Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Fajn napad a par svetlych momentov, celkovo ale len mila zalezitost na jedno pozretie.(19.12.2009)

• tukomaster

Nevídaná sračka. 15%(26.7.2013)

Aby tie desiatky všemožných odkazov na kultové filmy mohli plnohodnotne vyniknúť, potrebovala by sa Planéta 51 oprieť o príbeh oplývajúci aspoň štipkou originality a sofistikovaného humoru. V detskej bájke kompletne zloženej z naivných archetypálnych motívov sú scény ako tanec v kamennom daždi alebo psík-votrelec ocikávajúci pouličné lampy kyselinou iba úsmevnými atrakciami. (5/10)(21.5.2013)

Net/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Animace 7/10/// +robopes i alienpes jsou hodně dobří, celkem nápad na zápletku, občas vtipné situace -hudba jak z 50.let starého filmu, slabší animace, nijak výrazný originální dabing, děj je hodně průměrný/// Tak tohle mohla být velká bžunda. Jenže i na to jak je to krátké je to celkem nudné. Občas jsem se zasmál, ale málokdy se mi stane u animáku, že se koukám na hodinky. Je tam hodně na zpracování vidět jiný styl tvůrců právě ze Španělska a taky ten fakt, že na výrobě zřejmě nedělalo nějaké extra velké studio. Tenhle film určitě děti kolem deseti let hodně pobaví, ale jestli je vám víc, tak si návštěvu kina raději rozmyslete./// Celkem 54%///(29.12.2009)

Tak tohle byl slušný scifi nářez. Samozřejmě nic světaborného, nebo přehnané originálního. V literatuře je toto pojetí, již dávno. Ale v takové příjemně animované scifi pohádce to je akorát pro potěchu. Ne každému to musí sednout, na to je to moc specifické, ale mě se to líbilo. Hlavně bylo tam několik odkazů na jiné filmy, jako třeba na E.T. Mimozemšťana. To mě taky potěšilo, že to v sobě nese i něco víc, než pouhý příběh. Jen ti domácí pejsci v podobě malých alienů, byli na mě trochu moc velký úlet.(26.4.2010)

• - Film se měl původně jmenovat pouze Planet One. (Sfinkter)

• - Mateřská loď kapitána Chucka (Dwayne Johnson) je Odyssey. Tak se jmenovala loď použitá při misi Apollo 13. (HellFire)

• - Výroba trvala 16 mesiacov, čo je zhruba polovičné množstvo času potrebného na výrobu projektu od Pixaru. (Greenpeacak)