zejména Michael Moore, u nás pak Klusák - Remunda s Českým snem nebo Ženy pro měny Eriky Hníkové). Téma je víc než příhodné - v podstatě primitivní americká honba za vítězstvím přesně dle oficiální synopse filmu ("Američané milují vítěze a nesnášejí poražené“). Chris Bell postupuje ve výstavbě tématu sice dle osvědčeného "moorovského" stylu, ale předkládá divákovi skutečně zasvěcený pohled na celou problematiku i s několika poměrně trefnými přesahy, které přesně postihují mnohdy Evropany právem zesměšňovanou americkou mentalitu. Ke konci už ovšem ztráci film tempo a trochu se točí na jednom místě, což lze ovšem omluvit, vzhledem k tomu, že se jedná o debut. Každopádně velmi velmi zajímavý kousek.(13.7.2008)

 • Aiax
  *****

  Naprosto šokující pro naivky, potvrzení pro ty, co tohle už věděli nebo alespoň tušili. Vrcholový sport je prolezlý drogama, MOV je jeden z nejprohnilejších orgánů světa a všechno je to jen jedna hnusná a pokrytecká cirkusová šou. Ale udělejte si vlastní názor.(23.8.2008)

 • Djkoma
  ****

  Chvílemi dokument postrádá tempo a obsah, ale vždy následuje opětovné nabrání kurzu, který diváka zajímá a malý náhled do skutečného světa Ameriky a (nejen) jejich kulturistiky velmi potěší. Není to jen o svalech a steroidech, ale o všem, co dokument ukáže.Od polemiky bratrů, kteří se vydali různými směry, různými filozofiemi svých životů až po tajné dopování amerických sportovců, které je už promlčené nebo k senátorovi, který ani neví, jaká je hranice požívání alkoholu v jeho státě. Amerika je světem nejen neomezených možností, ale také neomezeného marketingu. Osobně mě nejvíce zaujala scénka s fotkami "před/po", které vidíme každý den v novinách nebo časopisech a díky kterým nám je doporučovaný ten opravdu jediný a nejlepší přípravek na hubnutí.(5.11.2008)

 • Hakha
  ****

  Dobře vyprávěný dokument o steroidech a o podpůrných látkách, které v dnešní době pohltili každý sport. Je to dokument, který jsem chtěl rozhodně vidět, jelikož informace o steroidech mám nulové a tato problematika mě velice zajímá. Jestli máte podobný zájem dozvědět se o těchto látkách mnohem více a z mnoha pohledů, tak určitě do toho jděte a udělejte si pohled na věc sami. Inteligentní film s dobrými postřehy, zajímavými sestřihy a dobrou hudbou, já hodnotím 4 hvězdičky…(4.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace