Právě začíná největší pokerová událost všech dob. Do Las Vegas se sjelo tisíce hráčů, ale ve velkém finále se může utkat jen šest nejlepších. Jde opravdu do tuhého, protože se hraje o největší sumu v historii pokeru, o 10 miliónů dolarů! U finálového stolu se sejdou: Woody Harrelson - jednooký Jack Faro – "pařmen" a nevyléčitelný sukničkář, který se snaží zachránit kasino po dědovi Chris Parnell - génius bydlící se svou matkou, která mu neustále míchá koktejly na zvýšení mozkové aktivity David Cross, Cheryl Hines - agresivní hráč se svou sestrou, pokerovou profesionálkou a ženou v domácnosti Richard Kind - úplný amatér a taťka od rodiny z venkova, který zná poker jen prostřednictvím internetu Dennis Farina - pokerová legenda Kdo z nich vyhraje ten největší balík a stane se pokerovým králem? (oficiální text distributora)

.MJ.

Je to dost amatérsky natočeno a navíc v dokumentárním stylu. Homur mi přišel chvílema docela trapný a jde vidět, že je v tom velká dávka improvizace. Na druhou stranu se mi líbilo, že konečnou scénu, tedy hru na finálovém stole, pojali aspoň trochu reálně, protože výhry na postupku v barvě jsou už dost otřepané a viděli jsme je v x-filmech. Další čeho si cením je že si ve filmu opět zahráli profesionální hráči, což podle mého názoru obohatí takový typ filmu. Pro fanoušky pokeru to určitě stojí za shlédnutí, ale pro ostatní většinu to bude nejspíš dost o ničem a nic jim tento film nedá. 65% ()

VasaX

Pro lidi co se o poker (především hold'em turnaje) zajímají to může být celkem zábavná podívaná o utkání mnoha "osobností" (velice rozmanitých, od osobních ztroskotanců, přes patetické postavičky a šílence po staromódní veterány a skutečné osobnosti světa pokeru) pokerovém turnaji The Grand. Zde se mnoho životních příběhů kříží a vstávají často zajímavé a zábavné situace. Celý film je točený ve stylu dokumentárně/sportovním, což není nic převratného ale zde to velmi sedí. Tenhle celkový mix osobně hodnotím velmi kladně, sedl mi, pobavil a nenudil. (Ti co poker znají ale to je tak vše si mohou odečíst od mého hodnocení dvě hvězdičky, a ti co poker neznají a je jim to jedno odečítají rovnou tři). ()

Specs

Hlášky: Harold Melvin: - "Žiju se svou matkou už od narození. A žiju s ní i teď, protože mi to vyhovuje a protože je pro mě obtížný starat se sám o sebe. Budu s ní asi po zbytek svého života nebo zbývající část jejího života, protože ona je o moc starší než já. Ona zemře dříve." & Phil Gordon: - "Vítěz tohoto turnaje si domů odnese 10 milionů dolarů. Peníze leží na stole." Mike Werbe: - "Přemýšlím, co bych si za to koupil, Phile. To jsou tři luxusní domy, to je 10 nebo 15 sportovních automobilů, to je nespočetné množství šperků." Phil Gordon: - "A kolik závodních člunů?" Mike Werbe: - "Závodních člunů? Um, to by, uh... to by záviselo na typu závodního člunu." Phil Gordon: - "Závodní člun stojí 500 000 USD." Mike Werbe: - "Jednoduchá matematika." Phil Gordon: - "Můžeš si to spočítat na papíře." Mike Werbe: - "Počkej, vezmu to z hlavy. To je, uh... to je... to je 11." Phil Gordon: - "20. Odpověď je 20." Mike Werbe: - "Dobře, možná jsem myslel na jiný druh závodního člunu." Phil Gordon: - "Nebo možná jsi jenom debil." & Renee Jensen: - "Tati, můžu dostat zpátky svou práci?" miliardář Steve Lavisch: - "Pak se k tomu můžeme vrátit. Nejdříve dvě věci. Za prvé mi neříkej tati, když není díkuvzdání nebo nemám narozeniny." Renee Jensen: - "... moje narozeniny. Jasně. Co je ta druhá věc?" miliardář Steve Lavisch: - "Díkuvzdání, narozeniny. To je zadruhé." ()

Kriklan49 odpad!

Na tomto filmu mě pobavilo jen to, že jsem si přečetl, že to má být komedie. To je vcelku úsměvný sarkasmus. Zaplaťbůh, že se to nejspíš netočilo na celuloid. Bylo by mi líto těch šlach, paznehtů a kopyt, protože i tak odporné věci se dají zužitkovat lépe ve srovnání s tímhle. Některé věci se dají z jiných úhlů považovat za vtip, ale tohle je ze všech úhlů monolitická ubohost. ()

Hapretor

Nuda, kecy, nuda, zase kecy, vyložte karty, kecy, nuda, vabank, kartu navíc, nuda, kecy, konec. Když jsem viděl půlhodinovou partii pokeru ve slavném "Casino Royal", kde onu partii s přehledem vyhrál nejlepší smyšlený h(s)ráč pokeru - James Bond - myslel jsem, že tu půlhodinovou neskutečnou nudu nepřežiju. Pak pan Bond přežil boxování do vlastních kulek a já už měl chuť to vypnout. "Pokerový král" je o půl hodiny kratší, ale zato ještě nudnější. Nebýt role Woodyho Harrelsona, kterou zahrál roztomile, dobrého herce v sobě nezapře, sem tímto počinem šíleně otráven. Jednotlivé postavy, rádoby vtipné, v interakcích jsou trapné a nevyniknou. Pokus o vtipný film o pokeru se velmi nezdařil. Radši se kouknu na praní prádla skrz skleněná dvířka naší pračky. Taky se to tam míchá a někdy po pár jointech je to i větší zábava. ()