poster

Happy-Go-Lucky

 • Česko

  Happy

 • Česko

  Buď šťastná!

 • Velká Británie

  Happy-Go-Lucky

 • Slovensko

  Happy-Go-Lucky

 • Slovensko

  Buď šťastná!

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  **

  Nemam nic proti optimistickýmu přístupu k životu, ale chování hlavní postavy už se nedá brát jako optimismus. To už spíš hraničí s debilitou. Navíc všechny její "problémy" byly pro mě naprosto nezajímavý. Jednu hvězdičku dávám za instruktora v autoškole a druhou hvězdičku dávám sobě za to, že takovou blbku nemam doma.(21.8.2010)

 • PogoJoe
  ****

  Enrahaaa... hahahaaa :-) Zakomplexovaný a záští přeplněný, div že nepuknul, instruktor autoškoly v podání Eddieho Marsana byl naprosto přesný a takřka dokonalý. Podobně jako Sally Hawkins, která svůj charakter podala přesně tak, jak měla - spousta lidí by jí ten její rozpustilý, hravý, dráždivý, bezstarostný, přeoptimistický a neustále se drze pitvořící obličejík nejraději kopancem upravila tak, aby... aby už takový přestal být... Takoví lidé existují a hodí se přesně tam, kde titulní hrdinka působí - k dětem na základní školu či do školky. V tomto filmu jsem do poslední chvíle nevěděl, co mě může čekat. Není pojatý tradičně, v čemž spatřuji plus. TO, že někdo nesnáší hlavní hrdinku by mu nemělo dávat důvod nenávidět a kriticky shodit celý film, protože ten zde řeší spoustu reálných problémů vedlejších charakterů přes hrdinčiny sestry a kamarádky, které stále hledají způsob, jak se svým životem ještě něco udělat, jak ho změnit k lepšímu, ačkoliv se už smířily s tím, že lepší to už asi nebude, přes složitý charakter uzavřeného instruktora, učitelky flamenga či žáka, řešícího domácí problémy šikanou svého spolužáka. Film je rozhodně zajímavý a stojí ho za to shlédnout. Ačkoliv asi jen jednou...(15.5.2009)

 • HellFire
  *****

  Takový krásný příběh ze života úžasně optimistické a prdlé Poppy (strašně mě připomíná kamarádku). Nejde si ji nezamilovat.(24.1.2009)

 • c.tucker
  ***

  Je to film, ve kterém se toho moc nestane, postavy si nijak nemění a neposouvají, ale to mi tak nějak nevadilo, protože hlavní postava byla tak nějak příjemně a zároveň protivně positivní, takže všechna pozornost směřovala k její ujetosti.(5.3.2009)

 • Pedestrian
  **

  Není to praštěné tím správným způsobem. Je to divné. A to tak, že ne vtipné a ne zajímavé. Ale chování hlavní hrdinky je nesnesitelné rozhodně. Sally Hawkins chodí divně oblékaná (růžová podprsenka, oranžové kalhotky a černé punčocháče na negra ze sekáče), mluví divně, chodí divně, chová se divně, ale jinak je to vlastně úplně normální holka, která se ve vážné situaci dokáže zachovat naprosto normálně a hlavně rozumně. Finální hodnocení se tak u mě pohybuje někde mezi "odpadem!" a 3*. Co s ní?(1.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace