Henjelgwa Geuretel

Pil-seong Lim

Ji-yong Kim

Scénografie:

Seong-hie Ryu

Pohádka, horor, temný triler, rodiné drama... to všechno v sobě kloubí Jeníček a Mařenka. A dělá to moc dobře.(8.10.2008)

Strašidelná pohádka, ke které mi sedí jediný výraz, a to "svoucnost". Tenhle film má svoji ojedinělou atmosféru a žánrově je téměř nezařaditelný. Jedna jeho tvář je pastelově barevná a snová, druhá temná a hororová. A teď už je na každém, zda ho tahle kombinace osloví, a nebo v něm zanechá pořádný chaos. U mě se dostavilo obojí, ale rozhodně převažuje nadšení. Navíc, konečně horor, po kterém v noci usne i taková poseroutka, jako jsem já. 3,5*(13.12.2013)

Nenapsal bych to lepe nez nestor vyznavacu vychodoasijske kinematografie na csfd tombac. Formalne, po korejsku skvele zvladle, herecky bezchybne a opravdu zajimava stylizace. Ale z konceptu ostrych nozu prikladanych na detsky krk zacinam byt pomalu alergicky. Skvela a zajimava prepozice, ovsem.(6.12.2008)

Nepríjemná, znepokojivá atmosféra, ktorú živí záhada a tajomno okolo nezodpovedaných otázok ohľadom nemožnosti úniku z lesa a samotnej až príliš dokonalej "rodinky". Inteligentný snímok, ale so slabšími hororovými prvkami, ktorých by som tu rozhodne uvítal viac. Pointa na konci síce vyznie trochu lacne, ale nebolo to ani niečo vyslovene katastrofálne, len také obyčajné. Čakal som niečo prekvapivejšie. Potešil aj nádherný, farebný vizuál a dobrá muzika. Celkom spokojnosť. Nadpriemer s odretými ušami. 70/100(20.11.2014)

Temná, a přesto božsky barevná fantasy pohádka volně inspirovaná slavnou Perníkovou chaloupkou. Snímek se může pochlubit precizní vizuální stránkou, ve které se klade velký důraz nejen na vánoční atmosféru: na první pohled šťastná rodinka, svítící stromek, kupa dárků, hořící krb, za okny padající sníh... přesto tu něco smrdí. A tou mrtvolou, skrytou na půdě, to nebude. Z podivného lesa nejde utéct, caparti se ukážou jako schopní citoví vyděrači, a vám začne hrabat na majáku. Hudba lahodí, kamera kouzlí, zkrátka radost sledovat. Největším nepřítelem se tak bohužel ukázala dvouhodinová stopáž, která nedokázala zcela udržet mou pozornost, jakou si tahle látka jistě vyžaduje.(10.10.2011)