Skvelá miniséria o veľkom mužovi, ktorý celý život vedel robiť rozhodnutia, čo pomôžu jeho krajine, ale nevedel vychádzať s ľuďmi a namiesto uhladenej diplomacie uprednostňoval úprimnosť. "John Adams" má, samozrejme, svoje hluché miesta, ale ktorý seriál s podobnou tematikou nemá?(11.9.2009)

Výborný seriál z amerických dějin představuje druhého prezidenta USA, jehož jméno dnes asi není tak slavné jako Jeffersona nebo Franklina, přesto právě on měl stěžejní roli v událostech konce 18.století, kdy USA získaly nezávislost. Vynikající jsou herecké výkony všech zúčastněných, předevších Paul Giamatti v titulní úloze je dokonalý, ale i Tom Wilkinson jako Franklin, Laura Linney jako Adamsova žena nebo Stephen Dillane coby Jefferson jsou skvělí. Nejraději mám druhý díl, kdy se vyhlašuje nezávislost a pracuje se na Deklaraci o nezávislosti - scéna, kdy se Franklin, Jefferson a Adams baví o tomto dokumentu, patří k mým nejoblíbenějším. Je vidět snaha tvůrců o co největší přesnost, což dokazuje pečlivě volená výprava, ale třeba i scény, v nichž se provádí jistá lékařská operace apod. Mých pět hvězd je možná dáno i mým velkým zájmem o historii, ale třeba pro srovnání jiný seriál HBO Tudorovci jsem byl schopen zkouknout nejvýš jednu série a už mě přestal bavit. Je to dáno jednak volbou tématu - je mi větším potěšením sledovat moudré muže při boji za svá práva než náladového neustále řvoucího panovníka, a jednak je to dáno tím, že John Adams má svých sedm dílů a nepotřebuje se roztahovat na několik dlouhých sérií. To umožňuje tvůrcům vybrat skutečně nejzajímavější okamžiky a neukazovat každý otravný detail jeho života jako tomu bylo u Tudorovců. Mimochodem hudba Roba Lanea je výborná, především úvodní znělka.(5.2.2010)

Detailní série náhledů do revolučního období právě vznikajících Spojených Států Amerických. Politiky s osobností Adamse, Jeffersona nebo Franklina by dnes člověk hledal marně. Vyhrocená doba vybičuje velké státníky k téměř nadlidským výkonům, které jsou však oceněny až s odstupem času. Výtečný Paul Giamatti je obklopen neméně skvělými herci a perfektní výprava už jen podtrhuje výsledný dojem, který nemohu neocenit maximálním hodnocením. A také nemohu vyhnat z hlavy démonický pohled krále Jiřího, který by mě za nižší známku nejspíše popravil.(17.3.2009)

"Verejnú službu musí niekto vykonávať. Keď ju múdri muži odmietnu, budú to robiť tí ostatní..." 90%(21.3.2016)

United States of America? Hell no! United States of John Adams!(23.11.2012)

• - John Adams a Thomas Jefferson zemřeli jako poslední signatáři deklarace nezávislosti ve stejný den, 4. 7. 1826, přesně 50 let po jejím podepsání. Zároveň byli jedinými prezidenty, kteří ji podepsali. (JOHN.NY)

• - Abigail Adams spomína v seriáli "Biely dom" napriek tomu, že tento termín bol prvýkrát použitý až po nástupe Theodora Roosevelta o 100 rokov neskôr. (KoRner)

• - John Quincy Adams byl prvním prezidentem, který nosil dlouhé kalhoty a také prvním prezidentem, který se nechal vyfotografovat. (JOHN.NY)