Černá smrt
-
Black Death
Drama / Horor / Mysteriózní
Velká Británie / Německo, 2010, 102 min
Režie:
Christopher SmithPlakáty
Obsah
-
Výprava do pekla.
Jak vysvětlit nevysvětlitelné?
Během epidemie dýmějového moru je mladý mnich pověřen, aby zjistil, co je pravdy na zvěstech o vstávání mrtvých v jedné vesničce.
Úkol jej zavede k panovnici, která uzavřela pakt s podsvětím... Ocitne se tak ve světě temnoty a krutého fanatismu, kde je smrt na denním pořádku. (oficiální text distributora) -
Mladý mnich (Eddie Redmayne - POWDER BLUE, DIVOKÁ KRÁSA) je pověřen úkolem, aby zjistil co za pravdu skrývají zvěsti o údajném vstávání z mrtvých v jedné malé vesničce. Jeho pátrání ho dovede k vesnické panovnici (Carice van Houten - VALKÝRA), jež uzavřela temný pakt s podsvětím. Děj je zasazen do prostředí středověké Anglie, v dobách dýmějového moru. (Ferry)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Diskuze k filmu (156)
-
- 9.12.2011 23:41
retrix
(hodnocení, komentáře)Četl jsem tu vaši diskusi a jediný moudrý křesťan tam byl ten opat kláštera. Osmund ze začátku byl kladná postava a víra či ateismus s tím nemá nic společného, jestli je člověk dobrý nebo zlý. Dobrý křesťan by nikdy neudělal ani ve středověku to, co udělal Osmund své milé ve jméhu víry. Scénář se ve vesnici rapidně mění na něco zcela obludného, mně to připadalo, jako by jej psal náboženský fanatik, protože jsem začal fandit vesnici, což asi nemělo být smyslem filmu. Kladasové se vytratili a co ted s filmem. Navíc jsou tam nelogičnosti, které hned trkají do oka a to, ve filmu nikde není vidět žádný luk, což byla klasická středověká zbraň a hned mě napadlo, že ta tlupa s Osmundem by byli brzo v tom lese nahraní, což by režisérovi nešlo do karet. A hlavně by bylo nelogické, aby všici ti lapkové či pobudové nechali v klidu vesnici s těmi slečinkami a sedláky na pokoji a nevyrabovali ji, když ti sedláčci měli akorát nějaké dřevěné vidle a žili si tam jak někde v ráji.
-
- 17.7.2011 23:04
-
- 15.5.2011 19:48
-
- 15.5.2011 13:26
-
- 15.5.2011 13:15
senky15
(hodnocení, komentáře)Horor ani omylom ;-) Vo filme nie sú dobrí a zlí. Stredovek. Su tam proste ľudia a všetci maju strach. Oplati sa pozrieť. Asi je tu veľa kresťanov preto to percento. Užasne prostredie slušné herecké výkony vysledok veľmi dobrý určite 80% ale nič pre krehké ženy ;)
Moja najobľubenejšia časť dejín Inkvizicia!!! asi zmenim tie 4* na 5*
-
- 9.4.2011 20:35
sniper18
(hodnocení, komentáře)kiddo: Keby tam napríklad bola jedna minútová scéna, kde by nejaký kresťanský rytier našiel v lese pri dedine zakopané napríklad detské kosti a pritom hromadu krížikov, tak by som automaticky bral, že kresťania a ateisti sú tu rovnakí, kedže obe skupiny by likvidovali nevinných ľudí, ale tu nič také nebolo. Vidím tu jednu skupinu, ktorá likviduje nevinných ľudí a druhú, ktorá likviduje vinných ľudí. Ja viem, že napríklad podľa zákona je to to isté, ale pre mňa nie. A to, či sa to týka kresťanov, ateistov, černochov, belochov, dospelých, detí a neviem koho ešte je mi úplne jedno.
-
- 9.4.2011 19:37
DaliX
(hodnocení, komentáře)sniper18:Prísnejšie tresty? Čo je horšie ako smrť? To čo ty píšeš je nehumánne. Hovorí ti niečo Charta ľudských práv? No dobre, ja uznávam, že keď nejaký bastard sériovo zabíja mladé ženy a nechá ich pohodené pri ceste, že si zaslúži skončiť rovnako. Ale aby ho takto súdili? To čo píšeš je zverstvo, stredovek bola jednoducho iná doba takže tam by som to aj pochopil ale v dnešnej dobe asi ťažko. Niečo podobné sa uplatňuje vo vojenských táboroch alebo keď teroristi mučia rukojemníkov ale to je niečo iné. V právnom systéme to takto jednoducho fungovať nemôže, a to už nie je otázka Boha alebo čo je fér a čo nie. Keby niekomu napr. zabijú syna pri krádeži a jeho otec zabije toho vraha tak to dáva zmysel. Ale ak píšeš aby takto súdili vinníkov orgány činné v trestnom konaní tak to nie je normálne. To by sme sa zase pomaly ale isto vrátili do doby kamennej.
-
- 9.4.2011 12:26
-
- 8.4.2011 22:10
sniper18
(hodnocení, komentáře)kiddo: Tak čo sa týka stredovekej Európy, tak samozrejme beriem, že kresťanstvo je zlo, ved´ ono predsa bolo pri moci a čo bolo iné, bolo treba zničiť. A tak ateisti museli byť bud´ ticho, alebo sa kdesi schovať a dúfať, že ich nenájdu. To je pravda, určite pracujem aj s daným faktom. Amaroun: Tak ja zase nehovorím, že by to muselo byť niečo ako Hostel alebo Saw, len to, aby tí, čo si to zaslúžia neskončili tak jednoducho. Nie nejaká injekcia, stačí zatvoriť na týždeň do miestnosti, kde bude napríklad chlad, tma a žiadne jedlo a pitie a potom už len otvoriť a vybrať ostatky. Nikto by sa s tým nešpinil a zároveň zlo by bolo podľa mňa adekvátne potrestané. Luckyboy: Ty to teda dosť preháňaš, ja som nepovedal, že teraz každý, čo niečo urobil má byť potrestaný smrťou, ale aby tresty boli adekvátne vine. Ked´ niekto úmyselne spôsobuje maximálnu bolesť iným, tak si podľa mňa drsnejšiu smrť zaslúži. Neúmyselné zabitia, zabitia v skrate a podobne by sa už samozrejme riešili inak. A to hitlerovské Nemecko som predsa tiež nemyslel tak, ako si to pochopil, ty si spomenul niekoľko podľa tvojho názoru podobných situácií, ako bolo zobrazené v tomto filme a ja som urobil to isté. Iba som si tú tématiku premietol na situáciu vo filme. Nič o tom, že všetci nacisti boli zločinci som nepovedal. A ak by som tie tresty smrti mal brať tak ako ty, teda, že chyby sa robia, tak to potom nech sa rovno všetci zločinci prepustia, pretože vždy sa môže chyba stať. Vždy musí byť nejaká úroveň trestania bez ohľadu na to, aké je množstvo nevinných odsúdených. Rozdiel je len v tom, že podľa môjho názoru by mali byť prísnejšie tresty.
-
- 8.4.2011 20:49
Luckyboy
(hodnocení, komentáře)Hm, a jak to teda tomu řidiči, co přejel děcko vrátíš? Zabiješ řidiče? A co když to neudělal úmyslně. Je prostě už starší a doktor mu neměl dát povolení řídit. Zabiješ doktora? Nebo to budeš řešit individuálně, kdo koho bude zabíjet? A kdo to bude a podle jakého klíče rozhodovat? Já tu vidím nějak moc bílých míst.
Mimochodem, když sem taháš válku a hitlerovské Německo... Jednak spousta členů SS, SA, gestapa a armády neměla jinou možnost. Prostě rozkaz byl rozkaz a když se nesplnil, holt šel dotyčný ke zdi. A to je těžký výběr. Nechat se zastřelit, anebo dovést několik lidí na stanici a pak už je "jen" nevidět. Zaslouží si tenhle člověk umučení a smrt? Nehledě na to, že 100% všech členů SS nebo gestapa neplnilo své povinnosti na 100%. Takže kdybys postupoval podle své představy zvrácené předběžné opatrnosti v podobě umučení a zabití pro jistotu, tak by byli sundání i ti gestapáci, co se snažili nedělat vůbec nic tak, aby to nebylo vidět u nadřízených. Tímhle nechci obhajovat zločiny 2. SV, ale nic není jen černé nebo bílé, jak Ty si myslíš.
Ad tresty smrti. Vtip je v tom, že všichni nespravedlivě popravení v USA byli odsouzení přesně podle zákoníku :). Byly předloženy přímé (trest smrti myslím nejde z nepřímých důkazů v USA ani uložit) důkazy. Jenže chybička se vloudila. Takže když vykopeš u chlápka na zahradě mrtvolu, on má lopatu v kůlně, tak to nemusel udělat. Někdo ho u toho viděl? Co když lže? Ty vlastně svými názory popíráš přirozený proces rušení trestů smrti v civilizovaných zemích. Protože všude tam si uvědomují, že vzít život je nevratné rozhodnutí. A že jistota obvykle nikdy není 100%. A ty bys je ještě mučil. Možná zkus emigrovat do Severní Koreje a dej se tam k policii, tam se Ti bude líbit.
-
- 8.4.2011 16:28
Amaroun
(hodnocení, komentáře)sniper18: Nelezou ti ty Segalovky a Walker texas Rangerovky na mozek? :-D
"Ten druhý odstavec, jasne som už napísal, že podľa mňa má mať postihnutý právo to tomu človeku vrátiť, ale len tomu človeku." Ok postihnuty jsou zde Křesťanští bojovníci... maj ted právo to vrátit celý vesnici ? :-D
" A čo sa týka toho riešenia trestov, tak na to by samozrejme bol nejaký zákonník, vždy by sa to zariadilo podľa dôkazov. Keby sa jednalo o nejakého masového vraha, u ktorého sa našlo mnoho dôkazov, zakopané telá hned´ pri dome a navyše aj nejakí svedkovia, tak to by sa posudzovalo určite inak, ako keby bolo iba niekoľko nepriamych dôkazov."
Myslim, že by se klidně mohl klidně zařadit vedle Robespierra.. Pokud by si tohle zavedl asi by si moc dlouho na světě nevydržel... nevim jestli máš tak málo dustojnosti, ale s timhle přístupem se řadíš na úroveň běžného vrahouna...
A ještě btw měl bys na to žalůdek? Pohrávat si s obětí? Mučit jí? psychicky nebo fyzicky? Ono to neni tak jednoduchý jak se zdá když Seagal někomu nakope do zadku....
-
- 8.4.2011 15:04
kiddo
(hodnocení, komentáře)sniper18: Osmund jako křesťan věřil v existenci zlé moci, kněžka mu řekla, že takovou mocí vládne, názorně mu to "předvedla" a dala mu ženu, která vykazovala všechny rysy šílené mrtvoly bez duše. Jak moc otevřený inherentně dobrému ateismu čekáš, že člověk křesťanského založení bude? Osmund nejednal jen na základě svých predispozic, ale především na základě toho, v co ho sama kněžka přiměla věřit. Imho nezohledňuješ kontext, ale pracuješ s daným "faktem", že ateismus je dobro a křesťanství zlo, a kdo podle téhle dichotomie nejedná, ať už je v jakékoli situaci, je zaslepený fanatik.
-
- 8.4.2011 10:53
sniper18
(hodnocení, komentáře)Luckyboy: Aj tak nesúhlasím. Keby som to mal k niečomu prirovnať, tak napríklad k tomuto. Skupinka židov si nájde úkryt v nemcami okupovanej oblasti. Von prakticky ani nechodia, žiadnu záškodnícku činnosť nerobia a len chcú žiť v kľude vo svojom úkryte. A ked´ k nim príde hliadka, ktorá je evidenne určená na chytanie a likvidáciu židov a navyše tí židia vedia, že nemci o ich viere už vedia, tak sa o nich postarajú rýchlejšie a kedže majú mnoho informácií o tom, aké zlá už napáchali a cítia k nim za to nenávisť, tak ich zabijú drsnejšie. Ten druhý odstavec, jasne som už napísal, že podľa mňa má mať postihnutý právo to tomu človeku vrátiť, ale len tomu človeku. Toto som presne napísal, takže nejaké zabíjanie detí tomu druhému je blbosť, tak neviem, prečo to vôbec spomínaš. A čo sa týka toho riešenia trestov, tak na to by samozrejme bol nejaký zákonník, vždy by sa to zariadilo podľa dôkazov. Keby sa jednalo o nejakého masového vraha, u ktorého sa našlo mnoho dôkazov, zakopané telá hned´ pri dome a navyše aj nejakí svedkovia, tak to by sa posudzovalo určite inak, ako keby bolo iba niekoľko nepriamych dôkazov. A tretí odstavec, tie logické rozpory som si teda nevšimol. A neviem, ako by ma mali tieto názory obmedzovať, ved´ názory na niečo takéto sú v praxi dôležité iba pre úplné minimum ľudí a dúfam, že sa nikdy nestane, aby som niečo podobné musel riešiť aj ja.
-
- 8.4.2011 10:23
Luckyboy
(hodnocení, komentáře)Tak fajn. Otetovaný týpek s vyholenou hlavou v kanadách a bundě Thor Steinar přijde do přistěhovalecké rodiny zkontrolovat měřáky na vodu a plyn, protože nevykazují žádný pohyb, i když tam žije pětičlenná rodina. Dcerka hlavy rodiny přijde z venku a řekne tatínkovi, že ten pán má v autě basebolovku. Hlava rodiny urychleně pozve pana měřiče na oběd a rodinou oslavu. On v dobré víře přijímá. Mezi tím si taťka zajde do komory pro brokovnici, zezadu pana měřiče omráčí, příváže ho na židli a pod výhrůžkou smrti po něm bude chtít, aby začal hanobit své etnikum. A že když řekne, že běloši jsou svinstvo hnusné, tak mu palici ustřelí. A proč? Protože vypadá jako skinhead a skinheadi basebolovkama umlacují k smrti přistěhovalce a jejich děti. Už se Ti ta paralela pozdává víc??!!
To s tím tvým pohrát si s vrahem a oko za oko a zub za zub. Takže když mi někdo na přechodě přejede děcko, tak mu ublížím úplně stejně a to tak, že vezmu jeho dítě a přejedu ho autem taky? Ublížil jsem mu přece stejně, jako on mě :). Mám na to podle Tvé absolutně zvrácené logiky právo. A další věc. V USA se po čase díky testům DNA přichází na to, že někteří odsouzení a v mnoha případech i popravení zločinci byli vlastně bez viny a soud rozhodl špatně. Takže i s těmahle vrahama si má někdo pořádně pohrát?
A soukromé doporučení. Pokud nejsi schopný vnímat docela silné logické rozpory v tom co píšeš, tak si buď děláš nějakou divnou legraci nebo jen ze sportu hájíš vyhranění názor, anebo Ti doporučuji udělat si pár testů osobnosti a test na sociopatické sklony. Nemyslím to nijak zle nebo špatně, ale jestli nezměníš názory, respektive tyhle Tvoje názory jsou založeny na poruše osobnosti, tak se dříve či později můžeš dostat do situace, v které bys byl nerad. Každopádně Ti Tvůj život s tímhle pohledem nezávidím...
-
- 8.4.2011 01:09
-
- 7.4.2011 21:41
-
- 7.4.2011 21:29
sniper18
(hodnocení, komentáře)Luckyboy: Tak to má teda skutočne veľa spoločného s celkovou situáciou v tomto filme. Tí kresťania sa tam skutočne šli len opýtať na cestu, alebo niečo podobné a keby ich nezabili, tak by kľudne odišli. Amaroun: Aj to som už predsa spomínal, podľa mňa nie je nič zlé na tom, ked´ sa s vrahmi pred smrťou niekto pohrá. Kiež by to tak bolo aj v skutočnosti. Nesúhlasiť so mnou samozrejme môžeš, ale je to môj názor. kiddo: Na väčšinu z toho som už predsa odpovedal. Podľa mňa keby normálny rozumný človek našiel svoju milovanú osobu v situácii, o ktorej prakticky nič nevie, tak by počkal, ako sa to vyvinie, skusil by nájsť nejakú pomoc, jednoducho čokoľvek. Zabitie je až tá posledná možnosť. Ale on si kvôli svojmu zmýšľaniu rovno povedal, že je začarovaná, vyliečiť sa to nedá, kedže toto kresťania liečili iba ohňom a tak ju rovno zabil. Možno mám trochu radikálnejšie názory, ale ja to takto vidím. Keby som to zažil v skutočnosti, tak by som bol celý šťastný, keby som svoj život mohol prežiť v takejto dedine, čo najdalej od kresťanstva a moru.
-
- 7.4.2011 20:03
Amaroun
(hodnocení, komentáře)"to zrieknutie sa viery podľa mňa bola pre nich len taká zábavka."
Tak to je fakt zábavka ... nvm zdá se mi zbytečný naprosto s tebou diskutovato o tomto tématu... Vidim u tebe jistou předpojatost a tou se řídíš při uvažování...
Luckyboy: Nice.. Jenom bych podotkl, že vesnice následovala čarodejnici.... vztah k ní moc jistej nebyl, ale nejspíš jí uctívali.... Ale s posledního rozhovoru mezi jedním žoldákem a starostou vyplývá, že on nevěři v ďábla, ani boha, že neni žádná vyšší bytost a že jí nasledoval protože byla nádherná (asi byl zamilovanej)... Já tam vidim dva Ateisty, kteří za tim stáli :-D
-
- 7.4.2011 18:40
-
- 7.4.2011 18:38
Luckyboy
(hodnocení, komentáře)Co se tu člověk nedozví. Takže když jsem třeba neběloch, potkám někoho, kdo je vyholený, má kanady a v autě, které ma zaparkované kus dál od mého baráku má basebolovou pálku a zeptá se mne na cestu, když jsem na zahradě, tak vezmu brokovnici a ustřelím mu palici, protože on je přece skinhead, rasista a chce mne jako příslušníka jiného etnika ubít basebolovou pálkou. Hm, tak jo. A udělal jsem správně, protože všichni, co jsou vyholení, mají kanady a basebolovku v autě jsou rasisti a chtějí zabíjet lidí jiné rasy :-).
Nebo někdo pojede autem a holt nedává pozor, třeba telefonuje a srazí někoho na přechodě. Tak ho vezmeme, postavíme na přechod a necháme ho taky srazit autem. Princip oko za oko, zub za zub je několikrát překonaný. Vlastně křesťanství je reakce společnosti v době, kdy se tohle aplikovalo. Ženy z částí Itálie, kde fungovala (funguje) omerta by mohly vyprávět.
Ospravedlňovat činy těch rádoby ateistů (ona to byla především sekta - ateista je někdo, kdo nevěří v nic, a ti lidi věřili) je buď zaslepenost, anebo omezenost. Inkvizice byla hnus, ale co v historii nebylo? Za feudalismu si mohl šlechtic se svými poddanými dělat co chtěl. Když si vezmete hitlerovské Německo, princip, na kterém fungovalo byl celkem podobný, jako ta vesnice. Všichni okolo jsou zlí, oni nám vnutili mír po 1 SV, i když na naše území vojska nevstoupila, dali nám vysoké reparace, kvůli kterým jsme na tom hospodářsky špatně a já, Hitler, vám dám lidé práci, zajistím vám obživu atd. no a pak se tu vypořádám s Židama, Slovanama a tak, a nikdo nás už nebude otravovat (zjednodušuji). Nebo komunismus. Ten se naprosto programově vymezoval proti náboženství, a chtěl spokojený a nerušený život (programově) všeho lidu :).
Měli se všichni Němci, kteří měli něco společného s holocaustem, po 2 SV nahnat do vyhlazovacích táborů a prohnat je komíny? Měli jsme všechny příslušníky nebo sympatizanty komunistické strany, kteří umožnili páchání zločinů komunismu vzít a zavřít je do uranových dolů? Křesťanské kdo jsi bez viny, hoď kamenem se sem hodí jako prdel na hrnec, milí ateisto sniper18. Vražda je vražda a je jedno jak. Kdo ji ospravedlňuje, řadí se na stejnou úroveň, jako například architekti sovětského svazu. Například takový Lenin naprosto nepokrytě říkal, že když se kácí les, lítají třísky... Díky Bohu, Prozřetelnosti, Řádu vesmíru nebo čemukoli, že je taková doba snad pryč.
68%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
| Na DVD od: | 18.01.2011 H.C.E. |
|---|
Podobné
- Hon na čarodějnice (2011)
- Solomon Kane (2009)
- Van Helsing (2004)
- Van Helsing: Londýnská mise (video film) (2004)
- Liga výjimečných (2003)