Šanghajský polibek

Zene Baker

Kostýmy:

Shawnelle Cherry
  • Marek1991

Pri tomto filme už na začiatku viete, ako to dopadne, no je to také pekné, že vám to nemusí vadiť. Popravde je to trocha prehnané v dobrom, lebo by ma zaujímalo, čo by chlapík robil, keby sa k nemu nevrátila, bol by za to, že ju nemal posielať preč? Taktiež prečo Američania ukazujú zahraničie ako zlé, kde sa netreba sťahovať a snažia sa presvedčiť, že iba Amerika je tým snom pre lepší život pre všetkých? Navyše tie choré názory tej Číňanky neboli vyvrátené, naopak sa jej pomohlo darovaním majetku, ale systém sa nevyriešil. Odpovede by som hodnotil ako, že to patrí ku komerčnému hlavnému prúdu oháňajúcemu sa mamonom a multikulturalizmom, bez uznávania iných kultúr. Psychológia a vývoj tu bol zaujímavý, no nepresvedčilo ma to. Avšak keby mne takto dvorila Hayden Panettiere, tak by som to nenechal vôbec len tak. Na tomto filme ma navyše mrzeli tie klišé ohľadom rande, vzťahov a lineárneho deja.(2.4.2013)

Je to fakt moc příjemnej film, nic zaběhlýho, nic předem nalajnovanýho a s výbornám Kenem Leungem, kterej sice neni tak charismatickej, jak tady každej píše, ale sem rozhodně skvěle sedne a hraje mu to velice dobře, totéže se dá říct o Hayden Panettiere, tu jsem při sledování Heroes nějak moc nemusel, ale tady je fakt výborná a docela sem si jí oblíbil.(31.7.2008)

Celkom dobrý film s príjemným hereckým obsadením. Ken Leung dokáže utiahnuť celý film a jeho príbeh a aj partnerka je dosť zaujímavá na to, aby ste sa nenudili. Jednoduchý príbeh s trošku drámy a humoru, ktorý sa rozprestiera cez Ameriku až do Číny čo tomuto filmu celkom prospelo. 70% - 3*(10.8.2012)

Zajímavý a pro mě i trochu poučný příběh číňana, co neví, co chce a v průběhu filmu na to přichází. Nějak výrazně nepotěší, ale ani nenudí. Herecké obsazení je velmi příjemné a Hayden Panettiere je rozkošná jako vždycky.(23.12.2009)

Příjemný film s charismatickým Ken Leungem spolu s mladičkou Hayden Panettiere hvězdou Heroes. Nadprůměrný film, na který se stojí za to podívat.(15.3.2008)

• Ken Leung