Umírající zvíře

Elegy

Umierajúce zviera

Drama / Romantický

USA, 2008, 107 min

Bavila mě první půlka, když tam byla pořád Penelope a nejen protože tam byla nahá, ale prostě mě zajímala. Oproti tomu mě nezajímal syn Bena Kingleyho nebo Dennis Hopper. A samotnej hlavní hrdina, i když ho Kingsley zahrál dobře, mi prostě nebyl sympatickej. Asi je to pro starší lidi, když stárnutí je tam docela hlavní motiv. Značná část filmu mě prostě minula a při scéně když Dennis Hopper líbá Bena Kingsleyho jsem vyprsknul smíchy.(29.4.2009)

Isabel Coixet ví jak točit filmy, o to víc zamrzí matný výkon Bena Kingsleyho v hlavní roli. Aby byl tak charsimatický herec ztracen, zastínen a rozpuštěn v tak dobrém snímku se jen tak nevidí.(25.6.2009)

• Marigold

Průměrné. Z Rothova fenomenálního textu udělala Coixet a scénárista Meyer sentimentální a okoukanou love story. Žádná dráždivost, anarchie, pornografie, je to hodné, uměřené, rozvláčné a místy dost nudné. Vyčnívá jen solidní Kingsley a výtečný Hopper (ten jeho cynismus měl ve filmu vévodit!). Vřele doporučuju místo lístku koupit knihu a namísto dvou hodin v kině ji přečíst. Netrvá to o moc déle a je to nekonečně silnější zážitek.(6.10.2008)

Inteligentní pohled na život osamoceného, stárnoucího profesora, který si začne románek s krásnou mladou ženou, která změní jeho pohled na svět kolem sebe. Vyprávění je chladné a pomalé, ale Kinglsey je uhrančivý, jako málokdy a právě na něm film stojí. A je to vlastně dobře.(26.9.2013)

For Me 82%(11.6.2010)

• - Penélope Cruz získala v roce 2008 za roli Consuely Castillo cenu LAFCA v kategorii nejlepší herečka. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - V jedné z prvních scén filmu se objeví Javier Bardem, tehdejší přítel a posléze manžel Penélope Cruz. Bardem ve scéně, kdy Consuela poslouchá v aule přednášku, sedí o několik řad za ní. (novoten)