Krysap

Návrat ke starý partě státních zástupců, tentokrát ve filmu. Povedlo se pěkně propojit dějové linky jak z hlavního seriálu, tak ze speciálního dílu. Ačkoliv nejsem romantik, závěrečná scéna mě vyloženě potěšila. Jo a ten Lee Byung-Hun, to byla podpásovka, to jsem opravdu nečekala a málem jsem spadla z křesla. :-))) ()

kikuka

Zasa sa raz ukazuje, že neexistujú "jednoduché prípady", keď ide o vec postavenú pred súd. Prípad zabitia sa ukáže ďaleko závažnejší, keď hlavné alibi páchateľovi poskytne politik obvinený z korupcie, pre ktorého je náš páchateľ alibi v jeho prípade. Ako rozlúsknuť tento oriešok? Ťažko veru, najmä keď dôkazy nie sú, alebo sú prepašované do Južnej Kórey (Lee sa mohol aspoň oholiť, kým sa mi ukázal na oči ;-). // Zaujímavá je prvotne trochu rušivá TV seriálová štylizácia hudby, prostredia i réžie. V konečnom dôsledku však necháva vyniknúť onej pointe, ktorú som naznačila v úvode. Musím však priznať, že niektoré humorné sekvencie som síce detekovala, ale bez odozvy - pre zachovanie si sebaúcty ich budem považovať za žmurknutia znalejším kultúry, systému a seriálu, od ktorého sa filmík odpichol. //ad Japonci - ono, oni nemajú radi Číňanov, okupovali Kórejcov, Thajcov a ďalších a neboli práve najmilší. A okupovaní im to dali pocítiť. Aj keď, myslím, že potreba medzinárodného obchodu a najmä "invázia" USA do týchto sfér pomalinky povedie k dialógu aspoň medzi "kapitalistami a demokratmi". Čína si bude musieť poradiť "sama". ()

molotov

Viděl jsem to v Ósace v mulťáků pouze v japonštině, takže jsem tomu nerozuměl ani slovo. Co o filmu vím a jak na mě působil jde o filmovou verzi slavného seriálu, takže se pořád kecá, téměř nic se neděje, řeší se nějaký případ, který detektivy zavede i do Koreje, aby se mohl ukázat slavný Lee Byung-hun. Celé to na mě působilo dlouze, ale Japonci se docela bavili. Kromě žánru drama by tu měla být asi i komedie. Přišlo mi, že se tam občas snaží o humor a diváci se smáli. PS: jde o nejúspěšnější japonský film roku a to zdaleka. Měl skoro dvakrát větší tržby než druzí Pokémoni. I v Ósace bylo narváno. ()

Adrian

Serialovy predobraz je vidno nielen v uvodnej titulkovej sekvencii, ale vdaka pouzitej hudbe a jej stylu takmer permanentne (hoci ustredna melodia mi pripominala hudobny motiv z Rockyho treningovych sekvencii). Kombinacia humorneho podtonu s vaznou dramou bola zaujimava, i ked osobne mi sadla viac ta vazna poloha, ktora sa sustredila hlavne na pribeh, kdezto z prvej, viac odhlacenej poloviny filmu bolo citit urcite podprahove signaly prave smerom k "uvedomelemu" japonskemu obecenstvu, oboznamenemu nielen so serialovou predlohou. Vylet do J. Korey s hereckou akviziciou v podobe hunk boy Lee Byung-hun potom potesi hlavne zenske oko :), ale zaroven neda nespomenut na vzajomne vztahy medzi tymito dvoma krajinami (v sekvencii na policajne stanicii aj konkretne naznacenej). ()