poster

Paví pírko (TV film)

 • Západní Německo

  Pfauenfeder, Die

 • slovenský

  Pávie pierko

Pohádka

Západní Německo / Československo, 1987, 100 min

 • LiVentura
  ***

  Obsazení hodně pomohlo.!!(4.1.2010)

 • triatlet
  ****

  Krásné dialogy - skutečně jako od Shakespeara. Nejlíp moudra vyznívají v monolozích - osamocený král v místnosti, která působí jako zpovědnice. Zaujmou i slovní přestřelky princezny. Škoda jen, že pohádka postrádá trochu víc humoru. A škoda dabingu. Postsynchrony chvílemi zněly tak, že jsme měl dojem, že sudičky jsou mimozemšťanky. Ale za pomněnkový úsměv Evy Vejmělkové chyby odpouštím:-)(14.4.2012)

 • honz
  *****

  Velmi pěkný pohádkový příběh zpracovává známý motiv Plaváčka. Film zajímavý především úžasnými exteriéry a poetickým rozměrem. Z herců vyniká Michal Dočolomanský, Emília Vašáryová a Tobias Hoesl (u nás známý též z Jakubiskovy pohádky Perinbaba).(10.4.2012)

 • klerik
  ****

  Trochu to pôsobí rozťahane, keďže scenár bol trošku moc veľkolepý (pospájanie množstva známejších motívov). Je to v podstate pompéznejšia verzia filmu PLAVČÍK A VRATKO (Tři zlaté vlasy děda Vševěda). Pekné zábery, výborné obsadenie, nádherné kostými, prekvapivá hudba. Zaujme predovšetkým snaha o psychológiu - množstvo divadelných monológov, že to občas ani nepôsobí ako rozprávka. Klasika...(25.12.2008)

 • Mylouch
  **

  Přehlídka filmových nedostatků od režijně-scénické a herecké bezradnosti statických záběrů, použití hudby, kameramanských protipohledů a střihů. Vnitřní řeči se snaží dovysvětlit to, na co si filmový jazyk netroufá. Radosti nepřidají ani wagnerovské mužské postavy, ani zvuková plochost, ani toporná řeč, natož v českém dabingu, podtrhujícím zmíněné mouchy. Pohádka čpící koprodukční rybinou. Přes nadějnou princeznu v nejlepších letech 1-2*(11.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace