Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Jennifer's Body

Pozor, hryzie!

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Príjemne pozerateľná, teenagerská, hororová čierna komédia s viacerými vydarenými momentmi a samozrejme so sexi Megan Fox, na ktorej to všetko primárne stojí. Mne sa to páčilo, stačí iba pozerať s vypnutou hlavou a nemať zbytočne vysoké očakávania. Pochváliť musím aj niektoré skvelé efekty, masky a tiež prevažne pop / punk / rockový soundtrack, ktorý tam akurátne zapasoval. Nenáročný príbeh obalený v kvalitnom vizuále udržal moju pozornosť až do konca, bolo to zábavné, miestami aj drsné, ani náhodou som sa nenudil a dostal som približne to, čo som očakával.(3.10.2010)

Buďto Diablo Cody hoří jak ropný vrt nebo si jen našla nepříliš schopnou režisérku, faktem je, že kvalita námětu rozhodně neodpovídá kvalitě výsledku. Jsem ochotna věřit, že na papíře musely dialogy působit chytře a trefně, kvůli beztvaré režii ovšem ani s kombinací humoru a brutálních nechutností nevzniká Stáhni mě do pekla pro náctileté, ale slabý ripoff Buffy s neukočírovanými momenty typu „You got a tampon?“, u kterých nevím, zda za naprostou nevtipnost nadávat Cody nebo Kusamové. Kdykoli božská sukuba Megan Fox otevře hubu a začne ze sebe nadsazenou intonací chrlit „like“ za každým druhým slovem jako vymaštěná patnáctka, jde veškerá její pracně budovaná stylizace do háje. Jennifer’s body může být zvnějšku jak chce úžasné, pronikat do něj je ovšem zatrachtilá nuda, neb uvnitř se neskrývá vůbec nic.(8.1.2010)

• Madison

Priblblá Megan Fox pobrala krásu sveta, no odmietnuť úlohu v Bayovom úspešnom trháku a namiesto toho sa promenádovať v treťotriednych snímkach, ktoré nemajú hlavu a pätu, môže urobiť len úplný idiot. Niečo tak scenáristicky a filmársky trápne sa len tak nevidí. Jedna hviezda za našpúlené pery Megan Fox.(13.9.2011)

Nikterak úchvatná žánrová hříčka, která funguje v humorné a "civilní" rovině, ale téměř úplně selhává v rámci vyprávění, tempa a budování atmosféry. Karyn Kusama má jen letmé tušení, co tyhle tři věci znamenají, což zapříčinilo vznik poněkud rozbředlého filmu, v němž není Megan Fox a její vyoraný výraz to úplně nejhorší. Bez Bayova sluníčka to ovšem není ono. 5/10(29.9.2009)

• Cival

Upřímně a bez obalu? Látky od Diablo Cody mě hrozně nudí. Než aby se ctěná dáma zajímala o vytěžení lascivně-krvavé premisy, utratí všechnu energii na teenagerské slovní hříčky a permanentní touhu udivovat svými mladistvými dialogovými obraty. Ano, Diablo, my víme, že ti není čtyřicet a pořád v tobě bouří krev fešné holky od tyče, víme, že jsi in a hrozně ráda obohacuješ slovník teenagerů. Ale když ošulíš vražedný výpady, když si evidentně nezvládneš pohrát i s dramatickou stavbou a s hororovými klišé v delším než minutovém horizontu, beztak ti z toho vyleze matná multižánrová variace. Je hezké vědět, že scenáristka zná MySpace a ví, jak se mluví na střední o sexu, ale film jako celek jinak jede nezáživně na volnoběh. Extrémně propálená šance, která z násilí a sexuality nevytěžila v podstatě nic. Víc vzruší fakt snad i ta dvojka Transformerů.(6.12.2009)