poster

Happy-Go-Lucky

 • Česko

  Happy

 • Česko

  Buď šťastná!

 • Velká Británie

  Happy-Go-Lucky

 • Slovensko

  Happy-Go-Lucky

 • Slovensko

  Buď šťastná!

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faustka
  ***

  Poppy nadopovaná koňskou dávkou euforie sice zaujme, ale po chvíli začne být, až neodbytně otravná. To bručounský instruktor autoškoly Scott je vyhledávaným zpestřením nejistých žáků, které v dobrém úmyslu „uklidňuje“ svým hojně využívaným výrazivem Enraha. Oba dohromady pak tvoří tu nejrozdílněji myslitelnou dvojici. „Zůstaň šťastnej!“(29.10.2010)

 • Květula
  **

  Myslím, že jsem dost mírumilovný a trpělivý člověk, ale potkat tuhle uhihňanou ženskou ve skutečném životě, tak ji po deseti minutách umlátím salátovou okurkou.(14.4.2009)

 • ninon
  ****

  Konečně znám odpověď na otázku, kterou filmovou postavou bych chtěla být nebo ve kterém filmu bych chtěla žít, kdyby to šlo. Byl by to právě tenhle a já bych chtěla být nevyléčitelná optimistka Poppy s typickým a nesmazatelným úsměvem na rtech (a přívěskem ve tvaru duhy na krku). Kolem sebe pár dobrých přátel, sem tam nějaká srážka s bručounem a pesimistou, ale nic by mě nevyvedlo z míry. Svět je přeci fajn, i když je někdy sakra těžké být v tomhle světě optimistou a snažit se rozdávat dobrou náladu kolem. Ve kterém jiném filmu kromě nějaké prázdné komedie, je hlavní hrdina šťastný na začátku filmu, uprostřed i v závěru, aniž by mu chyběla inteligence a nebyl odtržen od reality. A že tomu chyběla pointa, jak si tu někteří (bručouni) stěžují? Ale samozřejmě, že tam byla (a nebylo to „enraha“). To vás Poppy nic nenaučila? ;-)(3.2.2009)

 • HellFire
  *****

  Takový krásný příběh ze života úžasně optimistické a prdlé Poppy (strašně mě připomíná kamarádku). Nejde si ji nezamilovat.(24.1.2009)

 • PogoJoe
  ****

  Enrahaaa... hahahaaa :-) Zakomplexovaný a záští přeplněný, div že nepuknul, instruktor autoškoly v podání Eddieho Marsana byl naprosto přesný a takřka dokonalý. Podobně jako Sally Hawkins, která svůj charakter podala přesně tak, jak měla - spousta lidí by jí ten její rozpustilý, hravý, dráždivý, bezstarostný, přeoptimistický a neustále se drze pitvořící obličejík nejraději kopancem upravila tak, aby... aby už takový přestal být... Takoví lidé existují a hodí se přesně tam, kde titulní hrdinka působí - k dětem na základní školu či do školky. V tomto filmu jsem do poslední chvíle nevěděl, co mě může čekat. Není pojatý tradičně, v čemž spatřuji plus. TO, že někdo nesnáší hlavní hrdinku by mu nemělo dávat důvod nenávidět a kriticky shodit celý film, protože ten zde řeší spoustu reálných problémů vedlejších charakterů přes hrdinčiny sestry a kamarádky, které stále hledají způsob, jak se svým životem ještě něco udělat, jak ho změnit k lepšímu, ačkoliv se už smířily s tím, že lepší to už asi nebude, přes složitý charakter uzavřeného instruktora, učitelky flamenga či žáka, řešícího domácí problémy šikanou svého spolužáka. Film je rozhodně zajímavý a stojí ho za to shlédnout. Ačkoliv asi jen jednou...(15.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace