Planeta 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Joe Stillman

Zábavná rodinná oddychovka, kde je všechno tak trochu naruby. Evropský důkaz, že slušný animák pro celou rodinu netvoří jen za oceánem.(5.1.2011)

• Webb

Docela slabota, lehce předvídatelné, jednoduchý příběh, málo vtipné a už mnohokrát viděno jinde i v lepším podání.(27.2.2010)

Nemůžu si pomoct a zkrátka musím dát plný počet. Po Toy story 3 a Já, padouch je Planeta 51 další animák, kterému nemám co vytknout. Skoro nejvíce ze všeho oceňuji hlavní nápad "prohození rolí" a fakt, že "mimozemská" planeta vypadá jako USA v padesátých letech. Frčí tu rokenrol, civilní vznášedla připomínají cadillacy nebo dodge, vojenská zase nezapřou Jeepy Willys, televize jsou černobílé, v kinech bodují béčkové sci-fi trháky o útocích krvežíznivých lidí požírajících mozky a všichni mají strach z toho, co číhá ve vesmíru dlouhém 500 mil. Přílet astronauta rozpoutá zmatek ve stylu E.T. naruby, dočkáme se všemožných odkazů na filmy typu Vetřelec, Terminátor, Star Wars, Válka světů, ale i Zpívání v dešti, Pomáda a spoustu dalších, a k tomu tu jsou děsně zábavné postavičky: Drsný generál dabovaný Gary Oldmanem, vědec-pošuk s hlasem Johna Cleese, bobdylanovský mimozemšťan (s partou hippíků ve vznášedlovém květinovém Volkswagenu)... Mohl bych jmenovat dál, ale bude lepší, když se podíváte sami. Pokud máte rádi sci-fi a dali byste si zábavnou poctu těm největším šlágrům, Planetu 51 si pusťte. Je lepší než Monstra vs. Vetřelci.(13.2.2011)

• - Film se měl původně jmenovat pouze Planet One. (Sfinkter)

• - Název Oblasti 9 je odvozen podle počtu planet v naší sluneční soustavě. (HellFire)

• - Výroba trvala 16 mesiacov, čo je zhruba polovičné množstvo času potrebného na výrobu projektu od Pixaru. (Greenpeacak)