Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Jennifer's Body

Pozor, hryzie!

Jennifer's Body

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2009, 98 min

Diablo Cody sa pokúsila napísať niečo ako "Vreskot pre nové tisícročie". Pokiaľ ide o šťavnaté dialógy a haldy popkultúrnych odkazov, celkom to funguje. Pokiaľ ide o celkovú výstavbu (sľubnej) zápletky a hru s žánrovými klišé, tam na Williamsona nemá. Film je celkom slušne natočený, Megan Fox do úlohy "nadržanej krvilačnej kravy" perfektne pasuje (všetci vieme, prečo ;-)) a celkovo je to solídna zábava, no už po niekoľkých hodinách začne zážitok vyprchávať a matnieť. Napriek tomu vravím, že je to v dobe pokračovaní Saw, 3D blábolov typu Nezvratný osud 4 a monotónnych remakov od Platinum Dunes spolu s Drag Me to Hell jeden z tých lepších hororov roka. S tým pravdaže ide ruku v ruke aj vlažný komerčný ohlas - publikum, ktoré urobí megahit z megašitu Piatok trinásteho, nemôže oceniť túto sofistikovanejšiu žánrovú hru. 7/10 a dlhé váhanie ohľadom štvrtej hviezdičky.(29.9.2009)

• Pethushka

Film postavený na Megan Fox nemůže dopadnout dobře. Jako ozdoba Transformers se možná hodí, ale hlavní role jí spíše škodí. Naopak Amanda Seyfried mě opět překvapila a dokazuje mi, že zvládne zahrát téměř různé role. Vůbec se mi ale nelíbila hudba k filmu. Měla jsem pocit, že směřuje film úplně jinam než bylo v plánu. To mi značně znepříjemnilo sledování. Režie také není prvotřídní..proto 2,5*.(2.8.2011)

Přiznám se, a jak koukám kolem, tak budu asi výjimka, že jsem si film sehnal ne kvůli Megan, ale spíše kvůli Amandě. Ne, že bych chtěl Megan herecky podceňovat (koneckonců, filmová historie nás často přesvědčuje o tom, že i ti, co vypadali, že neumějí do pěti počítat, nakonec můžou prorazit) ale jestli ona získá nějakou cenu (nepočítám MTV Awards a jim podobné) nebo zahraje roli tak, aby to bylo hodně, hodně dobré, tak já se stanu příštím prezidentem USA. :-) Amanda Seyfried nám naopak dokazuje, že nemusí zpívat, ani se culit, ani vypadat nějak sexy, aby hravě přehrála hlavní představitelku. _______ Jennifer's Body (nebo česká varianta "Bacha, kouše!" (pro ty, kdo si to nepamatují, tohle byl oficiální název, když se ještě plánovalo, že by tento film šel do kino distribuce) je typickým příkladem průměrného snímku. Záměrně neříkám hororu, protože o tom tu nemůže být řeč. A proč? Když jsou všechny hororové scény nacpány do traileru (vyjma jedna lekačky, kterou měla na svědomí vrána) a film vás ničím nepřekvapí, tak je něco špatně. Další věc, co mi moc nepasovala, byla hudba. V některých místech byla zbytečně rocková (nevím, jak to jinak napsat, rock mám rád, ale tady to bylo nevhodně dané, fakt že jo). Naopak co mě potěšilo, byly vodopády a narážka na Hannu Montanu. Kdyby to někdy přešlo více do komediální linky, tak bych možná přihodil nějakou hvězdu, takhle ale pochybuju, že si to ještě někdy pustím. Ale když je večer a vy se hodně nudíte, tak proč ne? Jednou…(29.12.2009)

Tohle ocení jen lidé v vytříbeným vkusem. Z tohohle klidně mohla být naprosto kultovní záležitost, mělo to našlápnuto hodně dobře. Jen to chtělo více vykreslit situace, postavy a prostředí a ne se jenom soustředit na krásu Megan. Je to hezká holka, možná až zbytečně moc. Spíš to škodí. Amanda Seyfried výborná, hlavně na začátku.(16.11.2009)

• choze

Slabé, přitom potenciál na sexy chytrou vyvražďovačku a snad i něco víc tu byl. Ale i tak se mi mé první setkání s Diablo Cody a jejími dialogy líbilo.(25.12.2009)

• - „Mým nejoblíbenějším filmem je asi Jennifer's Body. Byla jsem tam v posteli s Megan Fox a řeknu pravdu, když se spojili naše jazyky, bylo to opravdu sexy. Myslím, že nám to docela vyšlo. Líbáme se podobně," prozradila Amanda Seyfried. (Sufferer)

• - Název filmu pochází z písně "Jennifer's Body" skupiny Hole, zpěvačky Courtney Love. (TomikZlesa)

• - Pro roli hudebníka Nikolaie byly zvažováni Peter Wentz a Joel Madden. (TomikZlesa)