• Česko

(festivalový název)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2008, 113 min

• Skip

Opravdu dost nepříjemná, neustále pozitivní (čti: přiblble rozhihňaná) hlavní hrdinka leze pořádně na nervy v této spíš nepodařené směsici komedie, dramatu a nebyl by to Mike Leigh, aby nepřidal aspoň drobet toho sociálního kritična.(21.3.2013)

• Květula

Myslím, že jsem dost mírumilovný a trpělivý člověk, ale potkat tuhle uhihňanou ženskou ve skutečném životě, tak ji po deseti minutách umlátím salátovou okurkou.(14.4.2009)

Pro mě překvapením týdne. Vůbec jsem nevěděl co od filmu očekávat. Hned od začátku jsem zapojen do absurdního a velmi hodně optimisticky naladěného dívčího světa (proto asi hodně odrazuje mužskou část diváků). Ani to nelze považovat za film. Jsou to jen dohromady slepené krátké příběhy ze života, které vás poučí maximálně v jednom - berte život s nadhledem a užívejte si ho, dokud můžete. Všechny tyto krátké příběhy vás pobaví a téměř po celý film máte optimistickou náladu i vy. Ve scénáři je hodně znát britský humor, takže fanoušci sitcomů budou spokojeni. A k mému překvapení je tohle vůbec první film, který od Mikea Leigha vidím (nepočítám krátký film z projektu Cinema16), takže v jeho případě mám co dohánět.(18.2.2009)

Kamarát, rodilý Brit, nenávidí M.Leigho a jeho filmy. Vraj vykresľuje národ ako špinavých a zaostalých dementov..je pravdou, že postavy v jeho filmoch sú vskutku čudné, nešťastné a zakomplexované a je to vec osobného pocitu. Ja sa na jeho filmy vždy teším, ale musím uznať, že charaktery sú skutočne často na hrane uveriteľnosti ( je otázkou, či je to zámer alebo nie ). Happy Go Lucky je od začiatku roka, počínajúc festivalom Berlinale, oceňovaným filmom, najmä vďaka Sally Hawkins.. a tá v mojich očiach celý film drží. On totiž Leigh rezignoval na akýkoľvek psychologický profil hlavnej postavy, film je epizóda za epizódou, nie je tu žiadna vyrozprávateľná dejová línia, všetko stojí a padá na jednotlivých príhodách Poppy, bizarne elektrizujúcej učiteľky, ktorá si užíva život po svojom..ja by som jej osobne trošičku viac šiel pod kožu, ale to je opäť vec názoru...Vďaka Hawkins a úplne psychotickému Marsanovi, ktorého stretnúť na ulici, tak utečiem, stojí film za pozretie, ale čakal som viacej. Nie každý rok sa dá natočiť Naked alebo Secrets and lies.(30.3.2009)

Trapné? Vy nedokážete sledovat film, aniž byste se ztotožňovali s hlavním hrdinou/hrdinkou?(10.4.2009)

• - Ve scéně, kde Poppy (Sally Hawkins) řídí auto a baví se se Scottem (Eddie Marsan), bylo použito pět miniaturních kamer, které byly vloženy do interiéru auta. (Terva)

• - Dialog v autě a následná hádka mezi Poppy (Sally Hawkins) a Scottem (Eddie Marsan) byla z velké části improvizací. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Londýně a Essexu. (Terva)