• Česko

Buď šťastná!

(festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

Tak k tomuhle filmu si ten komentář odpustit nemohu. Vtipný, veselý, bujarý - všechna tahle slova už padla a dopadla na bedra Happy-Go-Lucky. Kromě toho trošku peprnějšího konce byl ten film opravdu výjimečný. Na pět hvězdiček to není, ale rozhodně jsem se párkrát zasmál a nesčetněkrát pousmál :-)) Poppy(5.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,512,016Tržby Celosvetovo $18,696,602(19.6.2009)

• Marigold

Trapné, klišovité, afektované. Namísto roztomilosti pouze trapné.(10.4.2009)

• Aleee89

Je tu oscarová nominace za scénář a např. Zlatý glób pro Sally Hawkins, proto mě nízké procento u tohoto filmu překvapilo a říkala jsem si, že to snad bude omyl... Bohužel musím dát nízkému hodnocení za pravdu (ač ne tak radikálnímu). Čekala jsem ne třeskutě vtipnou komedii, ale spíše takovou inteligentní komedii možná i ve stylu 500 dní se Summer, jenže přišlo zklamání. Děj naprosto o ničem, žádné pořádné zvraty a budování napětí, nic, na čem by se dalo stavět. Hlavní postava mě naprosto iritovala, nebyla mi absolutně sympatická a těžko jsem si k tak afektované a diblíkovské postavě hledala cestu. Nenašla jsem ji. Ve výsledku mě film spíše nudil než bavil, škoda, hodně jsem si od Happy-Go-Lucky slibovala.(4.5.2012)

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Sally Hawkins + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál)(11.12.2008)

• - Sally Hawkins získala za svůj herecký výkon cenu Stříbrného medvěda na Berlinále 2008. (Sofia)

• - Ve scéně, kde Poppy (Sally Hawkins) řídí auto a baví se se Scottem (Eddie Marsan), bylo použito pět miniaturních kamer, které byly vloženy do interiéru auta. (Terva)

• - Dialog v autě a následná hádka mezi Poppy (Sally Hawkins) a Scottem (Eddie Marsan) byla z velké části improvizací. (Terva)