Umírající zvíře

Elegy

Umierajúce zviera

Drama / Romantický

USA, 2008, 107 min

Uvědomělý a citlivě natočený snímek, který se však příliš topí v rozborech jednotlivých charakterů a až příliš pozvolna (ne)plyne kupředu. Jednotlivé filmové složky jsou kvalitní (režie, hudba, střih, herecké výkony), avšak jiskření mezi hlavními protagonisty jsem jaksi hledal marně a to je v příběhu o dvou lidech trestuhodný nedostatek. Rovněž opravdové emoce se nekonaly. Je to tvrdý příběh, ale je až přiliš "filmový" a až moc uhlazený podle vizuálně dokonalé a dialogově chytře promyšlené šablony. Syrovost chybí, což je pro mne hlavní nedostatek.(7.1.2009)

Hrozně zvláštní film. Čekala jsem spleť dechberoucích hereckých výkonů, ale měla jsem velký problém s Penélope, kterou mám ráda, přišla mi, spíše v první části, velmi toporná .. za to Ben, kterého jsem nikdy nijak zvlášť neobdivovala, mě v celku dost překvapoval, u něj mi stačily pohledy a přesvědčil mě. No a co se týče nahoty Penélope, tak to mě nijak zvlášť nepřekvapilo, vždyť je to normální ..(9.10.2008)

• heyda

Bych to přejmenoval na: Umírající nudou. Jedna hvězda je především za okouzlující Penélope.(14.5.2014)

Dokonalý film.(4.9.2008)

Příběh začíná vyprávěním: "Myslím, že to byla Betsy Davisová, kdo řekl: "Stáří není pro sraby". A určitě to byl Tolstoj, kdo řekl: "Největší překvapení v lidském životě je stáří". ......... "Stáří, ... to vás zaskočí. A z ničeho nic se ptáte sami sebe, i já se ptám sám sebe, proč se stařec nemůže chovat úměrně věku. Jak je možné, že se i já stále dokola zúčastňuji živočišné stránky lidské komedie. Protože v mé hlavě se nic nezmění. ....................... Jmenovala se Consuela Castillová. Byla to moje studentka .........."(30.8.2009)