poster

Paví pírko (TV film)

 • Západní Německo

  Pfauenfeder, Die

 • slovenský

  Pávie pierko

Pohádka

Západní Německo / Československo, 1987, 100 min

 • Mylouch
  **

  Přehlídka filmových nedostatků od režijně-scénické a herecké bezradnosti statických záběrů, použití hudby, kameramanských protipohledů a střihů. Vnitřní řeči se snaží dovysvětlit to, na co si filmový jazyk netroufá. Radosti nepřidají ani wagnerovské mužské postavy, ani zvuková plochost, ani toporná řeč, natož v českém dabingu, podtrhujícím zmíněné mouchy. Pohádka čpící koprodukční rybinou. Přes nadějnou princeznu v nejlepších letech 1-2*(11.1.2014)

 • Týnkaa
  **

  slovenská verze Plaváčka... no ale teda, zvrzli to :/(5.1.2010)

 • ripo
  ***

  Vcelku podarená klasická rozprávka, ktorá má však zásadnú chybu - príliš nasilu sa snaží moralizovať a poúčať. Používa jazyk takmer filozofický ...(15.4.2006)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Slovenský Plaváček s krásnou českou princeznou, hezkým králem, kterému ani Plaváček - Paví pírko ani jeho nevlastní bratr nesahají ani po kotníky a krásnou královnou. Kdyby byl Paví pírko řízek, byl by po konfrontaci s nevlastním bratrem, synem rybáře, která skončila jeho pádem ze skály, aspoň opravdu hodně dobře naklepaný. Chudák pták zlatohlav, nebo jak té zlaté slípce říkali, by to za chvíli byl pták nudista, jak všichni chtěli aspoň jeden zlatobrk.(27.12.2011)

 • triatlet
  ****

  Krásné dialogy - skutečně jako od Shakespeara. Nejlíp moudra vyznívají v monolozích - osamocený král v místnosti, která působí jako zpovědnice. Zaujmou i slovní přestřelky princezny. Škoda jen, že pohádka postrádá trochu víc humoru. A škoda dabingu. Postsynchrony chvílemi zněly tak, že jsme měl dojem, že sudičky jsou mimozemšťanky. Ale za pomněnkový úsměv Evy Vejmělkové chyby odpouštím:-)(14.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace