poster

Větší, silnější, rychlejší (festivalový název)

 • USA

  Bigger Stronger Faster*

Dokumentární / Sportovní

USA, 2008, 105 min

Režie:

Chris Bell

Kamera:

Alexander Buono

Hudba:

Dave Porter
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oLí
  *****

  Když nepočítám přírodopisný a P dokumenty, tak tenhle je jeden z nej, co jsem kdy měl možnost vidět. Spousta zajímavých fakt a informací, nadmíru atraktivní zpracování, které nenudí ( hlavně prvních pět minut je nářez ) a já nemůžu hodnotit jinak. Šel jsem do toho s tím, že to bude dokument o steroidech, čínkách a posilovně mno a dočkal jsem se daleko komplexnějšího díla. A to jsem byl v posilovně 3x povinně se základkou, s čínkama se kamarádím asi jako Ind s hovězí roštěnou a místo abych holky nosil do postele v náručí, tak mě tam nosí ony. Ale tohle můžu doporučit každému, kdo si alespoň občas rád hlouběji zapřemýšlí a rozšíří všeobecný obzor. Skvělé. [10/10 říjen 2010](20.10.2010)

 • sheen
  *****

  Opravdu velmi zajímavě a hodně objektivně pojatý dokument o nebezpečí anabolických steroidů? Jsou ve skutečnosti to, za co je považuje vetšina lajků neznalé veřejnosti? zabíjí steroidy?(21.1.2009)

 • monsieurR
  *****

  Jeden z nejlepších dokumentů o americké mentalitě. Často v poslední době přemýšlím o látkách v životě člověka a tento dokument nabízí další zajímavé postřehy.(7.3.2014)

 • Fanucci
  *****

  Skvělé. Moorovsky vtipné a satirické, ale méně vypočítavé, objektivnější a hlavně osobnější. Toto není jen film o Americe a obžaloba její posledností vítězi. Toto je smutný a místy až brutální pohled do zrcadla pro členy rodiny Chrise Bella. Režisér poukazuje na jejich slabosti, závislosti, životní očekávání a především životní prohry. Když otec řekne synovi, že jeho bratra považuje za "screw-up" a pokud se nestane zázrak tak ho určitě časem najdou mrtvého...to je celkem drsný. Točit o sobě i svých nejbližších a rodinné problémy obnažit před světem...to chtělo od Chrise Bella kuráž.(3.2.2010)

 • Le_Chuck
  ****

  Ja by som nedával medzi Chrisa Bella a Michaela Moora až tak tučné rovnítko, aj keď k tomu film svojím pojatím a štýlom nabáda (Chris čo to evidentne obkukal). Zatiaľ čo Moore skáče od témy k téme a popularizuje, manipuluje (vyberte ti) to čo sa mu zachce, tak Bellov príbeh je predovšetkým osobná spoveď, je to jeho nesplnený sen, jeho rodiny, jeho blízkych. A o to viac je príbeh uveriteľnejší, úprimnejši a neposledne aj prekvapivo tématicky zaujímavý (nie len pre musculínov z okresnej činkárne). Trochu skepticizmu, nadhľadu a prižmúreného oka (predsa len debut) a u mňa bez výrazných výhrad. 80%(5.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace