• Česko

(festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

• Ernia

Komedie, nominovaná na Oscara za scénář (to mi někdo vysvětlete proč??) a herečka, Sally Hawkins, za ztvárnění hlavní hrdinky dostala Zlatý glóbus... vypadá to na (přinejmenším) dobrý film? – Možná ano, nicméně tomu tak neni. Možná je to moc subjektivní, ale - hlavní hrdinka mi lezla na nervy už po prvních deseti minutách (a možná i dřív), fakt jí jednu tak akorát vrazit (a při milostné scéně bych ji asi fakt udupala) a navíc na mě nepůsobila jako člověk pořád optimistický a pod, ale spíš jednoduše jako postižená osoba,... příběh je o ničem, občas blbý kecy (poslední scéna, polemizování o tom jak udržet smích na světě je fakt na odtřel - úžasně "přirozený" ).. Film trvá asi 2 hodiny.. já ho sledovala hodin 5, s tím že jsem mezi tím stihla zkouknout ještě uplně jiný film, což taky o něčem vypovídá. A mimochodem, jestli tenhle film někdy bude mít český dabing tak to bude fakt dílo.. už jenom v tom originále se ta ženská směje hodně debilně. PS. hlavní hrdinka byla fakt na odstřel, to bylo podle mě hodně přehnaný. S tím glóbusem jsem tedy pak na vážkách, protože jestli ta postava měla budit údiv, odpor a touhu po násilí, tak to se povedlo výborně(24.1.2009)

• Květula

Myslím, že jsem dost mírumilovný a trpělivý člověk, ale potkat tuhle uhihňanou ženskou ve skutečném životě, tak ji po deseti minutách umlátím salátovou okurkou.(14.4.2009)

• Hal_Moore

Happy-Go-Lucky aspiruje zatím na nejtrapnější zážitek letošního roku. Příběh postavený na hlavu, postavy se vlastně vůbec nevyvíjí a představitelka hlavní role Sally Hawkins mě neskutečně iritovala. Horší a tak na nervy lezoucí postavu je dnes ve filmech už zatěžko najít. Jediným kladem byl snad výkon Eddieho Marsana, který si svou roličku opravdu užil, zbytek ale od režie přes hudební podkres, ohyzdné dialogy a televizní kameru až po trapný humor nestál za nic. Jsem zklamán, že i takovýto výblitek si může říkat britská komedie, přestože jsem se ani jednou nezasmál, spíše zaplakal nad odfláknutou prací režiséra, ale on evidentně nebyl jediný, kdo by potřeboval proplesknout. Zatím dle mého největší letošní přehmat akademiků.(10.2.2009)

• Patw

Ona měla být optimistická... já měl ale pocit že koukám na trochu postiženou paní a tak jsem jí u filmu litoval. Bohužel jsem film několikrát přepnul, a vlastně nic neuniklo. Ovšem herečka by si za svůj výkon něco zasloužila, ale ne Zlatý Globus který (opravte mě jestli se pletu) má patřit tomu nejlepšímu výkonu. Ovšem pokud herečka ve skutečnosti není "taková" měla by dostat cenu za to že perfektně zahrála lítostivou roli, které měla k optimismu hodně daleko. A to jsem se ještě ani nedostal k ostatním postavám filmu, a některým nemožným scénám....(6.1.2011)

Kdybych měl s Poppy sdílet byt, naléhavě hledám kontakt na nájemného vraha, ale jenom sledovat, jak svým optimismem připravuje o nervy druhé, bylo vlastně poměrně povzbuzující (dobrá nálada vás nic nestojí, ale na...e spoustu lidí). 65% Zajímavé komentáře: Radko, Pedestrian, LuckyStar(2.1.2011)