Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Nic nového, ale taky nic závadného. Neškodná jednorázová zábava.(19.1.2010)

Občas dobrý gag, občas nuda.(31.3.2010)

vykrádačka wall-e v podobě skauta, vykrádačka aliena v podobě psa, vykrádačka shreka v podobě postaviček + příliš infantilní scény, slabší příběh a celkem nevyužitý potenciál námětu, ač ozdoben hrstkou vtipných hlášek, to je na můj vkus trochu moc nedostatků na jeden film... celkem je to prostě tak na těch 51 planet... ééé, teda procent. milovníci zelené nechť raději navštíví planetu Božkov.(30.9.2010)

Docela me prekvapujou ty rozdilny komentare, nekdo to desne vychvaluje, jinej naopak zase pekelne kritizuje. Jenze ono je to nekde mezi tim. Cela ta myslenka vzit klasickej film o priletu mimozemstana na Zemi a jak z toho lidi panikari a otocit to na prilet cloveka mezi mimozemstany je fakt hodne fajnova, zasazeni do padesatejch let je taky fajn, ale urcite by z toho slo vytezit jeste trochu navic. Ale bande reziseru nastesti, i kdyz podle jmen bych je tipnul na nejaky spanely, nejsou cizi klasicky americky filmy, takze tu je spousta odkazu a zaroven jim ani nejsou cizi cool zabery, kterejch je tady dost. To vse navic podporeny sviznou hudbou, sviznym dejem a hromadou sice infantilnich, ale docela vtipnejch scenek a hlasek. Co se tyce animace, neni nejslozitejsi, ale zaroven je docela pekna. Proste neni to nic, z ceho by si clovek sednul na prdel, pouze hodne dobra zabava s jednoduchym, ale docela originalnim pribehem, ale myslim, ze o nic jinyho, nez pobavit, ani tvurcum neslo a to se jim proste povedlo, takze slusny 4*.(13.12.2009)

Milé a příjemné překvapení. Variace na ET/Válku světů/Den nezávislosti z druhého pohledu. Planeta 51 je přímočará animovaná lahůdka pro fandy sci-fi. Nečekal jsem nějakou super high animaci, ale za to jsem očekával hravost a vtípky na známé filmy. Vše jsem dostal a těch 91 minut příjemně uteklo. Musím pochválit nápad dát to vše do mimozemských 50. let. Btw. konečně se dovíme proč nám marsovská vozítka fotí jen kameny :D a Alien Dog mě opravdu bavil :). 3,5 hvězdy!(27.12.2009)

• - Jeden z vojáků v tajné základně má na helmě nápis "Corn to Kill". Jedná se o slovní hříčku, ale v doslovném překladu slova znamenají "mlýnek na maso". Nápis paroduje film Olověná vesta (1987), kde se na helmě objeví nápis "Born to Kill". v překladu "narozen zabijákem". (HellFire)

• - S rozpočtom vo výške 70 miliónov dolárov je to zatiaľ najdrahší film produkovaný v Španielsku. (Greenpeacak)

• - Mimozemšťanský pejsek odkazuje na film Vetřelec (1979) nejen svým vzhledem, ale i jménem. Na boudě má napsáno "Ripley". (Karmin)