Umírající zvíře

Elegy

Umierajúce zviera

Drama / Romantický

USA, 2008, 107 min

Pokud by se v tržnici prodávala lidskost, moh by si tam film Umírající zvíře otevřít rovnou celý areál. Z hereckých výkonů jsem byl nadšen ještě víc Ben je famozní a Penelopička je tak úžasná a překrásná, že by zlomila srdce i Chuckovi Norrisovi.(16.5.2011)

4,5*/5... Veľmi pekný a citlivý film, plný skrytých právd a "archetypálnych" múdrostí. Penelópe je tu BOŽSKÁ- presne ten typ osudovej ženy, pre ktorú sa človek dokáže pobiť, nespať kvôli nej a z ktorej "cítiť sex" na všetky strany, aj keď nie je vulgárne vyzývavá...Skrátka anjel mixnutý s diablicou (poznám jednu takú!:) V predchádzajúcom komentári som napísal, že Ben Kingsley je pre mňa antiherec..ok, beriem späť, tu zahral vynikajúco a civilne presvedčivo. Elegy je filmom, ktorý sa vie dostať "pod kožu" a vyvolať celú škálu pocitov, pričom to robí prirodzene a nenásilne... A to celé má na svedomí ženská, ktorá má svet mužov asi fakt zmapovaný...(1.12.2008)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(17.2.2008)

For Me 82%(11.6.2010)

Určitě zajímavý, ale ač se všichni snažili, já při tom uvnitř sebe nic zvláštního necítil, všechny do jednoho jsem měl u řiti.(20.8.2014)