Paví pírko (TV film)

• Československo

Pávie pierko

Pohádka

Západní Německo / Československo, 1987, 96 min

Nebyť tých zopár dementných monológov ako z telenovely, ktoré nám prezrádzajú myšlienkové pochody postáv a záverečnej scény na lúke, bol by som spokojnejší. Pávie pierko nie je nijako zvlášť výpravná rozprávka, na Soľ nad zlato v žiadnom smere nemá, avšak má svoju kúzelnú atmosféru, vďaka ktorej sa stala vianočnou klasikou. I keď iba v druhom slede. Dočolomanský môže kľudne hrať aj záporné postavy, najmä, ak sa poučia. No a do Vejmělkovej sme boli kedysi na základke všetci platonicky zaľúbení (myslím ľudí nad 30), takže dokážeme pochopiť aj mladíka, usilujúceho sa o ňu aj napriek tomu, že ho nemiluje...Opakovačka po 15 rokoch a ďalšia bude už asi len s deckami...(28.12.2013)

psychologie pro pokročilé...tohle udělali z pohádky, která se vešla na pár stránek - možná by neškodilo, kdyby to trvalo jenom hodinu. A ten král je úplně nejlepší a nejkrálovatější král ze všech králů z pohádek, co jsem kdy četla i viděla! A ta princezna je tak krásná! Plaváček se mi nejdřív vůbec nelíbil, ale pak mě stejně jako krále přesvědčil, že je to opravdu rozumný sympatický hoch.(1.1.2010)

• Mylouch

Přehlídka filmových nedostatků od režijně-scénické a herecké bezradnosti statických záběrů, použití hudby, kameramanských protipohledů a střihů. Vnitřní řeči se snaží dovysvětlit to, na co si filmový jazyk netroufá. Radosti nepřidají ani wagnerovské mužské postavy, ani zvuková plochost, ani toporná řeč, natož v českém dabingu, podtrhujícím zmíněné mouchy. Pohádka čpící koprodukční rybinou. Přes nadějnou princeznu v nejlepších letech 1-2*(11.1.2014)

• rt12

Die typische kalte deutsche unter mit Akteuren aus der Slowakei. Brrrr studí !(11.1.2014)

Krásné dialogy - skutečně jako od Shakespeara. Nejlíp moudra vyznívají v monolozích - osamocený král v místnosti, která působí jako zpovědnice. Zaujmou i slovní přestřelky princezny. Škoda jen, že pohádka postrádá trochu víc humoru. A škoda dabingu. Postsynchrony chvílemi zněly tak, že jsme měl dojem, že sudičky jsou mimozemšťanky. Ale za pomněnkový úsměv Evy Vejmělkové chyby odpouštím:-)(14.4.2012)

• - Natáčelo se na hradě Pernštejn a Zvíkov. (Cucina_Rc)