Černá smrt

Black Death

Black Death

Drama / Horor / Mysteriózní

Německo / Velká Británie, 2010, 102 min

Pěkný oldschoolový kousek, který mě opravdu potěšil.(15.8.2010)

Horor o moru s panem Fazolkou, název jako má oblíbená značka lihovin! No co víc chtít? Snad už jen horor o moru s panem Fazolkou. Tohle nebyl Jim Beam! To jen Sean Bean vytáhl ze skříně kostým Boromira, vyměnil ve vlasech olej a vystřihl si ortodoxní kudlanku, která těm hnusným ateistům ukazuje, zač je toho zduřelá uzlina. Nicméně v žádném případě neurazil a navíc paní Fan Houtenová vyrostla tak, že bych si od ní klidně nechal zahřát pneumatiky před Velkou cenou!(19.8.2010)

Anglická dráma zobrazujúca príbeh zo 14. storočia, to obvykle nie je typ filmu, ktorý by som si chcel pozrieť a priznám sa, že som moc od tohto filmu nečakal, no bol som celkom milo prekvapený. Veľmi dobrý scenár, dej mal hlavu a pätu a čo je ešte lepšie mal aj nejakú myšlienku. Na druhej strane mi vadil spôsob, akým to bolo podané a spracované a tiež herci mi pripadali trochu bez výrazu. Viem si tam predstaviť nejakých konkrétnych hercov, ktorí by tomu dodali správnu atmosféru, napríklad Anthony Hopkins v úlohe toho starého kňaza z kláštora, atď... pripadalo mi trochu suché, no napriek tomu fakt dobré.(3.12.2010)

Léta páně 1348, temný středověk, mor se šíří primitivní Evropou. Biskupův zmocněnec (opět drsný Bean), jeho tým a mladý pánbíčkář jsou na cestě vymést zlo z podezřele nákazou netknuté vesnice... / BLACK DEATH - opojně neveselý příběh o smrti, lidské špíně bez ohledu na to jestli věříte či nevěříte. Ke krátkému zamyšlení mě to donutilo. Svině hledej nejlépe už hned od člověka k člověku. Jinak tím ale nejsem dostatečně naplněn. Příběh je docela jednoduchý, akce po málu, a atmosféra mi to nevykompenzovala, až tak dobrá nebyla. Ten film je dobrý, hezky zpracovaný, ale až tolik na mě nezapůsobil. Tolik mě nebavil.(20.8.2010)

Nejdokonalejší historický noir.(17.8.2010)

• - Černou smrtí se nazývá epidemie moru, která v polovině 14. století postihla Eurasii. Šlo o smrtelnou nemoc způsobenou bakterií Yersinia pestis. Tato nemoc je známá do dnešních dnů. (Danny F.)

• - Lena Headey měla hrát postavu jménem Langiva. Nakonec ji nahradila Carice van Houten. Famke Janssen byla také kandidátkou na tuhle roli. (Elwanelyn)

• - John Lynch a Andy Nyman dříve spolu pracovali na filmu Turnaj zabijáků (2009). (Elwanelyn)