• Česko

(festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

• Aleee89

Je tu oscarová nominace za scénář a např. Zlatý glób pro Sally Hawkins, proto mě nízké procento u tohoto filmu překvapilo a říkala jsem si, že to snad bude omyl... Bohužel musím dát nízkému hodnocení za pravdu (ač ne tak radikálnímu). Čekala jsem ne třeskutě vtipnou komedii, ale spíše takovou inteligentní komedii možná i ve stylu 500 dní se Summer, jenže přišlo zklamání. Děj naprosto o ničem, žádné pořádné zvraty a budování napětí, nic, na čem by se dalo stavět. Hlavní postava mě naprosto iritovala, nebyla mi absolutně sympatická a těžko jsem si k tak afektované a diblíkovské postavě hledala cestu. Nenašla jsem ji. Ve výsledku mě film spíše nudil než bavil, škoda, hodně jsem si od Happy-Go-Lucky slibovala.(4.5.2012)

Kdybych měl s Poppy sdílet byt, naléhavě hledám kontakt na nájemného vraha, ale jenom sledovat, jak svým optimismem připravuje o nervy druhé, bylo vlastně poměrně povzbuzující (dobrá nálada vás nic nestojí, ale na...e spoustu lidí). 65% Zajímavé komentáře: Radko, Pedestrian, LuckyStar(2.1.2011)

• Marigold

Trapné, klišovité, afektované. Namísto roztomilosti pouze trapné.(10.4.2009)

Pro mě překvapením týdne. Vůbec jsem nevěděl co od filmu očekávat. Hned od začátku jsem zapojen do absurdního a velmi hodně optimisticky naladěného dívčího světa (proto asi hodně odrazuje mužskou část diváků). Ani to nelze považovat za film. Jsou to jen dohromady slepené krátké příběhy ze života, které vás poučí maximálně v jednom - berte život s nadhledem a užívejte si ho, dokud můžete. Všechny tyto krátké příběhy vás pobaví a téměř po celý film máte optimistickou náladu i vy. Ve scénáři je hodně znát britský humor, takže fanoušci sitcomů budou spokojeni. A k mému překvapení je tohle vůbec první film, který od Mikea Leigha vidím (nepočítám krátký film z projektu Cinema16), takže v jeho případě mám co dohánět.(18.2.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,512,016Tržby Celosvetovo $18,696,602(19.6.2009)