Detailní série náhledů do revolučního období právě vznikajících Spojených Států Amerických. Politiky s osobností Adamse, Jeffersona nebo Franklina by dnes člověk hledal marně. Vyhrocená doba vybičuje velké státníky k téměř nadlidským výkonům, které jsou však oceněny až s odstupem času. Výtečný Paul Giamatti je obklopen neméně skvělými herci a perfektní výprava už jen podtrhuje výsledný dojem, který nemohu neocenit maximálním hodnocením. A také nemohu vyhnat z hlavy démonický pohled krále Jiřího, který by mě za nižší známku nejspíše popravil.(17.3.2009)

Výživná prohlídka počátků historie Spojených států amerických s průvodcem v podobě druhého prezidenta Johna Adamse, člověka naprosto upřímného, ale také ješitného a nepříliš delikátního. Adams trpí především tím, že zatímco na Jeffersona nebo Washingtona se bude pamatovat jako na legendární a mýty opředené Otce zakladatele, on přijme nevděčnou roli "toho druhého, nevýrazného člověka vzadu". První díly věnující se neklidnému období boje proti Britům a složitému vyjednávání nezávislosti jsou naprosto bezchybné, druhá polovina série se zabývá především osobním a politickým životem Johna Adamse, takže je na můj vkus až příliš usedlá. Nicméně výkony všech herců pod vedením Toma Hoopera jsou bezchybné, za všechny stačí uvést rozsahem nevelkou, přesto ohromně výraznou roli Davida Morse - jeho tiše majestátní George Washington na sebe strhne pozornost v každé scéně.(10.6.2012)

Takhle by se měly točit životopisné historické filmy. Obsahově i formálně učebnice. Vedle "Adamse" vystupuje do popředí trapnost mnoha podobných pokusů.(8.11.2013)

Viděl jsem jen málo podobně silných historických filmů/seriálů, které navíc dokáží diváka tak vtáhnout do sebe. Syrové až na kost. Herecké výkony ani zmiňovat nemusím - prostě klasa.(27.2.2011)

United States of America? Hell no! United States of John Adams!(23.11.2012)