• Česko

Buď šťastná!

(festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

Poppy nadopovaná koňskou dávkou euforie sice zaujme, ale po chvíli začne být, až neodbytně otravná. To bručounský instruktor autoškoly Scott je vyhledávaným zpestřením nejistých žáků, které v dobrém úmyslu „uklidňuje“ svým hojně využívaným výrazivem Enraha. Oba dohromady pak tvoří tu nejrozdílněji myslitelnou dvojici. „Zůstaň šťastnej!“(29.10.2010)

Bohužel z toho nějak nakonec nic nevyplynulo, ale hlavní představitelka snad musí být takový "pošuk" i ve skutečnosti..a za ten přístup k životu ty ****(10.10.2008)

Scénář: Mike Leigh .. Ztřeštěně pozitivní podívaná, kterou málokdo skousne bez potíží či vážných zádrhelů. Sally Hawkins jako roztržitá Poppy skutečně boduje - u strany jedné, tu druhou nenávistně sere. Scénář by snesl nějaký hlubší směr než jen poskakování mezi nejrůznějšími situacemi (noční dívčí tah a střety s instruktorem autoškoly jsou jasným vrcholem), ale já to i tak celé přijal. Divně dobrých 70%.(14.2.2009)

Trapné? Vy nedokážete sledovat film, aniž byste se ztotožňovali s hlavním hrdinou/hrdinkou?(10.4.2009)

Příjemný snímek plný optimizmu a dobré nálady. Bohužel za téměř 2 hodiny není schopný vybudovat nějaký příběh nebo hlubší pointu. Pár momentů je opravdu dobrých (hodiny flamenca), ale jinak nevýrazné, průměrné.(27.1.2009)