Bunraku

Bunraku

Akční / Fantasy / Drama

USA, 2010, 118 min

"To je pro děti !!" - "Ne, jen pro lidi s fantazií !!"(21.11.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Guy Moshe | Hudba: Terence Blanchard | Produkcia: Keith Calder, Ram Bergman, Alex McDowell, Nava Levin, Jessica Wu | Distribúcia: ARC Entertainment, XLrator Media | Štúdio: Snoot Entertainment, Bergman Productions, Picturesque Films | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: - $ ||(9.8.2011)

Ďalší príklad toho ako dokonalá a inovatívna forma ničí obsah. V prvom rade musím ale priznať, že sa na to dobre pozeralo. Každé miesto, priestor, maketa, alebo scéna boli podfarbené účelovým vizuálom a celý koncept spadal do príbehu perfektne. Moshe tak vytvoril živé mesto plné uličiek, zákutí, barov a temných miest, ktoré doslova núti po turistickom autobuse. Teda presne to čo Sin City. Hartnett, Harrelson a dokonca aj Gackt po hereckej úrovni znesiteľný. Dokonca by som povedal, že sa do filmu hodili ako nikto. Ženské postavy sú na tom horšie. Moore nevyužitá a rovnako aj kráska Kaiho. Na druhú stranu záporáci ako McKidd a Perlman sú konečne správny sonofabitches akých by mal mať každý film o hrdinoch. Myšlienky vo filme sú prezentované bez pátosu, alebo klišé. Doplňujú príbeh a dopomáhajú celému konceptu vytvorenia hrdinu. Problém je dĺžka. V nej sa bohužiaľ Moshe stráca natoľko, že sa dostáva do príbehu logika a tá nepustí. Niektoré scény totiž vďaka nej prestanú dávať zmysel - ako sa McKidd dostane vždy rýchlo do úkrytu, keď hrdinov čaká naozaj strastiplná cesta, aby sa tam vôbec dostali? Podotýkam niekoľkohodinová. Nebyť tohto a tiež konceptu oddych, súboj, oddych, súboj a skrátenie o 20 minút bolo by to seriózne a nedocenené guilty pleasure. Takto je to bohužiaľ priemer, ale vnímam ho omnoho pozitívnejšie ako väčšinu filmov čo dostanú odo mňa tri hviezdy.(11.8.2014)

• decouble

Daly by se toho asi popsat stohy o tom, s čím si tenhle postmoderně laděný film hraje, k jakým stylistickým a vypravěčským naracím se odkazuje. Nad tím se dá docela zabavit. Jako celek to ale působí spíš jak ta podomácku slepovaná knížka s rozkládacími obrázky, kterou ve filmu ukazuje Woody Harrelson, taková povídačka o pomstě pro malý děti... A jsou-li jednou z hlavní výplní filmu souboje, ve kterých hrají prim hezounek Josh Hartnett a britský divadelní herec Kevin McKidd, jen těžko asi budou vypadat dobře, byť choreografie jako takové určitě odfláknuté nejsou (ale občas to prostě vypadá, že McKiddovi protivníci rovnou míří nad jeho hlavu).(31.1.2014)

Kultivovaná postmoderna s pěkným svícením. Hříčka plná protikladů. Hezky zahraný úlet. Spousta bojůvek a legračních politickoestetickokulturněžánrových souvislostí.(9.10.2011)