Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Chris Bell

Alexander Buono

Dave Porter

viz http://aktualne.centrum.cz/kultura/mff-karlovy-vary/clanek.phtml?id=610088(8.7.2008)

Abych řekl pravdu, nevěděl jsem do čeho jdu. Nevěděl jsem, že se bude jednat o dokument založený na rozboru dopingu, ale nakonec mě tento film hodně oslovil. Člověk aspon vidí, že všichni jeho hrdinové za svůj úspěch a za svoje svaly vděčí dopingu. Já už cvičím od svých 16ti let, nyní to je již 5 let a pořád se nemůžu dostat na úroven, kde byl Arnold v 15ti letech a ted už vím proč, chybí trocha steroidů :D Naštěstí jsem proti a nikdy bych do toho nešel. Pravda je, že se tím léčí leukémi a různé rakoviny, ale rozměry do kterých s nimi člověk doroste jsou až obludné. Překvapil mě Greg Valentino "Men who exploded", nečekal jsem, že bude schopný takhle komunikovat, myslel jsem si o něm, že je to žijící troska a jak se zdá je na tom docela dobře. Na zavěr si nemůžu odpostit hlášku Arnolda " Za všechen svůj úspěch a za svou rodinu vděčím jen a jen Americe".(2.5.2011)

Skvělé. Moorovsky vtipné a satirické, ale méně vypočítavé, objektivnější a hlavně osobnější. Toto není jen film o Americe a obžaloba její posledností vítězi. Toto je smutný a místy až brutální pohled do zrcadla pro členy rodiny Chrise Bella. Režisér poukazuje na jejich slabosti, závislosti, životní očekávání a především životní prohry. Když otec řekne synovi, že jeho bratra považuje za "screw-up" a pokud se nestane zázrak tak ho určitě časem najdou mrtvého...to je celkem drsný. Točit o sobě i svých nejbližších a rodinné problémy obnažit před světem...to chtělo od Chrise Bella kuráž.(3.2.2010)

Jeden z těch lepších dokumentů o body buildingu a všem co ho obklopuje. Některý věci, který jsou ve filmu řečený nejsou špatný, náhodou docela zajímavý.(8.10.2008)

" Hodně lidí je bere a nevidím, že by to byl problém. " Pokud se dá vydělat na blbosti jiných, tak proč to nezkusit. Proč jsou cigarety a alkohol legální ? Protože vydělávají neskutečné peníze, je to vše jen o cílené regulaci závisláků ve velkých masách a pokud masy přesvědčíte, že jsou drogy dobré a špatné, není to přece problém ne ?. Pokud na to někdo nemá, neměl by to dělat. Není to jen dokument o steroidech, ale o Americe celkově a o tom ,že Americký sen je jen výmyslem zkorumpovaných a bohatých. "Aneb prožij si taky svůj Americký Super Hero sen." Hodně lidí musí lhát, aby se dostali dopředu. Takhle to prostě funguje.(1.12.2011)