Vrabčák (festivalový název)

Vrabčiak

(festivalový název)

Drama / Poetický / Romantický

Hong Kong, 2008, 87 min

Výtah, akvárko, obkličující mrzáci, cigaretový polibek... To jsou okamžiky, kde je snímek silný, hravý a nápaditý, jako celek ale vypadá nesourodě. Nabízí se srovnání s Running Out of Time, kde je také jednou z hlavních postav lupič s příjemně starosvětskými metodami. Kde však v ROOT účinkuje atmosféra osudového ubíhání zbývajícího času, vývoj děje (jakákoli "náhoda" posune dění k zlodějem vytyčenému cíli) a vztahů, ve Sparrow se vlastně nic nepromění. "Zásluhu" na trochu bezvýrazném dojmu může mít i skupina v hlavní roli bez výraznějších individualit.(16.9.2008)

Nesmírně hravý a elegantní film zajímavého vizuálního zpracování. Příběh čtyř bratrů, kterým se připlete do cesty jedna žena působí velmi přirozeným dojmem, má to slušnou dávku humoru. Kompozice scén a práce kamery je dokonalá. Eyecandy záběrů a chutných detilů je zde více než dost, zejména se mi líbil ten závěrečný kapsářský souboj, ale i scény se slavíkem, nebo projížďka na kole ulicemi města. Zápletka je jednoduchá a charaktery jsou jen lehce načtrnuty. Občas se nechá tvůrce Johnny To unést vlastní nápaditostí ve scénách, ale film mě celou dobu bavil, má to dynamiku a hlavně na krátkém prostoru a času z toho dostal maximum co šlo.(13.4.2009)

Rozpočet $800,000Tržby Celosvetovo $3,547,972(27.11.2009)

• Renton

Scénář: Kin Chung Chan, Chi Keung Fung .. Košile, moucha, vrabčák, deštník, ... a hlídejte si své kapsy. Prostoduchá, byť na nic si nehrající, první polovina o partě kamarádů z cechu kapsářského celkem zaručeně utahá. Johnny To vyměnil mafoše za kapsáře, vypustil akční složku a do dosti vyprázdněného, k uzoufání pomalého, vyprávění (místy jde spíše o polodokumentární toulání se městem) přidal mimózní hudbu. V druhé polovině nám pak jde skupinka do křížku s dobrosrdečným pantátou, který pod svým křídlem omezuje jednu dívku.. Nudná peripetie. Snímek spíše o náladách, který mi dobrou náladu nezařídil. Lámu hůl, Johnny To není nic pro mě.(11.4.2009)

The Sparrow mi krásně připomněl, v čem Johnny To nemá minimálně v rámci Asie konkurenci a s faktem, že na nás hongkongský génius vybalil jen prvoplánovou krimi hříčku bez jakýchkoli vyšších ambicí, jsem neměl absolutně žádnou potíž. Ba naopak, u několika odlehčených scének jsem se tetelil blahem a vzhledem ke střídmé stopáži Johnnymu těch pár pasáží, kdy postavy více mluví a film "zobyčejní", milerád prominu. 7/10(16.10.2008)