poster

Henjelgwa Geuretel

 • korejština

  헨젤과 그레텔

 • anglický

  Hansel & Gretel

Thriller / Psychologický / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 116 min

Režie:

Pil-seong Lim

Scénář:

Pil-seong Lim

Kamera:

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hie Ryu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tombac
  ****

  Od Hansel and Gretel jsem si již někdy před rokem sliboval stylizovanou, napůl pohádkovou, napůl ponurou podívanou oscilující mezi dětskou fantasy a horrorem. Tento předpoklad se víceméně vyplnil, ale navzdory jistým kvalitám snímku se stejně nemohu zbavit pocitu, že z kombinace zvolené látky a výrazného výtvarného řešení šlo vytřískat více. Bylo by zajímavé, jak by si s tím poradili třeba Kim Ji-un či Park Chan-wook (však vám během filmu dojde, proč). Anebo Guillermo Del Toro, jehož Pan's Labyrinth díky skloubení neradostné reality, dětské pohádkové imaginace a poetiky s nápaditým tvůrčím přístupem poskytl silný zážitek a zadřel se pod kůži. O Hansel and Gretel to i přes zjevnou snahu tvůrců o podobný výsledek tvrdit nemůžu. 7/10(30.8.2008)

 • Rudovous
  ***

  Nenapsal bych to lepe nez nestor vyznavacu vychodoasijske kinematografie na csfd tombac. Formalne, po korejsku skvele zvladle, herecky bezchybne a opravdu zajimava stylizace. Ale z konceptu ostrych nozu prikladanych na detsky krk zacinam byt pomalu alergicky. Skvela a zajimava prepozice, ovsem.(6.12.2008)

 • Jossie
  ****

  Spíš než Jeníčka a Mařenku mi to připomínalo Alenku v říši divů. Bylo to takové barevné, strašidelné, se slušnou hororovou atmosférou a můžu vám říct, že bych se nechtěla nikdy octnout na tom místě v lese a potkat milou holčičku, které mě dovede k nim domů a tím začne nejhorší noční můra.(28.10.2008)

 • molotov
  *****

  Pohádka, horor, temný triler, rodiné drama... to všechno v sobě kloubí Jeníček a Mařenka. A dělá to moc dobře.(8.10.2008)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Roztomilé hororové Drámo na styl Case 39, Orphan v Asijském vydání .. První hodinu a půl se nedělo takřka nic zajímavého a poté, jako by se režisér probral a vytasil karty z rukávu. Bohužél, ani to skvělé finále nemůže ovlivnit mé hodnocení.. 60%(6.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace