Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  *****

  Velmi dobrý seriál, jak je ostatně u originální HBO produkce zvykem. Realistické a objektivní zachycení doby, událostí i charakterů postav (velmi hezky byla zobrazena např. rozdílnost charakterů Johna Adamse a Benjamina Franklina), díky kterému se dílo může postavit vedle obdobných děl jako např. Francouzská revoluce apod. Po čtyřech dílech jsem velmi zvědavý na zbytek.(14.12.2008)

 • Aky
  *****

  Takhle by se měly točit životopisné historické filmy. Obsahově i formálně učebnice. Vedle "Adamse" vystupuje do popředí trapnost mnoha podobných pokusů.(8.11.2013)

 • Matty
  ****

  Syrová exkurze do mého oblíbeného historického období nesází na žádné masové scény, „pouze“ na (snesitelně) věrohodné vykreslení doby a osob, jež ji měnily. Moudré vybrání Adamse za hlavního hrdinu umožnilo dát prostor všem významným bojovníkům za nezávislost Spojených států amerických. Tom Wilkinson například učinil ze slovutného Benjamina Franklina mazaného dědulu, který má rád děvčata, o jejichž plnoletosti bychom mohli vést spory. Obdobná obyčejnost vdechla život také ostatním jménům z učebnic dějepisů. Výborní herci a solidní výprava k produkcím HBO neodmyslitelně patří, trochu rušila jenom kamera, s níž je to v rámci většího dramatického efektu občas poněkud nahnuté. V expresionistickém hororu bych s tím problém neměl. 85%(17.1.2009)

 • KarelR
  *****

  United States of America? Hell no! United States of John Adams!(23.11.2012)

 • Mononoke.
  ****

  Po Tudorovcích další historický seriál (v tomto případě spíš minisérie), který byl v poslední době natočen. Zajímavý o to víc, pokud z amerických prezidentů dokážete vyjmenovat tak akorát Roosevelta, Washingtona, Nixona a Bushe :). Scény, kulisy a kostýmy působí prostě, místo nich zaujmou herecké výkony. Paul Giamatti je jednička!(24.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace