Henjelgwa Geuretel

Jižní Korea, 2007, 116 min

Pil-seong Lim

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Skvělá hororová pohádka s úžasnou vizuální stránkou, která dodává celýmu filmu naprosto perfektní temnou, ale zároveň pohádkovou atmosféru, která ale bohužel na můj vkus postrádá takový větší mrazení, takže hororový scény pak nemaj takovej dopad, jakej by rozhodně mohly mít. Nicméně všichni herci, včetně těch dětských, jsou skvělý(29.11.2008)

Tak tohle byla opravdová pecka. Je pravda, že pohled na zubožené, týrané děti je opravdu snad největší horor, jaký si dokážu představit. Dokonalé dialogy typu: "Proč nás chceš opustit? My jsme hodné děti" opravdu způsobují mrazení po celém těle. Zasvěcená prezentace dětského myšlení, rozdílného světa dětí a dospělých a to vše je dokresleno skvělou hudbou a výtvarným pojetím.(29.6.2009)

Temná, a přesto božsky barevná fantasy pohádka volně inspirovaná slavnou Perníkovou chaloupkou. Snímek se může pochlubit precizní vizuální stránkou, ve které se klade velký důraz nejen na vánoční atmosféru: na první pohled šťastná rodinka, svítící stromek, kupa dárků, hořící krb, za okny padající sníh... přesto tu něco smrdí. A tou mrtvolou, skrytou na půdě, to nebude. Z podivného lesa nejde utéct, caparti se ukážou jako schopní citoví vyděrači, a vám začne hrabat na majáku. Hudba lahodí, kamera kouzlí, zkrátka radost sledovat. Největším nepřítelem se tak bohužel ukázala dvouhodinová stopáž, která nedokázala zcela udržet mou pozornost, jakou si tahle látka jistě vyžaduje.(10.10.2011)

Opravdu zajímavá variace na téma Jeníček a Mařenka, kde ale začnete po hodině a půl cítit, že jste perníkem už trochu přesyceni. Ne, že by film neměl gradaci, ale je tak roztažená, že když Eun-Soo objeví modré dveře a začne číst knížku, už vás to tak "nevezme". Prostřední ze sourozenců (chlapec) je pěkně hororově krutý a v hraní velice realistický. Santa Claus mi do celkového ladění filmu moc nezapadl, ale to mi vynahradila scéna s pecí, sice bez lopaty, zato ale démonicky uskutečněná silou mysli:). Dům mi svou pestrobarevnou výbavou a jídlem vizuálně připomínal Karlíka a továrnu na čokoládu, měla jsem hroznou chuť na všechny ty sladkosti. Jak to u pohádek bývá, končí dobře - a ani tato není výjimkou, ovšem během ní to odskáče více než jen jeden zajíc...(8.9.2008)

Nádherná temná fantasy s úchvatnou vizuální stránkou a kouzelnou pohádkově-horrorovou atmosférou, která mě nejen učarovala, ale i dojala. Něco mezi El Laberinto del Fauno a El Orfanato, ovšem na asijský způsob. Po dlouhé době konečně Korea jak se sluší a patří.(27.8.2008)