poster

Černá smrt

 • Německo

  Black Death

 • Velká Británie

  Black Death

Drama / Horor / Mysteriózní

Německo / Velká Británie, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ded@M@tes
  ***

  Sean Bean se snaží zjistit záhadu zmrtvýchvstání v jedné vesničce, kvůli epidemii dýmějového moru, který panuje v okolí. Nevyužitý potenciál na 100%, i tak příjemná podívaná. Výprava je uspokojivá a nenudí. Herci takřka kvalitní. ( Hodnocení: 6/10 )(21.4.2012)

 • Phobia
  ****

  Horor? Tohle? Ani náhodou! Mysteriózní drama s ponuře středověkou atmosférou: zatímco Evropu kosí Černá smrt, mladý mnich Osmund prochází bolestivou zkouškou své víry. Křesťanství versus pohanské rituály - tohle je hlavním tématem filmu. Naštěstí se nejedná o náboženskou agitku, každá strana konfliktu prezentuje něco sympatického i cosi řádně shnilého. Sean Bean zůstal poněkud ve stínu Eddieho Redmaynea a celkově se nemůžu zbavit pocitu, že z té křesťanské bandy existencí pod vedením hluboce věřícího rytíře/inkvizitora se dalo vymáčknout víc - jako v podstatě ze všeho v "Black Death". Dojem se tedy (už zase) pohybuje někde na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami: dobrý film, akorát mohl být lepší. Šón Fazole však patří k mým oblíbeným hercům, přikloním se tedy k vyšší hodnotě. 70%(27.8.2010)

 • Shakers
  ***

  Seanovi Beanovi sa rytierska zbroj hodí a poslednú dobu ju na ňom dosť často vidíme.Vyzerá v tom fajn, vie hrať a má aj tu charizmu.Takže hlavné ťahúňa by tento film mal.A nie len to.Ma to celkom zaujímavý dej, dobré prostredie a atmosféra je viac než slušná, no film by som povedal, že ide dosť pomaly.Za celých tých 90 min. dokopy ani nič nevidíme.Putovanie "tam" - dedina - koniec.Moc tu toho vela "neprecestujeme" ale medzi tými rečami si to zbiera celkom fajn atmosféru a keď už prídu do dediny, tak tomu rozhodne nechýba troška napätia.Celý film ma takú béčkovú réžiu a nie moc istú a to je asi jediné mínus.Aspoň tak to vidím ja.Nápad to bol dobrý, ale sfilmovanie mi nepríde využité naplno.Rozhodne je to ale celkom fajn prekvapenie.Však kto by už čakal že režisér sračkového hororu Metro natočí niečo lepšie? 70% - 3*(29.11.2010)

 • Cervenak
  ***

  Na jednej strane príjemné prekvapenie (je to výrazne inteligentnejšie a lepšie natočené, než som čakal), na strane druhej istý pocit premárnenej šance. Asi hodinu je to takmer bez výhrad. Dobrý scenár, dobrí herci, sebaistá réžia, slušná dobová atmosféra, svižné tempo. Po príchode do dediny sa však film začne nezmyselne ponáhľať a vyzerá, akoby niekto vystrihal scény, ktoré by viac prehĺbili vzťahy postáv a dodali tak váhu ambicióznej zápletke. Vďaka tomu nie je finále dostatočne vygradované a vyhrotené. Čo je veľká škoda, pretože ten film mal nakročené k niečomu viac. Aj tak ale solídnych 7/10 a zase raz povzdych: "Toto by sa za pár šupov dalo natočiť aj u nás - len by to niekto musel vedieť a museli by sme mať hercov, ktorí dokážu hrať civilne."(7.8.2010)

 • Marigold
  ****

  Pořád jsem čekal, kdy se to sladké chvění mezi vírou a nevírou, mezi dogmatem a herezí vytratí v nějakých debilních hororových klišé a jsem příjemně šokovaný, že se to nestalo. Scénář udělá se všemi klíčovými postavami to nejrozumnější - nechá je zabloudit v mlhách svých bludů a obsesí (čili z narativního hlediska vítězí zdravý rozum). Smith mě dostal už tím, jak diváka nechce opíjet výpravou, ale moderními prostředky ho tlačí přímo doprostřed boláky prolezlého světa - hodně to připomíná historické produkce HBO. Velmi solidní herecké výkony podtrhuje adekvátně dramatická hudba. Nutno říci, že to celé zatím zpracovávám, ale když si odmyslím pár prkennějších momentů, je to solidně promyšlená a skvěle zrealizovaná variace na všechny další variace Conradova Srdce temnoty. I to nadívání středověku hodně moderním myšlenkovým obsahem mi nijak zvlášť nevadilo. Silné ****.(11.2.2011)

 • Sean Bean

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace