Planeta 51

Planet 51

Planéta 51

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / Španělsko, 2009, 87 min

Ten domácí mazlíček, pejsek, který počůrá lampu, je úžasný. Jeho podoba z Vetřelcem je dokonalá. A ve filmu má docela dost prostoru. Planeta 51, jakýsi protipól Arei 51 přivítá kosmického návštěvníka se Země, svým způsobem...ne moc dobře a přátelsky. Udělají z něho štvanou zvěř. Jeho přílet je srandovní. První kroky na cizí planetě, zasazení vlajky a pak....bomba a úprk.....Spielbergovský let z pozadím planety s prstencema, co svítí jako měsíc, je legrační. CITÁT : Pokud jste viděli ufona, vytočte jedničku, pokud jste viděli létající talíř, vytočte dvojku..... Houstone, máme problém.... Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik.... Schwarzenegger ukázal ve filmu svaly a už je guvernér, já jsem pilot kosmický lodě a skončil jsem na týdle stupidní Planetě !!!! Spousta srandy, hezky animované, poučení, žádná nuda....http://www.planeta51.cz/(7.11.2010)

Rodinná zábava, jak se patří, která sice nedosahuje kvalit promyšlených pixarovek, ale jako zábavná jednohubka určitě nezklame.(29.12.2010)

Výborný nápad, ze kterého se dají těžit vtipné gagy maximálně sedmdesát minut. Paneta 51 má o deset minut víc. Svěží rodinná zábava, ve které si každý najde to své. Ano, je to klišé prohlášení, ale přesně kvůli takhle příjemným filmům vzniklo.(18.1.2010)

Fantazii se meze nekladou, proto by mi nevadilo přirovnání mimozemské planety ke spojeným státům americkým jako vystřiženým z 50. let minulého století. Bohužel mě nikdo nepřekvapil ničím novým a jedinečným, škoda. Mám rád použitou hudbu, zarážející jsou pro mě kulaté auta příliš připomínající pozemské originály, ale vtipné momenty zajistily příjemný zážitek. Toto určilo Planetě 51 mé průměrné hodnocení a nebojím se snímek doporučit pro rodinné odpoledne s dětmi.(9.4.2010)

Aneb Invaze naruby. Pohled na mimozemskou invazi z druhé strany, uzpůsobený očím diváka 10- a krásně vyvedený v oldies stylu, takže je více retro, než retriever. Mezi barvičkama má jasně navrch zelená, jednak uklidňuje a navíc ji máme tak nějak historicky zafixovanou ve spojení s emzáky. Jinak je to takové pestré, krajina kolem města evokuje Kardanovou Lhotu a ničím to neurazí ani nepřekvapí. Namísto hvězdiček si dovolím udělit tři pestré hipísácké sluníčka. :-)(20.7.2015)