Hra o přežití

Bojan Bazelli

David Permut

Scénografie:

Christiaan Wagener

Také solidní, ale Živý terč je lepší.(7.8.2003)

Béčko jak víno, při lovu šla logika na procházku. Mohli ho dostat nespočetněkrát, ale to by bylo asi moc chabé. Gary Busey je šílenec jako obvykle a když vypráví o svém psu je to strašná zábava. Zakončení je pěkné, ale opět bez logiky, ale zde ji čověk ani nehledá, prostě si to užívá.(9.6.2009)

Je to celkom dobrý dobrodružný akčný thriller. Má výborný príbeh o bezdomovcovi, ktorý prijme ponuku robiť pomocníka na love, ale až na mieste, v lesoch ďaleko od civilizácie zistí, že lovnou zverou má byť on sám. Spracovanie sa mi páči, síce film má dlhší rozbeh a viacero pomalších scén, ale to vôbec neprekáža, dej filmu je zaujímavý celý čas a ani na chvíľu nenudí. Akcie je tu pomerne dosť, ale moc ma nezaujala. Nie je zlá, potreby takéhoto dobrodružnejšieho filmu odohrávajúcom sa v divočine spĺňa, ale v rámci akčného žánru je to predsa len málo. Nájdu sa tu dva súboje, ktoré sú ale v tom najobyčajnejšom štýle, padne niekoľko výstrelov a zvyšok je už dobrodružného typu, teda rôzny beh, šplhanie a podobne. Herecké obsadenie je na tom dobre, v hlavnej úlohe Ice-T vo svojej jasne najlepšej úlohe a výborný výber záporákov ako Rutger Hauer, Gary Busey a John C. McGinley. Réžia a technická stránka filmu v ničom nepomáhajú, ale pre potreby filmu sú dostatočné. Hra o prežitie presne spĺňa to, čo sa od nej aj dá očakávať, akčne moc nezaujme, ale tento typ príbehu mám rád, sadli mi herci a aj výber prostredia. Som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 71%.(28.4.2011)

• Phobia

Kterak vágus ze dna společnosti sejmul bandu bohatých lovců lidí. Na tomhle béčku je do očí bijící předvídatelnost, ale možná by mě to ani tolik nesralo, kdyby hlavní roli dostal někdo sympatičtější - Ice-T se mi prostě nelíbil, držela jsem palce Rutgerovi a jeho partě:-). Průměrné akční béčko v relativně atraktivním prostředí lesa. 46%(28.11.2008)

50% ale i tak na Béčko dobré(19.8.2010)

• - Kousek země, na kterém Mason (Ice-T) žil, je teď parkoviště americké banky. (kellne)

• - Celý film byl natočen v reálných lokacích, zcela bez filmových studií. (kellne)