Černá smrt

Black Death

Black Death

Drama / Horor / Mysteriózní

Německo / Velká Británie, 2010, 102 min

Myšlenkově hluboký film s dokonalým vizuálem. Na Black Death jsem čekal dva a půl roku a rozhodně nelituji, opravdu obrovské překvapení - příjemné. J*A*S*M tentokrát uplně mimo. Jediné co mu vzkážu, "nedívej se na to jako na horor, jak jsi zvyklej". A ještě dodatek, první polovina byla sice velmi dobrá, ale osobně považuji za tu nejpřínosnější pro celý film druhou polovičku, kdy se teprve vyloupne pravá podstata filmu a vyjde najevo jeho dokonalost. edit: JASM: To už zní lépe a beru to.(5.8.2010)

Nejdokonalejší historický noir.(17.8.2010)

Veliké překvapení. Historický film, který se tváří jako hororová fantasy. Sice trochu trvá, než se děj pořádně rozjede, nicméně vychytaným střihem se podařilo případnou nudu smazat a hodinka a půl uteče jako voda. Celé Black Death je spíše k zamyšlení, a trochu připomíná nedávnou Valhalla Rising, ať už výborně zvoleným prostředím (zbožnuji bažiny, jsem jimi fascinován), anebo střídmou brutalitou. Fanoušci Seana Beana nemohou být zklamáni, stejně jako sváteční diváci historických (fantasy) snímků. Napětí by se hned v několika scénách dalo krájet, a ke konci jsem překvapeně držel hlavním hrdinům palce a trnul v očekávání hrůzou. Akční scéna, i když možná trochu na efekt, ohromně potěšila.(23.8.2010)

Velmi působivý film. Režisér má smysl pro depresivní atmosféru. Míň se bát násilí a omezit roztřesenou kameru, a bylo by to perfektní.(17.2.2012)

Komu se líbí středověk, rytíři a filmy s náboženským nádechem bude spokojen a může si přidat hvězdicku navíc xD(8.1.2011)