Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Jennifer's Body

Pozor, hryzie!

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

• Cival

Upřímně a bez obalu? Látky od Diablo Cody mě hrozně nudí. Než aby se ctěná dáma zajímala o vytěžení lascivně-krvavé premisy, utratí všechnu energii na teenagerské slovní hříčky a permanentní touhu udivovat svými mladistvými dialogovými obraty. Ano, Diablo, my víme, že ti není čtyřicet a pořád v tobě bouří krev fešné holky od tyče, víme, že jsi in a hrozně ráda obohacuješ slovník teenagerů. Ale když ošulíš vražedný výpady, když si evidentně nezvládneš pohrát i s dramatickou stavbou a s hororovými klišé v delším než minutovém horizontu, beztak ti z toho vyleze matná multižánrová variace. Je hezké vědět, že scenáristka zná MySpace a ví, jak se mluví na střední o sexu, ale film jako celek jinak jede nezáživně na volnoběh. Extrémně propálená šance, která z násilí a sexuality nevytěžila v podstatě nic. Víc vzruší fakt snad i ta dvojka Transformerů.(6.12.2009)

No sice to trochu smrdi pubertackym hororem, ale jinak me to prijemne prekvapilo. Film ma na horor docela fajn pribeh, s brutalnima scenama se sice setri a vylozene natvrdo neni nic ukazany, ale jsou fajn a film ma hlavne od zacatku do konce paradni atmosferu. Ne, ze by se clovek bal, ale proste to ma styl i napeti. Navic film nastesti neni komedie, jen tu padne par vtipnejch hlasek, ktery jsou ale zabavny a nijak nerusi. Co se tyce hercu, Seyfried je fajn, ale tady jde stejne o Megan Fox a o to, aby se tvarila sexy, oblikala sexy a mluvila sproste. Nastesti to ale neni pouze Meganina prehlidka, ale zaroven stylove natocenej horor.(3.11.2009)

• Le_Chuck

Dve drsné dámy Hollywoodu (boxerka a striptérka) sa rozhodli, že budú popovo vtipné a úprimné mentorky (ideálne vrámci jedného záberu). Čo je zaručený repelent ľubovoľného (v tomto prípade kráľovsky jalového scénara). Prázdne ako Homerove brucho, mordy off screen a Emo chlapci môžu vytiahnúť žiletky a začat šúchať zápalku. Prepadák. 40%(17.1.2010)

Jennifer sa stane obeťou okultnej kapely, pretože si ju vybrali lebo je viditeľne panna (=D). Keďže podľa jej vlastných slov dokonca nie je ani „ritná panna“, sa z nej stane krvilačné monštrum... „Vonia to tu ako v thajskej kuchyni. Vy ste šukali!“ Scenár Diablo Cody je v jadre lineárny ako sa na teenegerský film patrí, ozvláštnený vydarenými hustými hláškami, len akosi tomu chýbajú hardcore scénky, ktoré by práve v tomto prípade pridali filmu tú správnu iskru. Jennifer sa s vraždami príliš krotí, na druhej strane z toho aspoň nevznikla vyvražďovačka bezo zmyslu a pár vydarených scén sa nájde. Nikto tu nevyčnieva debilnosťou a tak je to v postate ok. Soundtrack fajn a na konci čaká hororových fanúšikov maličké prekvapenie.(1.10.2009)

• Djoker

Bylo by jistě chybou, kdyby se z těla Megan Fox nevybušil nějaký ten dolar, dokud je ještě v nejlepších letech. Stejně tomu bylo u Elishy Cuthbert a od té doby mnoho chlapců doufá, že budou mít za sousedku podobnou holku od vedle. Jenže tato patlanina nesahá onanovacímu kultu ani po kotníky. Není to vtipné, není to sexy. Pouze se to plácá na okraji brakového žánru a předhazuje pár trapných efektů, kterých jsme už viděli tisíce. Jedna speciální scéna pro pány to nezachrání. Cílem se tak stává vylízaný teenager.(13.5.2011)