• swamp
  *****

  Tak je to jasné - Tom Hooper je neoddiskutovatelně bravurní režisér, který se nebojí dotknout ani složitých historických témat. Má znalost a zainteresovanost v období vzniku Spojených států byla velice malá. Přesto jsem se k této minisérii HBO odhodlal (právě díky jménu režiséra) a dostalo se mi navýsost kvalitního díla. Nyní mohu říct, že zevrubně vím, kým a jak byly položeny základní kameny Spojených států. Paul Giamatti se role druhého prezidenta Spojených států zhostil neuvěřitelně, jeho emoce a vlastnosti zobrazil dokonale (ať už ty kladné či záporné) a stejně tak bych vyzdvihl Lauru Linney (jeho žena) a Stephena Dillaneho (Thomas Jefferson, který zemřel ve stejný den jako Adams - na 50. výročí podpisu Deklarace nezávislosti, tedy 4. července). Série popisuje období od prvních aktů proti britské monarchii, přes vznik Spojených států, rozpory v Kongresu až po zmíněný 4. červenec 1826. Divákovi ukazuje nejen politické konání a strádání v tomto období, ale i soukromí samotného Adamse na pozadí tehdejšího amerického života. Nikdy jsem netušil, že Spojené státy si procházely ještě hodně dlouho po svém vzniku těžkými porodními bolestmi a byly tak křehkým stvořením. Navíc jsem se na poslední díl série symbolicky dodíval v předvečer Dne nezávislosti. :)(3.7.2011)

 • T2

  John Adams ▐ Tržby za predaj DVD v USA $20,808,747 //počet predaných kusov 534,058 (18.1.2011)

 • Marw
  ****

  celé viděno. A dávám silné 4*(9.11.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Adamsův syn John Quincy Adams se stal šestým americkým prezidentem. George W. Bush je teprve druhým prezidentem, jehož otec byl také prezidentem. (rybitvi)

 • - John Quincy Adams byl prvním prezidentem, který nosil dlouhé kalhoty a také prvním prezidentem, který se nechal vyfotografovat. (JOHN.NY)

 • - John Adams měl problémy s vyjadřováním a šišlal. (JOHN.NY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace