Henjelgwa Geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hie Ryu

Roztomilé hororové Drámo na styl Case 39, Orphan v Asijském vydání .. První hodinu a půl se nedělo takřka nic zajímavého a poté, jako by se režisér probral a vytasil karty z rukávu. Bohužél, ani to skvělé finále nemůže ovlivnit mé hodnocení.. 60%(6.6.2013)

Spíš než Jeníčka a Mařenku mi to připomínalo Alenku v říši divů. Bylo to takové barevné, strašidelné, se slušnou hororovou atmosférou a můžu vám říct, že bych se nechtěla nikdy octnout na tom místě v lese a potkat milou holčičku, které mě dovede k nim domů a tím začne nejhorší noční můra.(28.10.2008)

Tak tohle byla opravdová pecka. Je pravda, že pohled na zubožené, týrané děti je opravdu snad největší horor, jaký si dokážu představit. Dokonalé dialogy typu: "Proč nás chceš opustit? My jsme hodné děti" opravdu způsobují mrazení po celém těle. Zasvěcená prezentace dětského myšlení, rozdílného světa dětí a dospělých a to vše je dokresleno skvělou hudbou a výtvarným pojetím.(29.6.2009)

Skvělá hororová pohádka s úžasnou vizuální stránkou, která dodává celýmu filmu naprosto perfektní temnou, ale zároveň pohádkovou atmosféru, která ale bohužel na můj vkus postrádá takový větší mrazení, takže hororový scény pak nemaj takovej dopad, jakej by rozhodně mohly mít. Nicméně všichni herci, včetně těch dětských, jsou skvělý(29.11.2008)

Výborný pohádkově kouzelný horor, který má do dokonalosti opravdu jen kousíček. Líbilo se mi takřka všechno, ale závěr byl příliš natahovaný a už mě trochu unavoval. Ta pointa se tam rozkrývá snad posledních 30 minut, přitom by stačilo to udělat v deseti minutách a celkový dojem by se přehoupl do nejvyššího hodnocení. Takhle zůstanu těsně pod vrcholem, ale rozhodně tenhle film všem doporučuju a to nejen hororovým fanouškům. 85%(12.8.2011)