Šanghajský polibek

David Kitay

Zene Baker

Kostýmy:

Shawnelle Cherry

Film je to príjemný, pohodový, nijak zvlášť nenahnevá a vyčarí úsmev na tvári.(19.9.2011)

Tahle komedie nezačala špatně, bohužel skončila rozpačitě. A bezradně. Autoři nepřišli na to, jak vše ukončit zajímavě, případně jinak, a to je škoda. Ústřední dvojice působí sympaticky, ale výsledný dojem z filmu je podivný.(11.9.2009)

Tak problém není ani tak v příběhu, který je poměrně zajímavý vzhledem k námětu hledání vlastní identity. Můj problém je obsazení, protože Hayden P. je bohužel úděsná herečka (zde nemá moc prostoru, budiž), Ken Leung se mi do této role vůbec nehodí, přičemž to, že mu nevěřím tu romantickou část by až tak nebolelo, ale já mu nevěřím ani jeho vnitřní boj se ztracenou identitou a tragédií v rodině. A když hlavní hrdinové jsou dle mého takhle špatně obsazení, tak to je bída. Plus naopak za mou oblíbenou Kelly Hu :-) 6/10!(13.12.2010)

Celou dobu váhám mezi 3 a 4 hvězdičkama, nakonec se asi přikloním ke čtyřem (tak 3,8 :)). Musím přiznat, že ze začátku mi Hayden neskutečně lezla na nervy, ale po chvíli, co si člověk zvykal, jsem si ji 'zamilovala'. Herecké obsazení pro mě bylo vesměs cizí, ale překvapivě dobré - příběh malinko předvídatelný, ale ne tak tuctový a moc hezky zpracovaný - hudba dost dobrá. Takový milý počin, jako celek drží pohromadě a za vidění stojí.(28.11.2009)

Příjemná komedie s překrásnou Hayden Panettiere a "tím tejpkem z Lost," která si na nic moc nehraje. Člověk se u toho sice neřáchá co minutu, takže je možná lepší to zařadit do žánru dramedy, ale Ken Leung obstarává i nějaké to hláškování. Hayden bohužel moc prostoru nedostává, což jsem vzhledem k plakátu nečekal a film se zaměřuje především na postavu Kena Leunga a jeho nerozhodnost. Střídání prostředí filmu rozhodně prospívá a je zajímavé sledovat střet kultur, byť zpracováno je to samozřejmě jen tak povrchně.(1.1.2016)

• Ken Leung