Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Jennifer's Body

Pozor, hryzie!

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Diablo Cody sa pokúsila napísať niečo ako "Vreskot pre nové tisícročie". Pokiaľ ide o šťavnaté dialógy a haldy popkultúrnych odkazov, celkom to funguje. Pokiaľ ide o celkovú výstavbu (sľubnej) zápletky a hru s žánrovými klišé, tam na Williamsona nemá. Film je celkom slušne natočený, Megan Fox do úlohy "nadržanej krvilačnej kravy" perfektne pasuje (všetci vieme, prečo ;-)) a celkovo je to solídna zábava, no už po niekoľkých hodinách začne zážitok vyprchávať a matnieť. Napriek tomu vravím, že je to v dobe pokračovaní Saw, 3D blábolov typu Nezvratný osud 4 a monotónnych remakov od Platinum Dunes spolu s Drag Me to Hell jeden z tých lepších hororov roka. S tým pravdaže ide ruku v ruke aj vlažný komerčný ohlas - publikum, ktoré urobí megahit z megašitu Piatok trinásteho, nemôže oceniť túto sofistikovanejšiu žánrovú hru. 7/10 a dlhé váhanie ohľadom štvrtej hviezdičky.(29.9.2009)

Jennifer's Body přináší poměrně vydařenou hororově - zábavnou záležitost v hlavní roli s dvěma nejkrásnějšíma kočkama, jaké se za poslední léta ve filmu objevily. V diskuzích se hojně spekuluje o tom, která z holek je více "Hot." Jestli Megan či Amanda. Já myslím, že je to přesně tak, jak se o tomto srovnávání vyjádřil jeden uživatel na IMDB. Megan je sexy jak sviňa, smyslná, až dráždivá, v tomto případě ďábelsky, démonicky sexy. Amanda je oproti ní s tou svou andělskou, nevinnou, světlou tváří ve výrazném kontrastu, a coby "šedá myška" s brýlemi zde má zastávat jakýsi "vedlejší doplněk" své "kámošky" Jennifer, která je populárnější, krásnější a sebevědomější. Pánové i dámy si zajisté užijí úchvatnou lesbickou scénu mezi Megan a Amandou:) Celkově je film sice možná průměrný, s častým klišé, ale na nic si nehraje, nebere se vážně a prostor pro humornou a hororovou stránku je akorát vyvážený.(28.10.2013)

Hohó, tohle není žádnej hloupej rádoby horor pro náctileté publikum, ale velmi pěkně natočená kousavě satirická komedie, která vyžaduje diváka se smyslem pro nadhled. U Megan Fox jsem až do konce nenabyl jistoty, zda hraje tak jak hraje, protože to jinak neumí, nebo protože se to po ní chce - no každopádně po pár minutách jsem si na její projev zvykl a dále mě neiritoval. O příběhu a jeho vývoji by se dalo polemizovat, nicméně neučiním tak, poněvadž ho nepovažuji v tomto případě za důležitý. Zde hrají prim dialogy a hlášky. Kdo si chce Jennifer's Body užít, ten si ho užije. 7/10(3.11.2009)

• - Název filmu pochází z písně "Jennifer's Body" skupiny Hole, zpěvačky Courtney Love. (TomikZlesa)

• - Ve scéně, kdy si Jennifer (Megan Fox) poraní ruku a přirovná se k X-manovi, špejle od krve není. Hned v dalším záběru už ale ano. (Geriel)

• - Reklamní materiály byly uvolněny už 15 měsíců před datem uvedení filmu do kin. Prvním byl plakát s Megan Fox (Jennifer), jak si olizuje kapající krev ze svých rtů, uvedený na konferenci Comic-Con v San Diegu v červenci 2008. (TomikZlesa)

• Megan Fox