Planeta 51

• SK název

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Rodinná zábava, jak se patří, která sice nedosahuje kvalit promyšlených pixarovek, ale jako zábavná jednohubka určitě nezklame.(29.12.2010)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $40,230,452Tržby Celosvetovo $65,700,000Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Toľko odkazov na všetky možné filmy sa len tak nevidí, najviac potešilo domáce zvieratko v podobe zmenšeniny Votrelca, príbeh zasadený do "reflexie" doby 50rokov keď panoval strach z nepoznaného je trefný a hlavne keď sa poukazuje na to ako hystericky reagovala Amerika na všetko čo by sa jej mohlo dotknúť, len tu to je pekne prekrútene a UFOnci si menia úlohy pozemšťanmi. Samozrejme má to nejaké rezervy, miernu nevyváženosť ale aj tak určite ako slušný priemer to obstálo, či už humorne alebo graficky. /videl v kine: 60%/(23.1.2010)

Soundtrack James Brett: 1. Lollipop - Sophie Green [2:30] ,2. Long Tall Sally - John Sloman [2:10] ,3. Tried To Save The World - Tom Cawte [3:50] ,4. Ding Ding A Boom Boom - Keith Murrell [2:26] ,5. Gonna Be A Star - Tom Cawte [3:35] ,6. Be Bop A Lula - Chris Cawte [3:01] ,7. Greased Lightnin' - Lance Ellington [3:10] ,8. Unchained Melody - Keith Murrell [3:37] ,9. Mr. Sandman - Peter Gosling [2:30] ,10. Stick It To The Man - Tom Cawte [3:29] ,11. Space Oddity - Keith Murrell [5:19] ,12. Planet 51 Orchestral Suite - London Metropolitan Orchestra [7:19],(10.5.2011)

Docela me prekvapujou ty rozdilny komentare, nekdo to desne vychvaluje, jinej naopak zase pekelne kritizuje. Jenze ono je to nekde mezi tim. Cela ta myslenka vzit klasickej film o priletu mimozemstana na Zemi a jak z toho lidi panikari a otocit to na prilet cloveka mezi mimozemstany je fakt hodne fajnova, zasazeni do padesatejch let je taky fajn, ale urcite by z toho slo vytezit jeste trochu navic. Ale bande reziseru nastesti, i kdyz podle jmen bych je tipnul na nejaky spanely, nejsou cizi klasicky americky filmy, takze tu je spousta odkazu a zaroven jim ani nejsou cizi cool zabery, kterejch je tady dost. To vse navic podporeny sviznou hudbou, sviznym dejem a hromadou sice infantilnich, ale docela vtipnejch scenek a hlasek. Co se tyce animace, neni nejslozitejsi, ale zaroven je docela pekna. Proste neni to nic, z ceho by si clovek sednul na prdel, pouze hodne dobra zabava s jednoduchym, ale docela originalnim pribehem, ale myslim, ze o nic jinyho, nez pobavit, ani tvurcum neslo a to se jim proste povedlo, takze slusny 4*.(13.12.2009)

• Flipper

Nepodarený Monsters vs. Aliens meets Wall-E. Vykradnuté všetko čo sa len dá, zlepené so stupiditou, ktorá má byť smiešna. Ale po poriadku. Animácia nám pomáha vytvoriť svet, ktorý nie je všedný. Preto nechápem, prečo chceli tvorcovia urobiť maketu podobnú nášmu svetu, kde je skoro všetko rovnaké, z rovnakým významom. Žiadna inteligentná nadsádzka, prípadne parafráza veci, len kópia (až na pár vynimiek) ktorú pochopí aj dieťa. Prirobíme samozrejme zelených bezpohlavných mužíčkov, ktoré majú rovnaké problémy ako mi. Teraz pristane namyslený, arogantný kozmonaut, ktorý "grotesktne" pobehuje po svete a zistí, že všetci aj rozprávajú anglicky. Wow aký to paradox. Potom už nasleduje jedna nezmyselnejšia vec za druhov, kde hrdinovia menia rozhodnutia, ciele behom sekundy, len aby to vygradovalo k nejakej hlúpej naháňačke a neskôr ku predvídateľnému happyendu. Popri tom tu pár paródií neurobí dieru do sveta. Pritom jednanie alienov je také hlúpe, primitívne, alebo preafektované, že sa mi chcelo plakať. Takúto koninu by som svojmu dieťaťu určite nepustil. Ku koncu som mal fakt pocit, že mi vybielili mozog... Veľká hamba, ktorá na pixar animačne a príbehovo nemá ani zďaleka. PS: keby vám išlo o prežitie trápili by ste sa či máte v poriadku účes?(12.12.2009)

• robbiee

[imdb: 6.1/10] | me: Pekný nápad, ale nič nové. Vo všetobecnosti sa jedná o nevýraznú rozprávku, ktorá má svoje momenty kedy pobaví, ale celkovo nie je ničím inovatívna. Malý lunochod Rover je milý, malý havo-pradátor tiež, ale scén kedy som sa fakt zasmial je málo. Neuškodí, ale ani nenadchne ... Niekedy nudí, sem-tam rozosmeje, ale v celku obyčajny priemer. 2 a pol *.(14.12.2009)

Nic nového, ale taky nic závadného. Neškodná jednorázová zábava.(19.1.2010)

• Segrestor

Nápad se zpočátku jevil jako docela dobrý, ale když pak už nenabídl nic, co by stálo za řeč - nebo alespoň nenápadné povytažení koutku úst, bylo na čase tuto trapnou pohádku ukončit.(4.7.2012)

• Darren

Spousta odkazů a dobrých nápadů kontra spousta hloupoučkých vtipů a klišé... spíš nuda za 5/10(18.9.2010)

Jak tak koukám, Planeta 51 je zřejmě rozporuplný animák (soudě dle hodnocení). A mně nezbývá než se přidat na stranu těch, které tento film bavil. A proč? Hlavně kvůli neskutečnému množství různých filmových narážek. Od těch nepřímých (pes vypadající jako Vetřelec) až po ty přímé (2001: Vesmírná odysea, Star Wars, Terminátor, Zpívání v dešti, Apollo 13, E.T. - Mimozemšťan) a mnoho dalších. Je sice fakt, že tenhle animák nedosahuje kvalit VALL-Iho, Nema nebo Remyho, ale i přesto se slušně pobavíte (scéna, kdy kosmonautovi začne hrát na iPodu macarena stojí za to), děti se pobaví ještě víc a hlavně se slušně zabavíte (hoďka a půl uteče rychle). Pěkných 80 %.(23.10.2010)

Rodinný, animovaný snímok s netradičným retro sci-fi námetom. Astronaut NASA, Chuck Baker, pristane so svojim modulom na "Planéte 51". Očakával, že bude pustá, neobývaná. Absolutne nečakal, že hlboko vo vesmíre natrafí na vyspelú mimozemskú civilizáciu, ktorá si tam spokojne nažíva, v hodne podobnom štýle ako Američania koncom päťdesiatých rokov minulého storočia. Celkom dobre som sa pri tom pobavil. ***(9.2.2011)

• Xmilden

Obrovská slabota. Postavy nesympatické (kromě tedy toho ochočeného Aliena). Vykradený Wall-E (podobnost Rovera čistě náhodná). Vtipnou scénu jsem opravdu ve filmu nenašel. Nebudu dále na tento animák plivat, nemělo by to cenu.(11.1.2010)

Občas dobrý gag, občas nuda.(31.3.2010)

Nemůžu si pomoct a zkrátka musím dát plný počet. Po Toy story 3 a Já, padouch je Planeta 51 další animák, kterému nemám co vytknout. Skoro nejvíce ze všeho oceňuji hlavní nápad "prohození rolí" a fakt, že "mimozemská" planeta vypadá jako USA v padesátých letech. Frčí tu rokenrol, civilní vznášedla připomínají cadillacy nebo dodge, vojenská zase nezapřou Jeepy Willys, televize jsou černobílé, v kinech bodují béčkové sci-fi trháky o útocích krvežíznivých lidí požírajících mozky a všichni mají strach z toho, co číhá ve vesmíru dlouhém 500 mil. Přílet astronauta rozpoutá zmatek ve stylu E.T. naruby, dočkáme se všemožných odkazů na filmy typu Vetřelec, Terminátor, Star Wars, Válka světů, ale i Zpívání v dešti, Pomáda a spoustu dalších, a k tomu tu jsou děsně zábavné postavičky: Drsný generál dabovaný Gary Oldmanem, vědec-pošuk s hlasem Johna Cleese, bobdylanovský mimozemšťan (s partou hippíků ve vznášedlovém květinovém Volkswagenu)... Mohl bych jmenovat dál, ale bude lepší, když se podíváte sami. Pokud máte rádi sci-fi a dali byste si zábavnou poctu těm největším šlágrům, Planetu 51 si pusťte. Je lepší než Monstra vs. Vetřelci.(13.2.2011)

Celkom sranda.Príjemná jednohubka na jeden nudný večer.Psí Alien celkom pobavil. 65% - 3*(30.12.2010)

vykrádačka wall-e v podobě skauta, vykrádačka aliena v podobě psa, vykrádačka shreka v podobě postaviček + příliš infantilní scény, slabší příběh a celkem nevyužitý potenciál námětu, ač ozdoben hrstkou vtipných hlášek, to je na můj vkus trochu moc nedostatků na jeden film... celkem je to prostě tak na těch 51 planet... ééé, teda procent. milovníci zelené nechť raději navštíví planetu Božkov.(30.9.2010)

• JohnnyD

Už ma začínajú nudiť tie popkultúrou posadnuté animáky. Zjavne niekto nevie hranicu medzi popkultúrnym vtipom a vykrádaním. Celý film je (podobne ako Monsters vs. Aliens) jednou veľkou prehliadku odkazov na iné filmy a originalita sa rozplýva niekde v nekonečnom vesmíre. Kým Monsters vs. Aliens to zachraňujú humorom a skvelým dabingom, Planéta 51 kĺže iba po rutine a i taký klasik ako John Cleese je nudný.(7.9.2011)

Spíš průměrnější animák o několika podařených vtipech, který drží nad vodou především wall-eho bráška.(19.5.2011)

• teutates

Oddychovka na sobotňajšie popoludie, proste len vypnúť a pozerať... chýba fantázia, hĺbšia myšlienka, niečo "new", v zmysle nielen kopírovať a bezducho lepiť... pomerne dosť hlúpe. 4/10(20.2.2010)

• Webb

Docela slabota, lehce předvídatelné, jednoduchý příběh, málo vtipné a už mnohokrát viděno jinde i v lepším podání.(27.2.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14