poster

Umírající zvíře

 • USA

  Elegy

 • Slovensko

  Umierajúce zviera

Drama / Romantický

USA, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ****

  Kingsleyho přestalo bavit, že si z něj všichni dělají srandu, odložil tupé a stařecké přehrávání a vzmohl se k oscarovému výkonu ve filmu, jenž má hodně pomalé tempo, nevyhne se několika slabším (nudnějším) místům, ale je natolik inteligentní a životními pravdami a zkušenostmi nasáklý, že to ustojí se ctí. Jednohubková sedmdesátka, kterou už asi nikdy neuvidím, ale je mi jasné, co na ní akademici uvidí. P.S.: Chápu, že se český název odráží od jména knižní předlohy. To mi ale nebrání ho označit - nejen z marketingového hlediska - jako stupidní a nešťastný.(10.9.2008)

 • Mahalik
  ***

  Poslechněte si tohle: před 200 000 lety první Homo sapiens uzřel bludičku ženského pohlaví. Po uvolnění Fenylethylaminu se začal červenat, bludička taktéž a prostě láska jako trám... Říká se taky, že člověk (zamilovaný člověk) má strašný nutkání svou lásku ochraňovat, být s ní. Tak hergott, proč nechal Kingsley mou milovanou Penélope na holičkách ve chvíli, kdy po něm toužila? Člověk pak začne přemýšlet, zda-li byla jejich láska opravdu opravdová. Co když on toužil po pevné kůži a ona po tučném kontě? No, film říká, že se milovali, ale prostě v mém mozku hlodá brouk jménem Pochyby a ten říká, že jsem jim to moc nevěřil. Ale herecké výkony zmiňovaných herců nepotřebují komentář epických rozměrů. Byli boží.. P.S.- červenáte se? Tak se červenejte.. Čau(20.3.2009)

 • lesumir
  ****

  Pochmurná sonda do života postaršího muže, který mu nabourá mladá žena. Příběh bez klišé, na kterém jde od začátku poznat, že je z dílny Isabel Coixet, její cit je nezaměnitelný. Ben Kingsley je stále fešák, sice bych to moc k jeho jedinému oscarovému výkonu v Gandhim nepřirovnával, ale stále ve vysoké formě. Penélope Cruz neodolatelná a skvěle vybrána do role sofistikované ženy. Dramatická hudba skvěle ladila k atmosféře spíše evropsky laděného romantického filmu. K úplné dokonalosti chybí, nebo spíše přebývá délka, být to malinko kratší, neuškodilo by.(29.9.2008)

 • larelay
  *****

  Aj napriek tomu, ze tento film ma klasicku zapletku, skoro nic vas neprekvapi, ale...To ale je tak silne, ze nemozem dat menej ako 5 hviezdiciek. Herecke vykony, atmosfera, ta naliehavost, akou bol film podany...Toto vsetko ma dostalo do kolien... Plus hudba, ktora mi isla az pod kozu. Oskarovy vykon Bena Kingsleyho a Penelope Cruz.(30.8.2008)

 • Happens
  *****

  Tento film mi otevřel oči. Není to ledajaké otevření a la styl važ si toho, co máš a nečum tak blbě na svůj život, ale je to Satori (to pravé nakopnutí). Láska, co je víc...?(3.5.2010)

 • - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "The Dying Animal", který napsal Philip Roth. (Terva)

 • - V jedné z prvních scén filmu se objeví Javier Bardem, tehdejší přítel a posléze manžel Penélope Cruz. Bardem ve scéně, kdy Consuela poslouchá v aule přednášku, sedí o několik řad za ní. (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace