Paví pírko (TV film)

• slovenský

Pávie pierko

Pohádka

Západní Německo / Československo, 1987, 100 min

Vcelku podarená klasická rozprávka, ktorá má však zásadnú chybu - príliš nasilu sa snaží moralizovať a poúčať. Používa jazyk takmer filozofický ...(15.4.2006)

Slovenský Plaváček s krásnou českou princeznou, hezkým králem, kterému ani Plaváček - Paví pírko ani jeho nevlastní bratr nesahají ani po kotníky a krásnou královnou. Kdyby byl Paví pírko řízek, byl by po konfrontaci s nevlastním bratrem, synem rybáře, která skončila jeho pádem ze skály, aspoň opravdu hodně dobře naklepaný. Chudák pták zlatohlav, nebo jak té zlaté slípce říkali, by to za chvíli byl pták nudista, jak všichni chtěli aspoň jeden zlatobrk.(27.12.2011)

• JohnMiller

Nie.... Prečo ma trápia Vianoce s takýmito kravinamy v TV? Táto Českonemeckoslovenská rozprávka je mixom toľkých iných príbehov, že považovať to za klišé, by bolo pre ňu až pochvalné.(26.12.2015)

Velmi pěkný pohádkový příběh zpracovává známý motiv Plaváčka. Film zajímavý především úžasnými exteriéry a poetickým rozměrem. Z herců vyniká Michal Dočolomanský, Emília Vašáryová a Tobias Hoesl (u nás známý též z Jakubiskovy pohádky Perinbaba).(10.4.2012)

No priemer ako bič, ale už len za tú dobre odvedenú rozprávkovú atmosféru sa na to dá celkom dobre pozerať.(17.2.2011)