Planeta 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

• Hismael

Slabé, málo vtipné, občas nudící příběh, ale hezky animované. Na jedno shlédnutí poměrně nezávadné. Animované filmy mám moc rád, takže když řeknu že to je nejhorší animák co jsem zatím viděl, tak se to musí brát s velkou rezervou. Vůbec to není špatné, námět docela originální, jen jsem prostě čekal o dost víc.(7.10.2010)

A já myslel, že o prequelu k prvnímu Vetřelci se teprve mluví a on už je pěkných pár týdnů v kinech :D A teď vážně. Planet 51 samozřejmě není prequelem k Vetřelci ale právě odkazy na tuhle klasickou sérii ukazují nejsilnější stránku filmu. Výborně prokreslené mimozemské město, které je americkým městečkem 50. let, super béčkové horory v kinech a tuna dalších odkazů tvoří velmi zábavnou první hodinu, jakmile se ale všechno obrátí jen na příběh, začne to kvalitativně i vtipně upadat. Pixar to rozhodně není, ale ta hodina a půl ve společnosti zelených mimozemšťanů uteče hodně rychle. 60 %(8.2.2010)

Výborný nápad, ze kterého se dají těžit vtipné gagy maximálně sedmdesát minut. Paneta 51 má o deset minut víc. Svěží rodinná zábava, ve které si každý najde to své. Ano, je to klišé prohlášení, ale přesně kvůli takhle příjemným filmům vzniklo.(18.1.2010)

Planéta 51, mestečko Glipforg - krásne a pokľudné 50-te roky... Malomesto so všetkým, čo k tomu patrí. Domčeky s predzáhradkami, na ktorých sa konajú pikniky, deti milujú comicsy o mimozemských votrelcoch a do kín sa dostáva trojka úspešnej sci-fi "Humanacs". Táto idylka sa končí pristátim modulu s astronautom Chuckom. Jeho zdesenie nad obývanou planétou dokáže riešiť jedine bezhlavým groteskným pobehovaním po mestečku. Až stretnutie s mladým chlapcom Lemom mu dá nádej, že sa niekedy vráti na Zem. Film pracuje s množstvom gagov, na ktoré si prídu deti i dospelí... a budú to určite hlavne dospelí diváci, ktorí si prídu na svoje. Nielen pre ostrú satiru pomerov na planéte 51, ktoré sa nápadne podobajú zvyklostiam na našej modrej planéte ako je upodozrievanie, obviňovanie či manipulácia s verejnosťou, ale aj pre úžasné filmové odkazy či už vizuálne alebo verbálne ( ET, Apollo 13, Star Wars, Vesmírna Odyssea, Terminátor, Spievanie v daždi a mnoho ďaľších ). Planéta 51 disponuje hláškami, ktoré určite zľudovejú ( "Som na Facebooku." alebo "Nie je to zvláštne miesto pre anténu?" ). Bezpochyby je to veľmi vtipný, zábavný, akčný snímok, ktorý má všetky predpoklady stať sa tohtoročným animovaným zimným hitom. Prvé hodnotenie a komentár.(2.12.2009)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $40,230,452Tržby Celosvetovo $65,700,000Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Toľko odkazov na všetky možné filmy sa len tak nevidí, najviac potešilo domáce zvieratko v podobe zmenšeniny Votrelca, príbeh zasadený do "reflexie" doby 50rokov keď panoval strach z nepoznaného je trefný a hlavne keď sa poukazuje na to ako hystericky reagovala Amerika na všetko čo by sa jej mohlo dotknúť, len tu to je pekne prekrútene a UFOnci si menia úlohy pozemšťanmi. Samozrejme má to nejaké rezervy, miernu nevyváženosť ale aj tak určite ako slušný priemer to obstálo, či už humorne alebo graficky. /videl v kine: 60%/(23.1.2010)