Planeta 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

• MeanWhile

Pixarovka todle bohužel není, ale ani to tak nevadí. Nápad docela dobrý, ufouni v padesátých letech, kdo by nechtěl vidět jak to tam u nich vypadalo/vypadá že? Ale bohužel na to nemůžeme koukat jako na klasický animák jako z dílem Pixaru nebo DreamWorksu. To prostě nejde. Nebyl jsem moc spokojen s Planetou 51, ale zase to nebylo tak úplně nejhorší. Dvě tři hvězdy by tomuto animáku naprosto stačili, já sám dávám dvě a stačilo mi se jednou podívat, víckrát už nemusím.(28.2.2011)

• frashmaker

Několik hodně málo vtipných scének by se v tomto poměrně zbytečném animovaném snímku najít dalo, nicméně všehovšudy jsem tam nezaznamenal žádný zajímavý prvek či nápad, který by posunul animovaný film dopředu. Toto mi příjde spíš jako návrat zpět tak o 10 let. Pokud vás nažhavil trailer jako mě tak mi věřte, když řeknu, že to byl výcuc toho nejlepšího a že nic dalšího úsměvného již ve filmu neuvidíte.(2.1.2010)

Docela me prekvapujou ty rozdilny komentare, nekdo to desne vychvaluje, jinej naopak zase pekelne kritizuje. Jenze ono je to nekde mezi tim. Cela ta myslenka vzit klasickej film o priletu mimozemstana na Zemi a jak z toho lidi panikari a otocit to na prilet cloveka mezi mimozemstany je fakt hodne fajnova, zasazeni do padesatejch let je taky fajn, ale urcite by z toho slo vytezit jeste trochu navic. Ale bande reziseru nastesti, i kdyz podle jmen bych je tipnul na nejaky spanely, nejsou cizi klasicky americky filmy, takze tu je spousta odkazu a zaroven jim ani nejsou cizi cool zabery, kterejch je tady dost. To vse navic podporeny sviznou hudbou, sviznym dejem a hromadou sice infantilnich, ale docela vtipnejch scenek a hlasek. Co se tyce animace, neni nejslozitejsi, ale zaroven je docela pekna. Proste neni to nic, z ceho by si clovek sednul na prdel, pouze hodne dobra zabava s jednoduchym, ale docela originalnim pribehem, ale myslim, ze o nic jinyho, nez pobavit, ani tvurcum neslo a to se jim proste povedlo, takze slusny 4*.(13.12.2009)

Další z těch animáků, který neví, čím chce být. Chvíli rodinná podívaná (sonda, která ze sebe dělá psa), chvíli pouze pro dospělé (trapná snaha o jakýsi návod na lásku), plná odkazů a parodií na sci-fi filmy, které pochopí jen zasvěcení. Tenhle animák se snaží prodat převráceným příběhem v tom smyslu, že zelení mužíčci jsou "lidi" a lidé jsou "zelenými mužíky". A jako v případě lidí (tedy jednoho astronauta), kteří vidí mimozemšťany jako zlo, je to i tady. Když proto na planetě přistane lidský astronaut, rozpoutá se všeobecná hysterie. Aby to bylo jednodušší, umí lidé i mimozemšťané mluvit stejným jazykem. Svým pojetím mi tento animák často evokoval Monsters and Aliens. Tohle je ale takový krásný průměr, nezapamatovatelný.(7.5.2014)

• teutates

Oddychovka na sobotňajšie popoludie, proste len vypnúť a pozerať... chýba fantázia, hĺbšia myšlienka, niečo "new", v zmysle nielen kopírovať a bezducho lepiť... pomerne dosť hlúpe. 4/10(20.2.2010)