Rákosníček a hvězdy (TV seriál)

• Československo

Trsteniarik a hviezdy

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 13x7 min

Zdeněk Smetana

Komentáře uživatelů k TV seriálu (73)

Scénář: Zdeněk Smetana .. Top 5 Večerníček a Bohdalová RULEZz..(5.2.2008)

Rákosníček... večerníčková klasika...(20.8.2008)

"Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet..." V některých dílech je při závěrečných titulcích nádherné trubkové sólo.(15.4.2010)

Rákosničí trojřadový seriál patří k těm nejlepším, které byly během normalizace natočeny. I on nese - v ideálním zdůraznění - všechny zásadnější rysy naší národní povahy: Vyniká obmyslnou a rozšafnou dobromyslností sympatické hlavní postavy, její nemalou nápaditostí, schopností rozhořčit se z hloubi duše, je-li konfrontován s opravdu nepřijatelným. Jiřina Bohdalová se stala vedle dalších - Högra, Brodského, Dvořáka, Nárožného - oprávněnou stálicí tohoto svérázného dabingu kreslených nebo loutkových figurek. Večerníčky tohoto druhu a kvality spolehlivě spojovaly děti všech generací a neměly starosti se sledovaností. Polistopad alespoň zčásti alespoň poněkud na tuto nosnou tradici české školy animovaného filmu navázal. V tomto ohledu je úloha České televize nedocenitelná.(7.2.2008)

Můj nejmilejší Rákosníček a zároveň nejlepší Smetanův večerníček. Příběhy z rybníka natož o počasí už tolik netáhly, ale pohádková hvězdná obloha s tou nádhernou hudbou, to byla ta pravá fantazie.(5.2.2008)

Rákosníček jako hvězdář. Díky vynikající Bohdalové to má o špetku na vrch. / Viděné epizody *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 )(5.5.2012)

Kolik generací už na nich vyrostlo? K několikaminutové pohádce na dobrou noc usedají každý večer tisíce dětí. Místy kouzelné zpracování ano, ale cílovým divákem je dítě, především předškolního věku. Leckdy se tak nedá přehlédnout ona drásavá hudba a depresivní nálada, která z každého druhého dílu vyzařuje. Ostatně, s odstupem času, si každý musí všimnout, že u nás vzniklo velké množství Večerníčků, kde hlavní postava snad v každé epizodě brečí, fňuká, kňourá. Rákosníček OBČAS nebyl výjimkou.(20.11.2014)

Rákosníček, alias zelený skřítek neposeda von Brčálník, zvědavý jako opička, odhaluje tajemství hvězdné oblohy a představuje jednotlivá souhvězdí. Sice je na obloze nikdy nenajdu, ale večerníček je to pohodový.(4.3.2009)

Rákosníček je hustej týpek. Ale jen díky hlasu Jiřiny Bohdalové. Průměrný Večerníček, žádná sláva, ale byly i mnohem horší.(18.8.2010)

jo jo, bratři v triku umí... 1975 - to byly časy, když bydlel v československu jen jeden rákosníček ;-D 80%(20.5.2008)

80% - Slabší než Křemílek a Vochomůrka, ale stejně klasika...(9.3.2008)

• MikeCool

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 40% (1*) |(21.7.2013)

• kingik

Je to nakreslené jak od debila. Nemám výtvarný talent, nicméně, splácal bych lepší kreslenou filcku. Rybník smradlavý, nefiltrovaný a to zelené cosi je infekce, která po několik večerů obtěžovala děti v rámci Večerníčků. Příběhy opravdu rajcovní. Rákosníček je fakt sexy, když promluví hlasem Bohdalové, která kudy chodí, tudy trousí, že si hlas zkurvila na takových a jim podobných animovaných postavičkách. Samozřejmě, že dikci už měla dávno předtím, do toho pár panáků a na světě je hlas, který pokoří i ruské mužíky v Mrazíkovi. Celkově je Rákosníčkovo pásmo slušná nuda. Jeden příběh je imbecilněji naivní než druhý, do toho protlačené morální poselství a "dechberoucí" animace. Děti samozřejmě tomuhle nevěnují ani minutu svého hyperaktivního života. Jejich nároky na poutavý animovaný film jsou dnes natolik vysoké, že na tohle háží bobany do nočníků. Kde si myslíte, že dnešní předškolní děti žijí? To se mohlo líbit leda tak dětem vyrůstajícím za komunismu, ale rozhodně ne dnešním rozmazlencům, kterým na dvd běhají super technicky propracované animáky. Už jim nestačí pustit něco barevného a rozhýbaného. Rákosníček je dětmi brutálně vypískán. Patří do vykopávek. Neatraktivní animace, příběhy pomalé a bez tempa, hudební doprovod ucházející, vypravěčské umění Bohdalové je dobré, ale na mě působí jak bróm v čaji. Nevím, v čem by měl být obstarožní Rákosníček současným dětem přínosný. V záplavě bombastických animáků sáhnou po jiné akvizici. Dospělým je výraz Rákosníček, respektive Rákosník, přece jen bližší. Vžil se jako hanlivé označení pro asiaty. A to je asi to jediné, co je na pičusovi z rybníka alespoň trochu zábavné. Ano, to je hodně málo, není-(vy)liž pr(del)avda. 20%(29.5.2015)

Krásný večerníček. Jeden z nejlepších. Všechno příjemně ladí, a to jak kresby, příběhy a nezaměnitelný hlas Jiřiny Bohdalové.(16.8.2008)

Oblíbený večerníček s bezvadným dabingem paní Bohdalové!(4.12.2010)

Hustý, to se dá krájet.(16.5.2012)

Rákosníčkovy dramatické příhody začínají vždy dobrými úmysly někomu pomoci vyřešit jeho problém. Při jeho Pat&Mat způsobu realizace se to pak, celkem očekávatelně, zvrhne. S naprosto neočekávanými výsledky, které způsobí škodu nejen původnímu adresátovi pomoci, ale i všem nezúčastněným v širokém okolí. V této sérii dílů nadělá Rákosníček svými hokusy-pokusy pořádnou paseku nejen v okolí Brčálníku, ale i na nekonečných pláních nebeské klenby. A já, poučen tímto neposedným skřítkem, dnes už vždy, když pocítím nezvladatelné nutkání páchat někomu dobro, si sednu tiše do koutku a trpělivě počkám, až mě to přejde...(5.2.2013)

no pokud se mam vytahnout tak se vytahnu ted:) muj deda napsal a stvoril rakosnicka..... ne neni to zdenek smetana ale vymyslel veskery pribeh a postavu ano jsme na to pysni a jeste vice jsem pysnejsi na 82 procent(4.8.2008)

Nemůžu Rákosníčka zklamat(9.3.2008)

Slovy M. J. Lermontova: "když po noclehu toužím už a z mraků světýlka teskně září za ploty".(10.8.2014)

<< předchozí 1 2 3 4